Кам’янець-Подільська
Районна Державна Адміністрація
Кам’янець-Подільський район, Хмельницька область

Освіта

Фінальні обласні змагання « Козацький гарт – 2019».

14.05.2019

13 травня 2019 року на базі ОЦФВУМ м. Хмельницього відбулися фінальні обласні змагання « Козацький гарт – 2019». Фестиваль є важливим для українського школярства та розвитку дитячо-юнацького спорту, адже сприяє не лише   підвищенню рухової та соціальної активності, зміцненню  здоров'я  школярів, формуванню національної свідомості підростаючого покоління, а й пошуку нових спортивних талантів майбутньої Олімпійської плеяди України.  

Учні змагалися з човникового бігу, естафети, стрибків на скакалці, стрибків у довжину, перетягування канату та знання історії козацтва.

У підсумку загальнокомандні місця визначилися наступним чином: «бронзу» здобула команда Завалецької ЗОШ І-ІІІ ступенів Кам’янець – Подільського району. Призери змагань нагороджені кубками та грамотами обласного відділення Комітету з фізичного виховання і спорту МОН України.

Вітаємо переможців та їх тренера вчителя фізичного виховання Єрмоченко Олену Вікторівну. Бажаємо бадьорості духу, наснаги, подальших успіхів та нових перемог.

 

 

Районне засідання методичного об’єднання вчителів суспільних дисциплін

14.05.2019

«Ми позбавляємо дітей майбутнього, якщо продовжуємо вчити сьогодні так, як вчили цьому вчора», - саме під таким гаслом 13 травня 2019 р. на базі Камянської ЗОШ І-ІІ ст. проходило засідання  методичного об’єднання  вчителів історії, яке підготувала вчитель історії  Пановецької ЗОШ І-ІІ ст. Ткачук Наталія Анатоліївна. Під час засідання  на тему «Використання ІТ-технологій на уроках історії» вчителі району мали можливість познайомитись із QR- кодом, сервісом LearningApps.org, який дозволяє створювати інтерактивні вправи, JigsawPuzzles (створення пазлів). Завдяки ґрунтовній підготовці Наталії Анатоліівни  методичне об’єднання  пройшло цікаво, змістовно та ефективно. Кожен учасник семінару отримав домашнє завдання, створення якого буде опубліковане в мережі фейсбук .

Також учасники семінару вдячні адміністрації Кам’янської ЗОШ І-ІІ ступенів за умови надані для роботи.

 

Районне методичне об’єднання класних керівників

11.05.2019

10 травня   на базі райметодкабінету відбулося засідання  методичного об’єднання класних керівників, на якому розглядалися питання:

  1. Проблема взаємодії батьків і вчителів і як їх уникнути – (Годовиченко Р.О.- голова мо класних керівників Слобідсько – Рихтівської ЗОШ І-ІІІ ст.).
  2. Форми та методи роботи з батьками – (Шидловська Т.І.- класний керівників 6 класу Кадиєвецької ЗОШ І-ІІІ ст.).
  3. Співпраці батьків, дітей і вчителів – (Сторчак Л.А.- голова мо класних керівників Завалецької ЗОШ І-ІІІ ст.).

      Методист райметодкабінету Дідик Ю.В. акцентувала увагу на тому,  що батьки – це джерело інформації для вчителів. Саме батьки найкраще знають своїх дітей і можуть допомогти вчителям краще зрозуміти характери та інтереси школярів. Вони також – джерело для удосконалення школи. Окрім того, батьків можна залучати до викладання на додаткових заняттях або запрошувати на уроки як представників певних професій. Це урізноманітнює методи навчання та робить його цікавішим.

     У практичній частині засідання методичного об’єднання, класні керівники обговорили шляхи  взаємодії школи і сім’ї у  профілактиці девіантної поведінці учнів, підліткової агресії, відпрацювали практичні технології, що дозволять здійснювати ефективну роботу щодо профілактики булінгу в учнівському колективі.

        Учасники засідання ділилися досвідом роботи та презентували звіти роботи шкільних методичних об’єднань класних керівників.

 

Учні Завалецької ЗОШ посіли І місце в зональних змаганнях

фестивалю «Козацький гарт - 2019»

7.05.2019

6 травня в Кам’янці-Подільському проходив обласний фізкультурно-патріотичний фестиваль школярів «Козацький гарт-2019» (зональні змагання).

Команду нашого району представляли учні Завалецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, які посіли І місце і будуть брати участь в обласних змаганнях, які відбудуться 13 травня у м.Хмельницький.

 

 

 

 

Відбулася колегія відділу освіти

24.04.2019

Відповідно до плану  роботи відділу освіти, 24 квітня на базі Довжоцького НВК відбулося засідання колегії відділу освіти, на якій розглядалися питання управлінського забезпечення закінчення 2018/2019 навчального року, проведення ДПА та ЗНО у 2019 році; про рівень сформованості предметних компетенцій учнів 10-х класів на уроках історії та математики; про результативність діяльності педагогічних  колективів ЗЗСО щодо впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти та завдання адміністрації ЗЗСО щодо забезпечення умов для реалізації Концепції «Нова українська школа».

Завідувач районним методичним кабінетом  Наталія Желізник  ознайомила з ходом підготовки та проведення ДПА та ЗНО по всіх навчальних предметах в 4, 9, 11 класах.

Методисти районного методичного кабінету Юлія Дідик та Олексій Пілець зазначили, що сучасне суспільство вимагає від школи підготовки випускників, здатних самостійно вирішувати життєво важливі завдання, бути соціально активними, усвідомлювати події, критично мислити, використовувати шкільні знання для вирішення реальних проблем. Тому все більшого значення  набуває компетентнісний підхід до викладання навчальних предметів, оскільки компетентності є індикаторами, що дозволяють визначити готовність учня-випускника до подальшого особистого розвитку та до активної участі у житті суспільства.

Методист  Наталія Кашуба проаналізувала результативність діяльності педагогічних  колективів ЗЗСО району щодо впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти та окреслила завдання адміністрації ЗЗСО щодо забезпечення умов для реалізації Концепції «Нова українська школа».

 

 

Методичний супровід розвитку та вдосконалення професійних компетентностей педагога як ресурс Нової української школи

19.04.2019

Школа - це простір життя дитини, тут вона повноцінно живе, формує свою особистість.
Відповідно до плану роботи відділу освіти Кам'янець-Подільської РДА, 18 квітня на базі Кульчиєвецької ЗОШ І-ІІІ ступенів було проведено семінар-практикум заступників керівників ЗЗСО з проблеми "Методичний супровід розвитку та вдосконалення професійних компетентностей педагога як ресурс нової української школи".

У ході проведення управлінського блоку завідувачем РМК Желізник Н.А. було проведено ділову гру з елементами тренінгу "Створення комфортного освітнього середовища".

Під час практичного блоку учасники семінару мали змогу відвідати творчу майстерню педагогів закладу -
інтегрований урок в 11 класі «Українська література» (Колісник Ю.Ю.), "Мистецтво" (Заболотна О.Д.), "Зустріч двох поколінь. Поезія Лесі Українки та Ліни Костенко в мистецькому контексті";
інтегрований урок у 9 класі «Економічна географія» (Катілова Т.І.), «Економіка» (Говорушко О.В.),
"Структура населення України. Трудові ресурси та зайнятість. Обчислення складу робочої сили та рівня безробіття".

Ковальчук Л.В., заступник керівника ЗЗСО, провела методичний квест "Канва компетенцій заступника директора ЗЗСО". Учасники семінару пройшли методичні випробування за маршрутом "Станція "Кухня успішного педагога" (рецепт приготування успішного уроку), "Станція доктора Комаровського" (методика проведення проби Руф'є, рухливі та розвантажувальні вправи під час уроку), "Станція НУШ" (методика проведення ранкової зустрічі, методика виготовлення тематичних лепбуків), "Станція "Релаксація" (організація дозвілля в позаурочний час).

 

Відбулися заняття з вогневої підготовки

17.04.2019  

 17 квітня   відповідно до  Програми  допризовної підготовки, Положення про «Допризовну підготовку», затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України №1770 від 30.11.2000 р., наказом Командувача  військ Західного ОК №186 від 28.08.2002 р., наказом Генерального штабу Збройних Сил України від 12 жовтня 2016 року №379 «Про затвердження Курсу стрільб зі стрілецької зброї  і бойових машин», на виконання наказу   відділу освіти від  01.04.2019р №58-но відбулися  заняття з вогневої підготовки з юнаками та дівчатами 11-х класів, які вивчають предмет «Захист Вітчизни» з практичним виконанням початкової вправи навчальних стрільб із АК-74 (вдень) на військовому стрільбищі полігона військової частини   А 2738 (військове містечко №2, №89).

За час навчання учні ознайомились з основними положеннями автоматника під час стрільби, навчилися правильно приймати положення для стрільби.

Перед веденням вогню по цілях офіцери провели інструктаж із заходів безпеки, заняття з неповного розбирання-збирання автомата АК-74, правильності прицілювання, вивчення умов виконання стрільб та інші.

В школярів сформувалося бажання оволодівати новими знаннями необхідними для захисту своєї держави України.

        Відділ освіти Кам’янець-Подільської районної державної адміністрації  висловлює подяку військовому комісару Кам’янець-Подільського об’єднаного міського військового комісаріату, підполковнику Возному Володимиру Миколайовичу та старшому лейтенанту, офіцеру відділення комплектування Кам’янець-Подільського ОМВК Семенчуку Сергію Вікторовичу за сприяння та організацію  практичного виконання школярами району початкової вправи навчальних стрільб із АК-74та розвиток національно-патріотичного виховання учнівської молоді.

 

Відбувся районний семінар вчителів іноземної мови з теми «Реалізація компетентнісного підходу на уроках іноземної мови як шлях розвитку особистості школяра»

10.04.2019

На виконання плану роботи районного методичного кабінету 9 квітня 2019 року в Чабанівському навчально-виховному комплексі «Загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів, дошкільний навчальний комплекс» відбувся районний семінар вчителів іноземної мови з теми «Реалізація компетентнісного підходу на уроках іноземної мови як шлях розвитку особистості школяра».  

Розпочала семінар виконуюча обов’язки директора школи Лідія Миколаївна Хаснуліна, яка привітала всіх присутніх та побажала плідної роботи.

Теоретичну частину заходу провела  методист районного методичного кабінету Майя Олександрівна Безродна, яка розглянула основні компетентності учнів   на уроках іноземної мови в умовах Нової української школи на прикладі відеоматеріалів та презентацій з   досвіду роботи вчителів англійської мови.

На практичній частині семінару вчитель англійської мови Ольга Олександрівна Зінчук та вчитель німецької мови Аліна Володимирівна Волоховська поділилися своїм досвідом роботи з обдарованими учнями при проведенні бінарного уроку «Традиції святкування Великодня в Англії та Німеччині», адже  саме комунікативна діяльність на уроках та під час позакласних заходів формує задатки та інтерес до вивчення іноземної мови.

 Учасники семінару мали змогу висловити свої думки під час обговорення проблемних питань.

Педагогами були розглянуті типові помилки, що виникають в учнів при складанні державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання, їм було надано необхідні методичні рекомендації.

Як підсумок, вчителі дійшли одностайного висновку, що урок сучасний урок іноземної мови повинен бути максимально унаочнений, з використанням інформаційних технологій, носити комунікативну та соціокультурну направленість. Всі учасники семінару висловлюють слова вдячності педагогічному колективу, адміністрації Чабанівського НВК, вчителю англійської мови Ользі Олександрівні Зінчук та вчителю німецької мови Аліні Володимирівні Волоховській за якісно організований, надзвичайно продуктивний семінар, за високий рівень викладання навчального предмету та міцні знання учнів з іноземної мови.

 

Команда юних журналістів Кам’янець-Подільського району

взяла участь у обласному етапі Всеукраїнського турніру юних журналістів

28.03.2019

Журналістикознавство є молодою галуззю гуманітарного знання,  оскільки журналістська освіта –  це набуток XX століття. Професія журналіста унікальна своєю орієнтацією на творчість. Робочий матеріал журналіста – інформація про явища соціальної дійсності, а інструмент для опрацювання матеріалу – слово. На відміну від професійного письменника, який береться за перо під впливом натхнення, за умови наявності сформованого і в деталях обдуманого творчого задуму, журналіст мусить писати щодня, старанно і невтомно збираючи факти й повідомлення, думки й коментарі.

З метою пошуку, підтримки та розвитку творчого потенціалу обдарованої учнівської молоді та на виконання наказів Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 22 вересня 2011 року № 1099, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17 листопада 2011 року за № 1318/20056 та від 02 серпня 2018 року № 849«Про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад і турнірів з навчальних предметів у 2018/2019 навчальному році», наказу Департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА №117-од від 18.03.2019 «Про проведення обласного етапу  всеукраїнських учнівських турнірів юних журналістів, істориків у 2018/2019 навчальному році» 27-28 березня 2019 року на базі Кам’янець-Подільського ліцею І-ІІІ ступенів «Славутинка» Хмельницької обласної ради проходив обласний етап  ХV Всеукраїнського турніру юних журналістів,  в якому взяли участь 11 команд із  Хмельницької області.

 Команда Кам’янець-Подільського району «Команда-PR», у складі якої грали учні Слобідсько-Рихтівської ЗОШ І-ІІІ ступенів  Сніжани Стасюк та Діани Андрушко, учня 11 класу Кадиєвецької ЗОШ І-ІІІ ступенів Олександра Мартиніва, учня 11 класу Завалецької ЗОШ І-ІІІ ступенів Максима Сафронюка, учениці Ходоровецької ЗОШ І-ІІІ ступенів Колибаївської ОТГ Нонни Чорненької та учениці Грушківського ліцею Староушицької ОТГ Олександри Цісар, посіла на турнірі 6 місце (керівник команди – учитель української мови та літератури Слобідсько-Рихтівської ЗОШ Кара Лариса Володимирівна).

       У запеклих дебатах про фейки, джинсу, інтернет-видання, поведінку журналістів у зоні бойових дій та на мітингах, про побудову фоторепортажу й важелі боротьби з плагіатом народжувалась істина та виявлялись ораторські вміння й бойовий дух юних журналістів.

Учасники команди  «Команда-PR» висловлюють подяку вчителю української мови та літератури Довжоцького НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів, колегіум» Солоненко Віті Михайлівні за допомогу та підтримку в організації та проведенні турніру юних журналістів.  

   Щиро вітаємо учасників і переможців турніру та бажаємо їм подальших успіхів в інтелектуальних змаганнях! 


 

Семінар-тренінг для класних керівників

«Творча активність – професійна креативність класного керівника"

28.03.2019

 Освіта ХХІ століття — це освіта для людини. Її стрижень —  виховання відповідальної особистості, яка здатна до самоосвіти і саморозвитку, особистості, яка  уміє використовувати набуті знання і уміння для творчого розв’язання проблем, критично мислити, опрацьовувати різноманітну інформацію, прагне змінити на краще своє життя і життя своєї країни.  Важко уявити школу без класного керівника, адже саме йому належить чільне місце в системі виховної роботи школи.

 Для кращого розуміння ролі класного керівника у системі нової української школи 27 березня  2019 року на базі Княжпільської ЗОШ І-ІІ ст. був проведений семінар-тренінг для класних керівників «Творча активність – професійна креативність класного керівника», підготовлений класним керівником  Сабадаш Т.В. та класоводами даної школи, в якому взяли участь голови шкільних МО  класних керівників 5-11 класів та методист районного відділу освіти  Дідик Юлія Вячеславівна.

 Основне завдання тренінгу –  донести до класних керівників, що вони є головними агентами змін, від них залежить наскільки успішною буде дитина у майбутньому самостійному житті. Робота семінару велася у групах, використано різноманітні вправи: вчителі будували модель креативного класного керівника і порівнювали свої моделі з портретом класного керівника, який склали діти напередодні, через тестування визначали, наскільки вони є творчими особистостями, а, беручи участь у інтерактивній вправі визначали чи вміють знаходити вихід із складних ситуацій.

 Активними учасниками семінару були Боднарчук Г.І.(Приворотська ЗОШ І-ІІІ ст.), яка представила проект групи «Портрет креативного класного керівника», що викликав жваве обговорення, Шупарська І.В. (Заліська-1 ЗОШ І-ІІ ст.) та Махніцька С.І. (Княжпільська ЗОШ І-ІІ ст.) поділилися досвідом з використання інтерактивних виховних технологій, Сабадаш Тетяна Володимирівна ознайомила учасників з тим, яким повинен бути творчий класний керівник. Стасюк Галина Валентинівна (Довжоцький НВК) неодноразово висловлювала свою позицію щодо ролі класного керівника у формуванні творчого учня.

Наприкінці семінару-тренінгу всі разом вивели формулу успіху вчителя: (ДОСВІД  х ІНТЕЛЕКТ) : ПОЗИТИВНІ ЯКОСТІ  х  МАЙСТЕРНІСТЬ =  У С П І Х . 

 Підсумком семінару стали слова «Учитись важко, а учить ще важче, але не мусиш зупинятись ти. Як дітям віддаси усе найкраще, то й сам сягнеш нової висоти».

 

Відбулася спартакіада школярів з волейболу серед юнаків 2005 р.н.і молодше

18.03.2019

Результати змагань

I місце –Ходоровецька ЗОШ

II місце – Подільський ліцей

III місце –Грушківський ліцей

IV місце – Довжоцький НВК

V місце –Сл.Рихтівська ЗОШ

VІ місце –Кульчиєвецька ЗОШ

Кращий гравець – Чміль Олександр (Подільський ліцей)

Кращий розігруючий – Белінський Дмитро (Грушківський ліцей) 

Кращий нападаючий – Кучерик Денис (Ходоровецька ЗОШ)

 

Використання нових підходів до вивчення інформатики у середній загальноосвітній школі

18.03.2019

15 березня, відповідно до плану роботи районного методичного кабінету, на базі Кадивецької ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся семінар для вчителів інформатики на тему: «Використання нових підходів до вивчення інформатики у середній загальноосвітній школі».

Перед учасниками семінару виступив методист РМК Пілець Олексій, який оголосив тему, завдання та регламент роботи семінару, а також представив один із можливих варіантів використання STEM-освіти.

Відповідно до плану роботи семінару, вчителі району мали змогу відвідати урок-квест в 7 класі на тему: «Я підприємець», який провів вчитель 2 категорії Володимир Приймак. Під час уроку Володимир Миколайович запропонував учням та гостям стати підприємцями та за допомогою додатка MS Excel розрахувати вартість, собівартість та прибуток від продажу виготовленої продукції. Використовуючи на уроці методи і технології учитель досяг поставленої мети, а учні та учасники семінару отримали позитивні емоції та незабутні враження.

Опісля Володимир Миколайович представив фрагмент заняття гуртка з радіопеленгації та надав змогу учасникам семінару спробувати свої сили у даному виді спорту.

Обговорення теми семінару завершилося за круглим столом.

 

Турнір юних істориків

13.03.2019

   Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 02.08.2018 р. № 849 «Про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад і турнірів з навчальних предметів у 2018/2019 навчальному році», наказу відділу освіти РДА від 28.02.2019р №36-но 12 березня  2019 року на базі Довжоцького НВК відбувся Турнір юних істориків серед команд учнів закладів загальної середньої освіти району.

      Командні інтелектуальні змагання з історії  проведені згідно з вимогами Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 22 вересня 2011 року № 1099 та зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 17 листопада 2011 року за № 1318/20056.

  У Турнірі приймало участь чотири команди:

  1. «Історичний спецназ»- збірна команда учнів Чабанівської ЗОШ І-ІІІ ст., Завалецької ЗОШ І-ІІІ ст.(керівники Рудик Р.Р., Марчак Л.М.).
  2. «Формула Успіху» - команда учнів Кульчиєвецької ЗОШ І-ІІІ ст.(керівники Сидорук С.А., Клімчук Ю.А. ).
  3. «Кліо»- команда учнів Слобідсько – Рихтівської ЗОШ І-ІІІ ст. (керівник Вибодовська Г.В.).
  4. «Кліо»- команда учнів Орининської ЗОШ І-ІІІ ст. ( керівник Підгірний В.М.)

Найкращі результати у Турнірі показали:

І м.- команда «Формула Успіху» Кульчиєвецької  ЗОШ І-ІІІ ступенів ;

ІІ м.- збірна команда Чабанівської ЗОШ І-ІІІ ст. та Завалецької ЗОШ І-ІІІ ст.  «Історичний спецназ»;

ІІІ м. – команда «Кліо» Слобідсько-Рихтівської ЗОШ І-ІІІ ступенів;

ІІІ м. – команда «Кліо» Орининської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

За рішенням журі найкращим доповідачем визнано Рахімову Софію, ученицю 11 класу Кульчиєвецької ЗОШ І-ІІІ ст., кращим опонентом – ученицю 10 класу Слобідсько - Рихтівської ЗОШ І-ІІІ ст. Андрушко Діану, кращим рецензентом – ученицю 11 класу Кульчиєвецької ЗОШ І-ІІІ ст. Василинчук Катерину, кращими спостерігачами – учня 8 класу Орининської ЗОШ І-ІІІ ст. Федорчука Бориса, ученицю 11 класу Кульчиєвецької ЗОШ І-ІІІ ст. Тахтєєву Вероніку.

Відбулося засідання колегії відділу освіти 

11.03.2019

 11 березня на базі Довжоцького НВК відбулося засідання колегії відділу освіти Кам’янець-Подільської райдержадміністрації. У ньому взяли участь голова Кам’янець-Подільської районної державної адміністрації В.О.Сукач,    начальник відділу освіти О.В.Пронозюк, голова районної організації профспілки працівників освіти і науки Д.М. Желізник, головні спеціалісти, головний бухгалтер відділу освіти, методисти РМК та директори закладів загальної середньої освіти та завідувачі закладами дошкільної освіти району. У ході засідання розглянули 3 питання: «Про підсумки фінансово-господарської діяльності та виконання бюджету 2018 року», «Про рівень сформованості предметних компетенцій учнів 10-х класів на уроках української мови та літератури», «Про стан виконання колективної угоди між відділом освіти і районною організацією профспілки працівників освіти і науки» .

 

Панорама педагогічної майстерності

11.03.2019 

Справжній педагогічній творчості властиві
риси дослідження, творчого узагальнення своєї праці.

В. Сухомлинський

 Сучасна школа чекає нового вчителя, який має високу фахову кваліфікацію та професійну культуру, здатний об'єктивно осмислювати педагогічні явища й факти, критично оцінювати й творчо сприймати педагогічну дійсність. Високі вимоги до сучасного педагога зумовлені об’єктивними потребами суспільства, новими завданнями, які ставить перед нами життя.

 Нинішній школі потрібен педагог-психолог, дослідник, науковець, актор, здатний креативно вирішувати професійні завдання, співпрацювати з іншими та вести за собою. Одним словом той, хто любить і розуміє дітей.

     Саме з такою метою, 11 березня на базі Довжоцького НВК відбулося засідання круглого столу «Панорама педагогічної майстерності».

 Метою проведення заходу було демонстрація власної системи роботи вчителів, які у 2019 році атестуються на присвоєння і підтвердження звання «Старший вчитель» та присвоєння вищої кваліфікаційної категорії .

У даному заході прийняли участь:  Паладійчук А.М. (Орининська ЗОШ І-ІІІ ст.), Шуліка С.В. (Орининська ЗОШ І-ІІІ ст.), Крузер Г.В. (Приворотська ЗОШ І-ІІІ ст.), Громик Н.М. (Орининська ЗОШ І-ІІІ ст.), Боршуляк О.М. (Слобідсько – Рихтівська ЗОШ І-ІІІ ст.), Лабуняк Н.М. (Завалецька ЗОШ І-ІІІ ст.), Побережний О.С. (Слобідсько – Рихтівська ЗОШ І-ІІІ ст.), Ковальчук Л.В. (Кульчиєвецька ЗОШ І-ІІІ ст.).

Пріоритетними напрямками роботи педагогів є формування   стійкого інтересу до вирішення  завдань, використання інтерактивних прийомів і форм роботи,  а також реалізація компетентнісного підходу у викладанні предметів.     

Присутні  вчителі , члени адміністрації закладу, методисти РМК  прийняли участь в дискусіях та обговореннях.

Захід пройшов у позитивній, творчій атмосфері.

 

Реалізація компетентнісного підходу на уроках в початкових класах як шлях розвитку особистості школяра

22.02.2019

21 лютого, відповідно до плану роботи районного методичного кабінету, на базі Чабанівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів - ДНЗ» відбувся семінар-практикум з елементами тренінгу для вчителів початкових класів на тему « Реалізація компетентнісного підходу на уроках в початкових класах як шлях розвитку особистості школяра».

Перед учасниками семінару виступила методист РМК Наталя Кашуба, яка оголосила тему, завдання та регламент роботи семінару. Також Наталя Леонідівна  під час проведення тренінгу організувала роботу в групах за методом «Гронування», у ході  якої актуалізовано основні питання з обговорюваної теми.  

 Під час гри «Діамант» учасники методичного заходу з’ясували, якого педагога хочуть бачити у школі сучасні діти, батьки, адміністрація школи.   

Відповідно до плану роботи семінару,  вчителі району мали змогу відвідати   урок-квест  в  4 класі на тему «Леся Українка  «Давня весна», який провела вчитель вищої категорії Галина Мельник. Під час уроку Галина Іванівна запропонувала дітям та гостям поринути в світ поезії Лесі Українки. Використовуючи на уроці методи і технології («Дерево очікування», «Чарівна скринька», «Мікрофон», «Кластер», «Ромашка Блума»), учителька досягла поставленої мети, а учні та учасники семінару отримали позитивні емоції та незабутні враження.

     Класовод 2 класу Марія Сиротюк (вчитель вищої категорії) представила виховний захід «Мово лебедина, ти одна - єдина».

    Марія Миколаївна показала, як, залучивши до різних видів творчості, вона формує культурну компетентність учнів, намагається розкрити природні здібності дітей та виховувати різноманітними засобами справжнього громадянина і патріота змалечку.

Обговорення теми семінару  завершилося за круглим столом.

 

Відбувся турнір юних журналістів

22.02.2019

Сучасне сьогодення неможливе без інформації, яку надають нам журналісти з екранів телебачення та преси. З метою популяризації професії журналістів 21 лютого на базі Довжоцького НВК проходив турнір юних журналістів, у якому взяло участь 6 команд із 8 навчальних закладів району та ОТГ. Учасників привітала завідувач РМК  Желізник Наталія Анатоліївна.

Талановитість, ексцентричність, креативність у вмінні висвітлювати й коментувати важливі події в житті учнівських колективів, знаходити й оформлювати цікаві новини, вести дискусії і брати інтерв’ю визначали члени журі у складі Лічкевич Юлії Святославівни, коресподента газети «Край Кам'янецький», Цвик Мар'яни Олександрівни, в.о. начальника відділу освіти, культури, охорони здоров’я та соціального захисту населення Колибаївської сільської ради,  Безродної Майї Олександрівни та Дідик Юлії В'ячеславівни, методистів РМК, учителів Шидловської Тетяни Іванівни (Кадиєвецької ЗОШ І-ІІІ ст.), Солоненко Віти Михайлівни (Довжоцький НВК), Черватюк Оксани Олександрівни (Залісько-1 ЗОШ І-ІІ т.), Боднарчук Галини Іванівни (Приворотська ЗОШ І-ІІІ ст.).

 Найкращі результати у конкурсах показали:

- команда «Лідер» Завалецької ЗОШ І-ІІІ ступенів - «Репортаж з місця  подій»;

- збірна команда Колибаївської сільської ради  «Майстри пера» - .   «Колективна поезія»;

- команда «Дослідники» Кульчієвецької ЗОШ І-ІІІ ст. - «Замітка дискусійного характеру» ;

- команда «Прометей» Кадиєвецької ЗОШ І-ІІІ ст. – конкурс «Перекладач»;

-  команда «Мрія» Слобідсько-Рихтівської ЗОШ І-ІІІ ст. – конкурс «Креатив-імідж».

У міжкомандних дебатах  найкращим доповідачем визнано Мартиніва Олександра, учня 11 класу Кадиєвецької ЗОШ І-ІІІ ст., кращим опонентом – учня 11 класу Завалецької ЗОШ І-ІІІ ст. Сафронюка Максима, кращим рецензентом – ученицю 9 класу Грушківського ліцею Мендограло Ангеліну.

У загальнокомандному заліку І місце посіла збірна команда «Мрія»  Слобідсько-Рихтівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, ІІ місце виборола збірна команда Староушицької селищної ради «Акули пера», а ІІІ місце дісталося команді «Лідер» Завалецької ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Педагогічна творча лабораторія

18.02.2019

18 лютого на базі Довжоцького НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., колегіум» відбувся майстер-клас керівника районного методичного об’єднання вчителів зарубіжної літератури, учителя-методиста Кадиєвецької ЗОШ І-ІІІ ст. Шидловської Тетяни Іванівни «Формуємо позитивний характер - розвиваємо особистість» для вчителів-словесників Кам’янець-Подільського району. Метою заходу було поширити та передати педагогічний досвід шляхом показу  інтерактивних  методів та прийомів роботи власної системи викладання, спільно опрацювати запропоновану тему та в процесі співпраці знайти творче вирішення проблеми, поставленої перед учасниками зібрання.  

У заході брали участь Безродна Майя Олександрівна, методист районного методичного кабінету відділу освіти Кам’янець-Подільської районної державної адміністрації, Солоненко Віта Михайлівна,  керівник районного методичного об’єднання вчителів української мови та  літератури, Сазанська Анжела Миколаївна, Боцяновська Майя Олексіївна, Васильчук Оксана Володимирівна, вчителі англійської мови Довжоцького НВК, Балан Світлана Леонідівна, вчитель української мови та  літератури Кадиєвецької ЗОШ І-ІІІ ст., Куцик Оксана Олексіївна, вчитель Довжоцького НВК, Боднарчук Галина Іванівна, вчитель української мови та літератури Приворотської ЗОШ І-ІІІ ст. та вчитель англійської мови Лісковецької ЗОШ І-ІІ ст. Будовіцька Вікторія Вікторівна.

Засідання було надзвичайно корисним, пізнавальним, дивувало оригінальним підходом до викладання  тем в курсі літератури в старшій школі і, завдяки зусиллям Шидловської Т.І. та зацікавленості всіх присутніх, перетворилося на справжню творчу лабораторію.

Засідання районного методичного об’єднання педагогів-організаторів

та заступників директорів з виховної роботи

18.02.2019

 18 лютого на базі Районного будинку школяра  відбулося засідання методичного об’єднання педагогів-організаторів та заступників директорів з виховної роботи.

 На засідання була запрошена Петрик Г.В., начальник відділу право- просвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги,  яка  деталізувала увагу на Листі МОН України 29.01.2019 №1/11-881 «Рекомендації для закладів освіти, педагогічних працівників щодо застосування норм закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу».

Дідик Ю.В., методист відділу освіти, спроектувала чіткий алгоритм роботи педагога-організатора щодо розроблення  правил поведінки здобувача освіти в  закладі освіти, планування заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти.

 Степанюк Ю.А., методист Будинку школяра, акцентувала увагу присутніх на важливих завданнях, які постають перед медіацією в школі – відновленні відносин між учасниками конфлікту, створенні дружньої атмосфери, безпечного середовища та профілактики правопорушень.

 У ході роботи керівник районного методичного об’єднання Майя Мозолюк (Кульчиєвецька ЗОШ І-ІІІ ст.) проаналізувала роботу РМО за І семестр 2018-2019 н.р., ознайомила присутніх з особливостями формування лідерських якостей вихованців засобами учнівського самоврядування.

 Побережна В.А., директор БШ, зазначила, що учнівське самоврядування є універсальною фор­мою активності, яку можна з однаковим успіхом вва­жати як способом організації буття шкільного колек­тиву, так і чинником творчої самореалізації особис­тості.

Педагог-організатор Довжоцького НВК Стасюк Г.В. поділилась досвідом співпраці учнівського самоврядування з питань національно-патріотичного виховання з педагогічним колективом. Галина Валентинівна наголосила, що провідною ідеєю учнівського самоврядування з питання національно-патріотичного виховання є формування у дітей та молоді патріотизму, сучасної національної ідентичності, національної гідності.

Учасники методичного об’єднання  обговорили актуальні проблеми сьогодення: атестацію та сертифікацію, сучасні книги в галузі педагогіки та дидактики, інтернет-платформи для самоосвіти. 

 

Особистісний розвиток дітей – спільна справа батьків та педагогів

15.02.2019

14 лютого на базі Пановецького дошкільного навчального закладу «Колосок» відбулося засідання методичного об’єднання вихователів на тему «Особистісний розвиток дітей – спільна справа батьків та педагогів».

Роботу засідання розпочала методист відділу освіти Наталя Кашуба, яка звернула увагу присутніх на актуальність цієї проблеми в контексті реалізації завдань Нової української школи.  Адже  взаємодія з батьками — це напрям діяльності освітнього  закладу, який був і залиша­ється одним з найважливіших та  стратегічних. Саме тому батьки й педагоги мають об’єднатися у виборі й дотриманні базових цінностей, у мудрій любові до дитини, прагненні розуміти її.

 Відповідно до плану засідання, Наталя Леонідівна висвітлила питання «Розвивальні можливості особистісно-орієнтовних технологій у закладі дошкільної освіти» та провела з учасниками ділову гру «Співпраця з батьками».

У ході практичної частини учасники переглянули інтегроване заняття на тему «Пригода у лісі», яке провела вихователь закладу Тетяна Щербань. До проведення заключної частини заняття були залучені батьки вихованців, які взяли активну участь у ігровій, фізкультурно-оздоровчій та освітній діяльності відповідно до тематики заходу. Під час проведення ігрової вправи «Сучасна сім’я – яка вона» всі учасники методичного об’єднання та батьки дошкільнят отримали консультації і порадники щодо співпраці батьків та освітнього закладу з досвіду роботи, які підготувала завідувач Пановецького ЗДО Тетяна Окраїнець.

 

Відбувся районний семінар-практикум

11.02.2019

8 лютого, відповідно до плану роботи районного методичного кабінету, на базі Довжоцького закладу дошкільної освіти «Веселка» відбувся районний семінар-практикум на тему «Наступність між дошкільною та початковою ланками освіти в контексті впровадження Нової української школи».

Щоб забезпечити реальну перспективність і наступність у роботі дошкільного закладу та школи важливо дотримуватись певних умов: співробітництво має бути довготривалим і нерозривним; робота – системною і плановою; завдання – комплексними та інтегрованими. А отже, має забезпечуватися наступність між Державними стандартами дошкільної і початкової освіти.

    Захід розпочала методист РМК відділу освіти Наталя Кашуба, яка окреслила тему та мету методичного засідання та висвітлила питання «Забезпечення наступності дошкільної та початкової освіти в контексті впровадження Нової української школи: здобутки та проблеми».

    Участь у заході взяли завідувач кафедри  теорії та методики початкової освіти Наталя Гудима, викладач цієї ж кафедри Людмила Московчук, провідний фахівець екологічного виховання національного природничого парку «Подільські Товтри» Олена Дем’янова, старший науковий співробітник національного природничого парку «Подільські Товтри» Інна Одукалець, директор Довжоцького НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.- колегіум» Іраїда Худняк,  голови районних методичних округів  вихователів  та вчителів початкових класів.

   Завідувач закладу Людмила Желізник презентувала учасникам засідання освітнє середовище всіх вікових груп та поділилась напрацюваннями колективу з питання  організації роботи з батьками.

У ході практичної частини присутні ознайомилися з досвідом роботи Довжоцького закладу дошкільної освіти та Довжоцького НВК щодо співпраці і наступності освітньої та гурткової роботи.

 

Спортивні досягнення школярів району 

8.02.2019

8 лютого на базі Кульчиєвецької ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулися фінальні змагання Спартакіади школярів з настільного тенісу.

Результати змагань

Особисті (юнаки):

І місце – Шевчук Олександр (Баговицький ліцей)

ІІ місце – Дмитрецький Ярослав (Чорнокозинецький НВК)

ІІІ місце – Коваль Денис (Чорнокозинецький НВК)

Особисті (дівчата):

І місце – Мартинюк Наталія (Чорнокозинецький НВК)

ІІ місце – Коваль Аліна (Чорнокозинецький НВК)

ІІІ місце – Кузьмінська Марина (Грушківський ліцей)

Загальнокомандні:

І місце – Чорнокозинецький НВК

ІІ місце – Грушківський ліцей

ІІІ місце – Баговицький ліцей

На базі Колибаївської ЗОШ І-ІІ ступенів відбулися фінальні змагання Спартакіади   школярів з шахів.

Результати змагань

Загальнокомандні

І місце - Боришковецька гімназія;

ІІ місце - Рудська гімназія;

ІІІ місце - Врублівецька гімназія.

Особисті ( юнаки )

І місце - Стефанюк Костянтин ( Боришковецька гімназія);

ІІ місце - Горпинчук Ілля ( Боришковецька гімназія);

ІІІ місце - Балицький Віктор ( Врублівецька гімназія).

Особисті (дівчата)

І місце - Ковальчук Анастасія ( Рихтецька гімназія);

ІІ місце - Туховська Діана ( Рудська гімназія);

ІІІ місце - Стефанюк Ангеліна( Боришковецька гімназія).

 

 

 

 

 

Відбулося засідання творчої групи вихователів

8.02.2019

Відповідно до плану роботи районного методичного кабінету, 7 лютого 2019 року на базі районного методичного кабінету було проведено підсумкове засідання творчої групи вихователів з проблеми «Сучасний український садок. Інтеграційні процеси в системі дошкільної освіти».

Учасники засідання заслухали звіт керівника творчої групи Ірини Дудко, вихователя Приворотського ЗДО, про підсумки роботи за 2018 рік. Протягом року учасниками творчої групи було розроблено методичні рекомендації, консультації для вихователів та батьків, заняття та мультимедійний супровід з окресленого питання.

На засіданні методист відділу освіти Наталя Кашуба висвітлила результати проведених опитувань молодих вихователів. Проаналізувавши цю інформацію,  учасники групи визначили проблему, над якою буде працювати об’єднання вихователів у 2019 році, а саме - над  впровадженням  сучасних новітніх технологій в освітній простір ЗДО.

 

Вітаємо переможців і лауреатів ІІ (обласного) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2019»!

01.02.2019

31 січня на базі Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти  відбулась церемонія нагородження переможців і лауреатів ІІ (обласного) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2019».

Свою педагогічну майстерність, професійні вміння і творчі здобутки на фінальному етапі обласного туру у номінації «Вчитель інклюзивного класу» представляла вчитель першого класу Довжоцького навчально - виховного комплексу Світлана Войт. Учасники фінального туру розробляли та захищали авторські творчі проекти, виконували практичну роботу з фаху, демонстрували рівень володіння методикою інтерактивних форм роботи під час проведення методичного практикуму, проводили конкурсний урок.

 

 

За високий фаховий та професійний рівень, педагогічну ерудицію, грунтовні знання з предмету, досконалу методику викладання та організації освітнього процесу, уміння налагоджувати контакт з дітьми, спрямовувати їх діяльність на практичне засвоєння програмового матеріалу журі обласного конкурсу відзначило Світлану Петрівну дипломом дипломанта обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року – 2019», дипломом Департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА.  

Вітаємо Світлану Петрівну з перемогою!