Кам’янець-Подільська
Районна Державна Адміністрація
Кам’янець-Подільський район, Хмельницька область

Кам'янець-Подільська районна філія Хмельницького обласного центру зайнятості

Країна професійного вибору

11.10.2019

Вже доброю традицією Хмельницької обласної служби зайнятості стало проведення обласних профорієнтаційних заходів для учнівської молоді, так 10 жовтня «Країна професійного вибору» гостинно відчинила двері для 1,5 тис. старшокласників міста Хмельницького та Хмельницького району. 

На заході «Країна професійного вибору» було представлено 43 локації, де учасники познайомилися із освітніми послугами закладів вищої та професійно-технічної освіти, відвідали майстер-класи від навчальних закладів області та роботодавців, отримували консультації від соціальних партнерів служби зайнятості.

«Важливо, щоб при виборі професії ви врахували свої інтереси, нахили і здібності. Від цього залежатиме реалізація ваших прагнень і бажань, - зазначив у вітальному слові директор Хмельницького обласного центру зайнятості Сергій Черешня, - як обрати професію? Як не заблукати у світі професій? Для цього і проводяться такі пізнавальні профорієнтаційні заходи як сьогодні. Вибір професії – це справа не одного дня. Сьогодні ми робимо початок, а вдалий вибір залежить від вас».

Неабияким попитом серед відвідувачів «Країни професійного вибору» користувалась локація ДВНЗ «Кам’янець-Подільський коледж будівництва, архітектури та дизайну». Чимало «сердечок» зібрали поліціянти, причому жвавий інтерес до цієї професії виказували дівчатка.

Велику зацікавленість учнівської молоді викликав сектор «Професійного консультування»,  в якому вони мали можливість визначитись із напрямом своєї майбутньої професійної діяльності під час комп’ютерного тестування та виявити підприємницький потенціал.

Неабиякою цікавинкою заходу був фотоконкурс: учні фотографувалися у фотозоні «Країни професійного вибору» та опубліковували світлини на своїх Facebook-сторінках. Переможець, котрий набере найбільше вподобань, отримає подарунок від Хмельницької обласної служби зайнятості за активність.

Родзинкою став профорієнтаційний квест, де учасники грали у профорієнтаційні ігри та брали участь у конкурсах. Кожна команда проходила ряд станцій - етапів, і  в разі правильної відповіді чи виконаного завдання  отримували картинки з професіями. По закінченню квесту команди прикріпляли свої картинки до карти Хмельницької області. Перемогла та команда, в арсеналі якої виявилось  більше професій.

Також під час заходу відбулася пресконференція директора Хмельницького обласного центру зайнятості Сергія Сергійовича Черешні з представниками засобів масової інформації.

Варто зазначити, що подібні профорієнтаційні заходи, у вигляді гри, надають можливість отримати максимальний ефект задля розуміння учнів значущості тієї чи іншої професії. Так, за підрахунками фахівців служби зайнятості, для 70% дітей, які відвідали країну професійного вибору, захід допоміг визначитися із тим, ким стати у дорослому житті.

Відділ інформаційної роботи  Хмельницького обласного центру зайнятості

пров. Шевченка,10, м. Хмельницький 

тел: +38(0382)-76-46-42   

khm-ocz@kmocz.gov.ua

 

 

Електронні сервіси служби зайнятості  із надання соціальних послуг громадянам та роботодавцям

4.10.2019

Вебсайт  Державної служби зайнятості України «Єдине соціальне середовище зайнятості» (www.dcz.gov.ua ) – це сучасний онлайн-сервіс, що надає можливість швидкого пошуку вакансій та резюме по всій Україні. 

Для оперативної роботи роботодавців зі службою зайнятості є можливість зареєструватися в «Електронному кабінеті роботодавця» (https://www.dcz.gov.ua/cabinet), який зорієнтований, насамперед, на скорочення витрат часу для відвідування центру зайнятості та на підвищення рівня комфорту під час взаємодії роботодавців зі службою зайнятості.

Кабінет роботодавця дозволяє:

 • брати участь у опитуваннях;
 • подати звітність до центру зайнятості в режимі онлайн;
 • переглянути стан укомплектування заявлених вакансій та резюме пошукачів роботи, зареєструвати нові вакансії;
 •  переглянути кількість направлень центром зайнятості претендентів на роботу;
 •  перевірити актуальність реквізитів свого підприємства, що містяться у базі служби зайнятості;
 • здійснити моніторинг договорів на організацію громадських та інших робіт тимчасового характеру та працевлаштування після професійного навчання тощо.

Для тих, хто у пошуку роботи – «Персональний кабінет безробітного» (https://www.dcz.gov.ua/cabinet) та «Електронна черга» (https://www.dcz.gov.ua/EReception/#/about).

Безробітний має змогу:

 • дистанційно записатись на прийом до спеціаліста будь-якого центру зайнятості, обравши мету, дату та годину візиту;
 •  створити власне резюме;
 •  підібрати роботу;
 •  ознайомитися з інформацією про тимчасову зайнятість та можливості професійного навчання;
 • переглядати дані про заплановані та фактичні відвідування ЦЗ;
 • дізнатися про заплановані заходи в центрі зайнятості та записатись на них;
 • отримати інформацію щодо нарахувань та виплати допомоги по безробіттю;
 • пройти шляхом переходу на Платформу профорієнтації та розвитку кар’єри (http://profi.dcz.gov.ua/) профорієнтаційне тестування та отримати результати проходження тестів.

Реєструйтесь у електронному кабінеті роботодавця чи безробітного та отримуйте доступ до послуг на сайті служби зайнятості!

 

Відділ інформаційної роботи

Хмельницького обласного центру зайнятості

пров. Шевченка,10

м.Хмельницький, Україна, 29000

                                                                                                                              тел: +38(0382) 65-74-18 

                  +38(0382)76-46-42

khm-ocz@kmocz.gov.ua

 

Які документи необхідно надати в центр зайнятості для реєстрації як безробітного?

2.10.2019

Реєстрація безробітних, які звертаються за сприянням у працевлаштуванні, проводиться територіальним органом Державної служби зайнятості (центром зайнятості) незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування.

Документи, необхідні для реєстрації в базовому центрі зайнятості (філії):

- паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України у разі втрати паспорта,

-  облікова картка платника податків (ідентифікаційний код),

- трудова книжка (у разі її втрати - дублікат трудової книжки чи довідка архівної установи про прийняття та звільнення з роботи) або цивільно-правовий договір чи документ, який підтверджує період зайнятості, а в разі потреби також: військовий квиток та диплом або інший документ про освіту.

Крім зазначених документів, для отримання статусу безробітного подаються:

1) внутрішньо переміщеними особами у разі відсутності документів, що підтверджують факт звільнення:

- заява про припинення трудових відносин, справжність підпису на якій нотаріально засвідчена, або документ, що підтверджує факт припинення зайнятості (цивільно-правовий договір, витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань), або відповідне рішення суду - у разі припинення трудових відносин у судовому порядку;

розрахунковий документ (квитанція), що підтверджує надсилання зазначеної заяви роботодавцю рекомендованим листом з описом вкладення (за можливості).

2) членами особистого селянського господарства, для яких така робота була основною (крім осіб, які закінчили або припинили навчання у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти), звільнилися із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби і вперше приймаються на роботу та звернулися для реєстрації до центру зайнятості протягом шести місяців з дня закінчення або припинення навчання чи звільнення із служби), - довідка про припинення ведення особистого селянського господарства або вихід з такого господарства, видана сільською, селищною або міською радою за місцезнаходженням земельної ділянки.

Зазначену довідку не подають члени особистого селянського господарства, які є внутрішньо переміщеними особами або проходили військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

3) військовослужбовцями (крім військовослужбовців строкової служби) Збройних Сил, Національної гвардії, Служби зовнішньої розвідки, інших військових формувань, утворених відповідно до законів, Держприкордонслужби, СБУ, Держспецтрансслужби, поліцейськими, особами рядового і начальницького складу Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, органів внутрішніх справ, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції, а також особовим складом воєнізованих аварійно-рятувальних служб, утворених відповідно до законодавства на постійній основі  які звільнені із служби за станом здоров’я, у зв’язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів без права на пенсію, - військово-обліковий документ, в якому зазначена дата взяття їх на облік у військовому комісаріаті відповідно до законодавства.

 

Відділ інформаційної роботи Хмельницького обласного центру зайнятості

пров. Шевченка,10 м.Хмельницький, Україна

тел: +38(0382) 65-74-18 

 +38(0382)76-46-42

khm-ocz@kmocz.gov.ua

 

Із безробітних в підприємці

1.10.2019

Самозайнятість містить у собі великі можливості: можна проявити свої приховані здібності та отримати повну незалежність.

Жителька міста Кам'янець-Подільський Семенюк Наталя Володимирівна в минулому безробітна Кам'янець-Подільської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості, а сьогодні власник бюро «АтлаС», яке займається працевлаштуванням, кадровимим менеджментом та туризмом, в тому числі і діловим.

Після звільнення з роботи в травні 2019 року, Наталя Володимирівна прийняла рішення розпочати свій бізнес в сфері туризму та працевлаштування, так як по роду своєї попередньої діяльності мала справу з обслуговуванням великої кількості клієнтів і мала змогу проаналізувати попит на даний вид діяльності.Позаду залишилась робота вчителя в школі та 17 років роботи в державній службі. Перебуваючи на обліку в Кам'янець-Подільській районній філії Хмельницького обласного центру зайнятості   ознайомилася із послугами, які надає державна служба зайнятості, отримала чимало інформації та корисних порад від фахівців філії щодо провадження підприємницької діяльності.  Організація та проведення бізнес-заходів, тренінгів, працевлаштування по Європі, страхування, візовий супровід, організація подорожей – ось основні напрями діяльності бюро «АтлаС». В затишному офісі  вас завжди радісно зустрінуть, нададуть консультацію з питань страхування, працевлаштування, організують ваш відпочинок та подорож. Бюро працює під гаслом: «Ваше бажання – наше виконання!».

 

 

Соціальне партнерство – запорука успіху

 профорієнтації учнівської молоді

27.09.2019

25 вересня  2019 року за ініціативи Кам'янець-Подільської районної філії ХОЦЗ відбулося засідання круглого столу на тему: «Об’єднання зусиль соціального партнерства як складова ефективної профорієнтаційної роботи з молоддю».        

До обговорення питання організації профорієнтаційної роботи у загальноосвітніх закладах району були запрошені педагоги та спеціалісти відділу освіти РДА.       

Учасники  зібрання обговорили перспективи спільної діяльності щодо виконання заходів Програми профорієнтації державної служби зайнятості на 2017-2020 роки з метою удосконалення організації та проведення інформаційно-консультаційної та профорієнтаційної роботи з учнівською молоддю, формування відповідального ставлення громадян до власного професійного вибору, мотивації до отримання актуальних  на ринку праці професій та розвитку  кар’єри.

 

ТОП – 10 найбільш затребуваних професій на Хмельниччині

26.09.2019

З початку року понад 5 тис. роботодавців поінформували Хмельницьку обласну службу зайнятості про потребу у кваліфікованих працівниках в області. У базі даних налічувалось більше 27 тис. вакансій.

До переліку найбільш затребуваних професій станом на 24 вересня 2019 року увійшли:

 1. водій автотранспортних засобів – 111 вакансій;
 2. продавець продовольчих товарів – 80 вакансій;
 3. охоронник –  65 вакансій;
 4. швачка – 64 вакансії;
 5. підсобний робітник – 62 вакансії;
 6. кухар  - 61 вакансія;
 7. водій тролейбуса – 48 вакансій;
 8. інспектор – 47 вакансій;
 9. офіціант – 35 вакансій;
 10. укладальник-пакувальник – 34 вакансії.

Найбільшу заробітну плату працедавці пропонують водію тролейбуса – 8300 грн., а найменшу офіціанту – 4291 грн.

Зазначимо, що в центpах зайнятості Хмельниччини не лише заpеєстpовані безpобітні, а й шукачі pоботи можуть безкоштовно отримати соціальні послуги. А для тих, хто хоче здобути фах, перенавчитись відповідно до потpеб pинку пpаці, служба зайнятості пpопонує навчання, зокpема у центpах пpофесійно-технічної освіти деpжавної служби зайнятості.

Станом на 24 вересня 2019 року актуальними залишились 2,2 тис. вакансій

Відділ інформаційної роботи

Хмельницького обласного центру зайнятості

пров. Шевченка,10

м.Хмельницький, Україна, 29000

                                                                                                                      тел: +38(0382) 65-74-18  

          +38(0382)76-46-42

khm-ocz@kmocz.gov.ua

 

 

"Успішна Я" — тренінг для безробітних жінок

23.09.2019

20 вересня тренером  Оксаною Устиновою проведено тренінг «Успішна Я» для безробітних жінок, в тому числі з дітьми до 6 років,  які перебувають на обліку в Кам’янець-Подільській  районній філії Хмельницького обласного центру зайнятості.

Формування позитивного та свідомого ставлення до свого майбутнього, до активного процесу самореалізації - такою була мета тренінгу.

Оксана Устинова давала конкретні завдання для учасниць, які допомагають підвищити рівень впевненості в собі та сформувати ефективну поведінку на ринку праці, опрацьовувалися різноманітні форми і методи спілкування. Відповідаючи на питання «Що потрібно для успіху?», учасниці тренінгу відмічали такі риси, як  рішучість, обізнаність, комунікабельність, обов’язковість підтримки близьких людей, для впевненості та успіху у будь якій справі.

Учасники тренінгу  оволоділи правилами ділового спілкування, набули необхідних знань, як уникати помилок при пошуку роботи та отримали масу задоволення від спілкування.

 

 

Обласний профорієнтаційний захід «Країна професійного вибору»

20.09.2019

10 жовтня 2019 року відбудеться обласний профорієнтаційний захід Хмельницької обласної служби зайнятості «Країна професійного вибору» для учнів 8-11 класів закладів загальної середньої освіти. Захід відбудеться за сприяння Хмельницької обласної державної адміністрації, Хмельницької  міської  ради та Хмельницької торгово-промислової палати.

Місце проведення заходу: м. Хмельницький, вул. Подільська, 109/1 Хмельницька торгово-промислова палата.

Час проведення: з11.00 до 15.00.

У програмі заходу:

 • презентація послуг державної служби зайнятості для молоді;
 • презентація освітніх послуг закладів вищої  та професійної (професійно-технічної) освіти;
 • майстер-класи від навчальних закладів та роботодавців;
 • консультації від соціальних партнерів;
 • профорієнтаційні  ігри;
 • комп’ютерне тестування щодо визначення професійної спрямованості та виявлення підприємницького потенціалу;
 • пресконференція для ЗМІ директора Хмельницького обласного центру зайнятості Сергія Черешні.

Початок заходу, який є відкритим для журналістів, об 11.00 год.

Додаткова інформація за тел. (0382)-76-46-42, (0382)-65-74-18 та (097)-577-90-32, або  е-mailkhm-ocz@kmocz.gov.ua

 

Відділ інформаційної роботи

Хмельницький обласний центр зайнятості

пров. Шевченка,10

м. Хмельницький, Україна, 29000

        тел: +38(0382)-76-46-42

         khm-ocz@kmocz.gov.ua

 

 

День відкритих дверей

20.09.2019

Служба зайнятості активно співпрацює з комунальними службами регіону, допомагаючи заповнити вакансії кваліфікованими робітниками з числа безробітних громадян. Одним із завдань є організація своєчасного та якісного навчання безробітних, які залучатимуться до роботи в опалювальний сезон.

19 вересня 2019 року відбувся День відкритих дверей Хмельницького обласного навчально-курсового комбінату  на якому презентували  послуги навчального закладу.

Фахівці філії ознайомили присутніх з описом професій, актуальних на ринку праці, та вимогами до них, умовами навчання у Хмельницькому обласному навчально-курсовому комбінаті. Безробітним розповіли, що навчальний процес проводиться з використанням сучасної матеріально-технічної бази та згідно з програмами,  що відповідають усім вимогам роботодавців.

 

 

В Кам’янець-Подільській районній філії Хмельницького обласного центру зайнятості відбувся тренінг на тему "Приймаю виклик"

17.09.2019

17 вересня в Кам’янець-Подільській районній філії Хмельницького обласного центру зайнятості організовано та проведено мотиваційний тренінг для молоді віком до 35 років на тему: «Приймаю виклик», за участю тренера Вадима Яцишена.

У заході взяли участь 15 безробітних громадян, які перебувають на обліку в Кам’янець-Подільській районній філії.

Мета тренінгу - сприяння успішній особистісній та професійній самореалізації, підвищення мотивації до легальної зайнятості та зміни підходу роботи служби зайнятості для покращення сервісного обслуговування шукачів роботи та безробітних.

За допомогою рольових ігор та ситуаційних завдань учасники тренінгу відпрацьовували ефективну стратегію поведінки на ринку праці.

Тренінг був викладений в доступній формі, цікаво та розгорнуто, наведені спікером приклади представляли якісну, повну та корисну інформацію.

 

 

 

До уваги учнів та випускників шкіл!

13.09.2019

10 жовтня 2019 року запрошуємо в «Країну професійного вибору»!

Захід проводиться Хмельницькою обласною службою зайнятості за підтримки Хмельницької обласної державної адміністрації та Хмельницької обласної ради.

У програмі:

- презентація послуг державної служби зайнятості для молоді;

- презентація освітніх послуг закладів вищої  та професійної (професійно-технічної) освіти;

- майстер-класи від навчальних закладів та роботодавців;

- профорієнтаційні  ігри та конкурси;

- консультації від соціальних партнерів;

- комп’ютерне тестування щодо визначення професійної спрямованості та виявлення підприємницького потенціалу;

- прес-конференція для ЗМІ директора Хмельницького обласного центру зайнятості.

Місце проведення:

м. Хмельницький, вул.Подільська,109/1

Хмельницька торгово-промислова палата

Чекаємо на вас з  11.00 до 15.00

За довідками звертатися за тел.  Хмельницького обласного центру зайнятості: (0382) 65-64-12

 

 

Прес-тур на підприємства Ізяславщини: працюй в Україні – працюй легально!

12.09.2019

Під гаслом «Працюй в Україні – працюй легально» Хмельницький обласний центр зайнятості організував для журналістів престур на підприємства Ізяславщини.

У ході інформаційної кампанії представники ЗМІ ознайомились з діяльністю Ізяславської  районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості, відвідали ТОВ «Компанія «Укрелітагро», поспілкувалися з успішною підприємицею Юлією Малиновською та головою Новосільської сільської ради Олександром Шрейдером, який з робочим візитом завітав до районної філії.

За словами директорки Ізяславської районної філії Хмельницького ОЦЗ Марії Літвінчук співпраця з місцевими органами влади, соціальними партнерами та роботодавцями, допомагає спрогнозувати ситуацію на ринку праці, повернути до продуктивної зайнятості населення. Окрім того, служба зайнятості з початку року запровадила новий порядок обслуговування клієнтів. «Звернувшись до центру зайнятості, мене направили до кар’єрного радника, який розробив мені індивідуальний план працевлаштування з переліком заходів та послуг. При цьому фахівець врахувала мої інтереси і уподобання, нахили та професійні здібності», - розповідає безробітна Наталія Шторгин. Наразі пані Наталю зацікавила пропозиція започаткування підприємницької діяльності, що в перспективі дасть їй можливість зайнятися улюбленою справою.

Також представники ЗМІ поспілкувалися з головою Новосільської сільської ради Олександром Шрейдером. Він зазначив, що щороку у весняний період за участю безробітних громадян, які проживають на території громади, організовуються громадські роботи з благоустрою території населених пунктів сільської ради і за потреби, в межах календарного року, - з ремонту об’єктів соціальної сфери.

Захопливим було відвідування ТОВ «Компанії «Укрелітагро»», де відбулась зустріч з директором товариства Володимиром Корнійчуком. Журналістам провели екскурсію на підприємство з переробки гарбузового насіння, показали елеваторний комплекс та поля, де вирощують олійні культури. «Неодноразово до виконання сільськогосподарських тимчасових робіт під час весняно-польових робіт, збирання врожаю залучаються особи з числа безробітних громадян Ізяславської районної філії.  Організовується також індивідуальне навчання та стажування безпосередньо на виробництві. Як результат співпраці, за сприяння районної філії майже 70% вакансій поданих нами укомплектовано», – зауважив В. Корнійчук.

У ході престуру своїми досягненнями і перспективами розвитку поділилася підприємиця – власниця стоматологічного кабінету Юлія Маліновська. Колишня безробітна, яка в березні цього року отримала одноразово виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності, успішно веде свій бізнес. Лікарка дала можливість працевлаштуватися 2 безробітним на нові робочі місця та незабаром отримає за це відшкодування єдиного соціального внеску на новостворені робочі місця.

 

Відділ інформаційної роботи

Хмельницький обласний центр зайнятості

пров. Шевченка,10

м.Хмельницький, Україна, 29000.

                                                                                                                              тел: +38(0382)65-74-18 

 

Хмельницька обласна служба зайнятості у "Місті професій"

10.09.2019

Вже кілька років в Україні успішно проводиться всеукраїнський профорієнтаційний захід для дітей «Місто професій». Його головна мета — формування світосприйняття майбутніх фахівців та допомога зробити свідомий вибір майбутньої кар'єри.

Так, 7 вересня «Місто професій» гостинно відчинило двері для маленьких мешканців та гостей міста Хмельницького. У парку розгорнулося імпровізоване містечко, на вході до якого кожна дитина, від 2 до 18 років, отримала «паспорт» з картою представлених професій.

Різноманіття професійних локацій вражало, від будівельника до вчителя, від прикордонника до кухаря. Кожна дитина могла ближче познайомитися з різними професіями, дізнатися особливості та умови роботи, спробувати власні сили у виконанні тих чи інших елементарних завдань, з якими стикаються фахівці різних служб під час повсякденної роботи.

До участі у заході «Місто професій» долучилася Хмельницька обласна служба зайнятості. Фахівці зустрічали дітей в  мобільному центрі профорієнтації. Тут їх знайомили зі світом професій, в першу чергу, з професіями, актуальними на ринку праці міста та району, їх змістом, навчальними закладами, де можна пройти навчання, правилами вибору професії.

Усі бажаючі переглядали анімаційні профорієнтаційні ролики про професії, які транслювалися на моніторах, старшокласники  - проходили комп’ютерне експрес-тестування для  виявлення схильності до певної сфери діяльності.  Діти молодшого шкільного віку грали профорієнтаційні ігри, брали участь у конкурсах,  відгадували загадки про професії.

«Діти – це наше майбутнє, і від того яку професію вони оберуть у майбутньому багато в чому залежить їхнє подальше життя. А одним із завдань  служби зайнятості є відкрити для дітей  великий світ професій, який на них чекає, а також допомогти їм зрозуміти, що  заробляти гроші треба власною працею», - зазначив директор Хмельницького обласного центру зайнятості С.Черешня.

Подібні заходи, вже змалку, допомагають дитині знайти себе та, коли настане час обирати власну стежку у житті, цей досвід обов’язково стане у нагоді.

 

Відділ інформаційної роботи

Хмельницький обласний центр зайнятості

пров. Шевченка,10

м. Хмельницький, Україна, 29000

             тел: +38(0382)-76-46-42

              khm-ocz@kmocz.gov.ua

 

 

Хмельницька обласна служба зайнятості допомагає стати підприємцем

4.09.2019

Сприяння самостійній зайнятості зареєстрованих безробітних є одним із важливих напрямків роботи Хмельницької обласної служби зайнятості.

Зокрема, налагоджена системна інформаційна та профорієнтаційна робота з питань започаткування власної справи: надаються індивідуальні та групові консультації, проводиться комп’ютерна діагностика на виявлення схильностей до зайняття підприємницькою діяльністю. Крім того, організовуються навчання за напрямком «Підприємець – початківець» та  курси цільового призначення. До семінарських занять з безробітними залучаються соціальні партнери, а також підприємці, які за сприяння служби зайнятості започаткували власну справу та на сьогодні успішно її провадять.

Варто зазначити, що протягом восьми місяців поточного року започаткували власну справу шляхом одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності - 71 особа. З них – 48,5% - жінки; 51,4% – молодь віком до 35 років; 45% - особи, які мають додаткові гарантії щодо працевлаштування.

Найбільш поширеними видами економічної діяльності, які обирають для започаткування власної справи безробітні, є: діяльність у сфері надання послуг з ремонту автотранспортних засобів та торгівельній сфері – понад  40%, надання різного роду послуг населенню (перукарські, ремонт побутової техніки, бухгалтерські та юридичні тощо) – понад 20%, діяльність в сільському господарстві – понад 5%, надання автотранспортних послуг – 5%.

Тому, якщо ви знаходитесь у пошуку роботи і бажаєте працювати «на себе», завітайте до найближчого центру зайнятості або філії Хмельницького ОЦЗ. Фахівці служби зайнятості нададуть консультації та допоможуть вам у започаткуванні власної справи.

 

Відділ інформаційної роботи

Хмельницький обласний центр зайнятості

пров. Шевченка,10

м. Хмельницький, Україна, 29000

             тел: +38(0382)-76-46-42

              khm-ocz@kmocz.gov.ua

         

 

      Вдалий професійний вибір – впевнений шлях у майбутнє

3.09.2019

   Перший дзвоник пролунав у всіх навчальних закладах Кам’янеччини. Вересневе свято скликало до будинків знань учнів і педагогічних працівників. Саме в цей день з метою мотивації учнівської молоді до вибору актуальних на ринку праці професій фахівці Кам’янець-Подільської районної філії ХОЦЗ провели виїзний профорієнтаційний захід у Орининській ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Впродовж урочистостей, присвячених Дню знань, фахівці філії ознайомили школярів із послугами служби зайнятості, мотивували старшокласників до вибору професій, затребуваних на ринку праці. Присутніх було проінформовано про правила та основні помилки при виборі професії, ситуацію на ринку праці, світ та класифікацію професій.

Також було наголошено на впровадженні нової інтерактивної програми: Профорієнтаційний програмний продукт «Атлас професій майбутнього з доповненою реальністю», яким можна користуватися за допомогою планшету або смартфону. Школярі мали змогу особисто завантажити на свої смартфони програмний продукт, який дозволяє урізноманітнити процес пізнання світу професій сучасною молоддю. 

 

 

Служба зайнятості Хмельниччини – надійний партнер для  підприємців області

2.09.2019

Роботодавці завжди були і залишаються незмінними  головними клієнтами та соціальними партнерами служби зайнятості. У Хмельницькій області працюють майже 60 000 юридичних та фізичних осіб (без державних підприємств та банків), з них 55% у оптовій та роздрібні торгівлі (33 000 одиниць), у промисловості – 6,5% (3909), у сільському господарстві 4,5% (2585 одиниць) тощо. Протягом січня –  липня  2019 року створено понад 3300 нових робочих місць.

Одним з ефективних методів стимулювання роботодавців до створення та збереження робочих місць є компенсація фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування за особу, яка була працевлаштована за сприянням служби зайнятості. Ця послуга користується  особливим попитом у фізичних осіб – підприємців. Так, за  січень - липень 2019 року 210 роботодавців, у тому числі - 144 ФОПи (69%) скористалися даною послугою, та отримали компенсацію єдиного соціального внеску за 338 працевлаштованих осіб, які перебували на обліку в Хмельницькій обласні службі зайнятості.

За січень – липень 2019 року найбільше отримували компенсацію роботодавці, які працюють у галузях: переробна промисловість – 50%   (виробництво харчових продуктів, одягу), оптова та роздрібна торгівля – 16%, сільське господарство – 11%, вантажний та автомобільний транспорт – 10%.

 Також активно беруть участь фізичні особи - підприємці в організації  робіт тимчасового характеру. Протягом січня - липня 2019 року  у таких роботах взяли участь 3480 осіб, організаторами яких  виступили  353 роботодавця, серед них – 113 (32%)  фізичні особи – підприємці.

Отож, злагоджена робота державної служби зайнятості та роботодавців дають позитивні результати у забезпеченні роботодавців кваліфікованим  працівниками, а пошукачів роботи – гідними робочими місцями.

 

Відділ інформаційної роботи

Хмельницький обласний центр зайнятості

пров. Шевченка,10

м. Хмельницький, Україна, 29000

             тел: +38(0382)-76-46-42

              khm-ocz@kmocz.gov.ua

 

Хмельницька обласна служба зайнятості допомагає випускникам у працевлаштуванні

28.08.2019

Впродовж січня-липня 2019 року кількість випускників, що отримували послуги Хмельницької обласної служби зайнятості становили 336 осіб. Серед них 271 випускник вищих навчальних закладів (ВНЗ), 59 випускників професійно-технічних навчальних закладів (ПТНЗ) та 6 випускників загальноосвітніх шкіл.

Серед випускників ВНЗ 30% навчалися в галузі соціальних наук, бізнесу та права, 13% — у галузі охорони здоров’я, 12% отримали освіту у галузі гуманітарних наук та мистецтва  та 10% — у освіті, 9% — у галузі управління та адміністрування, 7% мали інженерну спеціальність, 4% вивчали аграрні науки.

Серед випускників ПТНЗ 51% становлять працівники сфери торгівлі та послуг; 27% — кваліфіковані робітники з інструментом, 12% — робітники з обслуговування устаткування та машин.

За направленням обласної служби зайнятості у січні-липні 2019 року працевлаштовано 56 випускників.

З метою максимального наближення професійних навичок громадян, які шукають роботу до потреб роботодавців, розширення їх компетенцій та підвищення конкурентості обласною службою зайнятості протягом січня-липня 2019 року здійснено професійне навчання 22 безробітних випускників.

До відома: станом на 1 серпня 2019 року кількість осіб з числа випускників, які мали статус безробітного становила 119 осіб, що на 49 осіб менше, ніж на відповідну дату минулого року.

 

Відділ інформаційної роботи

Хмельницький обласний центр зайнятості

пров. Шевченка,10

м. Хмельницький, Україна, 29000

             тел: +38(0382)-76-46-42

              khm-ocz@kmocz.gov.ua

 

 

Майже 900 учасників АТО (ООС) скористалися послугами

Хмельницької обласної служби зайнятості

22.08.2019

Питання адаптації демобілізованих учасників АТО на ринку праці – одне з першочергових завдань у службі зайнятості.

Протягом січня-липня 2019 року послугами обласної служби зайнятості скористалися  895 демобілізованих військовослужбовців – учасників антитерористичної операції, які набули статус безробітного. Забезпечено роботою 171 учасника АТО (ООС). Охоплено професійною підготовкою, перепідготовкою та підвищенням кваліфікації 43 особи.

Найчастіше за послугами до служби зайнятості області звертаються особи даної категорії віком від 25-29 років (25%); від 30-34 років (15%); від 35-44 років (25%); від 45-60 років (21%).

Найбільшим попитом користуються такі професії: слюсар-ремонтник, водій автотранспортних засобів, тракторист, вантажник, охоронник, електрогазозварник, юрисконсульт, експедитор, менеджер зі збуту.

Також демобілізовані військовослужбовці беруть участь у групових заходах, зокрема в інформаційних семінарах для військовослужбовців та учасників АТО (ООС), тренінгах, тематичних зустрічах та консультаціях із залученням компетентних соціальних партнерів, в т.ч. представників громадських та волонтерських організацій , закладів освіти, охорони здоров’я, реабілітаційних закладів, психологічних та соціальних служб з метою надання психологічної підтримки та допомоги.

З початку року з числа вимушено переміщених осіб на обліку перебувало 95 безробітних з тимчасово окупованої території України та районів проведення АТО. Працевлаштовано 24 особи, проходили профнавчання 7 осіб.

До відома, в  тому числі 430 військовослужбовців учасників АТО (ООС) та 38 осіб з числа внутрішньо переміщених.: станом на 1 серпня 2019 року кількість зареєстрованих безробітних становила 9,9 тисяч осіб

 

Проведено семінар за участю соціальних партнерів

16.08.2019

У Кам’янець-Подільській районній філії Хмельницького обласного центру зайнятості  стало традицією проведення семінарів за участю соціальних партнерів. Нещодавно для безробітних громадян проведено семінар за участю заступника начальника відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги Кам’янець-Подільського місцевого центру Ганни Петрик.

Фахівець філії Світлана Соболь ознайомила учасників з соціальними послугами, які можуть одержати особи, які звернулися до служби зайнятості, умови працевлаштування та навчання. Фахівець зосередила увагу на тому, що використання найманої праці без оформлення трудових відносин призводить до позбавлення громадянина права на гідні умови праці та відпочинку, матеріального забезпечення у разі хвороби, повної або часткової втрати працездатності, настання безробіття, зменшення майбутніх пенсійних виплат.

Продовж заходу Ганна Петрик довела учасникам норми чинного законодавства, що забезпечують право громадян на безоплатну правову допомогу, а також розповіла про порядок та процедуру отримання послуг адвоката за державний кошт, ознайомила з переліком категорій населення, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу.

      По завершенню заходу всі учасники отримали інформаційні листівки та буклети, пам’ятки у рамках загальнонаціонального просвітницького проекту «Я маю право».

 

 

 

 

 

              Про  визначення  переліку  видів громадських робіт, які планується організувати для безробітного населення у 2019 році

19.11.2018

- Розпорядження 2019 на РДА

-  Дод. до розп 2019 на РДА з ОТГ