Кам’янець-Подільська
Районна Державна Адміністрація
Кам’янець-Подільський район, Хмельницька область

Освіта

Відбулася спартакіада школярів з волейболу серед юнаків 2005 р.н.і молодше

18.03.2019

Результати змагань

I місце –Ходоровецька ЗОШ

II місце – Подільський ліцей

III місце –Грушківський ліцей

IV місце – Довжоцький НВК

V місце –Сл.Рихтівська ЗОШ

VІ місце –Кульчиєвецька ЗОШ

Кращий гравець – Чміль Олександр (Подільський ліцей)

Кращий розігруючий – Белінський Дмитро (Грушківський ліцей) 

Кращий нападаючий – Кучерик Денис (Ходоровецька ЗОШ)

 

Використання нових підходів до вивчення інформатики у середній загальноосвітній школі

18.03.2019

15 березня, відповідно до плану роботи районного методичного кабінету, на базі Кадивецької ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся семінар для вчителів інформатики на тему: «Використання нових підходів до вивчення інформатики у середній загальноосвітній школі».

Перед учасниками семінару виступив методист РМК Пілець Олексій, який оголосив тему, завдання та регламент роботи семінару, а також представив один із можливих варіантів використання STEM-освіти.

Відповідно до плану роботи семінару, вчителі району мали змогу відвідати урок-квест в 7 класі на тему: «Я підприємець», який провів вчитель 2 категорії Володимир Приймак. Під час уроку Володимир Миколайович запропонував учням та гостям стати підприємцями та за допомогою додатка MS Excel розрахувати вартість, собівартість та прибуток від продажу виготовленої продукції. Використовуючи на уроці методи і технології учитель досяг поставленої мети, а учні та учасники семінару отримали позитивні емоції та незабутні враження.

Опісля Володимир Миколайович представив фрагмент заняття гуртка з радіопеленгації та надав змогу учасникам семінару спробувати свої сили у даному виді спорту.

Обговорення теми семінару завершилося за круглим столом.

 

Турнір юних істориків

13.03.2019

   Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 02.08.2018 р. № 849 «Про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад і турнірів з навчальних предметів у 2018/2019 навчальному році», наказу відділу освіти РДА від 28.02.2019р №36-но 12 березня  2019 року на базі Довжоцького НВК відбувся Турнір юних істориків серед команд учнів закладів загальної середньої освіти району.

      Командні інтелектуальні змагання з історії  проведені згідно з вимогами Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 22 вересня 2011 року № 1099 та зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 17 листопада 2011 року за № 1318/20056.

  У Турнірі приймало участь чотири команди:

 1. «Історичний спецназ»- збірна команда учнів Чабанівської ЗОШ І-ІІІ ст., Завалецької ЗОШ І-ІІІ ст.(керівники Рудик Р.Р., Марчак Л.М.).
 2. «Формула Успіху» - команда учнів Кульчиєвецької ЗОШ І-ІІІ ст.(керівники Сидорук С.А., Клімчук Ю.А. ).
 3. «Кліо»- команда учнів Слобідсько – Рихтівської ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник Вибодовська Г.В.).
 4. «Кліо»- команда учнів Орининської ЗОШ І-ІІІ ст. ( керівник Підгірний В.М.)

Найкращі результати у Турнірі показали:

І м.- команда «Формула Успіху» Кульчиєвецької  ЗОШ І-ІІІ ступенів ;

ІІ м.- збірна команда Чабанівської ЗОШ І-ІІІ ст. та Завалецької ЗОШ І-ІІІ ст.  «Історичний спецназ»;

ІІІ м. – команда «Кліо» Слобідсько-Рихтівської ЗОШ І-ІІІ ступенів;

ІІІ м. – команда «Кліо» Орининської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

За рішенням журі найкращим доповідачем визнано Рахімову Софію, ученицю 11 класу Кульчиєвецької ЗОШ І-ІІІ ст., кращим опонентом – ученицю 10 класу Слобідсько - Рихтівської ЗОШ І-ІІІ ст. Андрушко Діану, кращим рецензентом – ученицю 11 класу Кульчиєвецької ЗОШ І-ІІІ ст. Василинчук Катерину, кращими спостерігачами – учня 8 класу Орининської ЗОШ І-ІІІ ст. Федорчука Бориса, ученицю 11 класу Кульчиєвецької ЗОШ І-ІІІ ст. Тахтєєву Вероніку.

Відбулося засідання колегії відділу освіти 

11.03.2019

 11 березня на базі Довжоцького НВК відбулося засідання колегії відділу освіти Кам’янець-Подільської райдержадміністрації. У ньому взяли участь голова Кам’янець-Подільської районної державної адміністрації В.О.Сукач,    начальник відділу освіти О.В.Пронозюк, голова районної організації профспілки працівників освіти і науки Д.М. Желізник, головні спеціалісти, головний бухгалтер відділу освіти, методисти РМК та директори закладів загальної середньої освіти та завідувачі закладами дошкільної освіти району. У ході засідання розглянули 3 питання: «Про підсумки фінансово-господарської діяльності та виконання бюджету 2018 року», «Про рівень сформованості предметних компетенцій учнів 10-х класів на уроках української мови та літератури», «Про стан виконання колективної угоди між відділом освіти і районною організацією профспілки працівників освіти і науки» .

 

Панорама педагогічної майстерності

11.03.2019 

Справжній педагогічній творчості властиві
риси дослідження, творчого узагальнення своєї праці.

В. Сухомлинський

 Сучасна школа чекає нового вчителя, який має високу фахову кваліфікацію та професійну культуру, здатний об'єктивно осмислювати педагогічні явища й факти, критично оцінювати й творчо сприймати педагогічну дійсність. Високі вимоги до сучасного педагога зумовлені об’єктивними потребами суспільства, новими завданнями, які ставить перед нами життя.

 Нинішній школі потрібен педагог-психолог, дослідник, науковець, актор, здатний креативно вирішувати професійні завдання, співпрацювати з іншими та вести за собою. Одним словом той, хто любить і розуміє дітей.

     Саме з такою метою, 11 березня на базі Довжоцького НВК відбулося засідання круглого столу «Панорама педагогічної майстерності».

 Метою проведення заходу було демонстрація власної системи роботи вчителів, які у 2019 році атестуються на присвоєння і підтвердження звання «Старший вчитель» та присвоєння вищої кваліфікаційної категорії .

У даному заході прийняли участь:  Паладійчук А.М. (Орининська ЗОШ І-ІІІ ст.), Шуліка С.В. (Орининська ЗОШ І-ІІІ ст.), Крузер Г.В. (Приворотська ЗОШ І-ІІІ ст.), Громик Н.М. (Орининська ЗОШ І-ІІІ ст.), Боршуляк О.М. (Слобідсько – Рихтівська ЗОШ І-ІІІ ст.), Лабуняк Н.М. (Завалецька ЗОШ І-ІІІ ст.), Побережний О.С. (Слобідсько – Рихтівська ЗОШ І-ІІІ ст.), Ковальчук Л.В. (Кульчиєвецька ЗОШ І-ІІІ ст.).

Пріоритетними напрямками роботи педагогів є формування   стійкого інтересу до вирішення  завдань, використання інтерактивних прийомів і форм роботи,  а також реалізація компетентнісного підходу у викладанні предметів.     

Присутні  вчителі , члени адміністрації закладу, методисти РМК  прийняли участь в дискусіях та обговореннях.

Захід пройшов у позитивній, творчій атмосфері.

 

Реалізація компетентнісного підходу на уроках в початкових класах як шлях розвитку особистості школяра

22.02.2019

21 лютого, відповідно до плану роботи районного методичного кабінету, на базі Чабанівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів - ДНЗ» відбувся семінар-практикум з елементами тренінгу для вчителів початкових класів на тему « Реалізація компетентнісного підходу на уроках в початкових класах як шлях розвитку особистості школяра».

Перед учасниками семінару виступила методист РМК Наталя Кашуба, яка оголосила тему, завдання та регламент роботи семінару. Також Наталя Леонідівна  під час проведення тренінгу організувала роботу в групах за методом «Гронування», у ході  якої актуалізовано основні питання з обговорюваної теми.  

 Під час гри «Діамант» учасники методичного заходу з’ясували, якого педагога хочуть бачити у школі сучасні діти, батьки, адміністрація школи.   

Відповідно до плану роботи семінару,  вчителі району мали змогу відвідати   урок-квест  в  4 класі на тему «Леся Українка  «Давня весна», який провела вчитель вищої категорії Галина Мельник. Під час уроку Галина Іванівна запропонувала дітям та гостям поринути в світ поезії Лесі Українки. Використовуючи на уроці методи і технології («Дерево очікування», «Чарівна скринька», «Мікрофон», «Кластер», «Ромашка Блума»), учителька досягла поставленої мети, а учні та учасники семінару отримали позитивні емоції та незабутні враження.

     Класовод 2 класу Марія Сиротюк (вчитель вищої категорії) представила виховний захід «Мово лебедина, ти одна - єдина».

    Марія Миколаївна показала, як, залучивши до різних видів творчості, вона формує культурну компетентність учнів, намагається розкрити природні здібності дітей та виховувати різноманітними засобами справжнього громадянина і патріота змалечку.

Обговорення теми семінару  завершилося за круглим столом.

 

Відбувся турнір юних журналістів

22.02.2019

Сучасне сьогодення неможливе без інформації, яку надають нам журналісти з екранів телебачення та преси. З метою популяризації професії журналістів 21 лютого на базі Довжоцького НВК проходив турнір юних журналістів, у якому взяло участь 6 команд із 8 навчальних закладів району та ОТГ. Учасників привітала завідувач РМК  Желізник Наталія Анатоліївна.

Талановитість, ексцентричність, креативність у вмінні висвітлювати й коментувати важливі події в житті учнівських колективів, знаходити й оформлювати цікаві новини, вести дискусії і брати інтерв’ю визначали члени журі у складі Лічкевич Юлії Святославівни, коресподента газети «Край Кам'янецький», Цвик Мар'яни Олександрівни, в.о. начальника відділу освіти, культури, охорони здоров’я та соціального захисту населення Колибаївської сільської ради,  Безродної Майї Олександрівни та Дідик Юлії В'ячеславівни, методистів РМК, учителів Шидловської Тетяни Іванівни (Кадиєвецької ЗОШ І-ІІІ ст.), Солоненко Віти Михайлівни (Довжоцький НВК), Черватюк Оксани Олександрівни (Залісько-1 ЗОШ І-ІІ т.), Боднарчук Галини Іванівни (Приворотська ЗОШ І-ІІІ ст.).

 Найкращі результати у конкурсах показали:

- команда «Лідер» Завалецької ЗОШ І-ІІІ ступенів - «Репортаж з місця  подій»;

- збірна команда Колибаївської сільської ради  «Майстри пера» - .   «Колективна поезія»;

- команда «Дослідники» Кульчієвецької ЗОШ І-ІІІ ст. - «Замітка дискусійного характеру» ;

- команда «Прометей» Кадиєвецької ЗОШ І-ІІІ ст. – конкурс «Перекладач»;

-  команда «Мрія» Слобідсько-Рихтівської ЗОШ І-ІІІ ст. – конкурс «Креатив-імідж».

У міжкомандних дебатах  найкращим доповідачем визнано Мартиніва Олександра, учня 11 класу Кадиєвецької ЗОШ І-ІІІ ст., кращим опонентом – учня 11 класу Завалецької ЗОШ І-ІІІ ст. Сафронюка Максима, кращим рецензентом – ученицю 9 класу Грушківського ліцею Мендограло Ангеліну.

У загальнокомандному заліку І місце посіла збірна команда «Мрія»  Слобідсько-Рихтівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, ІІ місце виборола збірна команда Староушицької селищної ради «Акули пера», а ІІІ місце дісталося команді «Лідер» Завалецької ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Педагогічна творча лабораторія

18.02.2019

18 лютого на базі Довжоцького НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., колегіум» відбувся майстер-клас керівника районного методичного об’єднання вчителів зарубіжної літератури, учителя-методиста Кадиєвецької ЗОШ І-ІІІ ст. Шидловської Тетяни Іванівни «Формуємо позитивний характер - розвиваємо особистість» для вчителів-словесників Кам’янець-Подільського району. Метою заходу було поширити та передати педагогічний досвід шляхом показу  інтерактивних  методів та прийомів роботи власної системи викладання, спільно опрацювати запропоновану тему та в процесі співпраці знайти творче вирішення проблеми, поставленої перед учасниками зібрання.  

У заході брали участь Безродна Майя Олександрівна, методист районного методичного кабінету відділу освіти Кам’янець-Подільської районної державної адміністрації, Солоненко Віта Михайлівна,  керівник районного методичного об’єднання вчителів української мови та  літератури, Сазанська Анжела Миколаївна, Боцяновська Майя Олексіївна, Васильчук Оксана Володимирівна, вчителі англійської мови Довжоцького НВК, Балан Світлана Леонідівна, вчитель української мови та  літератури Кадиєвецької ЗОШ І-ІІІ ст., Куцик Оксана Олексіївна, вчитель Довжоцького НВК, Боднарчук Галина Іванівна, вчитель української мови та літератури Приворотської ЗОШ І-ІІІ ст. та вчитель англійської мови Лісковецької ЗОШ І-ІІ ст. Будовіцька Вікторія Вікторівна.

Засідання було надзвичайно корисним, пізнавальним, дивувало оригінальним підходом до викладання  тем в курсі літератури в старшій школі і, завдяки зусиллям Шидловської Т.І. та зацікавленості всіх присутніх, перетворилося на справжню творчу лабораторію.

Засідання районного методичного об’єднання педагогів-організаторів

та заступників директорів з виховної роботи

18.02.2019

 18 лютого на базі Районного будинку школяра  відбулося засідання методичного об’єднання педагогів-організаторів та заступників директорів з виховної роботи.

 На засідання була запрошена Петрик Г.В., начальник відділу право- просвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги,  яка  деталізувала увагу на Листі МОН України 29.01.2019 №1/11-881 «Рекомендації для закладів освіти, педагогічних працівників щодо застосування норм закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу».

Дідик Ю.В., методист відділу освіти, спроектувала чіткий алгоритм роботи педагога-організатора щодо розроблення  правил поведінки здобувача освіти в  закладі освіти, планування заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти.

 Степанюк Ю.А., методист Будинку школяра, акцентувала увагу присутніх на важливих завданнях, які постають перед медіацією в школі – відновленні відносин між учасниками конфлікту, створенні дружньої атмосфери, безпечного середовища та профілактики правопорушень.

 У ході роботи керівник районного методичного об’єднання Майя Мозолюк (Кульчиєвецька ЗОШ І-ІІІ ст.) проаналізувала роботу РМО за І семестр 2018-2019 н.р., ознайомила присутніх з особливостями формування лідерських якостей вихованців засобами учнівського самоврядування.

 Побережна В.А., директор БШ, зазначила, що учнівське самоврядування є універсальною фор­мою активності, яку можна з однаковим успіхом вва­жати як способом організації буття шкільного колек­тиву, так і чинником творчої самореалізації особис­тості.

Педагог-організатор Довжоцького НВК Стасюк Г.В. поділилась досвідом співпраці учнівського самоврядування з питань національно-патріотичного виховання з педагогічним колективом. Галина Валентинівна наголосила, що провідною ідеєю учнівського самоврядування з питання національно-патріотичного виховання є формування у дітей та молоді патріотизму, сучасної національної ідентичності, національної гідності.

Учасники методичного об’єднання  обговорили актуальні проблеми сьогодення: атестацію та сертифікацію, сучасні книги в галузі педагогіки та дидактики, інтернет-платформи для самоосвіти. 

 

Особистісний розвиток дітей – спільна справа батьків та педагогів

15.02.2019

14 лютого на базі Пановецького дошкільного навчального закладу «Колосок» відбулося засідання методичного об’єднання вихователів на тему «Особистісний розвиток дітей – спільна справа батьків та педагогів».

Роботу засідання розпочала методист відділу освіти Наталя Кашуба, яка звернула увагу присутніх на актуальність цієї проблеми в контексті реалізації завдань Нової української школи.  Адже  взаємодія з батьками — це напрям діяльності освітнього  закладу, який був і залиша­ється одним з найважливіших та  стратегічних. Саме тому батьки й педагоги мають об’єднатися у виборі й дотриманні базових цінностей, у мудрій любові до дитини, прагненні розуміти її.

 Відповідно до плану засідання, Наталя Леонідівна висвітлила питання «Розвивальні можливості особистісно-орієнтовних технологій у закладі дошкільної освіти» та провела з учасниками ділову гру «Співпраця з батьками».

У ході практичної частини учасники переглянули інтегроване заняття на тему «Пригода у лісі», яке провела вихователь закладу Тетяна Щербань. До проведення заключної частини заняття були залучені батьки вихованців, які взяли активну участь у ігровій, фізкультурно-оздоровчій та освітній діяльності відповідно до тематики заходу. Під час проведення ігрової вправи «Сучасна сім’я – яка вона» всі учасники методичного об’єднання та батьки дошкільнят отримали консультації і порадники щодо співпраці батьків та освітнього закладу з досвіду роботи, які підготувала завідувач Пановецького ЗДО Тетяна Окраїнець.

 

Відбувся районний семінар-практикум

11.02.2019

8 лютого, відповідно до плану роботи районного методичного кабінету, на базі Довжоцького закладу дошкільної освіти «Веселка» відбувся районний семінар-практикум на тему «Наступність між дошкільною та початковою ланками освіти в контексті впровадження Нової української школи».

Щоб забезпечити реальну перспективність і наступність у роботі дошкільного закладу та школи важливо дотримуватись певних умов: співробітництво має бути довготривалим і нерозривним; робота – системною і плановою; завдання – комплексними та інтегрованими. А отже, має забезпечуватися наступність між Державними стандартами дошкільної і початкової освіти.

    Захід розпочала методист РМК відділу освіти Наталя Кашуба, яка окреслила тему та мету методичного засідання та висвітлила питання «Забезпечення наступності дошкільної та початкової освіти в контексті впровадження Нової української школи: здобутки та проблеми».

    Участь у заході взяли завідувач кафедри  теорії та методики початкової освіти Наталя Гудима, викладач цієї ж кафедри Людмила Московчук, провідний фахівець екологічного виховання національного природничого парку «Подільські Товтри» Олена Дем’янова, старший науковий співробітник національного природничого парку «Подільські Товтри» Інна Одукалець, директор Довжоцького НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.- колегіум» Іраїда Худняк,  голови районних методичних округів  вихователів  та вчителів початкових класів.

   Завідувач закладу Людмила Желізник презентувала учасникам засідання освітнє середовище всіх вікових груп та поділилась напрацюваннями колективу з питання  організації роботи з батьками.

У ході практичної частини присутні ознайомилися з досвідом роботи Довжоцького закладу дошкільної освіти та Довжоцького НВК щодо співпраці і наступності освітньої та гурткової роботи.

 

Спортивні досягнення школярів району 

8.02.2019

8 лютого на базі Кульчиєвецької ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулися фінальні змагання Спартакіади школярів з настільного тенісу.

Результати змагань

Особисті (юнаки):

І місце – Шевчук Олександр (Баговицький ліцей)

ІІ місце – Дмитрецький Ярослав (Чорнокозинецький НВК)

ІІІ місце – Коваль Денис (Чорнокозинецький НВК)

Особисті (дівчата):

І місце – Мартинюк Наталія (Чорнокозинецький НВК)

ІІ місце – Коваль Аліна (Чорнокозинецький НВК)

ІІІ місце – Кузьмінська Марина (Грушківський ліцей)

Загальнокомандні:

І місце – Чорнокозинецький НВК

ІІ місце – Грушківський ліцей

ІІІ місце – Баговицький ліцей

На базі Колибаївської ЗОШ І-ІІ ступенів відбулися фінальні змагання Спартакіади   школярів з шахів.

Результати змагань

Загальнокомандні

І місце - Боришковецька гімназія;

ІІ місце - Рудська гімназія;

ІІІ місце - Врублівецька гімназія.

Особисті ( юнаки )

І місце - Стефанюк Костянтин ( Боришковецька гімназія);

ІІ місце - Горпинчук Ілля ( Боришковецька гімназія);

ІІІ місце - Балицький Віктор ( Врублівецька гімназія).

Особисті (дівчата)

І місце - Ковальчук Анастасія ( Рихтецька гімназія);

ІІ місце - Туховська Діана ( Рудська гімназія);

ІІІ місце - Стефанюк Ангеліна( Боришковецька гімназія).

 

 

 

 

 

Відбулося засідання творчої групи вихователів

8.02.2019

Відповідно до плану роботи районного методичного кабінету, 7 лютого 2019 року на базі районного методичного кабінету було проведено підсумкове засідання творчої групи вихователів з проблеми «Сучасний український садок. Інтеграційні процеси в системі дошкільної освіти».

Учасники засідання заслухали звіт керівника творчої групи Ірини Дудко, вихователя Приворотського ЗДО, про підсумки роботи за 2018 рік. Протягом року учасниками творчої групи було розроблено методичні рекомендації, консультації для вихователів та батьків, заняття та мультимедійний супровід з окресленого питання.

На засіданні методист відділу освіти Наталя Кашуба висвітлила результати проведених опитувань молодих вихователів. Проаналізувавши цю інформацію,  учасники групи визначили проблему, над якою буде працювати об’єднання вихователів у 2019 році, а саме - над  впровадженням  сучасних новітніх технологій в освітній простір ЗДО.

 

Вітаємо переможців і лауреатів ІІ (обласного) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2019»!

01.02.2019

31 січня на базі Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти  відбулась церемонія нагородження переможців і лауреатів ІІ (обласного) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2019».

Свою педагогічну майстерність, професійні вміння і творчі здобутки на фінальному етапі обласного туру у номінації «Вчитель інклюзивного класу» представляла вчитель першого класу Довжоцького навчально - виховного комплексу Світлана Войт. Учасники фінального туру розробляли та захищали авторські творчі проекти, виконували практичну роботу з фаху, демонстрували рівень володіння методикою інтерактивних форм роботи під час проведення методичного практикуму, проводили конкурсний урок.

 

 

За високий фаховий та професійний рівень, педагогічну ерудицію, грунтовні знання з предмету, досконалу методику викладання та організації освітнього процесу, уміння налагоджувати контакт з дітьми, спрямовувати їх діяльність на практичне засвоєння програмового матеріалу журі обласного конкурсу відзначило Світлану Петрівну дипломом дипломанта обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року – 2019», дипломом Департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА.  

Вітаємо Світлану Петрівну з перемогою!

 

 

Відбулося засідання методичної студії вчителів фізичної культури 

22 січня на базі Довжоцького НВК відбулося засідання методичної студії вчителів фізичної культури за темою «Організація та проведення районних спортивно- масових заходів».

    Методист методичного кабінету відділу освіти  Гончарик Л.В. розповіла про роль фізкультурно-спортивної роботи в закладах загальної середньої освіти у формуванні цілісного розвитку особистості та ознайомила присутніх з Положенням про районну спартакіаду

   Вчитель  фізичної культури Довжоцького НВК Сабадаш Д.М. ознайомив з порядком організації та проведення Всеукраїнського огляду-конкурсу на кращий фільм, відеоролик фізкультурно-спортивного спрямування «Країна майбутнього». Він  презентував свою діяльність з цього напрямку роботи та надав практичні поради колегам-вчителям щодо виховання в учнів  ініціатив на уроках фізичної культури та в позаурочний час.

Обмін досвідом роботи «Я роблю це так…» відбувся між вчителями, які атестуються в 2018-2019 навчальному році. Свою роботу презентували вчителі Соколович Н.В.( Княжпільська ЗОШ І-ІІ ст.), Чорний М.В. (Нагорянський НВК.), Мартинюк А.А.( Чорнокозинецький НВК), Шуліка С.В. (Орининська ЗОШ І-ІІІ ст.).

   Підбиваючи підсумки роботи семінару, методист районного методичного кабінету Гончарик Л.В. надала вчителям фізичної культури рекомендації,  які мають бути враховані в подальшій роботі.

 

На базі Довжоцького НВК відбулися «Педагогічні посиденьки»

Урок – не самоціль. Це інструмент виховання та розвитку особистості. І якщо ми хочемо перевести нашу школу в режим розвитку, ми повинні досконало оволодіти цим інструментом.

Ю.А. Конаржевський

Відповідно до плану роботи районного методичного кабінету 10 січня 2019 року на базі Довжоцького НВК було проведено методичне об’єднання вчителів четвертих класів у форматі «Педагогічні посиденьки».

Учасниками засідання були класоводи четвертих класів району, Колибаївської та Китайгородської  ОТГ.  «Посиденьки» на тему “Сучасний урок: проблеми, пошуки, знахідки, перспективи” організувала методист відділу освіти Наталя Кашуба

Наталя Леонідівна зазначила,  що впровадження концептуальних засад Нової української школи в практику життя освітнього закладу можливо лише крізь призму вчителя-новатора, вчителя, який сам готовий до змін та нових підходів у своїй діяльності. Аби полегшити проходження адаптаційного періоду без втрати новаторського духу та бажання змін, започатковано новий формат “Педагогічні посиденьки”. Такі зустрічі дають можливість поставити питання, поділитися досвідом, попросити поради, просто “тримати руку на пульсі”.

В атмосфері творчої невимушеності та довіри колеги ділились досвідом впровадження нових ідей та підходів отриманих під  час відвідування тренінгу, спільно шукали відповіді на запитання, як зробити дизайн класу надихаючим, як естетично та дієво організувати  освітнє середовище класу, як ефективно організувати роботу з батьками, яким має бути сучасний урок.

Прагнемо, щоб “Посиденьки” стали місцем цікавих зустрічей небайдужих освітян, ресурсним центром для педагогів.

 

Проведено І етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Кам’янець-Подільської районної філії Хмельницького територіального відділення МАН України

З метою духовного, творчого, інтелектуального розвитку дітей   18 грудня на базі Довжоцького НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів, колегіум» було проведено І етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Кам’янець-Подільської районної філії Хмельницького територіального відділення МАН України.

На відкритті святкового дійства були присутні заступник директора з навчально-виховної роботи Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Гаєвська Марія Володимирівна, завідувач відділу науково-дослідницької роботи з обдарованою молоддю «Мала академія наук» Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Лимарь Наталія Олексіївна, методисти відділу Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Наумчук Інна Анатоліївна та Кушнір Тетяна Василівна.

З вітальним словом до усіх присутніх звернулася заступник директора з навчально-виховної роботи ХОЦНТТУМ Гаєвська М. В.. Вона відмітила високий рівень досягнень учнів нашого району на ІІ етапі конкурсу протягом останніх п’яти років.

Голова оргкомітету конкурсу, начальник відділу освіти Кам’янець-Подільської РДА Пронозюк Олена Вікторівна привітала гостей та учасників І етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту.

Долучилася до привітань та запросила учасників конкурсу і членів журі до відділень та секцій завідувач Кам’янець-Подільським районним методичним кабінетом Желізник Наталія Анатоліївна.

В цьому році у конкурсі-захисті прийняли участь 52 учасники.За підсумками журі маємо такі результати:

у відділенні«Мовознавство, літературознавство, фольклористика та мистецтвознавство» в секції:

- «Українськалітература» І місце посіла Цісар Олександра, учениця 9 класу Грушківського ліцею, ІІ місце – учениця 11 класу Орининської ЗОШ І-ІІІ ступенів Орчаківська Анастасія, ІІІ місце –учениця 11 класу Чабанівського НВК Журавська Діана;

- «Українська мова» І місце посіла Андріяш Лада, учениця 11  класу Баговицького ліцею;

     -  «Зарубіжна література» І місце посіла учениця 10 класу Кадиєвецької ЗОШ І-ІІІ ступенів Богачик Тетяна,ІІ місце – учениця 10 класу Голосківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Пономаренко Діана, ІІІ місце –учениця 9 класу Голосківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Кищук Ілона та учениця 10 класу Кадиєвецької ЗОШ І-ІІІ ступенів Дрехліс Анастасія;

- «Англійськамова» І місце посіла учениця 10 класу Довжоцького НВК Горгулько Юлія, ІІ місце – учениця 9 класу Гуменецького НВК Белих Єлизавета;

          - «Літературна творчість» І місце посіла учениця 9 класу       Грушківського ліцею Мендограло Ангеліна;

-  «Фольклористика» ІІ місце посіла учениця 8 класу Залісько-1 ЗОШ І-ІІ ступенів Григораш Яна;

- «Мистецтвознавство» І місце посіла учениця 10 класу Довжоцького НВК Томків Олена.

У відділенні«Хімія та біологія, екологія, аграрні науки, науки про Землю» в секції:

- «Охорона довкілля та раціональне природокористування» І місце посіла учениця 10 класу Староушицького ліцею Струсевич Валерія, ІІІ місце – учениця 8 класу Гуменецьког НВК Пукас Мар’яна;

- «Медицина» І місце посіла учениця 10 класу Подільського ліцею Ткачук Ірина;

- «Екологія» І місце посіла учениця 10 класу Кадиєвецької ЗОШ І-ІІІ ступенів Мельник Діана, ІІІ місце – учениця 8 класу Жванецького ліцею Сафронюк Сніжана;

 

- «Зоологія та ботаніка» І місце посіла учениця 11 класу Ходоровецької ЗОШ І-ІІІ ступенів Чорненька Нонна;

-  «Геологія, геохімія і мінералогія» І місце посіла учениця 9 класу Жванецького ліцею Гетманчук Софія;

- «Географія та ландшафтознавство» ІІ місце посіла учениця 9 класу Залісько-2 НВК Старицька Анжеліка;

- «Валеологія» ІІІ місце посіла учениця 9 класу Гуменецького НВК Костюк Марія;

- «Агрономія» І місце посів учень 10 класу Мукшо-Китайгородського ліцею Мороз Костянтин,ІІ місце – учениця 11 класу Гуменецьког НВК Ушпалевич Марта;

- «Психологія» ІІІ місце посіла учениця 11 класу Кульчієвецької ЗОШ І-ІІІ ступенів Тахтєєва Вероніка;

- «Лісознавство» І місце посіла учениця 10 класу Кадиєвецької ЗОШ І-ІІІ ступенів Богачик Тетяна.

У відділенні«Історія; філософія та суспільствознавство»в секції:

 • «Історія України» І місце посіла учениця 9 класу Кульчієвецької ЗОШ І-ІІІ ступенів Соколович Анастасія,ІІ місце посіла учениця 9 класу Ходоровецької ЗОШ І-ІІІ ступенів Муляр Яна;ІІІ місце посіла учениця 11 класу Слобідсько-Рихтівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Ісмаілова Анастасія;
 • «Історичне краєзнавство» ІІ місце посіла учениця 10 класу Грушківського ліцею Гакман Ольга;
 • « Теологія, релігієзнавство та історія релігії» І місце посіла учениця 10 класу Китайгородського НВК  Лайтер Альона; ІІ місце - учениця 11 класу Довжоцького НВК Дубінська Дана;
 • « Соціологія» І місце посіла учениця 11 Слобідсько-Рихтівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Андрушко Діна;
 • « Всесвітня історія» І місце посіла учениця 11 класу Кульчиївецької ЗОШ І-ІІІ ступенів Рахімова Софія;
 • « Правознвство» ІІІ місце посіла учениця 9 класу Колубаївського НВК Тодосійчук Антоніна;
 • « Етнологія» ІІІ місце посіла учениця 11 класу Рогізнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів Команецька Вікторія.

У відділенні «Комп’ютерні науки, математика, фізика і астрономія, економіка і технічні науки» в секції:

-« Internet-технології та WEB дизайн» І місце посів учень 11 класу Довжоцького НВК  Боцяновський Олексій;

- « Фінанси, грошовий обіг і кредит» І місце посіла учениця 11 класу Кульчиївецької ЗОШ І-ІІІ ступенів Василинчук Катерина;

-«Математика» ІІ місце посів учень 9 класу Гуменеццького НВК Грабовський Артем, ІІІ місце - учень 9 класу Грушківського ліцею Тимчук Артем;

-«Математичне моделювання» ІІ місце посів учень 10 класу Баговицького ліцею Шевчук Олександр, ІІІ місце - учень 10 класу Дерев’янської ЗОШ І-ІІІ ступенів Нагибась Олександр;

-«Прикладна математика» ІІІ місце посів учень 9класу Баговицького ліцею Ліщук Дмитро;

- «Агрофізика та космічні дослідження» ІІІ місце посіла учениця 10 класу Дерев’янської ЗОШ І-ІІІ ступенів Демчик Богдана.

По завершенні І етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів наукового товариства Кам’янець-Подільського району, всі учасники отримали грамоти за результат своєї роботи від оргкомітету конкурсу.

Участь у наукових змаганнях робить нашу молодь грамотною, компетентною, творчою, дає поштовх до самовдосконалення та майбутньої успішної професійної діяльності.

 

 

Чергове засідання творчої групи вихователів з проблеми «Сучасний український садок. Інтеграційні процеси в системі дошкільної освіти»

13.12.2018

Відповідно до плану роботи районного методичного кабінету 12 грудня 2018 року на базі районного методичного кабінету було проведено чергове засідання творчої групи вихователів з проблеми «Сучасний український садок. Інтеграційні процеси в системі дошкільної освіти».

 У ході теоретичної частини Наталя Кашуба, методист відділу освіти окреслила основні завдання даного засідання, а саме:

 • аналіз перспективного та календарного планів освітньої роботи з дітьми, оцінювання стану впровадження педагогічних технологій, що сприяють сенсорній інтеграції дошкільників;
 • організація консультативних днів на базі методичного кабінету для надання допомоги вихователям у роботі над проблемою;
 • розробка анкетування для педагогічного колективу.

    Керівник творчої групи Ірина Дудко, вихователь Приворотського ЗДО, використала метод мотиваційного інтерактивного навчання «Я МОЖУ», в якому кожен учасник написав про власну позицію щодо розв’язання проблеми забезпечення сучасних підходів до організації дитячої життєдіяльності у своєму дошкільному закладі та взяв на себе добровільні зобов’язання та контроль за їх виконанням.

 

 

Проведено ярмарку педагогічних ідей «Освітнє середовище Нової української школи»

10.12.2018

Відповідно до плану роботи районного методичного кабінету 7 грудня на базі Довжоцького НВК проведено ярмарку педагогічних ідей «Освітнє середовище Нової української школи».

Освітній простір Нової української школи — це трохи більше, ніж облаштування. Його головний принцип — те, що ми бачимо в класі, має відображати події, які відбуваються, а також висвітлювати особливості школярів та вчителів, які там навчаються і навчають.

Роботу методичного заходу розпочала Наталя Кашуба, методист відділу освіти, яка окреслила тему та мету проведення педагогічної ярмарки. Наталя Леонідівна акцентувала увагу присутніх на тому, що філософію концепції Нової української школи та освітню програмувідображає насамперед освітнє середовище. Яке в свою чергу створюється для заохочення самовизначення дітей у класі та розвитку їхніх можливостей, оскільки відомо, що люди, які контролюють те, що відбувається з ними, краще адаптовані до життя. Одним із важливих чинників для розвитку самовизначення і самоактуалізації дітей є забезпечення можливості здійснювати вибір у класі і, відповідно, приймати самостійні рішення, усвідомлюючи при цьому їх наслідки. Такі можливості для вибору вчителі можуть легко знайти впродовж навчального дня – це і вибір навчальних матеріалів, підходу до вирішення проблеми, місця за столом, де вони хочуть працювати та ін. Ми, дорослі, знаємо, коли у нас є вибір змісту й підходів до поставлених проблем, ми виявляємо більше бажання і готовність працювати з ними. Шкільні успіхи зростають, коли дитина певною мірою контролює своє навчання. Отже, коли вчителі розширюють сферу питань, до вирішення яких вони залучають учнів, вони тим самим покращують якість навчання.

Створивши відповідне освітнє середовище у своїх класах, колеги ділились досвідом, обмінювались враженнями щодо ефективності використання тих чи інших матеріалів та обладнання. Під час перегляду презентацій та захисту проектів, класоводи переймали кращі ідеї своїх колег та склали «креативний кейс вчителя-початківця».

 

 

Відбулося засідання клубу на тему: «Форми організації взаємодії освітнього закладу і родини»

07.12.2018

6 грудня на базі  Нагорянського НВК відбулося засідання клубу «Методична скарбничка» вихователів та вчителів початкових класів на тему: «Форми організації взаємодії освітнього закладу і родини».

Учасниками даного заходу були вихователі закладів дошкільної освіти, вчителі початкових класів, батьки та вихованці Нагорянського НВК.

Роботу засідання розпочала методист відділу освіти Наталя Кашуба, яка звернула увагу присутніх на актуальності даної теми в контексті реалізації завдань Нової української школи. Також, Наталя Леонідівна визначила мету даного заходу, а саме: систематизувати знання педагогів про співпрацю з родинами вихованців дошкільного закладу та учнів початкової школи; сприяти змістовності планування взаємодії освітнього закладу та сім’ї; використанню дієвих форм співпраці з батьками; досягти ефективності підвищення кваліфікації педагогів завдяки застосуванню структурних схем та моделей.

Директор Нагорянського НВК Наталя Суботіна поділилась досвідом щодо забезпечення наступності між дошкільною та початковою ланками освіти при плануванні та організації роботи з батьками.

У рамках проведення практичного модуля учасники переглянули інтегроване заняття з розвитку мовлення, грамоти та ручної праці «Іграшки наших прабабусь», яке провела Олена Шаравара, вихователь даного закладу. Учасники засідання  відзначили доцільність та ефективність залучення матусь та бабусі до проведення даного заняття.  Організувавши дану діяльність, вихователем було досягнуто поставленої мети, а саме головне – це створення позитивної, розвиваючої та комфортної атмосфери у колі найрідніших людей: батьків, дітей, педагогів.