Кам’янець-Подільська
Районна Державна Адміністрація
Кам’янець-Подільський район, Хмельницька область

Кам'янець-Подільська районна філія Хмельницького обласного центру зайнятості

17 січня 2019 року   Прес-реліз

До Хмельницької обласної служби зайнятості звернулося

понад тисяча учасників АТО

  За 2018 рік за допомогою у працевлаштуванні до Хмельницької обласної служби зайнятості звернулося 1,2 тисяч учасників антитерористичної операції, з них – 17 осіб відкрили власну справу.

 «Загалом з 2015 року послугами Хмельницької обласної служби зайнятості скористалися 7,1 тисяч військовослужбовців, які брали участь у бойових діях, - зазначає директор Хмельницького обласного центру зайнятості Сергій Черешня, - у разі звернення до служби зайнятості демобілізованим учасникам АТО  надаються інформаційні, консультаційні та профорієнтаційні послуги, сприяння в пошуку роботи, в тому числі допомога в започаткуванні власної справи, залучення до оплачуваних громадських та тимчасових робіт, для бажаючих розглядається можливість професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації».

Зокрема, у 2018 році працевлаштовано – 269 учасників АТО, 59 – проходили професійне навчання, профорієнтаційними послугами скористалися понад 1158 осіб, у громадських та інших  роботах тимчасового характеру взяли участь 39 осіб, 17 – започаткували власний бізнес. 

До прикладу, колишній військовий Олег Кукурудза, після звільнення зі служби звернувся у пошуку роботи до центру зайнятості, де отримав консультації щодо ведення підприємницької діяльності. Успішно захистивши бізнес-план, він заснував пасіку з 17 вуликів, та згодом планує відкрити бджілкотерапію або Апі-будиночок.

Станом на 1 січня 2019 року кількість зареєстрованих безробітних становила 12,9  тис.осіб, в тому числі 402 військовослужбовця - учасника АТО.

Кам’янець-Подільська

районна філія Хмельницького      

обласного центру зайнятості інформує:

 Прес-реліз

 

 

                          9 січня 2019 року                      

Співпраця з роботодавцями – основний

пріоритет роботи служби зайнятості

Державна служба зайнятості є посередником на ринку праці між роботодавцем та пошукачами роботи. Співпраця з роботодавцями допомагає спрогнозувати ситуацію на ринку праці, повернути до продуктивної зайнятості безробітних. Саме роботодавці в сучасних умовах є домінуючою силою на ринку праці, вони розвивають економіку, наповнюють бюджет, створюють нові робочі місця. Взаємодія служби зайнятості з роботодавцями в сучасних умовах - основа позитивного вирішення проблеми зайнятості.

Протягом січня-грудня 2018 року послугами Кам’янець-Подільської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості скористалися 488 роботодавців.

З початку року до Кам’янець-Подільської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості подано 1748 вакансій.

Ситуація на ринку праці району характеризується постійним попитом на працівників сфери торгівлі та послуг (продавець продовольчих товарів, продавець непродовольчих товарів, кухар, охоронник); робітників з обслуговування, експлуатації та контролю за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин; кваліфікованих робітників з інструментом тракторист-машиніст с/г (лісогосподарського) виробництва, тракторист, водій автотранспортних засобів, столяр, слюсар-ремонтник, швачка). Крім того, є потреба в робітниках найпростіших професій — підсобні робітники, прибиральники, двірники, вантажники та інші.

Середня заробітна плата на 1 вакансію становила 4865,10 грн. Найвищий рівень заробітної плати пропонували на ПП «АГРАРНА КОМПАНІЯ 2004» (столяр, слюсар-інструментальник), ПРИВАНЕ ПІДПРИЄМСТВО «АВАНТ-АГРО» (інспектор з кадрів, системний адміністратор, тракторист, механік, пекар, охоронник).

Найбільшу кількість вакансій протягом січня-грудня 2018 року подавали: ФІЛІЯ "ПТАХОФАБРИКА "АВІС" ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "АГРОХОЛДИНГ АВАНГАРД, ТОВ «ПРОМТЕХНТРАНС», ПП «АВАНТ-АГРО», ТОВ «КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ М’ЯСОКОМБІНАТ», ФІЛІЯ "КАМ'ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКА" ТзОВ СГП НІБУЛОН, ФІЛІЯ "МРІЯ" ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ПІДПРИЄМСТВА "НІБУЛОН".

За сприянням служби зайнятості з початку 2018 року працевлаштовано 727 осіб з числа безробітного населення, з них 255 осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні у працевлаштуванню.

З метою підвищення конкурентоспроможності громадян на ринку праці служба зайнятості велику увагу приділяє професійній підготовці, перепідготовці або підвищенню кваліфікації незайнятого населення. У січні – грудні 2018 року проходили навчання 313 осіб. Пріоритетним напрямком залишається професійне навчання під конкретне замовлення роботодавців. За відповідний період 2018 року було організовано підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації безробітних на замовлення 95 підприємств міста та району. Виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності отримали 5 осіб, з числа безробітних.

Законом України «Про зайнятість населення» передбачено право громадян, які не зареєстровані в центрах зайнятості, як безробітні, мають професійно-технічну або вищу освіту, протягом останніх трьох років не проходили перепідготовку за рахунок коштів ФЗДССВБ одноразово отримати «ваучер» для перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями згідно з пріоритетними видами економічної діяльності, підготовки на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні. У листопаді 1 зайнята особа отримала ваучер на проходження повного курсу навчання за спеціальністю «Електрогазозварник» у Державному навчальному закладі «Деражнянському центрі професійної освіти».

З початку року в роботах тимчасового характеру прийняла участь 181 особа з числа безробітного населення, у громадських роботах на територіях Довжоцької, Орининської, Китайгородської сільських та Староушицької селищної рад 17 осіб. Фінансування організації громадських робіт здійснювалося  пропорційно рівними частинами (по 50%) за рахунок коштів місцевих бюджетів та Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у сумі 21,43 тис.грн. Інші роботи тимчасового характеру організовувались на 19 підприємствах міста та району (ТОВ «ПРОМТЕХНТРАНС», ТДВ «АДАМС», ТОВ «ЕЛЕКТРОТЕРМ», ДП «АВАНГАРД»АГРО ПАТ «АВАНГАРД» ВК «СПЕЦРЕМБУД», ТОВ «МАКСФАРМ», ТЗОВ ФІРМА «ДИНАСТІЯ»).

 Впродовж січня-грудня 2018 року Кам’янець-Подільською районною філією Хмельницького обласного центру зайнятості прийнято рішення щодо  відшкодування компенсацій ЄСВ по 9 ПОУ району, на яких створено 18 робочих місць, ЄСВ компенсується роботодавцям відповідно до ст.26, ст.27 Закону України «Про зайнятість населення. За працевлаштування зареєстрованої безробітної з числа внутрішньо переміщених осіб ПП«М’ЯСНИМ ТРАДИЦІЯМ» надано можливість отримання компенсації витрат на оплату праці зазначеної особи на умовах строкового трудового договору, відповідно до пункту 2 частини 2 статті 24-1 ЗУ «Про зайнятість населення».

Разом із тим, роботодавець є активним учасником різноманітних заходів служби зайнятості, зокрема, засідань круглих столів, ярмарок та міні-ярмарок вакансій, презентацій професій, ярмарок професій, презентацій роботодавців, семінарів тощо.

До відома: станом на 1 січня актуальними залишаються 25 вакансій. Серед них вакансії бухгалтерів, водіїв автотранспортних засобів, продавців продовольчих (непродовольчих) товарів, слюсарів-ремонтників, підсобних робітників, слюсарів з ремонту колісних транспортних засобів, охоронників.

Інформацію підготував відділ взаємодії з роботодавцями Кам’янець-Подільської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості

Довідки за тел.: 9-12-40, 3-38-56 (відділ взаємодії з роботодавцями, відділ організації працевлаштування населення)

 

Прес-реліз

08 січня 2019 року 

Діяльність Кам’янець-Подільської районної філії

Хмельницької обласної служби зайнятості

у січні-грудні 2018 року

 

Послугами районної філії скористалися 2238 безробітних громадян, що на 7% менше ніж у відповідному періоді минулого року. У 2018 році звернулися за допомогою у працевлаштуванні та отримали статус безробітного 1458 осіб, що на 5% більше ніж у 2017 році.

Сприяння працевлаштуванню громадян. За сприяння служби зайнятості отримали роботу 1529 осіб, в тому числі 775 зареєстрованих безробітних. Рівень працевлаштування безробітних склав 35%. Середня тривалість пошуку роботи становила 144 дні та зменшилась у порівнянні з  2017 роком на 7 днів.

Надано 134 консультації з питань організації та провадження підприємницької діяльності із залученням на громадських засадах 6 спеціалістів органів державної влади, територіальних органів міністерств, підприємств, установ та організацій. Скориставшись одноразовою виплатою допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності 5 безробітних започаткували власну справу. 

На нові робочі місця працевлаштовано 18 безробітних з компенсацією єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування 9 роботодавцям району, в тому числі 8 суб’єктам малого підприємництва. 

Підвищення конкурентоспроможності громадян на ринку праці. За направленням служби зайнятості підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації проходили 313 безробітних за професіями та напрямами актуальними на ринку праці на замовлення 96 роботодавців міста та району. Рівень працевлаштування після проходження професійного навчання становив 99%. 

У листопаді 2018 року одна зайнята особа за рахунок коштів ФЗДССУВБ отримала ваучер на проходження повного курсу навчання за спеціальністю «Електрогазозварник» у Державному навчальному закладі «Деражнянському центрі професійної освіти».

Профорієнтаційні послуги отримали 5596 громадян, з них 2199 мали статус безробітного (98%  до кількості  безробітних на обліку).

Залучення до тимчасової зайнятості. У громадських та інших роботах тимчасового характеру брали участь 198 осіб. До громадських робіт залучено 17 безробітних осіб.  Роботи проводились на територіях Довжоцької, Орининської, Китайгородської сільських та Староушицької селищної рад. Фінансування організації громадських робіт здійснювалося  пропорційно рівними частинами (по 50%) за рахунок коштів місцевих бюджетів та Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у сумі 21,4 тис.грн. Інші роботи тимчасового характеру організовувались на 19 підприємствах міста та району (ТОВ «ПРОМТЕХНТРАНС», ТДВ «АДАМС», ТОВ «ЕЛЕКТРОТЕРМ», ДП «АВАНГАРД» АГРО ПАТ «АВАНГАРД», ВК «СПЕЦРЕМБУД», ТОВ «МАКСФАРМ», ТЗОВ ФІРМА «ДИНАСТІЯ»).

Попит на робочу силу. У базі даних районної філії налічувалося 1748 вакансій, що на 40% більше ніж у 2017 році. Забезпечено укомплектування 1481 вакансії, що більше на 30% ніж у 2017 році. Рівень укомплектування вакансій склав 86%, що менше на 7 в.п. ніж у 2017 році. Середня тривалість укомплектування  вакансій становила 9 днів та зменшилась на 6 днів.

Актуальними станом на 1 січня 2019 року залишилось 25 вакансій (підтверджені формою 3-ПН), що на 36% більше ніж на відповідну дату 2017 року. У середньому на одну вакансію (за формою 3-ПН) претендували 34 особи.

Станом на 1 січня 2019 року кількість зареєстрованих безробітних становила 847 осіб, з них 737 осіб (87%) отримують допомогу по безробіттю. Із загальної кількості безробітних 48% складали жінки,  33%  – молодь віком до 35 років, 40% – особи, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, 81% безробітних проживають у сільській місцевості.

Від мрії до дії

28.12.2018

       Протягом 2018 року Хмельницька обласна служба зайнятості спільно з Департаментом освіти і науки Хмельницької ОДА проводили масштабний профорієнтаційний проект для молоді «Від мрії до дії». Головне завдання Проекту - профілактика безробіття серед молоді, допомога у виборі професії, підготовка до виходу на ринок праці.

           За словами директора обласної служби зайнятості Сергія Черешні в рамках Проекту проведено 1442 різноманітних заходи: 513 для безробітної молоді,  684 - для учнів ЗНЗ та ПТНЗ, 40 - для студентів ВНЗ, 205 - для працівників закладів освіти та батьків. Учасникам пропонувалися групові профконсультації із застосуванням психологічного тестування, професіографічні екскурсії, семінари та тренінги, заняття в клубах та студіях,  інтерактивні заходи для молоді (профорієнтаційний квест, брейн-ринг, аукціон професій), ярмарки кар’єри тощо.

           Проект дав можливість молоді реалізувати свої здібності та нахили у різноманітних конкурсах: “Як обрати «свою» професію?” (конкурс шкільних стінних газет), що проводився серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів, «Живи та працюй на Хмельниччині!» (конкурс бізнес-проектів) серед учнів  загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів.

Серед  найбільш масштабних заходів Проекту - ярмарки професій в інтерактивній формі під назвою «Подорож у світ професій». Цього року можливістю презентувати свої освітні послуги для 8 тис. учнів випускних класів скористалися 25 професійно-технічних та 40 вищих навчальних закладів Хмельниччини, Тернопільщини, Рівненщини, Одещини та Харківщини.

 

Довідково: в цілому в заходах Проекту взяли участь більше 32 тис. осіб з числа учнівської та студентської молоді та понад 6 тис. безробітних громадян віком до 35 років. 

 

Відділ організаційно-інформаційної роботи та

архівної справи ОЦЗ

Хмельницький обласний центр зайнятості

пров. Шевченка,10

м.Хмельницький, Україна, 29000

                                                                                                                                                 тел: +38(0382) 65-74-18 

+38(0382)76-46-42

           khm-ocz@kmocz.gov.ua

 

Міні-ярмарок вакансій для філії «Кам’янець-Подільської ДЕД»

13.12.2018

 

13 грудня 2018 року Кам’янець-Подільська районна філія Хмельницького обласного центру зайнятості організувала та провела міні-ярмарок вакансій для філії «Кам’янець-Подільської ДЕД». В заході прийняло участь 30 осіб з числа безробітного населення, яке перебуває на обліку в службі зайнятості.  На підприємстві є потреба у дорожніх робітниках для підсипання небезпечних ділянок автодоріг в зимовий період. 

Як результат заходу, вісім осіб зацікавились даними пропозиціями та направлені безпосередньо на підприємство для співбесіди із керівником на посади дорожніх робітників.

 

 

 

Робота молодіжного клубу

10.12.2018

Пріоритетним напрямком роботи служби зайнятості залишається профорієнтаційна робота із молоддю. З метою активізації власних зусиль молоді при вирішенні проблем зайнятості, в Кам’янець-Подільській районній філії Хмельницького обласного центру зайнятості працює молодіжний клуб «Територія успіху». Мета клубу - надання інформації про конституційні права молоді та випускників навчальних закладів різних рівнів акредитації, активізація власних зусиль, формування активної життєвої позиції, сприяння розвитку підприємницької ініціативи, написання резюме та техніці пошуку роботи.

У грудні в приміщенні районної філії відбулася презентація молодіжного клубу для випускників факультету «Корекційна та соціальна педагогіка і психологія» національного університету ім. І.Огієнка.

Заступник директора Андрій Боднар наголосив на необхідності сприяння професійному становленню молодого фахівця, формування бізнес-середовища для підтримки активного вибору професійної кар’єри випускників, а також спрямування  майбутніх спеціалістів до активного пошуку роботи, наданні допомоги у працевлаштуванні.

Під час зустрічі запропонували студентам індивідуальні, групові інформаційні консультації та послуги з професійної орієнтації, техніки пошуку роботи, методи поведінки з роботодавцями, алгоритму побудови кар’єри, складання резюме, ознайомили з онлайн - платформами для безкоштовного навчання та профорієнтаційного тестування.

Фахівці Кам’янець-Подільської районної філії працюють для кожного випускника, адже робота з ними сьогодні – це перспектива розвитку нашого району.

Сподіваємось на подальшу плідну співпрацю.

                                                               Заступник директора               

                                                                           Андрій Боднар

 

Декада зайнятості осіб з інвалідністю

07.12.2018

Завданням держави є забезпечення соціального захисту і повної інтеграції осіб з інвалідністю в економічне і суспільне життя, створення для них можливостей досягти однакового з іншими громадянами країни рівня життєдіяльності, в тому числі у сфері освіти та зайнятості. Питання надання соціальних послуг особам з інвалідністю, а саме: надання профорієнтаційних послуг, сприяння їх працевлаштуванню, професійному навчанню завжди знаходяться в центрі уваги служби зайнятості.                          

В рамках проведення Декади зайнятості для осіб з особливими потребами 03 грудня 2018 року в приміщенні Кам’янець-Подільської районної філії проведено семінар – презентацію Всеукраїнського центру професійної реабілітації інвалідів. Захід відвідали  15  осіб з особливими потребами. Продемонстровано можливості проходження професійної, медичної, фізичної та психологічної реабілітації в реабілітаційному центрі, та безперешкодного доступу до інформаційного простору і соціальних послуг, які надає громадянам з обмеженими фізичними можливостями районний центр зайнятості, забезпечення рівних прав та можливостей у виборі ними підходящої роботи. Всі вони отримали інформаційні, консультаційні та профорієнтаційні послуги.

Того ж дня відбувся міні-ярмарок вакансій за участю представника ТОВ «Кам’янець-Подільський м’ясокомбінат». Директор районної філії Аліна Слободян ознайомила присутніх із вакансіями роботодавця, умовами праці, формами та методами надання соціальних послуг в частині працевлаштування осіб з інвалідністю, зокрема, з практикою електронних засобів реєстрації і пошуку підходящої роботи.

Відсутність в належній кількості вакансій саме для осіб з інвалідністю є перешкодою у здійсненні пошуку підходящої роботи та оперативного працевлаштування. Сьогодні здійснюється стимулювання роботодавців, які створюють нові робочі місця шляхом виплати компенсації в розмірі єдиного соціального внеску за кошти ФЗДССВБ» - зазначила начальник відділу взаємодії з роботодавцями Наталія Бевзюк. Захід був наповнений змістом конструктивності, доброзичливості, вболівання всіх учасників за перспективи забезпечення зайнятості населення району, у тому числі  осіб з особливими потребами.

Працівниками філії ведеться інформаційно-роз’яснювальна робота з роботодавцями щодо можливостей створення спеціалізованих робочих місць для осіб з інвалідністю за рахунок Фонду соціального захисту інвалідів. На Кам’янеччині визначені спільні дії з управлінням соціального захисту населення.

У приміщенні районної філії розміщені інформаційні матеріали в секторі самостійного пошуку роботи а також на робочих місцях фахівців відділу організації працевлаштування населення інформація про можливість працевлаштування осіб з інвалідністю за професіями «розкрійник» та «оператор САПР» в Кам’янець-Подільське учбово-виробниче підприємство УТОГ.

У січні-листопаді 2018 року послугами районної філії скористались 188 осіб з інвалідністю. Всі вони отримали інформаційні, консультаційні та профорієнтаційні послуги, брали участь в різноманітних інформаційних семінарах. Не зважаючи на складності повсякдення, за сприянням служби зайнятості вдалось знайти постійну роботу 54 особам з інвалідністю.

За спрямуванням служби зайнятості 21 особа з інвалідністю проходила професійне навчання і всі вони сьогодні є працевлаштованими, 19 осіб були задіяні в громадських та інших роботах тимчасового характеру.

Станом на 1 грудня 2018 року на обліку в Кам’янець-Подільській районній філії перебуває 59 осіб з обмеженими фізичними можливостями. Для них продовжується пошук підходящої роботи. Однак, труднощі у працевлаштуванні зазначеної категорії громадян виникають у зв’язку з тим, що роботодавці переважно створюють для інвалідів некваліфіковані робочі місця та з мінімальною заробітною платою.

Інформаційно-роз’яснювальні та профорієнтаційні заходи, що проходять протягом Декади зайнятості, широко висвітлюватимуться в засобах масової інформації, сприятимуть розвитку соціально відповідального бізнесу та соціального діалогу в суспільстві.

                                                 Заступник директора

                                    Андрій Боднар

 

Співпраця з роботодавцями – основний пріоритет роботи служби зайнятості

06.12.2018

Державна служба зайнятості є посередником на ринку праці між роботодавцем та пошукачами роботи. Співпраця з роботодавцями допомагає спрогнозувати ситуацію на ринку праці, повернути до продуктивної зайнятості безробітних. Саме роботодавці в сучасних умовах є домінуючою силою на ринку праці, вони розвивають економіку, наповнюють бюджет, створюють нові робочі місця. Взаємодія служби зайнятості з роботодавцями в сучасних умовах - основа позитивного вирішення проблеми зайнятості.

Протягом січня-листопада 2018 року послугами Кам’янець-Подільської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості скористалися 484 роботодавці.

З початку року до Кам’янець-Подільської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості подано 1724 вакансії.

 Ситуація на ринку праці району характеризується постійним попитом на працівників сфери торгівлі та послуг (продавець продовольчих товарів, продавець непродовольчих товарів, кухар, охоронник); робітників з обслуговування, експлуатації та контролю за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин; кваліфікованих робітників з інструментом тракторист-машиніст с/г (лісогосподарського) виробництва, тракторист, водій автотранспортних засобів, столяр, слюсар-ремонтник, швачка). Крім того, є потреба в робітниках найпростіших професій — підсобні робітники, прибиральники, двірники, вантажники та інші.

Середня заробітна плата на 1 вакансію становила 4859,60 грн. Найвищий рівень заробітної плати пропонували на ПП «АГРАРНА КОМПАНІЯ 2004» (столяр, слюсар-інструментальник), ПРИВАНЕ ПІДПРИЄМСТВО «АВАНТ-АГРО» (інспектор з кадрів, системний адміністратор, тракторист, механік, пекар, охоронник).

Найбільшу кількість вакансій протягом січня-листопада 2018 року подавали: ФІЛІЯ "ПТАХОФАБРИКА "АВІС" ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "АГРОХОЛДИНГ АВАНГАРД, ТОВ «ПРОМТЕХНТРАНС», ПП «АВАНТ-АГРО», ТОВ «КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ М’ЯСОКОМБІНАТ», ФІЛІЯ "КАМ'ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКА" ТзОВ СГП НІБУЛОН, ФІЛІЯ "МРІЯ" ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ПІДПРИЄМСТВА "НІБУЛОН".

За сприянням служби зайнятості з початку 2018 року працевлаштовано 711 осіб з числа безробітного населення, з них 248 осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні у працевлаштуванню.

З метою підвищення конкурентоспроможності громадян на ринку праці служба зайнятості велику увагу приділяє професійній підготовці, перепідготовці або підвищенню кваліфікації незайнятого населення. У січні – листопаді 2018 року проходили навчання 309 осіб. Пріоритетним напрямком залишається професійне навчання під конкретне замовлення роботодавців. За відповідний період 2018 року було організовано підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації безробітних на замовлення 92 підприємств міста та району. Виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності отримали 5 осіб, з числа безробітних.

Законом України «Про зайнятість населення» передбачено право громадян, які не зареєстровані в центрах зайнятості, як безробітні, мають професійно-технічну або вищу освіту, протягом останніх трьох років не проходили перепідготовку за рахунок коштів ФЗДССВБ одноразово отримати «ваучер» для перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями згідно з пріоритетними видами економічної діяльності, підготовки на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні. У січні – листопаді 1 зайнята особа отримала ваучер на проходження повного курсу навчання за спеціальністю «Електрогазозварник» у Державному навчальному закладі «Деражнянському центрі професійної освіти».

З початку року в роботах тимчасового характеру прийняло участь 152 особи з числа безробітного населення, у громадських роботах на територіях Довжоцької, Орининської, Китайгородської сільських та Староушицької селищної рад 16 осіб. Фінансування організації громадських робіт здійснювалося  пропорційно рівними частинами (по 50%) за рахунок коштів місцевих бюджетів та Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у сумі 20,23 тис.грн. Інші роботи тимчасового характеру організовувались на 17 підприємствах міста та району (ТОВ «ПРОМТЕХНТРАНС», ТДВ «АДАМС», ТОВ «ЕЛЕКТРОТЕРМ», ДП «АВАНГАРД»АГРО ПАТ «АВАНГАРД» ВК «СПЕЦРЕМБУД», ТОВ «МАКСФАРМ», ТЗОВ ФІРМА «ДИНАСТІЯ»).

Впродовж листопада 2018 року Кам’янець-Подільською районною філією Хмельницького обласного центру зайнятості прийнято рішення щодо  відшкодування компенсацій ЄСВ по 9 ПОУ району, на яких створено 17 робочих місць. ЄСВ компенсується роботодавцям відповідно до ст.26, ст.27 Закону України «Про зайнятість населення».

Разом із тим, роботодавець є активним учасником різноманітних заходів служби зайнятості, зокрема, засідань круглих столів, ярмарок та міні-ярмарок вакансій, презентацій професій, ярмарок професій, презентацій роботодавців, семінарів тощо.

До відома: станом на 1 грудня актуальними залишаються 56 вакансій. Серед них вакансії бухгалтерів, водіїв автотранспортних засобів, продавців продовольчих (непродовольчих) товарів, слюсарів-ремонтників, підсобних робітників, слюсарів з ремонту колісних транспортних засобів, охоронників.

Інформацію підготував відділ взаємодії з роботодавцями Кам’янець-Подільської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості

Довідки за тел.: 9-12-40, 3-38-56(відділ взаємодії з роботодавцями, відділ організації працевлаштування населення).

 

 

Міні-ярмарок вакансій для ТОВ НЕСС ГРУП (KNESS).

30.11.2018

 

29 листопада 2018року Кам’янець-Подільською районною філією Хмельницького обласного центру зайнятості спільно з Кам’янець-Подільським міським центром зайнятості проведено міні-ярмарок вакансій для ТОВ НЕСС ГРУП (KNESS). Основною сферою діяльності якого є розробка та втілення проектів традиційної та відновлювальної енергетики. Представник підприємства Рудік Олена Олександрівна, менеджер із персоналу, детально розповіла про компанію, яка об’єднує висококваліфікованих фахівців і володіє великим досвідом в реалізації масштабних проектів для клієнтів галузі відновлюваної енергетики, ознайомила з процесом виробництва устаткування для сонячних електростанцій. Метою виробництва яких є перехід країни на чисті джерела енергії, незалежна та потужна енергосистема країни-це те, чого можна досягнути лише спільними зусиллями. 

В заході прийняло участь 16 осіб, яким змістовно розповіли про вакансії та запропонували пройти індивідуальну співбесіду. А саме: про грошове забезпечення, про оплату відряджень, матеріальну допомогу. По закінченні заходу було проведене анкетування безробітних, з подальшим опрацюванням. Узгоджена індивідуальна зустріч для вирішення питання їх можливого працевлаштування в подальшому.

 

 

Про  визначення  переліку  видів громадських робіт, які планується організувати для безробітного населення у 2019 році

19.11.2018

 

- Розпорядження 2019 на РДА

-  Дод. до розп 2019 на РДА з ОТГ

 

 

Підводимо підсумки  бізнес - проектів «Живи і працюй на Хмельниччині»

19.11.2018

 

За ініціативи Кам’янець-Подільської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості відбувся ІІ тур конкурсу бізнес-проектів ««Живи і працюй на Хмельниччині» серед  учнів 9-11 класів загальноосвітніх закладів району. Представники конкурсної комісії оцінювали бізнес-проекти з основ підприємництва, планування та ведення бізнесу. Всі учасники під час презентації своїх проектів виявили неабияку зацікавленість та патріотичне ставлення до економічного розвитку  і майбутнього рідного краю.

Перше місце посіла робота учнів Жванецького ліцею на тему: «Жванець туристичний», ІІ місце посіли учні Сокільського ліцею з бізнес-проектом «Райський куточок», ІІІ місце  отримали учні Гуменецького НВК з робота «Хенд – мейд. Хобі та бізнес».

Фахівці Кам’янець-Подільської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості вдячні вчителям - керівникам цього проекту Вікторії Чапай, Ользі Нараєвській  та Олегу Ліфантьєву.

Керівникам відділів освіти Гуменецької с/р Лілії Срібняк й Жванецької с/р Руслані Лоточинській  бажаємо і надалі плідно співпрацювати з Кам’янець-Подільською районною філією, яка надихне на нові спільні плани, адже наша молодь має не тільки “будувати і жити” в ХХІ столітті, але й “виправляти наші помилки»!

Переможцям ІІ туру конкурсу бажаємо достойних суперників у ІІІ турі в місті Хмельницькому, ну  і звісно ж, перемоги у фіналі!

 

 

                                                                   За матеріалами

                                                                             Кам’янець-Подільської районної філії ХОЦЗ

            

 

 Служба зайнятості запустила

 новий сервіс

“ЕЛЕКТРОННИЙ КАБІНЕТ ШУКАЧА РОБОТИ”

 

За допомогою електронного кабінету

Ви маєте можливість

дистанційно:

- ознайомитись  з інформацією щодо нарахувань та виплати допомоги по безробіттю;

 - дізнатися про Ваші заплановані та фактичні відвідування служби зайнятості;

- переглянути Ваші вакансії та пропозиції роботи;

- переглянути пропозиції професійного навчання;

- скористатися сервісом профорієнтаційної платформи з метою професійної орієнтації;

 

Для цього Вам необхідно зробити 4 кроки:

  1. На прийомі у фахівця служби зайнятості повідомити про бажання створення кабінету
  2. Зайти на сайт Державної служби зайнятості www.dcz.gov.ua
  3.  Обрати розділ «Персональний кабінет»
  4. Здійснити реєстрацію

 

Фахівці служби зайнятості

завжди готові  Вам допомогти

 

 

 

Робочі зустрічі – задля забезпечення зворотнього зв’язку

12.11.2018

З метою налагодження співпраці та взаємодії з органами виконавчої влади в приміщенні Кам’янець-Подільської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості директором Аліною Слободян проведено робочу зустріч з начальником Кам’янець-Подільського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції Сергієм Брижаком, заступником начальника Світланою Повєткіною.

В ході зустрічі обговорювалися питання погашення заборгованості боржниками страхових внесків до Фонду та реального впливу на неплатників аліментів, індивідуального підходу фахівцями служби зайнятості щодо працевлаштування цієї категорії осіб із застосуванням нових методів повернення шукачів роботи до активної зайнятості з урахуванням їх індивідуальних характеристик.

Було досягнуто взаєморозуміння та домовленості у вирішенні спільних завдань, а також визначено ряд конкретних кроків для розв’язання існуючих на сьогодні проблем.

Зустріч проходила у конструктивній обстановці та окреслила основні напрямки подальшої співпраці.

 

                                                                                    Заступник директора               

                                                                           Андрій Боднар

 

Підвищують кваліфікацію оператори котельні

09.11.2018

Як і у минулі роки, служба зайнятості активно співпрацює з бюджетними, промисловими та сільськогосподарськими підприємствами регіону, допомагаючи заповнити вакансії кваліфікованими робітниками з числа безробітних громадян. Одним із завдань є організація своєчасного та якісного навчання безробітних, які залучатимуться до роботи в опалювальний сезон.

Відповідно до замовлень роботодавців зі сфери освіти, медицини, культури, сільського господарства та промисловості до початку опалювального сезону організовано підготовку та підвищення кваліфікації 79 операторів котелень на газовому та твердому паливі.

Кам’янець-Подільською районною філією Хмельницького обласного центру зайнятості було організовано  професійне навчання на базі Хмельницького обласного навчально-курсового комбінату для сезонних працівників, які перебували на обліку в службі зайнятості за навчальною програмою «Будова і безпечна експлуатація парових та водогрійних котлів». Слухачі підвищили свою обізнаність в питаннях охорони праці, дотриманні технологічного процесу на робочому місці, створенні безпечних умов праці, дізналися про нові енергозберігаючі технології в галузі теплопостачання.

Після завершення навчання, з початком опалювального сезону всі безробітні  працевлаштовані згідно укладених договорів.

 

Заступник начальника відділу

 активної підтримки

безробітних

 Валентина Крочак

 

 

 

 

 

Здобути нову професію допомагає ваучер

09.11.2018

 

Спеціалісти Кам’янець-Подільської філії ведуть активну інформаційно-роз’яснювальну роботу серед безробітних та зайнятих громадян про можливість отримання ваучера на професійне навчання особам старше 45 років. Організовують інформаційні заходи, до участі в яких запрошують представників підприємств, установ та організацій району, проводять виїзні акції, зустрічі, семінари тощо. Така робота дає перші результати: двоє осіб погодились отримати ваучер для підтримання своєї конкурентоспроможності на ринку праці. Вони вирішили освоїти професію електрогазозварник, адже працюють в одному із сільськогосподарських підприємств району, а отримання ваучера надасть можливість підвищити свій професійний рівень, безкоштовно отримати  нову професію, і все це без відриву від основного місця роботи. Попереду - перспективна робота, адже сільське господарство розвивається, модернізується, відповідно, змінюються вимоги і до рівня кваліфікації робітників. Один із бажаючих навчатись  мріє свої знання роботи  електрогазозварника застосувати у своєму хобі. Назаров Іван виготовляє садовий інвентар, який користується  попитом у жителів району.

Спеціалісти філії впевнені, що видача ваучерів на навчання сприятиме не тільки підвищенню якості робочої сили, я й додасть громадянам старшого віку реальних можливостей самореалізуватися у професійній сфері.

 

Заступник начальника відділу

 активної підтримки

безробітних

 Валентина Крочак

 

 

 

 

Легалізація зайнятості для фізичних осіб, які мають намір використання найманої праці

 

24.10.2018

   З метою посилення співпраці служби зайнятості з роботодавцями, отримання інформації про послуги,  які надає служба зайнятості та норми законодавства про зайнятість населення 24 жовтня 2018 року в приміщенні Кам’янець-Подільської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості проведено семінар з роботодавцями району. Особливу увагу  приділили питанням створення нових робочих місць з подальшим відшкодуванням єдиного соціального внеску, сприяння ефективній зайнятості населення на селі, професійній підготовці та перепідготовці незайнятих громадян під конкретне замовлення роботодавців, організації громадських та інших робіт тимчасового характеру.

На завершення семінару учасники прийняли рекомендації щодо збереження та розвиток трудового потенціалу, практичного застосування в роботі норм чинного законодавства про працю та зайнятість населення.

 

Подорож у світ професій разом зі службою зайнятості

19.10.2018

«Подорожуймо разом у світі професій» - під таким гаслом нещодавно відбувся інформаційно-просвітницький захід для учнівської та студентської молоді, який проходив у новому форматі: презентація навчальних закладів шляхом проведення майстер-класів та  інтерактивної гри «Подорож у світ професій».

Організаторами заходу виступили міський центр зайнятості, районна філія Хмельницького обласного центру зайнятості та Подільський державний  аграрно-технічний університет. 

 Його мета надання допомоги у професійному самовизначенні учнів-старшокласників міста та району.

Двадцять навчальних закладів Хмельницької області презентували свої освітні послуги та пропонували навчання за різними спеціальностями Родзинкою зустрічі став інтерактивний захід для молоді змагально-мотиваційного характеру «Подорож у світ професій». Під час гри учасники  пізнавали особливості різноманітних професій, використовуючи свої знання  та інтелектуальні здібності.

Народна мудрість стверджує: «Щасливий той, хто радісно йде на роботу і з радістю повертається додому». Тому, маємо надію, що цей профорієнтаційний захід став початком вдалого професійного майбутнього для випускників Кам’янець-Подільського району. Бажаємо майбутнім абітурієнтам наполегливої праці, невтомного прагнення отримувати нові знання, творити й перемагати.

     За матеріалами  районної філії ХОЦЗ

 

 «День відкритих дверей на ТОВ «ПРОМТЕХНТРАНС»

17.10.2018

Кам’янець-Подільською районною філією Хмельницького обласного центру зайнятості 16 жовтня в рамках профорієнтаційного проекту "Від мрії  до дії" проведено День відкритих дверей на виробництві, в якому прийняло участь 15 осіб, з числа безробітних, які перебувають на обліку в Кам’янець-Подільській РФ ОЦЗ.   

Учасники заходу відвідали ТОВ «Промтехнтранс» в с.Гуменці. Дане підприємство динамічно розвивається на ринку України. Надає послуги з перевезення вантажів і являється одним з найбільших ринкоутворюючих підприємств району. Головним напрямком розвитку підприємства є надання якісних послуг, розвиток технічного прогресу, поліпшення виробничих та побутових умов для працівників. Безробітні ознайомилися з діяльністю підприємства, основним складом працівників, умовами праці та розміром заробітної плати.

На думку учасників День відкритих дверей пройшов у цікавій та змістовній формі, а фахівці районної філії мають надію на те, що захід принесе позитивні результати в подальшому працевлаштуванні безробітних.

Крім того, безробітні ознайомилися з основними професіями, які наявні на підприємстві, отримали інформацію про можливість професійного навчання за цими професіями за сприянням Кам’янець-Подільської РФ ОЦЗ з подальшим працевлаштуванням на цьому ж підприємстві. Деякі з учасників залишили резюме у відділі кадрів.  

 

Пізнання професії лікаря

27.09.2018

Старшокласники обирають для себе різноманітні сфери діяльності, цікавляться багатьма професіями, зокрема професією медичного працівника. Тому фахівці Кам’янець-Подільської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості  26 вересня 2018 року разом з старшокласниками Мукша-Китайгородської школи відвідали  Клініку, дружню до молоді.

Лікар Клініки Тетяна Берека наголосила, що метою роботи  закладу є збереження репродуктивного здоров’я молоді та популяризація здорового способу життя. Лікар-гінеколог  розповіла дівчаткам, що являє собою саме її напрямок роботи, які переваги та з якими складнощами вона зустрічається  у своїй професійній діяльності. Старшокласниці почули реальні історії досвідченого фахівця та поради як зберегти своє здоров’я.  За словами Тетяни Григорівни, людина, яка хоче стати лікарем, повинна мати особисті якості, такі як: співчуття, доброта, добросовісність, готовність прийти на допомогу. Вона довела, що лікар – це не просто професія. Це – покликання, а для декого – сенс життя.

 До остаточного визначення із майбутньою професією ще є час, проте такі екскурсії допомагають сформувати у молоді більш стале уявлення про ту чи іншу професію.

 

З лану до столу

26.09.2018

З ТОВ «Авант-Агро» служба зайнятості співпрацює з самого початку її створення, і ми є свідками її успіхів та перемог. За короткий термін підприємству вдалося втілити в життя те, що для багатьох скептиків здавалося фантастикою - зберегти та створити  нові робочі місця, покращити інфраструктуру села, дбати про об’єкти соціальної сфери та займатися  благодійністю.

ТОВ «Авант-Агро»  є одним з успішних підприємств, яке здійснює свою діяльність на території Колибаївської ОТГ. В 2018 році на замовлення роботодавця за сприяння районної філії укомплектовано 10 вакансій, 4 з яких, шляхом щомісячної компенсації єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Днями пройшла робоча зустріч з одним з найбільш успішних роботодавців району - Андрієм Ванатом, який є керівником товариства. Андрій Петрович презентував роботу підприємства, повідомив про гідний рівень заробітної плати, розповів про перспективи розвитку. Поряд з рослинництвом Андрій Петрович працює над відкриттям пекарні та магазину, для цього буде створено 15 додаткових робочих місць. Крім цього, закупляє з Німеччини обладнання для облаштування пекарні, яка буде повністю модернізована, виробництво хліба буде відбуватися за новітніми технологіями з використанням сучасного обладнання. Завершено будівництво промислового корпусу та магазину, де буде реалізовуватися продукція підприємства.   

З Андрієм Петровичем ми також обговорили кадрові питання, зокрема підготовку кваліфікованого персоналу, яке буде обслуговувати пекарню та домовлено про подальшу співпрацю з урахуванням нинішніх і перспективних потреб підприємства.

 

Директор Кам’янець-Подільської

районної філії  Хмельницького 

обласного  центру  зайнятості                                                      А.С. Слободян

 

 

Обласний конкурс бізнес-проектів «Живи та працюй на Хмельниччині»

20.09.2018

У жовтні - листопаді 2018 року Хмельницька обласна служба зайнятості в рамках проекту «Від мрії до дії» розпочинає обласний очно-заочний конкурс бізнес-проектів «Живи та працюй на Хмельниччині» серед учнів  9-11 класів загальноосвітніх шкіл та учнів професійно-технічних навчальних закладів Хмельницької області.

В конкурсі можуть брати участь команди учнів в кількості від 2 до 4 осіб, якими розробляється та подається на розгляд конкурсної комісії один оригінальний бізнес-проект.

В бізнес-проекті мають бути розкриті: основна ідея, значення та користь для економічного чи культурного розвитку Хмельниччини (міста, села, громади тощо), описане ресурсне забезпечення проекту, шляхи його реалізації, складений план маркетингу, організаційний та фінансовий план.

 Для участі в конкурсі команди до 10 жовтня 2018 року мають подати заявку у Кам’янець-Подільську районну філію Хмельницького обласного центру  зайнятості Конкурс складатиметься з трьох турів:

         І тур – відбірний, проводиться до 22 жовтня 2018 року

         ІІ тур – півфінал триває до 15 листопада 2018 року

         ІІІ тур – фінал проходитиме до 30 листопада 2018 року

Більш детально з умовами проведення конкурсу можна ознайомитися на сайті Хмельницької обласної служби зайнятості https://khm.dcz.gov.ua/anonspodiya/uvaga-oblasnyy-ochno-zaochnyy-konkurs-biznes-proektiv-zhyvy-ta-pracyuy-na-hmelnychchyni

Довідки за тел.: 9-12-14. 9-12-40 (Кам’янець-Подільська  районна філія   Хмельницького обласного центру зайнятості)

 

 

 

Презентовано послуги з професійного навчання

31 серпня 2018 р. 15:46

Для ознайомлення пошукачів роботи із ситуацією на ринку праці та забезпечення роботодавців кваліфікованими працівниками фахівці Кам’янець-Подільської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості систематично проводять профорієнтаційні семінари «Презентація навчального закладу державної служби зайнятості (ЦПТО ДСЗ). У черговому такому семінарі, який відбувся 29 серпня 2018 року взяли участь 16 безробітних.

Центри професійно-технічної освіти пропонують широкий спектр напрямів навчання дорослого населення для всіх галузей економіки: будівництво, сфери послуг, транспорт тощо. Навчальні центри облаштовані сучасним високотехнологічним обладнанням та устаткуванням. Навчання здійснюють висококваліфіковані викладачі та майстри виробничого навчання. Це модель майбутнього, яку потрібно використовувати для реформування системи професійно-технічного навчання та зайнятості населення.

Безробітні ознайомились з графіком формування навчальних груп у Рівненському центрі професійно-технічної освіти ДСЗ на вересень 2018 року. Найбільше присутніх зацікавили курси «Тракторист-машиніст» та «Оператор котельні ».

З умовами навчання та проживання у Рівненському центрі професійно- технічної освіти Державної служби зайнятості України безробітні наочно ознайомились під час перегляду відеоматеріалу про навчальний центр.

 

Прес-тур «Співпраця обласної служби зайнятості із підприємцями Хмельниччини»

31 серпня 2018р. 15:45

Однією із інформаційних форм роботи Хмельницької обласної служби зайнятості з роботодавцями є проведення прес-турів для представників засобів масової інформації.

29 серпня, сім журналістів області: телеканал «ТВ7+», «Like TV», інформаційно-аналітичні видання «Подільські вісті», «Поділля News», «Всім», «День за днем», «Шепетівський вісник» мали змогу поспілкуватися з директором обласного центру зайнятості Сергієм Черешнею та відвідати два підприємства м.Шепетівки (ТОВ «Т-Стиль» та підприємство з переробки молока - ФОП Дронь Тетяна Володимирівна»).

«Співпраця з місцевими органами влади, зокрема об’єднаними територіальними громадами (ОТГ), територіальними підрозділами центральних органів влади, соціальних Фондів, роботодавцями, допомагає спрогнозувати ситуацію на ринку праці, повернути до продуктивної зайнятості населення. На сьогодні спостерігається тенденція щодо зростання попиту роботодавців на кваліфікованих працівників. Так, протягом січня – липня поточного року кількість вакансій заявлених роботодавцями до служби зайнятості становить майже 21 тис. За сприяння обласної служби зайнятості забезпечено роботою  понад 14 тис. громадян. Роботодавці мають можливість скористатися наступними послугами служби зайнятості: професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації населення; зареєструватися в електронному кабінеті роботодавця (www.khm.dcz.gov.ua); організація тимчасової зайнятості; організація масових заходів (ярмарків вакансій, презентацій роботодавця, засідання круглих столів) тощо. Ефективною державною підтримкою для роботодавців є надання компенсації єдиного соціального внеску (ЄСВ)», - повідомив директор Хмельницького обласного центру зайнятості С.Черешня.

Прес-тур розпочався з невеликого підприємства ФОП Дронь Тетяна Володимирівна. У 2018 році колишня безробітна з м.Шепетівки відкрила цех по переробці молока, виробництва масла й сиру. Тетяна Володимирівна дала можливість працевлаштуватися 5 безробітним особам на нові робочі місця та згодом отримати відшкодування єдиного соціального внеску на новостворені робочі місця.

Далі, журналісти побували на підприємстві з пошиття трикотажних виробів ТОВ «Т-Стиль». Наразі підприємство має 5 швейних фабрик – у Рівному, Хмельницькому, Волочиську та Нетішині. А Шепетівська швейна фабрика незабаром стане першим унікальним відкритим виробництвом, поєднаним із фірмовим магазином.

Так, протягом 2017 - 2018 років на фабрику були працевлаштовані 37 осіб з числа безробітних за посадами «швачка», «завідувач виробництвом», «охоронник», «сторож», «електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування». А у 2018 році фахівці Шепетівської міськрайонної філії Хмельницького ОЦЗ та начальник виробництва ТОВ «Т-Стиль» у Шепетівському регіоні Вікторія Потапська організовували робочі зустрічі в Ленковецькій, Грицівській, Судилківській ОТГ з пошукачами роботи та пропонували вакантні посади за професією «швачка». За результатами співпраці працевлаштовані 5 осіб з числа безробітних.

Зазначимо, що подібний захід планується у вересні цього року.

 

Відділ організаційно-інформаційної роботи та

архівної справи ОЦЗ

Хмельницький обласний центр зайнятості

пров. Шевченка,10

м.Хмельницький, Україна, 29000

                                                                                                                                                 тел: +38(0382) 65-74-18 

+38(0382)76-46-42

khm-ocz@kmocz.gov.ua

 

Презентація роботодавця

22 Серпень 2018, 09:50

фото 2Ефективною формою співпраці з роботодавцями щодо пошуку претендентів на вакантні робочі місця є проведення презентацій роботодавця. Це один з найефективніших способів надання громадянам допомоги у підборі підходящої роботи, а роботодавцю – необхідних працівників.

З метою вжиття заходів щодо працевлаштування безробітних та надання допомоги роботодавцю у підборі кадрів та в рамках профорієнтаційного проекту “Від мрії  до дії”, 21 серпня 2018 року за сприяння Кам’янець-Подільської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості на ТОВ «ПРОМТЕХНТРАНС», одному з найбільших ринкоутворюючих підприємств району , відбулася презентація роботодавця.

ТОВ «ПРОМТЕХНТРАНС»  – динамічно розвиваюче товариство на ринку України з надання послуг перевезення вантажів. Підприємство – одне з найбільших ринкоутворюючих підприємств району. Головним напрямком розвитку підприємства є надання якісних послуг, розвиток технічного прогресу, поліпшення виробничих та побутових умов для працівників. Протягом останніх років проведено реконструкцію АЗС, побутового приміщення та їдальні, оновлення автопарку. Працівники підприємства забезпечуються безкоштовно спецодягом, спецвзуттям та спец харчуванням.

ФОТО 1Для кадрового забезпечення керівництво ТОВ «ПРОМТЕХНТРАНС» активно співпрацює з Кам’янець-Подільською районною філією Хмельницького ОЦЗ.  В 2018 році за сприянням служби зайнятості з числа безробітного населення, яке перебувало на обліку в районній філії укомплектована 121 вакансія, у роботах які носять тимчасовий характер прийняло участь 98 осіб.

На замовлення цього ж підприємства проходили підвищення кваліфікації 45 безробітних осіб на базі Рівненського ЦПТО на курсах цільового призначення за напрямами «Експлуатація великогабаритного вантажного автотранспорту».

Під час проведення заходу учасники мали змогу поспілкуватися з представником роботодавця, отримати вичерпну інформацію про умови та оплату праці на підприємстві, наявність актуальних та перспективних вакансій, заповнили анкети та залишили резюме у роботодавця. Всього у заході прийняло участь 19 осіб з числа безробітних, які перебувають на обліку у районній філії, з них одинадцять виявили зацікавленість та були запрошені на індивідуальну співбесіду.

Заступник директора-начальник

відділу організації працевлаштування населення                       Боднар А.Л.

 Бевзюк

91240

 

Профорієнтація в «Еко Ленді»

22 Серпень 2018, 09:44

Еко ЛендКам’янець-Подільська районна філія Хмельницького обласного центру зайнятості є ініціатором та організатором профорієнтаційних заходів не тільки у навчально-виховних закладах нашого району, але і в пришкільних таборах  та позаміських закладах відпочинку. Протягом червня-серпня 2018 року фахівцями філії разом із соціальними партнерами проведено 5 виїзних акцій у пришкільні та табори літнього відпочинку. Профорієнтаційними заходами  було охоплено понад 570 дітей, які відпочивали у цих закладах.

Молоді надавалися консультації з використанням профдіагностичних комп’ютерних методик з метою визначення професійної спрямованості, проводилися презентації професій, конкурси малюнків, ігри та вікторини з профорієнтаційної тематики.

«Світ професій широкий – шукай свою»– під таким гаслом нещодавно фахівці районної філії та міського центрів зайнятості  долучилися  до організації корисного дозвілля дітей та підлітків, які відпочивають  у  закладі оздоровлення та відпочинку «Еко Ленд». Діти різного віку, від шести до шістнадцяти років, з неабиякою зацікавленістю слухали розповіді про світ професій, розмірковували про важливість правильного професійного вибору в житті кожної людини, розповідали про власні хобі, ділилися своїми мріями, професійними планами, намірами, з задоволенням грали в рухливі профорієнтаційні ігри, які кожному дали можливість показати свою обізнаність, спостережливість та кмітливість.

 Враження від відпочинку у чудових місцях Кам’янеччини залишаться назавжди в дитячій пам’яті, а професійна порада профконсультанта для старшокласників, які стоять перед вибором майбутньої професії, стане кроком до правильного вибору.

                     Фахівець Кам’янець-Подільської районної філії 

                               Хмельницького обласного центру зайнятості С.Соболь

 

 

ПРОФЕСІОГРАФІЧНА ЕКСКУРСІЯ

20 Серпень 2018, 13:04

фотоПопуляризація робітничих професій-один із засобів подолання безробіття та відсутності кваліфікованих працівників на ринку праці. Проведення професіографічних екскурсій дають змогу безробітним ознайомитись з умовами праці на підприємстві, дізнатись про його специфіку, технічне оснащення, можливість працевлаштування.

З цією метою 17 серпня 2018 року для безробітних громадян, які перебувають на обліку у Кам’янець-Подільській районній філії Хмельницького обласного центру зайнятості організована професіографічна екскурсія на ТОВ «АГРО-ЕКО ХХІ ПЛЮС», в заході прийняли участь 19 осіб.

Підсумовуючи, можна сказати, що проведення професіографічних екскурсій дає можливість працедавцям та громадянам, які шукають роботу, знайти один одного. Роботодавці мають можливість поспілкуватися з потенційними працівниками, підібрати собі кваліфікованих робітників, а безробітним наглядно ознайомитися з підприємством та робочим місцем, умовами праці та розміром заробітку.

На завершення, запрошені подякували працівникам районної філії за проведення цікавого та корисного заходу, а роботодавцеві за запрошення на підприємство та цікаву розмову.

 

Жінка на ринку праці

10 Серпень 2018, 14:31

кАМ-пОД рцзУ Кам’янець-Подільській районній філії Хмельницького обласного центру зайнятості  стало доброю традицією проведення семінарів за участю соціальних партнерів. Так 10 серпня 2018 року для безробітних жінок проведено семінар «Жінка на ринку праці» за участю інтеграторки Кам’янець-Подільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Ганни Петрик.

Метою заходу є підвищення рівня обізнаності жінок щодо їх прав, поінформованості про шляхи попередження та інструменти протидії «торгівлі людьми».

Фахівець служби зайнятості Світлана Соболь ознайомила присутніх  з соціальними послугами, які можуть одержати жінки у центрі зайнятості, умови працевлаштування та навчання.

Учасники семінару активно обмінювалися думками щодо того, як набути впевненості у власних силах, підвищити рівень самооцінки та знайти оптимальні моделі поведінки при вирішенні життєвих проблем, пов’язаних з пошуком роботи.

Не залишили осторонь уваги і питання законодавства про працю, яким закріплені гарантії трудових прав жінок. Під час семінару інтегратора Ганна Петрик надала поради, які будуть корисними для тих жінок, хто має на меті працевлаштування за кордоном, а саме як запобігти потрапляння у трудову експлуатацію.

По завершенню семінару всі учасниці отримали інформаційні матеріали: «Що таке безоплатна вторинна правова допомога та як її отримати? та «Плануєте виїхати на роботу за кордон? Подбайте про свої права та безпеку!»

                                                    Провідний фахівець Кам’янець-Подільської

                                                              районної філії  Хмельницького обласного 

                                               центру  зайнятості Світлана Соболь

 

Відпочинок з користю

25 Липень 2018, 10:22

Захід для дітей у Дністровській ЧайціЛіто – пора літніх канікул та оздоровлення дітей. У Кам’янець-Подільському районі є всі умови для повноцінного відпочинку молоді, тому більшість школярів полюбляють проводити літні канікули саме в оздоровчих закладах нашого району. Саме час літнього відпочинку учнів фахівці служби зайнятості використовують для проведення профорієнтаційної роботи, яка робить дозвілля школярів емоційно привабливим, задовольняє потребу дітлахів у новизні вражень та творчій реалізації їх задумів і мрій.

24 липня 2018 року відбувся виїзний профорієнтаційний захід в позаміський дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Дністровська чайка», що розташувався на мальовничих берегах річки Дністер, поблизу села Врубівці Кам’янець-Подільського району.

У заході взяли участь  фахівці Кам’янець-Подільської районної філії  Хмельницького обласного центру зайнятості, міського центру зайнятості,   центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді, «Дружньої клініки для молоді».

Діти мали можливість отримати багато різноманітної, корисної та цікавої інформації, яка згодиться їм у майбутньому при професійному виборі. З великим зацікавленням підлітки взяли участь у вікторині знавців професій, конкурсах, розгадували загадки про професії, малювали на асфальті, активно приймали участь у бесіді про здоровий спосіб життя.

Від спілкування і дорослі  і діти отримали позитивний заряд енергії, а найменші – заохочувальні призи від служби зайнятості.

Фахівець Кам’янець-Подільської районної філії 

Хмельницького обласного центру зайнятості С.Соболь

 

Молодь навчалася боротися з лінню

9 Липень 2018, 13:39

Тренінг РЦЗ6 липня 2018 року у Кам’янець-Подільському  РЦЗ відбулося засідання молодіжного клубу «територія УСПІХУ». Для безробітної молоді проведено тренінг «Переборюємо лінь. Як організувати свій час».

Тема ця надзвичайно актуальна в наш час, коли в умовах динамічно розвиваючого суспільства і дефіциту часу, посилилася тенденція добровільного, ірраціонального відкладання запланованих дій.  Наслідком цього є стрес, викликаний нереалізованістю повною мірою життєво значущих для людини цілей. Отже, під час зустрічі мова йшла про звичку відкладати все на потім – прокрастинацію.

Фахівець відділу надання соціальних послуг Світлана Соболь разом із безробітними вивела «формулу ліні».Тренер розповіла про психологічні причини виникнення бажання відкласти виконання завдання на потім, провела з учасниками діагностику схильності до прокрастинації і довела присутнім яким чином можна подолати цей стан.

Наприкінці тренінгу присутні підсумували , що відповідальність за власне життя належить тільки нам самим, тому необхідно викреслити із думок «що буде, якщо нічого не вийде?» і перефразувати на «а якщо вийде?» і тоді справді все вийде!

                                                                              Кам-Под РЦЗ, Соболь С.В.

 

Співпраця з роботодавцями – основний пріоритет роботи служби зайнятості

6 Липень 2018, 08:12

Державна служба зайнятості є посередником на ринку праці між роботодавцем та пошукачами роботи. Співпраця з роботодавцями допомагає спрогнозувати ситуацію на ринку праці, повернути до продуктивної зайнятості безробітних.

Протягом січня-червня 2018 року послугами Кам’янець-Подільського районного центру зайнятості скористалися 315 роботодавців.

З початку року до Кам’янець-Подільського районного центру зайнятості подано 1047вакансій.

Ситуація на ринку праці району характеризується постійним попитом на працівників сфери торгівлі та послуг (продавець продовольчих товарів, продавець непродовольчих товарів, кухар, охоронник); робітників з обслуговування, експлуатації та контролю за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин; кваліфікованих робітників з інструментом тракторист-машиніст с/г (лісогосподарського) виробництва, тракторист, водій автотранспортних засобів, столяр, слюсар-ремонтник, швачка). Крім того, є потреба в робітниках найпростіших професій — підсобні робітники, прибиральники, двірники, вантажники та інші.

Середня заробітна плата на 1 вакансію становила 4922,30 грн. Найвищий рівень заробітної плати пропонували на ПАТ «ПОДІЛЬСЬКИЙ ЦЕМЕНТ» (помічник машиніста цементних млинів, водій навантажувача), ПАТ «ПОДІЛЬСЬКІ ТОВТРИ» (дробильник вапна, машиніст екскаватора, начальник цеху, токар, маркшейдер), ПРИВАНЕ ПІДПРИЄМСТВО «АВАНТ-АГРО» (охоронник, майстер з експлуатації та ремонту машин та механізмів, тракторист-машиніст с/г (лісогосподарського) виробництва, ТОВ «МАГНУМ» (механік автомобільної колони (гаража), машиніст дробильних машин, слюсар-ремонтник, охоронник)

Найбільшу кількість вакансій протягом січня-червня 2018 року подавали: ФІЛІЯ “ПТАХОФАБРИКА “АВІС” ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА “АГРОХОЛДИНГ АВАНГАРД, ТОВ «ПРОМТЕХНТРАНС», ПАТ «ПОДІЛЬСЬКИЙ ЦЕМЕНТ», ФІЛІЯ “МРІЯ” ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ПІДПРИЄМСТВА “НІБУЛОН”,КОЛЕКТИВНЕ ПІДПРИЄМСТВО СТАРОУШИЦЬКОЇ ФАБРИКИ «ВОСХОД», СТЗОВ «ГАРАНТ».

За сприянням служби зайнятості з початку 2018 року працевлаштовано 459 осіб з числа безробітного населення, з них 152 особи, які мають додаткові гарантії у сприянні у працевлаштуванню.

З метою підвищення конкурентоспроможності громадян на ринку праці служба зайнятості велику увагу приділяє професійній підготовці, перепідготовці або підвищенню кваліфікації незайнятого населення. У січні – червні 2018 року проходили навчання 207 осіб. Пріоритетним напрямком залишається професійне навчання під конкретне замовлення роботодавців. За відповідний період 2018 року було організовано підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації безробітних на замовлення 53 підприємств міста та району.

З початку року в роботах тимчасового характеру прийняло участь 128 осіб з числа безробітного населення, у громадських роботах на територіях Довжоцької, Китайгородської сільських та Староушицької селищної рад 13 осіб. Тимчасові роботи організувались на 12 підприємствах міста та району (ТОВ «ПРОМТЕХНТРАНС», ТДВ «АДАМС», ТОВ «ЕЛЕКТРОТЕРМ», ДП «АВАНГАРД»АГРО ПАТ «АВАНГАРД» ВК «СПЕЦРЕМБУД»).

Разом із тим, роботодавець є активним учасником різноманітних заходів служби зайнятості, зокрема, засідань круглих столів, ярмарок та міні-ярмарок вакансій, презентацій професій, ярмарок професій, презентацій роботодавців, семінарів тощо.

До відома: станом на 1 липня актуальними залишається 90 вакансій. Серед них вакансії бухгалтерів, трактористів-машиністів сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва, водіїв автотранспортних засобів, продавців продовольчих (непродовольчих) товарів, підсобних робітників.

 Інформацію підготував відділ взаємодії з роботодавцями Кам’янець-Подільського районного центру зайнятості

 Довідки за тел.: 9-12-40, 3-38-56 (відділ взаємодії з роботодавцями, відділ надання соціальних послуг)

 

 

Співпраця з Китайгородською об’єднаною територіальною громадою

27 Червень 2018, 10:06

IMG_338026 червня 2018 року Кам’янець-Подільським районним центром зайнятості проведено виїзний день інформування Китайгородської об’єднаної територіальної громади. Під час зустрічі з сільським головою начальник відділу взаємодії з роботодавцями центру зайнятості Наталія Бевзюк детально розповіла про весь спектр послуг, які надає служба зайнятості для роботодавців, в тому числі про проведення ярмарків вакансій та днів відкритих дверей на виробництві, розміщення інформації про вакансії у ЗМІ, на веб-порталах та у соціальних мережах, компенсацію ЄСВ на оплату праці, професійне навчання безробітних на замовлення роботодавців та стажування безпосередньо на робочому місці, організацію робіт тимчасового характеру, підтвердження результатів неформального навчання, надання консультацій з питань законодавства про працю, зайнятість, соціального страхування на випадок безробіття, проведення навчальних семінарів. Особлива увага акцентувалась на сучасних сервісах служби зайнятості – можливості презентації роботодавцям пошукачів роботи за допомогою відео-резюме, проведення дистанційних онлайн-співбесід, створення електронних кабінетів роботодавців, використання відеовакансій. Під час заходу учасники обмінялись думками, отримали необхідні роз’яснення, подякували за надану інформацію.

 

Професійне навчання для потреб роботодавців

25 Червень 2018, 09:30

IMG_3622Відповідно до потреб ринку праці та замовлень роботодавців, Кам’янець-Подільський районний центр зайнятості здійснює професійне навчання безробітних, що має на меті підвищення конкурентоспроможності та мобільності громадян на ринку праці. Головною метою при організації професійного навчання безробітних є узгодження й потреб роботодавця, й інтересів шукача роботи, що сприяє якнайшвидшому працевлаштуванню безробітного та закріпленню на робочому місці. Так, на замовлення приватного підприємця Слиз Лариси Миколаївни 23 червня 2018 року розпочалось підвищення кваліфікації 17 водіїв автотранспортних засобів за напрямом “Експлуатація великогабаритного вантажного автотранспорту”. Професійне навчання проводиться

Рівненським центром професійно-технічної освіти державної служби зайнятості на IMG_3629місцевій базі. До навчального процесу залучені висококваліфіковані викладачі Подільського державного аграрно-технічного університету, коледжу Подільського державного аграрно-технічного університету та Хмельницького обласного навчально-курсового комбінату.Після завершення навчання всі безробітні будуть працевлаштовані згідно укладеного договору.

 

 

 

Військова служба за контрактом-альтернатива працевлаштуванню

19 Червень 2018, 15:53

ЗСУ2 19.06.1819 червня 2018 року у Кам’янець-Подільському районному центрі зайнятості для 15 безробітних осіб був проведений семінар з орієнтації на військову службу у Збройних Силах України з презентацією служби за контрактом. В заході взяв участь командир взводу реактивно-артилерійської батареї 80-ї штурмової бригади старший офіцер Руслан Матеюк.

Заступник директора районного центру зайнятості Андрій Боднар ознайомив учасників семінару з послугами, які надає служба зайнятості та інформаційно-агітаційними матеріалами щодо умов прийняття на військову службу за контрактом.

Представник військової частини Руслан Матеюк поінформував присутніх про умови проходження військової служби, державні гарантії військовослужбовцям,  речове та матеріальне забезпечення та ознайомив з вакансіями у військовій частині.

ЗСУ1 19.06.18Учасники заходу були зацікавлені такою пропозицією, адже військова служба за контрактом, як наголосив заступник директора районного центру зайнятості Андрій Боднар – це один з варіантів зайнятості особи. Семінар проходив у формі діалогу, безробітні громадяни отримали відповіді на запитання, які їх цікавили. А деякі учасники семінару погодились на проходження індивідуальної співбесіди щодо можливості

 

 

 

Інформація про стан надання соціальних послуг незайнятому населенню Кам’янець – Подільським районним центром зайнятості за січень – травень 2018 року

7 Червень 2018, 07:57

У січні – травні 2018 року до районного центру зайнятості з метою  пошуку роботи звернулося 1358 незайнятих трудовою діяльністю осіб, у тому числі 523 особи з числа соціально-незахищених верств населення. З метою соціального захисту безробітних громадян району, які втратили роботу, проводилось часткове відшкодування втраченої ними заробітної плати, з початку року виплачено 8541,5 тис. гривень допомоги по безробіттю.

Станом на 1 червня 2018 року залишаються перебувати на обліку в центрі зайнятості 698 осіб із статусом безробітного, з них 50% становлять жінки, 35% – молодь у віці до 35 років.

 У базі даних районного центру зайнятості у 2018 році налічувалося 929 вакансій. Інформацію про вільні робочі місця надали 276 роботодавець району та міста. Доступною для населення району залишається база вакансій Державної служби зайнятості України, яка налічує 69 тис. вакансій.

За сприянням служби зайнятості з початку року працевлаштовано 411 осіб із статусом безробітних, з них 141 особа, яка має додаткові гарантії у сприянні у працевлаштуванні. Рівень працевлаштування безробітних становить 58%.

З початку 2018 року районним центром зайнятості працевлаштовано на новостворені робочі місця 4 особи з умовою надання компенсації роботодавцям фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. З Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття роботодавцям відшкодовано 8,4 тис. грн. єдиного соціального внеску.

З метою підвищення конкурентоспроможності громадян на ринку праці служба зайнятості велику увагу приділяє професійній підготовці, перепідготовці або підвищенню кваліфікації незайнятого населення. Протягом січня-травня 2018 року охоплено професійною підготовкою, перепідготовкою або підвищенням кваліфікації 181 безробітну особу, що становить 14% від кількості безробітних громадян на обліку. Рівень працевлаштування після завершення професійного навчання становить 98 %.

З початку року на громадські та інші роботи тимчасового характеру  працевлаштовано 131 особу з числа безробітних.

На обліку в Кам’янець-Подільському районному центрі зайнятості перебувало 40 учасників АТО, з них: 8 осіб працевлаштовано, 1 особа проходила професійне навчання. Станом на 01 червня 2018 року на обліку в центрі зайнятості перебуває 19 учасників АТО. Усі демобілізовані особи охоплені комплексом послуг державної служби зайнятості, зокрема, проведенні індивідуальні профконсультації, надано психологічну допомогу, призначено матеріальну допомогу на випадок безробіття.

Важлива роль в реалізації активної політики зайнятості відводиться подоланню дисбалансу між попитом та пропозицією робочої сили на ринку праці району, з цією метою надаються  профорієнтаційні послуги зайнятому та незайнятому населенню.

З початку року фахівцями районного центру зайнятості надано 4797 профорієнтаційні послуги, з них 74% становлять послуги для незайнятого населення та 26 % для зайнятого населення. Всього профорієнтаційними послугами охоплено 1311 осіб з числа безробітних, що становить 97% до загальної чисельності безробітних, які звернулися до районного центру зайнятості  у 2018 році.

Відповідно до угод про співпрацю з органами державної влади проведено 161 семінар різної тематики, в яких прийняли участь 1265 безробітних особи.

 

Директор-голова комісії з припинення юридичної

                                                                        особи  районного центру зайнятості

Аліна Слободян

 

Співпраця з роботодавцями – основний пріоритет роботи служби зайнятості

7 Червень 2018, 07:39

Державна служба зайнятості є посередником на ринку праці між роботодавцем та пошукачами роботи. Співпраця з роботодавцями допомагає спрогнозувати ситуацію на ринку праці, повернути до продуктивної зайнятості безробітних.

Протягом січня-травня 2018 року послугами Кам’янець-Подільського районного центру зайнятості скористалися 276 роботодавців.

З початку року до Кам’янець-Подільського районного центру зайнятості подано 920вакансій.

Ситуація на ринку праці району характеризується постійним попитом на працівників сфери торгівлі та послуг (продавець продовольчих товарів, продавець непродовольчих товарів, кухар, охоронник); робітників з обслуговування, експлуатації та контролю за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин; кваліфікованих робітників з інструментом тракторист-машиніст с/г (лісогосподарського) виробництва, тракторист, водій автотранспортних засобів, столяр, слюсар-ремонтник, швачка). Крім того, є потреба в робітниках найпростіших професій — підсобні робітники, прибиральники, двірники, вантажники та інші.

Середня заробітна плата на 1 вакансію становила 4898,10 грн. Найвищий рівень заробітної плати пропонували на , ФІЛІЯ “СМОТРИЧ” ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ПІДПРИЄМСТВА “НІБУЛОН (пробовідбірник, технік-лаборант), ПРИВАНЕ ПІДПРИЄМСТВО «АВАНТ-АГРО» (охоронник, майстер з експлуатації та ремонту машин та механізмів, тракторист-машиніст с/г (лісогосподарського) виробництва ), ПАТ «ПОДІЛЬСЬКИЙ ЦЕМЕНТ» (помічник машиніста цементних млинів, помічник машиніста тепловоза, машиніст конвеєра), ТОВ «МАГНУМ» механік автомобільної колони (гаража), машиніст дробильних машин, слюсар-ремонтник, охоронник)

Найбільшу кількість вакансій протягом січня-травня 2018 року подавали: ФІЛІЯ “ПТАХОФАБРИКА “АВІС” ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА “АГРОХОЛДИНГ АВАНГАРД, ТОВ «ПРОМТЕХНТРАНС», ПАТ «ПОДІЛЬСЬКИЙ ЦЕМЕНТ», ФІЛІЯ “МРІЯ” ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ПІДПРИЄМСТВА “НІБУЛОН”.

За сприянням служби зайнятості з початку 2018 року працевлаштовано 411 осіб з числа безробітного населення, з них 141 особа, яка має додаткові гарантії у сприянні у працевлаштуванню.

З метою підвищення конкурентоспроможності громадян на ринку праці служба зайнятості велику увагу приділяє професійній підготовці, перепідготовці або підвищенню кваліфікації незайнятого населення. У січні – травні 2018 року проходили навчання 181 особа. Пріоритетним напрямком залишається професійне навчання під конкретне замовлення роботодавців. За відповідний період 2018 року було організовано підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації безробітних на замовлення 43 підприємств міста та району.

З початку року в роботах тимчасового характеру прийняло участь 131 особа з числа безробітного населення, у громадських роботах на території Довжоцької сільської ради 5 осіб. Тимчасові роботи організувались на 11 підприємствах міста та району (ТОВ «ПРОМТЕХНТРАНС», ТДВ «АДАМС», ТОВ «ЕЛЕКТРОТЕРМ», ДП «АВАНГАРД»АГРО ПАТ «АВАНГАРД» ВК «СПЕЦРЕМБУД»).

Разом із тим, роботодавець є активним учасником різноманітних заходів служби зайнятості, зокрема, засідань круглих столів, ярмарок та міні-ярмарок вакансій, презентацій професій, ярмарок професій, презентацій роботодавців, семінарів тощо.

До відома: актуальними залишається 81 вакансія. Серед них вакансії бухгалтерів, трактористів-машиністів сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва, водіїв автотранспортних засобів, підсобних робітників.

 Інформацію підготував відділ взаємодії з роботодавцями Кам’янець-Подільського районного центру зайнятості

Довідки за тел.: 9-12-40, 3-38-56 (відділ взаємодії з роботодавцями, відділ надання соціальних послуг)

 

 

 

Інформація про стан надання соціальних послуг незайнятому населенню Кам’янець – Подільським районним центром зайнятості за січень – квітень 2018 року

7 Травень 2018, 12:33

У січні – квітні 2018 року до районного центру зайнятості з метою  пошуку роботи звернулося 1254 незайнятих трудовою діяльністю осіб, у тому числі 487 осіб з числа соціально-незахищених верств населення. З метою соціального захисту безробітних громадян району, які втратили роботу, проводилось часткове відшкодування втраченої ними заробітної плати, з початку року виплачено 7299,4 тис. гривень допомоги по безробіттю.

Станом на 1 травня 2018 року залишаються перебувати на обліку в центрі зайнятості 753 особи із статусом безробітного, з них 45% становлять жінки, 35% – молодь у віці до 35 років.

 У базі даних районного центру зайнятості у 2018 році налічувалося 739 вакансій. Інформацію про вільні робочі місця надали 221 роботодавець району та міста. Доступною для населення району залишається база вакансій Державної служби зайнятості України, яка налічує понад 69 тис. вакансій.

За сприянням служби зайнятості з початку року працевлаштовано 313 осіб із статусом безробітних, з них 109 осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні у працевлаштуванні. Рівень працевлаштування безробітних становить 44%.

З початку 2018 року районним центром зайнятості працевлаштовано на новостворені робочі місця 4 особи з умовою надання компенсації роботодавцям фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. З Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття роботодавцям відшкодовано 8,4 тис. грн. єдиного соціального внеску.

З метою підвищення конкурентоспроможності громадян на ринку праці служба зайнятості велику увагу приділяє професійній підготовці, перепідготовці або підвищенню кваліфікації незайнятого населення. Протягом січня-квітня 2018 року охоплено професійною підготовкою, перепідготовкою або підвищенням кваліфікації 172 безробітних, що становить 14% від кількості безробітних громадян на обліку. Рівень працевлаштування після завершення професійного навчання становить 60 %.

З початку року на громадські та інші роботи тимчасового характеру  працевлаштовано 129 осіб з числа безробітних.

На обліку в Кам’янець-Подільському районному центрі зайнятості перебувало 37 учасників АТО, з них: 5 осіб працевлаштовано, 1 особа проходила професійне навчання. Станом на 01 травня 2018 року на обліку в центрі зайнятості перебуває 20 учасників АТО. Усі демобілізовані особи охоплені комплексом послуг державної служби зайнятості, зокрема, проведенні індивідуальні профконсультації, надано психологічну допомогу, призначено матеріальну допомогу на випадок безробіття.

Важлива роль в реалізації активної політики зайнятості відводиться подоланню дисбалансу між попитом та пропозицією робочої сили на ринку праці району, з цією метою надаються  профорієнтаційні послуги зайнятому та незайнятому населенню.

З початку року фахівцями районного центру зайнятості надано 3759 профорієнтаційні послуги, з них 78% становлять послуги для незайнятого населення та 22 % для зайнятого населення. Всього профорієнтаційними послугами охоплено 1182 особи з числа безробітних, що становить 96% до загальної чисельності безробітних, які звернулися до районного центру зайнятості  у 2018 році.

Відповідно до угод про співпрацю з органами державної влади проведено 135 семінарів різної тематики, в яких прийняли участь 1132 безробітних особи.

 

Директор-голова комісії з припинення юридичної

                                                                        особи  районного центру зайнятості

Аліна Слободян