Кам’янець-Подільська
Районна Державна Адміністрація
Кам’янець-Подільський район, Хмельницька область

Кам'янець-Подільська районна філія Хмельницького обласного центру зайнятості

 

Проведено семінар за участю соціальних партнерів

16.08.2019

У Кам’янець-Подільській районній філії Хмельницького обласного центру зайнятості  стало традицією проведення семінарів за участю соціальних партнерів. Нещодавно для безробітних громадян проведено семінар за участю заступника начальника відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги Кам’янець-Подільського місцевого центру Ганни Петрик.

Фахівець філії Світлана Соболь ознайомила учасників з соціальними послугами, які можуть одержати особи, які звернулися до служби зайнятості, умови працевлаштування та навчання. Фахівець зосередила увагу на тому, що використання найманої праці без оформлення трудових відносин призводить до позбавлення громадянина права на гідні умови праці та відпочинку, матеріального забезпечення у разі хвороби, повної або часткової втрати працездатності, настання безробіття, зменшення майбутніх пенсійних виплат.

Продовж заходу Ганна Петрик довела учасникам норми чинного законодавства, що забезпечують право громадян на безоплатну правову допомогу, а також розповіла про порядок та процедуру отримання послуг адвоката за державний кошт, ознайомила з переліком категорій населення, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу.

      По завершенню заходу всі учасники отримали інформаційні листівки та буклети, пам’ятки у рамках загальнонаціонального просвітницького проекту «Я маю право».

 

 

 

За сприяння Хмельницької обласної служби зайнятості

у січні-липні 2019 року знайшли роботу 4,9 тис. молодих осіб

14.08.2019

Відповідно до Закону України «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні», до молоді відносяться громадяни України віком від 14 до 35 років.

У січні-липні 2019 року статус безробітного у Хмельницькій обласній службі зайнятості мали 8,0 тис. осіб з числа молоді  віком  до 35 років.

  Станом на 01 серпня 2019 року на обліку в службі зайнятості перебувало 2,9 тис. безробітних осіб даної категорії.

З метою повернення безробітної молоді до продуктивної діяльності   обласною службою зайнятості здійснюються заходи активної політики сприяння зайнятості  населення:  надання  інформаційних,  консультаційних  та профорієнтаційних послуг, створення банку вакансій та пошук підходящої роботи, сприяння в працевлаштуванні, у тому числі шляхом організації підприємницької діяльності,  здійснення  професійної підготовки, перепідготовки,  підвищення  кваліфікації,  залучення до громадських та інших робіт тимчасового характеру.

За  сприяння  служби зайнятості у січні-липні 2019 року знайшли роботу 4,9 тис. молодих громадян, зокрема 50% з них було працевлаштовано оперативно до набуття статусу безробітного. Для максимального наближення професійних навичок громадян, які шукають роботу до потреб роботодавців, розширення їх компетенцій та підвищення конкурентоспроможності на ринку праці проходили професійне навчання   911 осіб.

Протягом зазначеного періоду 691 молода особа  працювала на громадських та інших роботах тимчасового характеру.

З метою професійного самовизначення, підвищення якості та конкурентоспроможності національних кадрів, збалансування ринку праці та ринку освітніх послуг, профілактики безробіття, державна служба зайнятості надає профорієнтаційні послуги. Ними у звітному періоді  було охоплено 7,6 тис. осіб у віці до 35 років та 26,3 тис. осіб, які навчаються в навчальних закладах різних типів.

 

 

 

Відділ інформаційної роботи

Хмельницький обласний центр зайнятості

пров. Шевченка,10

м. Хмельницький, Україна, 29000

             тел: +38(0382)-76-46-42

              khm-ocz@kmocz.gov.ua

 

Готуємося до зустрічі з роботодавцем

12.08.2019

       Важливим етапом у процесі пошуку роботи є співбесіда з роботодавцем. Адже уміння  презентувати себе, свої особисті й професійні якості – запорука вдалого працевлаштування та професійного успіху. 6 серпня  фахівець з профорієнтації Кам’янець-Подільської районної філії  Хмельницького  обласного  центру  зайнятості Світлана Соболь провела семінар для безробітних «Техніка пошуку роботи. Співбесіда з роботодавцем».

      Мета семінару: ознайомлення безробітних з правилами підготовки до співбесіди, питаннями, які обговорюються з роботодавцем, прийомами підвищення ефективності ділового спілкування та опанування методами ефективної само презентації.

      Впродовж заходу учасники обмінювалися досвідом пошуку роботи, аналізували позитивні і негативні особливості своєї поведінки під час співбесіди, намагалися зрозуміти свої сильні і слабкі сторони, пробували себе у ролі як «роботодавця» так і «кандидата на посаду».        

 

 

Директор Кам’янець-Подільської

районної філії  Хмельницького 

обласного  центру  зайнятості                                                            А.С. Слободян

 

 

Профорієнтаційна робота 

02.08.2019

Профорієнтаційна робота сьогодні залишається одним із надзвичайно важливих напрямів діяльності служби зайнятості, що сприяє вирішенню проблеми збереження та відновлення трудового потенціалу країни.

У 2019 році профорієнтаційними послугами скористалися понад 1500  громадян, які перебували на обліку у Кам’янець-Подільській районній філії ХОЦЗ та  1100 осіб з числа  інших категорій населення. Серед них більше 850 осіб – молодь, яка навчається у закладах  загальної середньої, професійної та професійно-технічної освіти.

Для підвищення доступності профорієнтаційних послуг населенню служба зайнятості впроваджує та використовує нові сервіси. Серед  новацій, які сьогодні пропонуються відвідувачам філії -  консультаційні центри «Онлайн-фарватер», які створені з метою надання допомоги в опануванні сучасними методами пошуку роботи та підбору персоналу з використанням інтернет-ресурсів  та онлайн-сервісів, в  реєстрації  на безкоштовних онлайн-платформах для додаткового навчання та отримання нових компетенцій. Їх послугами у 2019 році скористалися 150 осіб з числа шукачів роботи, роботодавців, соціальних партнерів служби зайнятості.

У 2019 році з метою допомоги у виборі сфери діяльності, професії та напряму навчання фахівцями філії надано більше 140 профорієнтаційних послуг з використанням спеціальних психодіагностичних тестів. Цього року з’явилися можливості надання таких послуг всім бажаючим дистанційно, з використанням  платформи для онлайн-профорієнтаційного консультування «МОЯ ПРОФЕСІЯ: консультаційна мережа» та Платформи державної служби зайнятості з профорієнтації та розвитку кар’єри. Такими можливостями вже скористалися 60 осіб.

Потрапити на консультацію з професійної орієнтації можливо, скориставшись сервісом «Електронна черга», де необхідно обрати консультацію залежно від мети: отримання консультації щодо вибору/зміни професії (тестування); отримання консультації з питань професійної орієнтації.

Отже, необхідним є комплексний підхід до профорієнтаційної роботи, який дає можливість кожному усвідомлено та максимально відповідально підійти до вибору професії чи професійної діяльності. Саме таким чином організована профорієнтаційна робота в службі зайнятості, де кваліфіковані спеціалісти допоможуть обрати ту професію, яка приноситиме вам задоволення та відчуття внутрішньої гармонії, а матеріальна винагорода за таку працю не змусить на себе довго чекати.

 Усі профорієнтаційні послуги надаються безкоштовно, виключно за згодою особи. Для отримання консультації фахівця з профорієнтації чи відвідування семінару (тренінгу) реєстрація в центрі зайнятості не обов’язкова.

                                  За матеріалами  Кам’янець-Подільської районної філії ХОЦЗ.

 

За І півріччя 2019 року 184 роботодавці отримали компенсацію за нові робочі місця

01.08.2019

Одним із ефективних методів стимулювання роботодавців до створення та збереження робочих місць - компенсація фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування за особу, яка була працевлаштована за сприянням служби зайнятості.

«Право на компенсацію має роботодавець, який працевлаштовує на нове робоче місце безробітних із соціально незахищеної категорії населення та роботодавець який є суб’єктом малого підприємництва у разі, якщо працевлаштування відбулося на нове робоче місце, створене у пріоритетних галузях економіки», - зазначає директор Хмельницького обласного центру зайнятості Сергій Черешня.

Компенсація виплачується протягом одного року з дня працевлаштування особи при умові збереження гарантії зайнятості особи строком не менше ніж на два роки.

Протягом січня – червня 2019 року 184 роботодавця отримали компенсацію єдиного соціального внеску за працевлаштування на нові робочі місця 299 безробітних осіб. Із числа працевлаштованих - 115 осіб із соціально незахищеної категорії, зокрема 16 осіб з інвалідністю та 2 учасника АТО.

Також, 96 суб’єктів малого підприємництва отримали компенсацію єдиного соціального внеску за 184 особи, які були працевлаштовані на нові робочі місця у пріоритетних галузях економіки: переробна промисловість (виробництво одягу та оброблення деревини), оптова та роздрібна торгівля, будівництво, сільське господарство (вирощування зернових культур).

В цілому за 2019 рік роботодавцям компенсовано майже 800 тис. грн.

 

Відділ інформаційної роботи

Хмельницький обласний центр зайнятості

пров. Шевченка,10

м.Хмельницький, Україна, 29000

                                                                                                                      тел: +38(0382) 65-74-18 

+38(0382)76-46-42

khm-ocz@kmocz.gov.ua

 

 

Професійне навчання безробітних: представників яких професій вимагає сьогодні ринок праці?

26.07.2019

З метою задоволення потреб ринку праці, протягом січня-червня 2019 року Хмельницькою обласною службою зайнятості на замовлення 817 роботодавців здійснювалося навчання понад 3 тис. безробітних  за 199 професіями та напрямами.

 Найбільш затребуваними робітничими професіями на сьогодні є:

 1. водій тролейбуса,
 2. електрогазозварник,
 3. електромонтер з ремонту електроустаткування,
 4. манікюрник,
 5. оператор котельні,
 6. охоронник,
 7. швачка,
 8. кухар,
 9. продавець продовольчих товарів,

10)   тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва та інші

«Головною метою професійної підготовки зареєстрованих безробітних є максимально швидка підготовка фахівців з високим чи достатнім рівнем професійної кваліфікації, зорієнтованих на конкретні робочі місця», - повідомляє директор Хмельницького обласного центру зайнятості Сергій Черешня.

Для організації професійного навчання зареєстрованих безробітних обласною службою зайнятості максимально використовується база центрів професійно-технічної освіти державної служби зайнятості (ДСЗ). Протягом січня-червня 2019 року, на базі Рівненського, Львівського, Івано-Франківського та Одеського  центрів професійно-технічної освіти ДСЗ навчались 2047 осіб, які перебувають на обліку у центрах зайнятості Хмельниччини (66,1%  від загальної чисельності безробітних, які проходили навчання).

 Як результат, рівень працевлаштування після закінчення навчання становить майже 100%.

Відділ інформаційної роботи

Хмельницький обласний центр зайнятості

пров. Шевченка,10

м.Хмельницький, Україна, 29000

                                                                                                                      тел: +38(0382) 65-74-18 

+38(0382)76-46-42

khm-ocz@kmocz.gov.ua

 

Фахівець з рекрутингу – допомога роботодавцям у пошуку працівників

18.07.2019

Восени 2018 року у державній службі зайнятості запрацювали рекрутери, першочерговим завданням яких є підбір кваліфікованого персоналу під потреби роботодавця.

Рекрутер – фахівець служби зайнятості здійснює підбір працівників аналізуючи професійно-кваліфікаційних склад безробітних, використовує інтернет-сайти пошуку роботи, звіти 4-ПН щодо професійного складу працівників, які вивільнятимуться.

Щодня фахівець з рекрутингу переглядає сотні, а інколи і тисячі резюме, що розміщуються на популярних ресурсах про роботу. У процесі відбору відшуковуються більше двадцяти-тридцяти кандидатів, які могли б підійти на зазначену посаду. Після того як резюме відібрані і вивчені починається обдзвін для першого «експрес-інтерв’ю». Наступний етап – співбесіда. За допомогою простих запитань рекрутер намагається скласти психологічний і професійний портрет кандидата, з’ясувати, наскільки він відповідає заявленим вимогам. Після того, він організовує для відібраних кандидатів проходження співбесіди безпосередньо з роботодавцем.

Основні переваги метода рекрутингу:

 1. роботодавець не витрачає час на підбір кандидатів, тому що попередня співбесіда за вимогами роботодавця проводиться рекрутерами;
 2. не потрібно витрачати кошти, адже подібна послуга надається в центрах зайнятості на безкоштовній основі;
 3. роботодавцю не обов’язково розміщувати свої вакансії на платних ресурсах, адже він може скористатися онлайн-сервісами та ресурсами служби зайнятості;
 4. роботодавцю не обов’язково мати в штаті менеджера з підбору персоналу при умові співпраці з центром зайнятості.

Зазначимо, що з початку року рекрутерами було укомплектовано майже 90% зі всіх опрацьованих вакансій. Розглянуто понад 1 тис. резюме та проведено 1058 співбесід з пошукачами роботи. 

Довідково: станом на 1 липня 2019 року актуальними були 2,6 тис. вакансій, на одну вакансію претендували 4 безробітних.

 

Відділ інформаційної роботи

Хмельницький обласний центр зайнятості

пров. Шевченка,10

м.Хмельницький, Україна, 29000

                                                                                                                      тел: +38(0382) 65-74-18 

+38(0382)76-46-42

khm-ocz@kmocz.gov.ua

 

До уваги роботодавців!

15.07.2019

Державна служба зайнятості охоче змінюється та бажає покращувати свої послуги. З цією метою розпочато анкетування роботодавців щодо задоволеності надання послуг Державною службою зайнятості.

Пропонуємо роботодавцям поділитися досвідом співпраці зі службою зайнятості, висловитися про послуги, якими користувалися, а також надати пропозиції щодо очікуваного вдосконалення послуг ДСЗ.

При бажанні є можливість заповнити анкету, яка знаходиться на вебпорталі Хмельницького обласного центру зайнятості «Єдине соціальне середовище зайнятості» (https://khm.dcz.gov.ua/) під активною кнопкою «Опитувальник роботодавця».

На вебпорталі Державної служби зайнятості (https://www.dcz.gov.ua/) стартує опитування роботодавців щодо потреб у працівниках на 2020 рік у професійному розрізі. Анкетувальник повинен зареєструватися у «персональному кабінеті роботодавця» та перейти у розділ «Опитування».

 Державна служба зайнятості прагне надавати роботодавцям якісні послуги та допомагати підбирати працівників, яких Ви потребуєте! Тож не зволікайте, нам важлива думка кожного! Дякуємо за співпрацю!

 

 

141 учасник АТО знайшов роботу

завдяки Хмельницькій обласній службі зайнятості

15.07.2019

Хмельницька обласна служба зайнятості займає активну позицію щодо повернення до продуктивної зайнятості на ринок праці бійців АТО/ООС. Зокрема, з початку року послугами центрів зайнятості області скористалися 815 демобілізованих військовослужбовців.

«Служба зайнятості проводить постійну роботу щодо працевлаштування учасників АТО відповідно до фаху та кваліфікації. Для кожного бійця наші фахівці розробляють індивідуальний план працевлаштування, надають консультативні послуги з професійної підготовки та підвищення кваліфікації, допомагають у започаткуванні власної справи», - зазначає директор Хмельницького обласного центру зайнятості Сергій Черешня.

В цілому по Україні за І півріччя 2019 року мали статус безробітного 16,3 тис. осіб із числа учасників АТО/ООС, які звернулись в пошуках роботи до служби зайнятості. На Хмельниччині статус безробітного отримали 815 осіб даної категорії, з них 141 учасник АТО/ООС забезпечений роботою. Найбільше колишніх військовослужбовців працевлаштовано у сільському, лісовому та рибному господарствах – 26,7%, у переробній промисловості – 20%, у державному управлінні й обороні – 13,3%.

Окрім цього, служба зайнятості пропонує демобілізованим учасникам АТО/ООС розпочати власну справу. «Протягом січня-червня 2019 року Хмельницька обласна служба зайнятості виплатила одноразову допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності 12 особам», - повідомляє С.Черешня. 

Тому, якщо Вас цікавлять питання щодо працевлаштування звертайтеся до будь-якого центру зайнятості або за безкоштовним номером «гарячої лінії» 0-800-50-99-66.

Відділ інформаційної роботи

Хмельницький обласний центр зайнятості

пров. Шевченка,10

м.Хмельницький, Україна, 29000

                                                                                                                      тел: +38(0382) 65-74-18 

+38(0382)76-46-42

khm-ocz@kmocz.gov.ua

 

 

Власна справа – крок до успіху

9.07.2019

Звільнення з роботи і втрата стабільного заробітку для кожного – ситуація стресова і малоприємна. Людина позбавляється не тільки фінансової підтримки, але і впевненості в своїх силах, порушується звичний хід життя. Дехто замикається, звинувачуючи себе в усіх неприємностях, опускає руки і сподівається на диво. Комусь щастить, і і він без проблем знаходить нову роботу. Але є й люди, які самі створюють собі робочі місця й успішно працюють.

Для багатьох клієнтів служби зайнятості перспектива стати приватним підприємцем є єдиною можливістю реалізувати себе в професійному та карєрному плані. Залучення безробітних до організації підприємницької діяльності - одна з активних форм підтримки безробітних, яка здійснюється державною службою зайнятості у разі відсутності на ринку праці підходящої роботи.

Після закінчення Кам’янець-Подільського державного педагогічного університету за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти, історія», Арсенюк Світлана Василівна довгий час працювала вчителем історії та права в середній школі села Гораївка Кам’янець-Подільського району. У вересні 2018 року Гораївська ЗОШ в зв’язку з нестачею учнів була ліквідована.

У вересні 2018 року Світлана Василівна звернулась до Кам’янець-Подільської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості за сприянням у пошуку роботи. У зв’язку з відсутністю на ринку праці вакансій за даною професією, Світлані Василівні фахівці філії запропонували відвідати семінари, орієнтовані на підприємницьку діяльність, пройти профдіагностичне обстеження на виявлення підприємницького потенціалу. Після довгих вагань Світлана Василівна вирішила відкрити власну справу. З вибором підприємницької діяльності не забарилась і вирішила відкрити продовольчий магазин у рідному селі, яке знаходиться за 45км.від міста Кам’янець-Подільський.

За допомогою спеціалістів філії розробила змістовний  бізнес-план за напрямом «Відкриття продовольчого магазину», з кокретними розрахунками, проаналізувала попит і пропозицію на ринку, визначилася із сильними та слабкими сторонами власної справи та успішно захистила його на комісії з питань одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності.

Сьогодні Світлана Василівна здійснює торгівельну діяльність у  власному магазині. Справи пішли успішно, вже має постійних покупців, розширила асортимент продукції. Планує торгувати товарами широкого вжитку. Приміщення для магазину орендує у Староушицькій селищній раді. Сьогодні вона успішна жінка і радить тим, хто планує стати підприємцем, бути наполегливим у досягненні мети, не боятися труднощів і перешкод та вірити в успіх своєї справи.

 

 

 

Інститут кар’єрного радника – новий підхід в роботі Державної служби зайнятості

5.07.2019

Державна служба зайнятості постійно розвиває свої послуги та впроваджує нові підходи по роботі з клієнтами та роботодавцями. Про інноваційні методи роботи, а саме впровадження Інституту кар’єрного радника розповів на пресконференції директор Хмельницького обласного центру зайнятості Сергій Черешня.

«З 1 січня 2019 року створено Інститут кар’єрного радника. Основною метою  роботи інституту – індивідуальний підхід до кожного безробітного та пошукача роботи. Сьогодні у Хмельницькій обласній службі зайнятості працюють 70 кар’єрних радників, і ще 95 - виконують функції кар’єрного радника поєднуючи із функціями реєстратора.  Радник складає план індивідуального працевлаштування безробітного, здійснює поглиблене профілювання, визначає якими послугами може скористатися клієнт, на яку професію, посаду претендує пошукач роботи. Вони допомагають клієнтам прийняти максимально вигідне рішення, аби особа якнайшвидше повернулась на ринок праці», - повідомив С.Черешня.

За 6 місяців поточного року чисельність працевлаштованих осіб становить 12,8 тис. громадян. До громадських та інших робіт тимчасового характеру залучено 3,2 тис. безробітних громадян, професійним навчанням охоплено майже більше 3 тис. осіб.

 «В середньому протягом місяця кар’єрний радник обслуговує 150 безробітних. Фахівець веде постійну співпрацю з пошукачем роботи: супроводжує під час підготовки до співбесіди чи переговорів з роботодавцем, залучає до активних заходів служби зайнятості, сприяє започаткуванню власної справи. В результаті інноваційних підходів до обслуговування клієнтів збільшилась кількість працевлаштованих. А головне те, що майже 40% пошукачів роботи  було працевлаштовано до набуття статусу безробітного», - зазначив С.Черешня.

Станом на 1 липня 2019 року кількість зареєстрованих безробітних становила 10,4  тис.осіб, актуальними були 2,6 тис. вакансій, на одну вакансію претендували 4 безробітних.

 

Відділ інформаційної роботи

Хмельницький обласний центр зайнятості

пров. Шевченка,10

м. Хмельницький, Україна, 29000

             тел: +38(0382)-76-46-42

              khm-ocz@kmocz.gov.ua

 

 

 

ТОП – 10 найбільш затребуваних професій на Хмельниччині

26.06.2019

З початку року понад 4,3 тис. роботодавців поінформували Хмельницьку обласну службу зайнятості про потребу у кваліфікованих працівниках в області. У базі даних налічувалось 19,4 тис. вакансій.

«Найбільшим попитом серед роботодавців користуються робітничі спеціальності, не вистачає кваліфікованих робітників у сфері транспорту, торгівлі та послуг, агропромислового комплексу», - зазначає директор Хмельницького обласного центру зайнятості Сергій Черешня.

У десятку найбільш затребуваних професій увійшли:

 1. підсобний робітник – 145 вакансій;
 2. продавець продовольчих товарів – 125 вакансій;
 3. водій автотранспортних засобів –  113 вакансій;
 4. швачка – 92 вакансії;
 5. охоронник – 74 вакансії;
 6. кухар  - 52 вакансії;
 7. тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва – 36 вакансій;
 8. електрогазозварник – 32 вакансії;
 9. слюсар-ремонтник – 29 вакансії;
 10. продавець непродовольчих товарів – 27 вакансій.

Зазначимо, що протягом січня – червня 2019 року завдяки співпраці між роботодавцями та службою зайнятості 61,1% вакансій було укомплектовано, кількість працевлаштованих осіб становила понад 12,4 тис. осіб, в тому числі 7,8 тис. - зареєстрованих безробітних.

Станом на 26 червня 2019 року актуальними були 2,6 тис. вакансій, на одну вакансію претендували 4 безробітних.

 

Відділ інформаційної роботи

Хмельницького обласного центру зайнятості

пров. Шевченка,10

м.Хмельницький, Україна, 29000

                                                                                                                      тел: +38(0382) 65-74-18 

          +38(0382)76-46-42

khm-ocz@kmocz.gov.ua

 

 

Ближче до людей: керівники центрів зайнятості Хмельниччини

виконували функції фахівців-реєстраторів

25.06.2019

З 1 січня 2019 року у Державній службі зайнятості запроваджено Інститут кар’єрного радника. Відповідно до нововведень функції фахівців, які обслуговують пошукачів роботи, розділились на реєстраторів та кар’єрних радників.

Протягом місяця функції реєстратора виконували всі директори Хмельницької обласної служби зайнятості. Вони персонально працювали з громадянами, які зверталися за послугами до служби зайнятості; проводили облік осіб, які шукають роботу та первинне профілювання; ознайомлювали з актуальними вакансіями та здійснювали підбір підходящої роботи; надавали консультації з питань, які входять до компетенції служби зайнятості.

 «Саме від спілкування з реєстратором у громадян, які звертаються до служби зайнятості формується думка про роботу всієї установи. Саме від дій реєстратора залежить подальший процес перебування особи на обліку та оперативне її повернення на ринок праці», - повідомляє директорка Кам’янець-Подільської районної філії Хмельницького ОЦЗ Аліна Слободян. А за словами директорки Старокостянтинівської міськрайонної філії Хмельницького ОЦЗ Лесі Фесун, виконання функцій реєстратора мало вплив на розвиток професійної компетенції, як керівника філії, та дало їй можливість зануритись у конкретні робочі ситуації.

В умовах реформування державної служби зайнятості та запровадження Інституту кар’єрних радників фахівці Хмельницької обласної служби зайнятості підвищували свої професійні навички у роботі з клієнтами на навчальних семінарах-тренінгах.

«Кар’єрні радники – це ті фахівці, які здійснюють супровід клієнтів під час перебування на обліку в службі зайнятості з метою подальшого їх працевлаштування. Вони допомагають клієнтам прийняти максимально вигідне рішення, аби особа якнайшвидше повернулась на ринок праці», - наголошує директор Хмельницького обласного центру зайнятості Сергій Черешня.

Отож, отриманні знання та особиста участь керівників базових центрів зайнятості та філій Хмельницького ОЦЗ, в процесі обслуговування громадян, сприяють підвищенню рівня їх компетенції та забезпечують системну роботу служби зайнятості.

Зазначимо, що станом на 24 червня 2019 року за сприяння Хмельницької обласної служби зайнятості працевлаштовано майже 12 тис. осіб, із них 40% - до набуття статусу безробітного. Близько 3 тис. безробітних були охопленні професійним навчанням та оперативно працевлаштовані у роботодавців області.

 

Відділ інформаційної роботи

Хмельницький обласний центр зайнятості

пров. Шевченка,10

м.Хмельницький, Україна, 29000

                                                                                                                      тел: +38(0382) 65-74-18 

+38(0382)76-46-42

khm-ocz@kmocz.gov.ua

 

 

Зустріч жителів Жванецької ОТГ із представниками ТзОВ "Укрмілкінвест"

20.06.2019

Сьогодні розвиток самозайнятості місцевих мешканців сприяє створенню нових робочих місць в сільській місцевості та вирішенню інших  гострих соціальних проблем членів територіальних громад.

Продовжується співпраця служби зайнятості з ТзОВ «Укрмілкінвест». 20 червня за участю фахівців Кам’янець-Подільської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості організовано зустріч з жителями Жванецької ОТГ з метою сприяння зайнятості безробітного населення шляхом створення сімейних молочних ферм.

Менеджер компанії Наталія Шидей представила учасникам заходу проект створення «Сімейних Молочних Ферм» за сучасними стандартами з дотриманням всіх технологічних процесів виробництва для отримання молока з найкращими якісними показниками.

 

 

Анкетування роботодавців: Державна служба зайнятості проводить масштабне опитування

20.06.2019

Державна служба зайнятості охоче змінюється та бажає покращувати свої послуги. З цією метою, 18 червня 2019 року розпочато анкетування роботодавців щодо задоволеності надання послуг Державною службою зайнятості.

Пропонуємо роботодавцям поділитися досвідом співпраці зі службою зайнятості, висловитися про послуги, якими користувалися, а також надати пропозиції щодо очікуваного вдосконалення послуг ДСЗ.

Заповнити анкету можна на вебпорталі Хмельницького обласного центру зайнятості «Єдине соціальне середовище зайнятості» (https://khm.dcz.gov.ua/) під активною кнопкою «Опитувальник роботодавця».

Окрім того, з 3 червня 2019 року на вебпорталі Державної служби зайнятості (https://www.dcz.gov.ua/) стартувало опитування роботодавців щодо потреб у працівниках на 2020 рік у професійному розрізі. Анкетувальник повинен зареєструватися у «персональному кабінеті роботодавця» та перейти у розділ «Опитування».

 Державна служба зайнятості прагне надавати роботодавцям якісні послуги та допомагати підбирати працівників, яких Ви потребуєте!

   Тож, не зволікайте, нам важлива думка кожного!   

 

Робоча зустріч із Світланою Карпенко, представником Жванецької ОТГ

20.06.2019

20 червня 2019 року до Кам’янець-Подільської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості з робочим візитом завітала представник Жванецької сільської ради Світлана Карпенко. В ході ділової зустрічі з  начальником відділу взаємодії з роботодавцями Наталією Бевзюк обговорили можливі шляхи співпраці служби зайнятості з сільською радою. З метою задоволення роботодавця у кадровій потребі тимчасово було вирішено скористатись громадськими роботами, адже це перспективний напрям взаємовигідної співпраці зі службою зайнятості.

В ході зустрічі між обома сторонами досягнуто домовленості щодо подальшої співпраці, укладено договір на організацію громадських робіт.

 

 

Легалізація зайнятості для фізичних осіб, які мають намір використання найманої праці

19.06.2019

З метою посилення співпраці служби зайнятості з роботодавцями, отримання інформації про послуги,  які надає служба зайнятості та норми законодавства про зайнятість населення 19 червня 2019 року в приміщенні Кам’янець-Подільської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості проведено семінар з роботодавцями району. Під час семінару були обговорені можливі варіанти працевлаштування через організацію стажування безробітних безпосередньо на робочому місці, основною перевагою такого стажування є максимальне наближення до умов праці конкретного підприємства та вивчення специфіки роботи. Особливу увагу  приділили питанням створення нових робочих місць з подальшим відшкодуванням єдиного соціального внеску, професійній підготовці та перепідготовці незайнятих громадян під конкретне замовлення роботодавців, організації громадських та інших робіт тимчасового характеру.

На завершення семінару учасники прийняли рекомендації щодо збереження та розвиток трудового потенціалу, практичного застосування в роботі норм чинного законодавства про працю та зайнятість населення.

 

 

11 тисяч осіб працевлаштувалися завдяки Хмельницькій обласній службі зайнятості

13.06.2019

У січні-травні 2019 року послугами Хмельницької обласної служби зайнятості скористалися 22,6 тис. безробітних громадян.

З початку року майже 4 тис. роботодавців поінформували службу зайнятості про потребу у кваліфікованих працівниках в області. У базі даних налічувалось 17,7 тис. вакансій. Середній розмір оплати праці становив  5279,5 грн.

«Як завжди, найбільший попит на ринку праці зберігається за робітничими професіями.  Більше 60% вакансій - професії металообробки, будівництва, транспорту, агропромислового комплексу, сфери торгівлі та послуг. Затребувані менеджери (управителі) в усіх сферах економічної діяльності, бухгалтери, економісти та інженери з досвідом роботи, лікарі, вчителі», - повідомляє директор Хмельницького обласного центру зайнятості Сергій Черешня.

Протягом січня-травня 2019 року, 11 тис. осіб працевлаштувалися за сприянням обласної служби зайнятості, в тому числі 7 тис. зареєстрованих безробітних. До громадських та інших робіт тимчасового характеру залучили 2,9 тис. громадян, стільки ж осіб проходили професійне навчання з метою забезпечення професійно-кваліфікаційного рівня.

Зазначимо, що станом на 1 червня 2019 року актуальними були 2,9 тис. вакансій, на одну вакансію претендували 4 безробітних. Кількість зареєстрованих безробітних становила 10,9  тис. осіб, в тому числі 448 військовослужбовців - учасників АТО (ООС) та 43 особи з числа внутрішньо переміщених.

 

 

Ярмарок вакансій для безробітних

12.06.2019

11 червня  в приміщенні Кам’янець-Подільської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості був організований ярмарок вакансій. Розпочала захід директор філії Аліна Слободян, яка презентувала роботодавців та ознайомила учасників заходу із ситуацією на ринку праці в районі.

По закінченню заходу була проведена індивідуальна співбесіда із кожним безробітним, який зацікавився роботою, видано 17 направлень на працевлаштування.

 

 

 

Вибір успішної професії

11.06.2019

Впродовж тижня фахівцями Кам’янець-Подільської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості були проведені профорієнтаційні заходи для молоді в пришкільних таборах Кульчиєвецької ЗОШ та Жванецького ліцею, під гаслом «Вибір успішної професії» з використанням мобільного центру профорієнтації.

Школярі мандрували країною професій, приймали участь у найрізноманітніших забавах, конкурсах та завданнях.

Учні різного віку  з неабиякою зацікавленістю розмірковували про важливість правильного професійного вибору в житті кожної людини, розповідали про власні хобі, ділилися своїми мріями, професійними планами й намірами на майбутнє.

Проведений захід  урізноманітнив відпочинок школярів і зробив його не тільки приємним, а й корисним.

 

              Робоча зустріч з головою Кульчієвецької сільської ради

Станіславом Радавчуком 

6.06.2019

5 червня  відбулася робоча зустріч директора Кам’янець-Подільської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості Аліни Слободян з сільським головою Кульчієвецької сільської ради Станіславом Радавчуком. Обговорені питання організації громадських робіт, які сприяють збереженню у незайнятих трудовою діяльністю громадян мотивації до праці та забезпечують їх додатковим заробітком, про можливість професійної підготовки кадрів, створення сприятливих умов щодо розвитку підприємницької діяльності, активізація ролі роботодавців у збереженні та створені нових робочих місць.

В результаті зустрічі було домовлено про подальшу співпрацю між центром зайнятості та роботодавцем.

 

 

Про можливу фінансову підтримку та отримання грантової допомоги

для розвитку власного бізнесу

4.06.2019

Державна служба зайнятості  інформує про те, що за підтримки компанії «Кімонікс Інтернешнл Інк.» з 22 квітня 2019 року розпочала дію програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (далі - КЕУ), що надає грантову підтримку малим та середнім підприємствам та поширюється на всій території України.

КЕУ надає гранти підприємцям, які працюють у нових галузях або галузях, що розвиваються, та мають потенціал для швидкого зростання, створення інвестицій та збільшення зайнятості. Особливу увагу зорієнтовано на роботу в галузях ІТ-послуг та виробництво меблів.

КЕУ націлена на збільшення обсягів інвестицій в український малий та середній бізнес, збільшення обсягів їх продажу та створення постійних робочих місць для громадян України.

Для отримання грантів необхідно подати заявку. Середній час між подачею заявки та отриманням грантової допомоги становить два місяці. Цей термін може змінюватися в залежності від складності запропонованої діяльності.

Грантові спеціалісти КЕУ допомагатимуть заявникам зрозуміти процедуру подання заявок в режимі електронного листування. Всі запитання щодо цього запиту необхідно надсилати на електронну адресу: aps001@CEPUkraine.org.

Кінцевий термін подачі заявок - 29 лютого 2020 року.

З формою концепції грантового проекту можна ознайомитися за посиланням: https://drive.googl.com/.../1s8a_gR4htDdLyyQzg6wRhDw7rE9K0r2

Враховуючи реальні фінансові можливості Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, значна увага приділятиметься залученню всіх видів фінансової допомоги до реалізації проектів, спрямованих на створення нових робочих місць та підтримки розвитку малого і середнього бізнесу, зокрема шляхом сприяння підприємницькій ініціативі та самозайнятості населення.

 

Бізнес з нуля, або Як започаткувати власну справу

завдяки службі зайнятості

31.05.2019

Підприємницька діяльність, чи наймана праця? Питання які задає собі кожен безробітний завітавши до центру зайнятості у пошуку роботи.

Хмельницька обласна служба зайнятості надає широкий спектр послуг, у тому числі сприяє започаткуванню безробітними власної справи (малого підприємництва). Згідно статистичних данних протягом січня-квітня 2019 року у Хмельницькій області за сприяння обласної служби зайнятості 47 осіб взяли одноразову допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності.

«Сьогодні, ми маємо цілу низку успішних прикладів ведення підприємницької діяльності. Колишні АТОвці, домогосподарки, мешканці сільської місцевості та громадяни, які звертаються до нас за допомогою, відкрили власні пекарні, салони краси, магазини продовольчих товарів тощо», - зазначає директор Хмельницького обласного центру зайнятості Сергій Черешня.

Аби скористатися такою послугою, безробітним надаються індивідуальні профконсультації профільними спеціалістами, їх залучають до семінарів з основ підприємництва, далі розробка бізнес-плану, засідання комісії, прийняття керівником центру зайнятості остаточного рішення щодо виплати допомоги по безробіттю, державна реєстрація безробітного, як суб'єкта підприємницької діяльності (детальніше за посиланням https://www.dcz.gov.ua/publikaciya/yak-zapochatkuvaty-vlasnyy-biznes-za-spryyannya-derzhavnoyi-sluzhby-zaynyatosti-0).

            Слід відмітити, що з початку року найбільше осіб, які започаткували бізнес з нуля – молодь, у віці до 35 років (55,3%), далі особи соціально-незахищених категорій (48,9%) і жінки (42,6%). 

Відділ інформаційної роботи

Хмельницький обласний центр зайнятості

пров. Шевченка,10

м.Хмельницький, Україна, 29000

                                                                                                                      тел: +38(0382) 65-74-18 

+38(0382)76-46-42

khm-ocz@kmocz.gov.ua

 

 

 

Профорієнтаційний захід для вихованців Орининської  школи-інтернату

15.05.2019

Днями фахівці Кам’янець-Подільської районної філії Хмельницького ОЦЗ в рамках реалізації проекту «Твоя формула успіху» провели для учнів Орининської школи-інтернату семінар «Молодь на ринку праці».

Під час виконання інтерактивних завдань учасники зустрічі пізнавали особливості різноманітних професій, використовуючи свої знання  та інтелектуальні здібності.

Випускники інтернату  дізналися про можливість здобуття актуальних та перспективних професій  за сприянням служби зайнятості, про освітні послуги навчальних закладів, зокрема, центрів професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, шляхи побудови професійної кар’єри  та можливість відвідати навчальні заклади та підприємства нашого району.

Після перегляду анімаційних відеороликів профорієнтаційного спрямування, учням запропонували завітати до Кам’янець-Подільської районної  філії ХОЦЗ, щоб пройти психологічне тестування для визначення   сфери  професійних інтересів, розвитку певних фахових якостей та скласти особистісний  план професійного самовизначення.

Особливу увагу молоді акцентували на професіях, які актуальні на теренах Кам’янець-Подільського району. Адже, здобувши перспективний фах, можна успішно реалізувати свої професійні наміри та  мати стабільне фінансове підґрунтя.

За матеріалами Кам’янець-Подільської районної філії  Хмельницького  обласного  центру  зайнятості.                                                           

 

Сприяємо створенню додаткових робочих місць на селі

06.05.2019

В рамках реалізації проекту «Співпраця обласної служби зайнятості з ОТГ – крок до добробуту громад» 3 травня відбулася робоча зустріч директора районної філії Слободян Аліни Станіславівни з головою Шустовецької сільської ради Гасюком Михайлом Володимировичем.

Обговорювали питання з напрямку організації громадських та інших видів тимчасових робіт, адже завдяки громадським роботам вдається розв’язати низку актуальних для життєдіяльності громади питань, а також, за відсутності постійних місць роботи, надати безробітним можливість легально працювати на користь своєї громади.

 

 

 

Про  визначення  переліку  видів громадських робіт, які планується організувати для безробітного населення у 2019 році

19.11.2018

- Розпорядження 2019 на РДА

-  Дод. до розп 2019 на РДА з ОТГ