Кам’янець-Подільська
Районна Державна Адміністрація
Хмельницька область, Кам’янець-Подільський район
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Сільське господарство

Пам’ятка пасічника щодо попередження потрави бджіл, її фіксації та відшкодування заподіяних збитків 

12.06.2020

 

Біорізноманіття як фундамент здоров’я нації

20.05.2020

Щороку 22 травня увесь світ відзначає Міжнародний День біорізноманіття – це ще одна нагода звернути увагу широкої спільноти на актуальні проблеми збереження біоти, яка є фундаментом духовного і фізичного здоров’я будь-якої нації.

Біологічне різноманіття є основою життя. Його збереження є необхідним для існування людини. На жаль, інтенсивність використання компонентів біорізноманіття призводить до виснаження та вичерпання природних ресурсів: зникають та перебувають під загрозою зникнення численні види та екосистеми, постійно зростає загроза генному фонду та ін.

Одним з головних і найдійовіших методів збереження біорізноманіття, є створення природоохоронних територій. Саме вони забезпечують умови, необхідні для зменшення шкідливого антропогенного впливу на біологічні об’єкти, сприяють збереженню цілісності екологічних систем, у яких можуть підтримуватись природні механізми відносин між біологічними видами, конче потрібними для існування екосистем Житомирщини.

Відзначення Міжнародного дня біорізноманіття сприяє підвищенню поінформованості про роль навколишнього світу для благополуччя людини та необхідності дій щодо його збереження.

 

ОБМЕЖЕННЯ ПРИ ЗАСТОСУВАННІ ПЕСТИЦИДІВ У МЕЖАХ НАСЕЛЕНОГО ПУНКТУ

20.05.2020

Останні роки почастішали випадки звернень населення  до органів виконавчої  влади  з приводу порушень правил застосування пестицидів та агрохімікатів  юридичними та фізичними особами.

Суб’єкти господарювання,  які  застосовують  хімічні та біологічні засоби захисту рослин при вирощувані сільгоспкультур не дотримуються вимог санітарних норм щодо зон санітарного розриву від населених пунктів, тваринницьких комплексів, місць проведення ручних робіт по догляду за сільгоспкультурами, водойм і місць відпочинку, часу проведення обробки,  врахування погодних умов та напрямку вітру, обов’язкового попередження населення про проведення обробки.

Не дотримання вимог чинного законодавства сприяє постійному забрудненню  пестицидами  грунту,  води,   повітря та може викликати отруєння та захворювання людей, тварин, загибель бджіл  та риб, забруднення харчових продуктів.  

Безпосереднє сусідство земельних ділянок (полів) з житловою забудовою,  при обробці,  призводить до забруднення   території житлової забудови, що негативно впливає на умови проживання людей та їх самопочуття. 

На даний час в Україні поводження з пестицидами та агрохімікатами регламентовано законами України «Про пестициди та агрохімікати», «Про захист рослин», Перелік пестицидів і агрохімікатів, дозволених  до використання в Україні і доповненнями до нього, ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві України».

Відповідно до вищезазначених законодавчих актів, діють наступні вимоги до суб’єктів господарювання,  які використовують пестициди.

Всі роботи з пестицидами слід проводити  після проходження спеціальної  підготовки та отримання допуску (посвідчення) на право роботи, пов’язаної з транспортуванням, зберіганням та застосуванням пестицидів.

Обприскування пестицидами сільгоспкультур проводити в суворій відповідності з  «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання  в Україні».

Перед проведенням обробок об’єктів, розташованих у межах або поблизу населених пунктів,  у радіусі  200 м. від меж ділянок  необхідно встановити попереджувальні знаки  – «Обережно! Застосовано пестициди!», та не менше чим за 3 доби до початку проведення хімічних обробок  оповістити  людей про майбутні роботи і строки, протягом яких забороняється перебування людей в даній зоні. Інформацію необхідно доводити за допомогою засобів масової інформації (радіо, преса), інформуванням районної адміністрації, сільських рад, асоціацій фермерів, бджолярів та інших, розміщенням об’яв у суміжних населених пунктах у місцях масового доступу населення (дошках об’яв, автобусних зупинках, біля магазинів і т.п.).

Всі роботи з пестицидами слід проводити в ранкові (до 10:00) і вечірні (18:00-20:00) години при мінімальних висхідних повітряних потоках. Як виняток, допускається проведення обробок у денні години у похмурі і прохолодні дні з температурою навколишнього повітря нижче +10 0С.

Обприскування вентиляторними і штанговими обприскувачами допускається при швидкості вітру до 3 м/с (дрібнокрапельне) і 4 м/с (крупнокрапельне). Застосування гербіцидів із поливною водою шляхом дощування (гербігація) допускається при швидкості вітру до 4 м/с.

Зона санітарного розриву від населених пунктів, тваринницьких комплексів, місць проведення ручних робіт по догляду засільгоспкультурами, водойм і місць відпочинку при вентиляторному обприскуванні повинна бути не менше 500м.,  при штанговому і гербігації дощуванням – 300м. При  застосуванні аерозольних генераторів регульованої дисперсності санітарно-захисні зони повинні відповідати вимогам, зазначеним в інструкції для даного виду апаратури, обробка посівів у цих зонах допускається при напрямку вітру від населених пунктів і інших об’єктів, що підлягають санітарному захисту.

При  застосуванні пестицидів за допомогою авіації необхідно суворо витримувати визначені ДСП 382-96 «Державні санітарні правила авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві України»  санітарно-захисні зони від ділянок авіахімічних обробок до інших об’єктів ( населених пункті, тваринницьких і птахоферм, джерел  водопостачання, тощо). За три доби до початку проведення авіаційних обробок замовник робіт повинен здійснити заробіжні заходи  згідно з вимогами ДСП 382-96.

Забороняється проведення авіаційних обробок пестицидами усіх груп токсичності з метою боротьби із шкідниками та хворобами сільськогосподарських культур лісових та інших земель, які розташовані ближче:

  • 5 км від місця постійного розташування медоносних пасік;
  • 2 км від рибогосподарських водоймищ, відкритих джерел водопостачання, місць випасу домашніх тварин, об’єктів природно-заповідного фонду (заповідників, національних парків, ботанічних і зоологічних заказників та інших);
  •  1 км від населених пунктів, тваринницьких і птахівничих ферм, а також посівів сільськогосподарських культур, що вживають без термічної обробки (цибулі на перо, селера, кріп, огірки, помідори, суниця, малина тощо), сади, виноградники та місць проведення сільськогосподарських робіт.

Крім того, відповідно до «Інструкції щодо проведення та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл» профілактика отруєнь бджіл базується на беззаперечному дотриманні вимог ст. 30 Закону України «Про бджільництво», суворому дотриманні регламентації застосування в навколишньому середовищі токсичних для бджіл речовин.

Власників пасік оповіщають за три доби до хімобробок з зазначенням застосованого отрутохімікату, місця ( у радіусі 7 км), часу і способу проведення обробки із повідомленням часу ізоляції бджіл.

Обробки проводять у період відсутності льоту бджіл у ранкові або вечірні години. Не допускають обробку квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл.

До того, згідно з ст. 37 Закону України «Про бджільництво», фізичні та юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, зобов’язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до 10 км від оброблювальних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату

Вищевказані правила, інструкції  є частиною санітарного законодавства та обов’язкові для дотримання всіма підприємствами, установами та особами, що проводять будь-які дії з пестицидами. Порушення цих правил тягне за собою цивільно – правову, дисциплінарну, адміністративну або кримінальну відповідальність згідно чинного Законодавства.

       

 

Відповідальність за незаконну порубку дерев: новели законодавства

12.12.2019

Одним із найбільш небезпечних порушень у сфері охорони лісів вважається незаконна рубка. Кримінальна відповідальність за це правопорушення передбачена ст. 246 Кримінального кодексу України.

Прийнятим у 2018 році Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів» внесено зміни до статті 246 Кримінального кодексу України, якими доповнено статтю пунктом 4 та приміткою.

Так, згідно із запровадженими змінами, для притягнення особи до кримінальної відповідальності за статтею 246 Кримінального кодексу України потрібно, щоб її діями було завдано шкоди на суму, яка перевищує 1 921 000 грн. (істотна шкода), 4 802 500 грн. (тяжкі наслідки).

Внаслідок внесення вищевказаним законом змін до статті 246 Кримінального кодексу України в частині підвищеного розміру істотної шкоди збільшилася кількість закритих судами кримінальних проваджень за фактом незаконної порубки лісу.

 З метою підвищення ефективності виявлення та запобігання порушенням при веденні лісового господарства, протидії незаконним рубкам,  а також - підвищення рівня невідворотності покарання за вчинення злочинів, передбачених Кримінальним кодексом України та Кодексом України про адміністративні правопорушення, Верховна Рада України 25.04.2019 ухвалила законопроект 10201-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів», згідно з яким посилено кримінальну відповідальність та збільшено штрафи за незаконну вирубку лісів.

Так, згідно з нововведеннями, які, до речі, набрали чинності з 19.05.2019, суму істотної шкоди за незаконну вирубку лісів знижено майже у 50 разів та вдвічі підвищено розмір штрафу у випадку притягнення до адміністративної відповідальності за незаконну порубку лісу.

Водночас, охочим до незаконної вирубки дерев варто знати, що  територія Кам’янець-Подільського району відноситься до Національного природного парку «Подільські Товтри», тобто є територією природно-заповідного фонду, і це вже є достатньою підставою для кваліфікації  діяння за ст. 246 КК України - істотна шкода у такому випадку (20 і більше неоподаткованих мінімумів доходів громадян) не є обов'язковою ознакою об'єктивної сторони цього злочину.

 

Кам’янецькі агровиробники взяли участь у святковому ярмарку, приуроченому до Дня працівників сільського господарства

11.11.2019

В суботу, 9 листопада 2019 року по вулиці Прибузькій  в м.Хмельницький відбувся святковий ярмарок з нагоди професійного свята - Дня працівників сільського господарства.

 До участі в ярмарку були запрошені сільськогосподарські та переробні підприємства, фермери, підприємства громадського харчування, підприємці та зацікавлені особи з усієї Хмельниччини.

 Кам’янецькі агровиробники, також долучилися до заходу та  реалізовували:

 

- яйця курячі – філія «Птахофабрика «АВІС» ПАТ  «Агрохолдинг Авангард»;

- сири тверді овечі, бринзу – ВКФ «Пілігрім»;

- лікарські суміші, чаї – ФОП Прудивус М.П.;

- саджанці винограду – ФОП Четвертак А.О.;

- кури, кролі , гуси, качки – ФОП Лис В.М..

На ярмарку Хмельничани  та відвідувачі ярмарку мали змогу придбати найрізноманітнішу сільськогосподарську продукцію,  зокрема яйця, ковбасні вироби, сир,  рибу, овочі, хліб, борошно, крупи, цукор, фрукти, мед, саджанці, сільськогосподарську птицю тощо.

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Збір пізніх культур та посівна кампанія озимих культур

урожаю 2020 року в розпалі

2.10.2019

1 жовтня начальник відділу агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Кам’янець – Подільської райдержадміністрації Надія Сузанська та головний спеціаліст відділу контролю в сфері насінництва та розсадництва Головного Управління Держпродспоживлужби в Хмельницькій області Микола Стрельбицький побували на полях кам’янецьких аграріїв. Спілкуючись з керівниками та спеціалістами господарств, посадовці дізнавались як проходять осінньо- полоьові роботи в районі.

Зокрема, щодо стану посівної  кампанії, а саме посіву озимої пшениці- в головного агронома ТОВ Промінь Галичина Віктора Радюка; щодо результатів збирання пізніх культур - в директора ПП «САФ Колос» та ТзОВ «Колос- Плюс-2015» Ігора Фурмана; щодо стану посівів озимого ріпаку урожаю 2020 року - в  директора ПП Деметра 2010 Анатолія Зелениці.

Всього під урожай 2020 року аграріями району  посіяно 5136 га  озимого ріпаку. Ріпак, посіяний в оптимальні строки на сьогодні  має добре розвинену розетку листя. Однак більшість посівів знаходяться в незадовільному стані, сходи не рівномірні, через відсутність опадів в серпні місяці.

Також відсутність вологи в ґрунті негативно вплинула на посівну озимих зернових колосових культур, посів яких розпочався ще в І декаді вересня. Проте, на сьогодні роботи активізувались, всіма категоріями господарств посіяно10935 га озимих зернових колосових культур або 64 % прогнозованих площ, з них 10537 га  озимої пшениці, 351 га озимого ячменю та 47 га озимого жита.  Разом з тим, ситуація не критична, це ще оптимальні строки посіву озимих культур, а аграрії ефективно використовують кожний погожий день,тому є сподівання що посівна озимих зернових культур урожаю 2020 року буде проведена вчасно.

Разом з тим продовжується ІІ етап жнивної кампанії – збір пізніх зернових та технічних культур.

На сьогодні всіма категоріями господарств обмолочено 6506 га сої або 62 % площ, що підлягають до збирання, намолочено18270 тонн зерна, при середній урожайності 28 ц/га.

Соняшнику зібрано  8496 га або 78 %  посіяних площ, намолочено  25783 тонни зерна, при середній урожайності 30 ц/га.

Також здійснюється збір кукурудзи на зерно. На звітну дату всіма категоріями господарств обмолочено 4786 га або 32 % площ, намолочено 44337 тонн, при середній урожайності 93 ц/га.

Крім того, господарствами населення зібрано 4,8 тис.га картоплі та понад 1 тис.га овочів.

 

Відбулася науково-практична конференція

з питань посіву озимих зернових культур під урожай 2020 року

16.09.2019

13 вересня заступник голови адміністрації Микола Чумак, начальник відділу агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Надія Сузанська та аграрії району взяли участь в науково-практичній конференції з питань посіву озимих зернових культур під урожай 2020 року.

Конференція відбулася на базі ПАТ «Красилівський машинобудівний завод» м. Красилів за участі т.в.о. голови облдержадміністрації Володимира Кальніченка, директора Департаменту агропромислового розвитку Олега Омелянюка та науковців НААНУ.

Практична частина конференції проходила на території ПАТ «Красилівський машинобудівний завод». Керівник правління Анатолій Чайчук ознайомих присутніх з діяльністю заводу, показав та охарактеризував асортимент продукції, яка виготовляється на підприємстві.

Продовжилася науково-практична конференція засіданням у Красилівській райдержадміністрації, під час якого виступили Олександр Корнійчук, директор інституту кормів і сільського господарства Поділля НААНУ, та Віктор Молдован, директор Хмельницької державної сільськогосподарської дослідної станції, з рекомендація щодо особливостей посіву та основних заходів технології вирощування озимих зернових культур в умовах Хмельницької області. Також науковці провели аналіз сортів різних селекцій, рекомендованих для виробництва в умовах нашої області, з метою збільшення валового виробництва зерна та покращення його якості.

Підсумовуючи засідання, т.в.о. голови облдержадміністрації Володимир Кальніченко наголосив, що для того, щоб оперативно реагувати на ринкові реалії й отримати кращу ціну на продукцію, впіймавши той момент, коли вигідно продавати, фермерам потрібна витримка і ретельне відстеження тенденцій, які панують на ринку.

 

 

 

 

Виставка «Агро-Поділля - 2019»

09.09.2019

 

7 вересня на території торгово-сервісного центру «Поділля» в місті  Хмельницькому відбулася ХХІІ  обласна виставка «Агро-Поділля 2019».

Вітали учасників та гостей заходу виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації Володимир Кальніченко, голова обласної ради Михайло Загородний, секретар Хмельницької міської ради Михайло Кривак, директор Департаменту агропромислового розвитку   Олег Омелянюк та голова асоціації сільськогосподарських товаровиробників Хмельниччини Василь Мастій.

Кращих працівників агровиробництва області, задіяних на жнивах поточного року, посадовці відзначили грамотами та цінними подарунками. Аграрія Кам’янеччини - тракториста  приватного підприємства «Авант-Агро» - Сіраченка Василя Олексійовича відзначено Грамотою Хмельницької обласної адміністрації.

Кращі зразки продукції та товарів підприємств із 20 районів області були представлені у виставкових експозиціях. Крім того, на заході були представлені експозиції закладів профтехосвіти, вищих навчальних закладів та лісових господарств.

Експозицію  Кам’янець-Подільського району презентували  перший заступник голови районної державної адміністрації  Маріанна Великохатько, заступник голови адміністрації Микола Чумак та начальник відділу агропромислового розвитку, екології природних ресурсів Надія Сузанська.

Формуючи експозицію, працівники відділу агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів хотіли підкреслити, що Кам’янець- Подільський район  є потужним аграрним районом, в нас є хліб та до хліба.  Найбільшу увагу відвідувачів привернув  годинник з овочевої продукції, трактор з трактористом з колосків зернових культур та причепом з хлібною продукцією, а також будиночок з ковбасних виробів кращих виробників району. 

Крім того, ТОВ «Український кристал» в черговий раз вразив присутніх своїм солодким доробком, презентувавши 3D-карту України складену з мафінів та прикрашену тризубом із хліба.

Також до уваги відвідувачів була представлена сільгосптехніка, обладнання, засоби захисту рослин, добрива, насіння, демонстрація техніки і технологій на полігонах виставкового комплексу, діяв ярмарок сільськогосподарської продукції.

   

 

 

 

Аграрії Кам’янеччини

завершили І етап жнивної кампанії

15.08.2019

В Кам’янець – Подільському районі завершено збір ранніх зернових та зернобобових культур. Всіма категоріями господарств обмолочено 20434 га, намолочено 101175 т, при середній урожайності 50 ц/га.

 Результати збирання ранніх зернових та зернобобових культур в поточному році дещо перевищують показники 2018 року. В минулому році з площі 20180 га було намолочено 95832 т, при середній урожайності 47 ц/га.

В тому числі всіма категоріями господарств  в поточному році зібрано:

  • озимої пшениці -14369 га, намолочено 73005 т, при урожайності 51 ц/га. Найвищу урожайність даної культури отримали: ПП «Аграрна компанія 2004», ТОВ «Фірма «Династія», ПП «Калинський Ключ», ТОВ ВКФ «Агро- Еко ХХІ» та СТОВ «Зоря».
  • озимого ячменю - 1465 га, намолочено  7316 т, при урожайності 50 ц/га. Найвищий показник урожайності  досягнуто агроформуваннями: СТзОВ ВФ «Гуменецьке»,  ПП «Мрія 2010», ПП «Гринчуцьке».
  • озимого жита - 445 га, намолочено 2607 т, при урожайності 59 ц/га. Найвища урожайність в: ТОВ «Максфарм», ТОВ ВКФ «Агро Еко ХХІ» та ФГ «Колос - Агро».
  •  ярого ячменю - 3493 га,  намолочено – 15308 т, при урожайності 44 ц/га. Найвищий показник урожайності в: СТОВ «Гарант», ПП «Аграрна компанія 2004» та ПП «Деметра 2010».
  • ярої пшениці - 581 га,  намолочено – 2667 т, при урожайності 46 ц/га. Найвищу урожайність отримали в: ТОВ ВКФ «Агро Еко ХХІ» та СТОВ «Гарант».

Також, зібрано 52 га гороху, 14 га викосуміші та 5 га вівса.

Крім того, завершився збір ранніх технічних культур. Обмолочено 7128 га озимого ріпаку, намолочено  21402 т,  при урожайності 30 ц/га та зібрано 52 га гірчиці. Найвищий показник  урожайності озимого ріпаку отримано агроформуваннями: ПП «Мрія -2010», СТОВ «Гарант», ТОВ «Фірма «Династія» та ТОВ «Максфарм».

При цьому господарствами населення зібрано 573 га картоплі або 12 % площ, що підлягають до збирання та 292 га овочів або 27 %  площ.

Наразі аграрії  району продовжують посів озимого ріпаку. Станом на звітну дату посіяно 2842 га або 40 % прогнозованих площ, з них найбільші площі засіяні агроформуваннями: ТОВ «Промінь Галичина», філією «Кам’янець – Подільська» ТОВ СП «Нібулон» та ТОВ «Максфарм».

 Разом з тим, в районі продовжується підготовка ґрунту  під посів озимих зернових урожаю 2020 року та підготовка техніки до збирання пізніх культур.

 

Недопущення спалювання стерні та соломи

17.07.2019

В районі триває кампанія зі збирання зернових та зернобобових культур. Тому необхідно приділити значну увагу недопущенню та завчасному попередженню загорання сухої трави, соломи, стерні й сільськогосподарської техніки під час проведення даних робіт.

Деякі суб’єкти господарювання, незважаючи на заборони, щороку спалюють на полях стерню або солому після збирання врожаю. Подібні дії – це акт безгосподарності й свідомого розтрачання корисної енергії, наданої природою. Мало хто замислюється про те, що безконтрольне випалювання стерні може призвести до пожежі на сусідніх полях, вогонь може перекинутися на розташовані поруч житлові і господарські будівлі, сади. При спалюванні стерні, соломи і поживних залишків згорає гумус найбільш родючого поверхневого шару, внаслідок чого знижується біологічна активність ґрунту. Разом з стернею вогонь знищує безцінну біосферу ланів, яка могла б суттєво підвищити врожайність у наступні роки, а на їх місце приходять патогенні мікроорганізми та бур`яни. Спалювання сухої рослинності або її залишків, випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із водно – болотною та іншою природною рослинністю, а також опалого листя у парках, інших природних екосистемах приносить значну шкоду навколишньому середовищу, зростає ймовірність пожеж у житлових та дачних будинках. Адже для виникнення таких пожеж достатньо необережно кинутого маленького недопалку чи сірника. На відкритій території в безвітряну погоду вогонь може розповсюджуватися зі швидкістю до 4-х км за годину, а у вітряну – до 30 км; висота полум’я досягає 2-х метрів.

Під час спалювання стерні та інших рослинних залишків повітря в населених пунктах стає важким і гірким, збільшуються випадки захворювань дихальних шляхів. Під час згоряння однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється більше 9 кг мікрочасточок диму. До їх складу входять пил, окис азоту, вуглекислий газ, важкі метали тощо, які осідають у легенях.

Окрім безпосередньої загрози людському здоров’ю, спалювання післяжнивних залишків призводить до цілої низки небезпек. При спалюванні стерні на фермерських полях виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки, що веде, в свою чергу до порушення законодавства і знищення диких рослин та тварин. Саме із спалювання стерні на полях починається більшість  пожеж. Аналогічним чином, існує загроза лісових пожеж і загоряння житлових будинків. Якщо ведеться спалювання стерні на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, постає нова загроза. Дим і вогонь являються напівпровідниками і за відповідних умов здатні стати причиною закорочення ліній електропередач, що несе за собою руйнівні наслідки для цілих населених пунктів. Дим від вогнищ, в туманні дні може утворювати смог і на довго зависати у повітрі. В цьому випадку погіршується видимість на дорогах, що призводить до збільшення частоти ДТП, аварій. Окрім того, попадаючи у легені, смог викликає суттєве погіршення здоров’я людини. Задимлені населені пункти використовують для освітлення значно більше електроенергії.

Зважаючи на вище сказане, наголошуємо!

 За самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачено адміністративну відповідальність.

Так, відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу:

- на громадян від 20 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

- на посадових осіб - від 70 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім того, згідно зі ст. 245 Кримінального Кодексу України «Знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу» порушник може нести і кримінальну відповідальність.

 Не забувайте про правила пожежної безпеки. Попередити вогонь простіше, аніж приборкати велику територію, охоплену червоною стихією. Вогонь і все, що з ним пов’язане, при невмілому, недбалому поводженні з ним може завдати великого лиха, призвести до загибелі людей, значних матеріальних збитків, взагалі до катастрофи. Тому, головне, дотримуватись правил безпеки. Давайте пам’ятати, що природа потребує нашого захисту і бережливого ставлення до неї !!! 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора