Кам’янець-Подільська
Районна Державна Адміністрація
Кам’янець-Подільський район, Хмельницька область

Сільське господарство

Обласні навчання

щодо підвищення ефективності агровиробництва

17.12.2018

З 03 по 14 грудня 2018 року  начальник відділу агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Надія Сузанська та аграрії району прийняли участь в обласних  навчаннях з питань «Підвищення ефективності агропромислового виробництва, перспектив розвитку агропромислового комплексу Хмельницької області та раціонального використання природних ресурсів», організованих Департаментом агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації на базі санаторію «Перлина Поділля» смт. Сатанів, Городоцького району.

 Навчання проводились за участю представників науково-дослідних установ, керівників та спеціалістів центральних державних установ, обласних структур, спеціалістів-практиків. В період навчання обговорювались  екологічні питання, питання фінансової підтримки агросектору, напрями розвитку сільських територій, а також технологічні аспекти вирощування сільськогосподарських культур та шляхи збереження і розвитку тваринницької галузі. Крім того, аграрії мали змогу поділитися власним досвідом ведення агровиробництва, так кам’янецький аграрій - директор ПП «Глорія Дей» Леонтій Гасюк повідав присутнім переваги використання мобільних дронів в окремі фази росту та розвитку рослин. А також, поділився досвідом виготовлення гарбузової олії.

Під час підведення підсумків обласного навчання, перший заступник голови облдержадміністрації Володимир Кальніченко вручив учасникам посвідчення про проходження обласного навчання за відповідною програмою та висловив сподівання, що знання отримані під час навчань сприятимуть розвитку агровиробництва, так як в них були задіяні начальники та спеціалісти управлінь (відділів) агропромислового розвитку райдержадміністрацій, керівники та спеціалісти (землевпорядники, ветеринарні лікарі, зоотехніки, агрономи та ін.) сільськогосподарських підприємств, голови об’єднаних територіальних громад, сільських та селищних рад.

 

 

В період з 15 грудня 2018 року по 30 червня 2019 року

 забороняється будь-який вилов раків у рибогосподарських водних об’єктах Хмельницької області

14.12.2018

Для того, щоб створити відповідні умови для нормального циклу розмноження та відтворення річкових раків Управління Держрибагентства у Хмельницькій області звернулось до Інституту рибного господарства Національної академії аграрних наук України. У листі науковці зазначили терміни заборони на лов цих біоресурсів.

"Типовий репродуктивний цикл річкових раків включає зимово-весняне парування, яке проходить з грудня по березень. Концентрація ікряних самок на репродуктивних полях відбувається приблизно у квітні-травні, а виношування личинок самками може тривати до кінця червня" - пояснює іхтіолог Хмельницького рибоохоронного патруля Галина Яцишена.

"Осінь та початок зими були доволі теплими. Температури води у листопаді була від 1 до 4 C. За даними гідрометеорологічного прогнозу на першу половину грудня передбачається її зниження до мінус 7 C. Такі умови є оптимальними для річкових раків, тому аби сприяти відновленню їхньої популяції на території області, ми вкотре звертаємось до рибалок з вимогою дотримуватись Правил любительського і спортивного рибальства", - зазначив начальник відомства Андрій Полудняк.

Дер­жри­ба­гентство у Хмель­ницькій об­ласті на­га­дує, що лов ра­ків під час за­бо­ро­ни є гру­бим по­ру­шен­ням ри­бо­охо­рон­но­го за­ко­но­давс­тва від­по­від­но до ч. 4 ст. 85 КУ­пАП. За ко­жен не­за­кон­но до­бу­тий ек­зем­пляр ра­ка пе­ред­ба­че­ні збит­ки у роз­мі­рі 25,5 грн та штраф - 680 грн.

У разі виявлення порушення - прохання терміново повідомляти на "гарячу лінію" рибоохоронного патруля: (068) 384-98-10.

Наказ Держрибагенства

 

До відома керівників фермерських господарств

07.12.2018

 

З метою формування єдиного реєстру фермерських господарств-одержувачів державної підтримки Асоціацією фермерів та приватних землевласників України за підтримки Мінагрополітики розроблено картку фермера.

Для отримання доступу до заповнення картки фермера необхідно отримати промокод.

Термін реєстрації до 15 грудня 2018 року.

Реєстрація за посиланням: http://farmer.agrianalytica.com/register_reg.

Інформацію щодо реєстрації можна отримати за тел.: (097) 578-46-51; (050) 914-35-43.

 

 

3 грудня – День боротьби з пестицидами (World No Pesticide Use Day)

03.12.2018

Відзначають у день, коли в 1984 році на пестицидному заводі в Бхопалі (Індія) сталася екологічна катастрофа. Щоб привернути увагу до розв’язання проблем, які виникають внаслідок виробництва та застосування небезпечних хімічних речовин, латиноамериканська мережа активістів проти пестицидів оголосила 3 грудня Днем боротьби з пестицидами, який незабаром став міжнародним. У цей день екологи усього світу проводять акції та протести, нагадуючи про накопичення в довкіллі значної кількості шкідливих хімічних речовин, зокрема пестицидів, які, потрапляючи в організм людей і тварин, спри­чинюють тяжкі наслідки для їх здоров’я.

Девіз Міжнародного дня боротьби з пестицидами – «Пестициди – безвихідь цивілізації». За даними ВООЗ, щороку в світі реєструють близько 2 мільйони випадків отруєнь пестицидами, переважно під час роботи з ними. Деякі хімікати вважають гормонально активними сполуками, які спричинюють розлади ендокринної та імунної систем, з дією інших пов’язують затримку розумового розвитку, репродуктивні проблеми і рак. Саме пестициди вважають основною причиною «тихої катастрофи» – так експерти ООН охарактеризували забруднення ними ґрунтів в Європі.

 

 

 

Субсидії фермерським господарствам

22.11.2018

Постановою Кабінету Міністрів України від 24 жовтня 2018 року № 911 внесено зміни в постанову Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 року згідно яких Хмельницьке   відділення Укрдержфонду розпочинає прийом документів для надання фінансової підтримки на безповоротній основі (субсидії) фермерським господарствам та сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам за такими напрямками: 

ДЛЯ НОВОСТВОРЕНИХ ФЕРМЕРСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

(перші три роки після створення, але не раніше 1 січня 2016 р.) 

1.Бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар) один раз виключно для провадження сільськогосподарської діяльності у розмірі 3000 гривень на 1 гектар, але не більше 60000 гривень на одне фермерське господарство.

ДЛЯ КООПЕРАТИВІВ ТА ВСІХ ІНШИХ ФЕРМЕРСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ (КРІМ НОВОСТВОРЕНИХ)

1.Бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар) у розмірі 5,5 прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, в розрахунку на одного члена фермерського господарства (який станом на 1 січня 2018 р. був та на період отримання бюджетної субсидії є членом фермерського господарства). Максимальний розмір бюджетної субсидії на одне фермерське господарство не може перевищувати 30000 гривень (розрахунок складається таким чином: прожитковий мінімум 1762,00 грн х 5,5 = 9691,00 грн., на 1 члена фермерського господарства). 

ДЛЯ ОТРИМАННЯ ФІНАНСОВОЇ ПІДТРИМКИ ФЕРМЕРСЬКІ ГОСПОДАРСТВА ПОДАЮТЬ СЛІДУЮЧІ  ДОКУМЕНТИ

Для отримання фінансової підтримки на безповоротній основі (субсидії) фермерські господарства подають до регіонального відділення Укрдержфонду заявку та підтвердні документи, а саме:

1. Заявку для отримання фінансової підтримки, за формою визначеною  Мінагрополітики;

2. Копію статуту фермерського господарства (для юридичної особи) або копію договору про створення сімейного фермерського господарства (для фермерських господарств, що створені без набуття статусу юридичної особи відповідно до статті 8-1 Закону України “Про фермерське господарство”), або копію статуту сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу;

3. Відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що підтверджують право власності або користування земельною ділянкою (стосовно сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу - для кожного члена кооперативу);

4. Копію фінансового документа, що підтверджує наявність чистого доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік (для фермерського господарства), а фермерські господарства, які зареєстровані в поточному році, - копію фінансового звіту за останній квартал;

 5. Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (підтвердний документ про те, що ФГ не перебуває на стадії ліквідації, припинення, не порушено справу про банкрутство, не визнано банкрутом); 

6. Довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, контроль за справлянням яких покладено на органи доходів і зборів, - у паперовому вигляді або сформовану в електронному вигляді в електронному кабінеті платника податків на офіційному веб-сайті ДФС;

7.  Довідка з банку про реквізити ФГ; 

8. Згоду одержувача щодо надання Укрдержфондом Мінагрополітики інформації, яка містить персональні дані, за формою, визначеною Укрдержфондом;

9. Копiя паспортних даних та реєстрацiйний номер облiкової картки платника податкiв голови господарства.

Подаються оригінали та належним чином засвідчені копії документів.

Примiтка. При собi мати оригiнали документiв та печатку фермерського господарства (у разі наявності). Копiї поданих документiв повиннi бути засвiдченi головою фермерського господарства. 

Участь можуть приймати: 

-  фермерські господарства, які не мають простроковану заборгованість перед Укрдержфондом та його регіональними відділеннями та перед бюджетом по сплаті податків та зборів;

-  фермерське господарство, яке має чистий дохід (виручку) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік до 20000000 гривень, у власності та/або користуванні якого перебувають землі сільськогосподарського призначення;

- сільськогосподарський обслуговуючий кооператив: молочарського, м'ясного напрямів, до складу якого входять не менше 20 членів, серед яких повинно бути одне і більше фермерських господарств, а інші - фізичні особи, у власності та/або користуванні кожної з яких перебувають землі сільськогосподарського призначення та за наявності тварин, ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства;

- плодово-ягідного, овочевого напрямів, а також із заготівлі та переробки дикорослих ягід, грибів і рослин, до складу якого входять не менш як 7 членів, серед яких повинно бути одне і більше фермерських господарств, а інші - фізичні особи, у власності та/або користуванні кожної з яких перебувають не більше 100 гектарів земель сільськогосподарського призначення.

Документи приймаються до 8 грудня щоденно, крім вихідних з 9:30 до 17:00 за адресою м. Хмельницький , вул,Свободи,70 кімната 206.

Початок прийому  документів  буде  уточнено.

За консультацією звертатися за телефонами: 0382762655

- (0679458104), директор Хмельницького  відділення Укрдержфонду.

 

 

 

 

"Хвала рукам, що пахнуть хлібом!"

15.11.2018

 

 

 

 

 

День працівників сільського господарства - свято, що традиційно підсумовує кропітку працю аграріїв, завершує хліборобський рік, сповнений хвилюваннями і турботами про врожай. Це свято справжніх господарів української землі, які щоденною працею прославляють наш край.

З нагоди професійного свята кращі працівники агропромислового комплексу Кам’янець-Подільського району зібралися 15 листопада в залі районного центру культури і мистецтв «Розмай». З професійним святом аграріїв району привітали народний депутат України Володимир Мельниченко, голова районної державної адміністрації Василь Сукач, голова районної ради Віктор Кривак, начальник Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області Василь Василенко, секретар міської ради Дмитро Васильянов, голова профспілкової організації сільськогосподарських працівників Ганна Височанська, директор Кам’янець-Подільської районної філії Хмельницького обласного центру зайнятості Аліна Слободян.

У своєму виступі, Василь Олександрович, подякував керівникам господарств, фермерм та трудівникам агропромислового комплексу за відданість хліборобській справі, отримані високі результати та побажав усім присутнім сприятливої погоди, щедрих врожаїв, міцного здоров’я, миру, сімейного затишку і благополуччя.

Кращі працівники галузі були відзначені Почесними Грамотами від народного депутата України Володимира Мельниченка, обласної державної адміністрації, обласної ради, районної державної адміністрації, міської та районної ради.

Після офіційної частини відбувся святковий концерт за участю працівників культури та аматорів народного мистецтва району.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Шановні аграрії!

18.11.2018

Прийміть найщиріші вітання з професійним святом -  Днем працівників сільського господарства!

Сьогодні найкращі слова шани і подяки  адресуються Вам, дорогі аграрії, адже праця сільського трудівника завжди була і залишається нелегкою, але такою важливою і потрібною, від якої залежить добробут і благополуччя людей. 

Завдяки Вашій наполегливості і невтомному працелюбству живе українське село, щедро родить українська земля, розвивається сільське господарство і економіка району та України. 

Нехай і надалі Ваша самовіддана праця увінчується високими результатами, нехай колоситься золотиста українська нива під мирним небом, а в Ваших домівках панує добро, родинна злагода та міцне здоров’я!
 

З повагою голова райдержадміністрації            Василь Сукач

 

Місячник  з благоустрою територій населених пунктів району

07.11.2018

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 31.03.2010 № 777-р «Деякі питання проведення щорічної акції «За чисте довкілля» та Дня благоустрою територій населених пунктів»,  доручення Кабінету Міністрів України від 13.12.2011 № 22265/27/1-10 щодо запровадження безстрокової кампанії із забезпечення чистоти і порядку в населених пунктах, розпорядження голови Кам’янець-Подільської районної державної адміністрації від 05.10.2018 № 624/2018-р «Про проведення в районі місячника з благоустрою територій населених пунктів» в районі проводився осінній місячник з благоустрою.

Місячник   відбувся з метою приведення у належний санітарний стан прибудинкових територій, парків, скверів, дитячих і спортивних майданчиків, доріг, очистки від побутового сміття берегів водойм, здійснення заходів з прибирання кладовищ, братських могил, меморіальних комплексів та місць поховань видатних осіб, проведення ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ, очистки та прибирання смуг відведення доріг, автобусних зупинок, очищення систем зливової каналізації та підготовки до осінньо-зимового періоду 2018-2019 років.

 

 

 

 

Діалог між пасічниками, агровиробниками та владою 

31.10.2018

31 жовтня в районній державній адміністрації  під головуванням заступника голови адміністрації Миколи Чумака відбулося засідання круглого столу з  питань бджільництва, зокрема налагодження діалогу  і співпраці між пасічниками, агровиробниками, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування з метою забезпечення гарантій дотримання прав та захисту інтересів фізичних  і юридичних осіб, які займаються бджільництвом та підвищення ефективності ведення сільського господарства, шляхом залучення їх до запилення ентомофільних рослин сільськогосподарського призначення.

 В зустрічі прийняли участь пасічники, аграрії району, представники сільських, селищних рад та ОТГ, спеціалісти Кам’янець – Подільського міськрайонного Управління ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області та спеціалісти відділу агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів.

Вході  дискусії членами засідання прийнято рішення про посилення співпраці між пасічниками, агровиробниками, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, бо тільки спільними зусиллями вдасться попередити та не допустити  в подальшому випадки  отруєння бджіл пестицидами. А також, сприяти посиленню контролю за дотриманням норм чинного законодавства при роботі з пестицидами  та отрутохімікатами, не тільки агроформуваннями району, а й господарствами населення та особистими селянськими господарствами.

 

Кукурудза – королева полів Кам’янеччини

18.10.2018

17 жовтня заступник голови адміністрації Микола Чумак разом з начальником відділу агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Надією Сузанською побували на полях ТОВ «Енселко Агро». Спілкуючись з агрономом підприємства Леонідом Солтисюком дізнавались, як проходить  збір врожаю в одному з найбільших підприємств - виробників зерна кукурудзи в районі. В поточному році  в структурі зернових культур кукурудза на зерно займає понад 45 % площ або 17,2 тис.га, з них 8,5 тис. га посіяно ТОВ «Енселко Агро». В поточному році всі площі підприємства засіяні кукурудзою на зерно, на сьогодні зібрано майже 50 % площ, при середній урожайності 125 ц/га. Вологість зерна до 17 %. Збір здійснюють 14 зернозбиральних комбайни.

Варто зауважити, що  в поточному році урожайність кукурудзи на зерно значно перевищує показники минулих років, не тільки по ТОВ «Енселко Агро», а по інших агроформуваннях.

Всього по району, всіма категоріями господарств обмолочено  6,8 тис.га кукурудзи на зерно або 39 % посіяних площ, намолочено 70,3тис. т, при  середній урожайності 104 ц/га.

Також, в районі здійснюється збір пізніх технічних культур. Зібрано 9,6 тис.га або 98 % площ соняшнику, намолочено 25,9 тис.т, при середній урожайності 27 ц/га. Сої обмолочено 8,4 тис. га або 84 % від загальної посівної площі, намолочено 25 тис. т при середній урожайності 30 ц/га.

Паралельно зі збиральними роботами здійснювався посів озимих культур урожаю 2019 року.  Цьогоріч  посіяно 15 тис. га озимих зернових колосових культур та 7,2 тис. га озимого ріпаку.

 

ОГОЛОШЕННЯ

18.10.2018

Повідомляємо, що обласною конкурсною комісією по визначенню переліку суб’єктів господарювання агропромислового комплексу для отримання права на компенсацію вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання, здійснюється прийом документів від власників особистих селянських господарств, які закупили у поточному році установки індивідуального доїння.

Перелік документів, що подаються конкурсній комісії  для отримання часткового відшкодування витрат на доїльну установку:

1) заявку на отримання компенсації довільної форми;

2) копії паспортів великої рогатої худоби і ветеринарних карток до таких паспортів;

3) витяг з Єдиного державного реєстру тварин, що підтверджує наявність корів в господарствах фізичних осіб;

4) копії платіжних документів та технічної документації на установку;

5) копії паспорта власника тварин і довідки про присвоєння йому ідентифікаційного номера (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це у відповідний орган Державної фіскальної служби і мають відмітку в паспорті);

6) довідка про відкриття рахунку в банківській установі;

7) розписку про повну юридичну та фінансову відповідальність за достовірність поданих документів.

Перелік документів, необхідний для участі в конкурсі, визначений Порядком використання коштів обласного бюджету за напрямом «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання (включаючи приватний сектор)» затверджений рішенням обласної ради від 23 березня 2017 року № 19-11/2017.

 Власникам ОСГ виплата часткового відшкодування витрат на закупівлю установки, здійснюється на безповоротній основі у межах фактичних витрат за закуплену фізичною особою в поточному році для власного користування установку індивідуального доїння, за умови утримання у своєму господарстві 2 (дві) і більше голів, ідентифікованих та зареєстрованих в установленому порядку корів у розмірі до 70% вартості придбаного обладнання.

 Кінцевий термін подання заявок – 19 грудня 2018 року.

Заявка і супровідні документи приймаються за адресою:

29000 м. Хмельницький, вул. Свободи, 70. Департамент агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Довідки за телефонами : 76-21-58, 79-49-00

 

Всесвітній день захисту тварин

4 жовтня   Всесвітній день захисту тварин — це свято, яке допомагає об'єднати зусилля усіх, хто дбає про домашніх і бездомних тварин.

Рішення про святкування Всесвітнього Дня захисту тварин було прийняте в 1931 році у Флоренції на Міжнародному конгресі прибічників руху на захист природи. Дата свята, 4 жовтня вибрана не випадково. Цього дня в 1226 році помер Франциск Ассизський, заступник і покровитель звірів і птахів. Святий Франциск з особливою турботою ставився до усіх живих істот і відчував їхню біль і страждання гостріше за свої власні.

У багатьох країнах вважається, що домашні тварини — це частина сім'ї, і вони мають такі ж права, як і інші її члени. Вони отримують спеціальне медичне обслуговування, здорову їжу тощо, і в той же час, тварини, як і раніше страждають від людської жорстокості.

Організації із захисту тварин багатьох країн світу заявили про свою готовність щорічно організовувати різноманітні масові заходи. В останні роки заходи, присвячені Всесвітньому Дню захисту тварин, проходять більш ніж у 60 країнах світу.

Давайте не забувати про те, що ми одна велика сім'я на маленькій планеті і, роблячи добру справу, допомагаючи нашим братам меншим, ми допомагаємо собі.

 

Як убезпечитися від придбання контрафактного чи фальсифікованого насіння ?

24.09.2018р.

Аграріями Хмельниччини продовжується посів озимих зернових під урожай 2019 року. Який посівний матеріал використати для засіву, тут варто бути обізнаним. Кожен господар повинен бути впевненим, що насіння, яке він купує є визнаним та відповідає необхідним стандартам якості.

Контрафакт – це продукція, яка реалізується з порушенням майнових прав інтелектуальної власності;  фальсифікат - це продукція, яка виготовлена з порушенням технології або реалізовується з копіюванням упаковки та елементів маркування. Використання для посіву контрафактного та фальсифікованого насіння може призвести до значних втрат урожаю. Купуючи контрафактне чи фальсифіковане насіння можна стикнутись з такими проблемами як низький відсоток схожості або взагалі їхня відсутність, низька врожайність, низька якість врожаю, різнобій сорту (великий вміст сортової домішки), хвороби, тощо.

В свою чергу крупні компанії-оригінатори, прагнучи вберегти свій імідж, докладають максимум зусиль у захист від підробок, використовуючи такі ступені захисту, як:

- тривимірне зображення-голограма (зі зразком, за звичай, можна ознайомитись на сайті компанії. Будь які відхилення можуть свідчити про підробку;

- QR – код, який дозволить Вам через мобільний додаток провести легку перевірку;

 - індивідуальний номер (кожен мішок має свій унікальний серійний номер, який не може повторюватись);

- голограма, розташована на місці, де зшивається мішок і у разі відкриття вона саморуйнується, що унеможливлює відрізання чи переклейку голограми на інші мішки-підробки;

- термічне зшивання мішків. Така система не може бути повторно використана, що забезпечує надійну цілісність мішка під час зберігання і транспортування і унеможливлює фальсифікацію після закриття пакування.  

Вберегтись від масового засилля підробок на ринку насіння можна тільки будучи добре проінформованим, і якщо у Вас є хоча б невелика частка сумніву щодо оригінальності насіння, яке ви збираєтесь купувати, зверніть увагу на такі показники:

- виробник має бути включеним до Державного реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва, який формує Міністерство аграрної політики і продовольства України. Ознайомитися з Державним реєстром, в якому висвітлено перелік господарств і сортів рослин, що вони мають право реалізовувати можна за посиланням: http://minagro.gov.ua/uk/ministry?tid_hierachy=1384 ;

- кожна компанія-оригінатор має своїх дистриб’юторів (перевірте чи поцікавтесь у компанії). Досить часто представники компаній-оригінаторів та їхні менеджери можуть знати недобросовісних продавців чи підробників насіння (існують так звані «чорні» списки);

- вимагайте Сертифікат, який засвідчує сортові якості насіння та Сертифікат, який засвідчує посівні якості насіння. До продажу не може пропонуватися насіння сорту, який не занесено у Державний реєстр сортів рослин придатних для поширення в Україні;

 - перевірте всі пакувальні мішки та насіння в них. Як правило підроблене насіння фарбується неякісною фарбою, яка осипається. На мішках можуть бути голограми, роздруковані на кольоровому принтері. Номерні знаки можуть бути однаковими, або не відповідати сорту тощо;

- перевірте усю можливу інформацію у мережі Інтернет чи через ЗМІ. Досить часто Ви зможете знайти у відкритому доступі інформацію про негативний досвід аграріїв, відкриті кримінальні провадження тощо. Існує багато способів появи на ринку насіння низької якості, контрафактного. Зазвичай для такого роду фальсифікацій використовують товарне зерно, або некондиційне насіння, фарба, «правильні» мішки та папірці, зовні схожі на сертифікати, що засвідчують сортові та посівні якості насіння.

Також перед купівлею все ж таки пропонуємо аграріям з’ясувати як виглядає оригінальний мішок. Для цього потрібно зайти на сайт компанії-виробника. Ззовні мішки можуть бути подібними, проте можливо замітити наявність або відсутність зайвих літер у логотипі бренда, або у назві насіння, або ж кольорова гамма пакування не чітка. Радимо Вам з підозрою відноситися до мішків, які прошиті декілька разів.  При купівлі насіння обов’язково перевіряйте відповідність інформації у сертифікатах та на етикетці у мішку. Номер партії та країна виробництва насіння повинні співпадати. Не слід довіряти незасвідченим копіям сертифікатів, а у справжності сертифікату можна пересвідчитися через електронний доступ до «Реєстру сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал».

Основні засади виробництва та обігу насіння і садивного матеріалу визначає Закон України «Про насіння та садивний матеріал»». Насіння вводяться в обіг лише після їх сертифікації. Кожна партія насіння і садивного матеріалу для реалізації повинна супроводжуватися сертифікатами. Використання для сівби насіння, що не має відповідного сертифікату, забороняється.

У випадку не якісного насіннєвого матеріалу та для отримання консультацій з питань в сфері насінництва та розсадництва, Вам необхідно звернутися до спеціалістів Відділу контролю у сфері насінництва та розсадництва Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області за адресою: м. Хмельницький, вул. Купріна 48, тел. (+38 (0382) 67-41-55 або на електрону адресу: info@consumerhm.gov.ua  

Станом на 20 вересня, до Державного реєстру суб'єктів насінництва та розсадництва на 2018 рік, які вирощують та проводять доробку насіння на території області включено 28 суб'єктів насінництва. Відповідно до заявлених виробничих програм ними заплановано виробити  та реалізувати майже 37 тисяч тонн насіння озимих і ярих зернових культур. Крім того, 8194 тонн насіння сої, 8900 тонн кукурудзи, 100 тонн соняшнику, 10 тонн картоплі та 5 тонн маку. Інформація щодо кількості сертифікованого насіння за посиланням: http://minagro.gov.ua/uk/ministry?tid_hierachy=1384 .

 

 

Відбулася 31- ша обласна виставка “Агро-Поділля 2018”

17.09.2018р.

15 вересня на території Торгово-cервісного Центру "Поділля" в місті  Хмельницькому  відбулася 31- ша обласна виставка “Агро-Поділля 2018”.

Вітали учасників та гостей з нагоди відкриття 31-ї виставки, голова облдержадміністрації Вадим Лозовий, голова обласної ради Михайло Загородний, заступник Хмельницького міського голови Анатолій Нестерук, директор Департаменту АПР, ЕПР  Олег Омелянюк та голова асоціації сільськогосподарських товаровиробників Хмельниччини Василь Мастій.

Кращих працівників агровиробництва області, задіяних на жнивах поточного року посадовці відзначили грамотами та цінними подарунками. Грамотою  Хмельницького міського голови  було нагороджено  аграрія Кам’янеччини -  Віктора Федірка, тракториста - машиніста філії «Кам’янець – Подільська» ТОВ  СП «Нібулон».

Під час виставки присутні мали змогу оглянути кращі зразки продукції та товари місцевих підприємств, що були представлені у виставкових експозиціях кожного району області, а також закладами профтехосвіти, вищими навчальними закладами та лісовими господарствами.

Презентували Кам’янець – Подільську районну експозицію голова районної державної адміністрації  Василь Сукач  та начальник відділу агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Надія Сузанська.  Цьогоріч  продукцію Кам’янеччини демонстрували на стінах Кам’янецької фортеці, виготовленої працівникам відділу агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів з колосків зернових культур.

При нагоді, Василь Олександрович подякував всім, хто долучився до свята, зокрема аграріям району, виробникам ковбасних  та хлібобулочних виробів, садівникам, бджолярам та іншим виробникам, чия продукція була представлена на виставці, а також реалізовувалась на ярмарку.

Крім того, ТОВ «Український кристал» в черговий раз вразив присутніх своїм солодким доробком у вигляді карти області.

Також, до уваги відвідувачів була представлена сільгосптехніка, обладнання, комплектуючі, запчастини, сервіс; обладнання для тваринництва та переробки біомаси; засоби захисту рослин, добрива, насіння; сучасні технології і проекти у сільському господарстві; демонстраційні покази техніки і технологій на полігонах виставкового комплексу; ярмарок сільськогосподарської продукції.

 

Карантин

12.09.2018

Повідомляємо, що відповідно до розпорядження голови  Кам’янець – Подільської районної державної адміністрації від 12.09.2018 №560/ 2018-р  на полях, що знаходяться у користуванні філії «Кам’янець – Подільська» ТОВ СП «НІБУЛОН» в с. Збруч (площею 30,3 га, 26,69 га, 55,56 га) та с. Ластівці (площею 88,45  та 23,63 га) Жванецької об’єднаної територіальної громади, в с. Княгинин (площею78,46 га) Колибаївської об’єднаної територіальної громади, в с. Шустівці ( площею143,22 га) та с. Ніверка (72,36 га) Шустовецької сільської ради з 12.09.2018 запроваджено карантинний режим по боротьбі із західним кукурудзяним жуком (Diabrotica virgifera virgifera le Conte).

З метою локалізації та ліквідації вогнищ карантинного організму землекористувачам та землевласникам на закріплених територіях необхідно:

 1. Створити технологічні карти вирощування кукурудзи з урахуванням зараження площ західним кукурудзяним жуком.
 2. Проводити моніторинг вогнищ західного кукурудзяного жука, обстеження діляноку період розвитку західного кукурудзяного жука.
 3. Не здійснювати висів кукурудзи на зараженій площі: с. Збруч поле   № ЗБР -005 площею 30,3 га, поле № ЗБР-015 площею 26,69 га, поле № ЗБР-010 площею 55,56 га; с. Ластівці поле № ЛАС-006 площею 88,45 га та поле № ЛАС- 009 площею 23,36 га;  с. Княгинин  поле №КНЯ-007 площею 78,46 га; с. Шустівці поле № ШУС-004 площею 143,22 га; с. Ніверка поле № НІВ- 004 площею 72,36 га протягом наступних трьох років, дотримуватись агротехніки вирощування сільськогосподарських культур, сівозмін, висівання сортів стійких до пошкодження західним кукурудзяним жуком, проводити обробку інсектицидами згідно з Переліком пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні.
 4. Вжити профілактичних заходів, спрямованих на недопущення розповсюдження західного кукурудзяного жука за межі карантинної зони, ввезення насіння сільськогосподарських культур з інших регіонів проводити тільки при наявності документів, що підтверджують його фітосанітарний стан; вивезення зерна, зерно продуктів, зерновідходів, фуражу за межі карантинної зони проводити тільки при наявності карантинних сертифікатів, систематично проводити обстеження посівів кукурудзи в господарствах та на присадибних ділянках.

 

 

Міжнародний день чистих берегів

11.09.2018р.

15 вересня 2018 року відбудеться масштабна екологічна акція «Міжнародний день чистих берегів» (International Clean Beachday). Акція проводиться за підтримки Європейського Союзу та інших міжнародних організацій кожен рік у 3-ті вихідні вересня, і проходить по всьому світу. Зокрема, цього дня проводяться акції на узбережжях річок, морів та океанів, з метою попередження забруднення побутовими відходами водних ресурсів. Захід започатковано у 1986 році і з кожним роком він набуває все більшої популярності.

Наразі проблема засмічення побутовим сміттям для річок, морів та океанів набрала глобальних масштабів. Велика тихоокеанська сміттєва пляма сягає розмірів, які дорівнюють чотирьом площам України. Є нагальна необхідність зупинити перенос сміття водними шляхами. З цією метою більшість країн світу долучається до заходу з прибирання узбереж – Міжнародного дня чистих берегів.

Міністерство екології та природних ресурсів України Запрошує долучитися до благородної справи – наведення ладу на берегах водойм – та прийняти участь в акції: «Я прибрав – Твоя черга!»

Якщо ви зголоситеся, то після прибирання біля водойми сфотографуйте результати своєї роботи. Викладіть фото у Фейсбук з хештегом #Я прибрав_Твоя Черга та кидайте виклик своїм друзям. По хештегам будуть обрані учасники, які отримають стильні сумки (всього їх 1300). Акція триває до 15 вересня включно.

Врятуємо річки, моря та океани від сміття разом! 

 

Актуальні конкурси грантів для індустрії гостинності України

16 Серпень 2018, 13:50

Умови Конкурсу - Серпень 2018

 

 

Тимчасова заборона на вилов раків

15 Серпень 2018, 15:01

imagesВ Україні почалися сезонні заборони на вилов раків з метою збереження і охорони їх популяції. Таке обмеження рибінспекція вводить двічі на рік – коли раки змінюють панцир. Тоді вони малорухливі і тому стають легкою здобиччю для браконьєрів.

За повідомленням прес-служби Міністерства аграрної політики та продовольства України період початку і закінчення заборони в деяких областях може відрізнятися – це залежить від різних погодних умов. Після закінчення заборони одній особі за добу можна зловити 30 раків на водоймах загального користування і 50 – на водоймах, де впроваджене платне рибальство. Забороняється вилов раків у темний час доби із застосуванням підсвічування.

Тому, аби зберегти запаси цих водних безхребетних, відповідно до  Закону України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів», «Правил любительського і спортивного рибальства», забороняється будь-який лов раків у водоймах України.

За вилов раків протягом заборони передбачена адміністративна відповідальність як за ч.3 ст.85 КУпАП, що становить 170 грн, так і за ч.4 ст.85 КУпАП (штраф від 340 до 680 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих живих ресурсів).

Також, залежно від ступеня завданих збитків, передбачена кримінальна відповідальність за ст.249 ККУ (незаконне зайняття рибним або іншим водним добувним промислом). Дана стаття передбачає накладення штрафу у розмірі від 1 700 до 6 800 грн. або обмеженням волі на строк до трьох років з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

Крім штрафу за незаконний вилов правопорушнику нараховується такса для обчислення розміру відшкодування шкоди за кожного виловленого рака у розмірі 25,5 грн.

008_03_rak1_orig

 

Кам’янецькі аграрії наближаються до завершення І етапу жнивної кампанії -2018

9 Серпень 2018, 11:13

DSCN5255Цьогорічні жнива проходять в непростих погодних умовах. Липневі затяжні дощі не дали змоги аграріям вчасно зібрати вирощений врожай, що негативно вплинуло на урожайність культур та якість зерна.  Тільки з початку серпня збиральні роботи активізувались, жнивна кампанія  набрала оборотів, тому на сьогодні І етап жнивної кампанії -2018 наближається до  завершення.

8 серпня заступник голови районної державної адміністрації Микола Чумак разом з начальником відділу агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Надією Сузанською побували на полях ПП «Аграрна компанія 2004», де здійснювався збір ярого ячменю. Керуючий відділком Володимир Козка  розповів, що цього річ підприємству вдалось отримати урожай озимої пшениці на рівні 70 ц/га. При цьому зазначивши, що через несприятливі погодні умови під час жнив, втрачено до 15 % врожаю, тому середня урожайність ярого ячменю становить  тільки 44,4 ц/га. Однак, великі надії покладають на пізні культури, очікуючи отримати гарні врожаї соняшнику та сої.

Загалом по району, станом на звітну дату всіма категоріями господарств обмолочено ранніх зернових та зернобобових культур 17153 га або 85 % площ, що підлягають до збирання, намолочено 85004 т, при середній урожайності 50 ц/га.  В тому, числі озимої пшениці обмолочено 13821 га або 95 %, намолочено 72221 т, при урожайності 52 ц/га, ярого ячменю обмолочено 1869 га або 54 %, намолочено 6758 т, при урожайності 36 ц/га, гороху обмолочено 490 га або 89 %, намолочено 1460 т, при урожайності 30 ц/га та розпочато збір  ярої пшениці та викосуміші. При цьому, завершено збір DSCN5260озимого ячменю, обмолочено 631 га, намолочено 2858 т, при урожайності 45 ц/га і озимого жита обмолочено 305 га, намолочено 1483 т, при урожайності 49 ц/га.

Крім того, завершено збір озимого ріпаку, обмолочено 5372 га, намолочено 16589т, при середній урожайності 31 ц/га.

Паралельно зі збиральними роботами, проводяться роботи по підготовці ґрунту під посів озимих культу урожаю 2019 року.  Окремі агроформування, зокрема СТОВ «Гарант» та ПП «Аграрна компанія 2004» розпочали посів озимого ріпаку, на звітну дату площа посіву якого складає 256 га.

 

ОГОЛОШЕННЯ !!!
Відбудеться ХМЕЛЬНИЦЬКА XXXI АГРОПРОМИСЛОВА ВИСТАВКА "АГРО ПОДІЛЛЯ-2018"

Агро Поділля-2018

 

Жнива на Кам’янеччині

2 Серпень 2018, 13:04

ЖDSC_1137нивувати в поточному році аграрії району розпочали  завчасно. Однак липневі затяжні дощі негативно вплинули на строки збирання та якість врожаю ранньої групи сільськогосподарських культур.

Станом на 02.08.2018  всіма категоріями господарств обмолочено ранніх зернових та зернобобових культур 10934 га або 54% площ, що підлягають до збирання, намолочено 54906 т, при середній урожайності 50 ц/га.  В тому, числі озимої пшениці обмолочено 9884 га, намолочено 50491 т, при урожайності 51 ц/га, озимого ячменю обмолочено 443 га, намолочено 2239 т, при урожайності 51 ц/га, ярого ячменю обмолочено 306 га, намолочено 1148 т, при урожайності 38 ц/га, гороху обмолочено 222 га, намолочено 686 т, при урожайності 31 ц/га та розпочато збір озимого жита і ярої пшениці.

Найвищу урожайність  ранніх зернових та зернобобових отримують в ПП «Деметра -2010» – 74,2 ц/га, ПП «Авант Агро» – 66,1 ц/га, ТОВ «Фірма» Династія» – 65 ц/га, ТОВ «Промінь Галичина» – 65 ц/га.

Крім того, майже завершено збір озимого ріпаку, обмолочено 5262 га або 98 % площ, намолочено 15753 т, при середній урожайності 30 ц/га.

Найкращих врожаїв ріпаку одержано в ТОВ ВКФ «Агро – Еко ХХІ» – 40 ц/га, ТОВ «Максфарм» – 40 ц/га, ПП «Калинський ключ» – 35ц/га, СТОВ «Зоря»- 35 ц/га.

Цьогоріч збирання ранніх культур плавно перейде в посів озимих культур,  так як на сьогодні СТОВ «Гарант» розпочало посів озимого ріпаку урожаю 2019 року. Це дещо ранні строки посіву, тому що рекомендовані строки посіву озимого ріпаку з 10 серпня по 25 серпня. Проте,  після тривалих дощів ґрунт достатньо зволожений, що дасть змогу отримати дружні сходи. Крім того,  є побоювання, що в оптимальні строки посіву, забезпеченість ґрунту вологою може різко знизитись, через високий температурний режим  повітря, що прогнозується в першій половині  серпня місяця

 

 

Нарада з питань розвитку сільських територій та аграрного сектору економіки

26 Липень 2018, 10:32

СDSCN0401ьогодні, 26 липня  у сесійній залі районної ради відбулася нарада з питань розвитку сільських територій та аграрного сектору економіки, у якій взяли участь заступник голови райдержадміністрації Микола Чумак, начальник відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Надія Сузанська, голови сільських рад, голови об’єднаних територіальних громад, старости сіл.

Основним питанням наради було «Кооперація як інструмент економічного зростання сільських територій», з яким до присутніх звернувся доктор економічних наук, професор, заслужений економіст України, декан економічного факультету Подільського державного аграрно-технічного університету Микола Місюк. У своєму виступі, Микола Васильович наголосив, що процес реорганізації об’єктів соціальної сфери в сільській місцевості сприятиме збільшенню обсягу різних видів послуг, розширенню робочих місць, створенню сприятливих передумов для функціонування різних форм господарювання у соціальній сфері на селі, підвищенню ефективності підприємницької діяльності ринку послуг, становленню реального власника в галузях соціальної інфраструктури.

 

Інспектування стану дотримання правил пожежної безпеки під час жнив

13 Липень 2018, 08:04

image-012 липня  поточного року головний спеціаліст відділу агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Кам’янець-Подільської районної державної адміністрації С.Калинюк спільно з  провідним інспектором Кам’янець-Подільського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України у Хмельницькій області старшим лейтенантом М. Шаргою побували на полях району, де активно проходить збір ранніх зернових культур , з метою недопущення виникнення пожеж та спалювання стерні під час жнивної компанії.

Під час профілактичної роботи провідний інспектор особливо наголошував на необхідності суворого дотримання правил безпеки під час жнив, адже порушення елементарних правил пожежної безпеки може стати причиною масштабних пожеж та трагічних наслідків. Представник Служби порятунку  також ознайомив громадян із статистикою пожеж у регіоні. С.Калинюк в свою чергу наголошувала, що за самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачено адміністративну відповідальність.

По завершенні власникам комбайнів та керівникам сільськогосподарських  підприємств, було вручено пам’ятки, щодо дотримання  правил пожежної безпеки під час жнив (додається).

Варто також пам’ятати, що пожежонебезпечний період перебуває в активній фазі, що значно підвищує ризики виникнення загорянь.

Загалом, профілактична робота буде проводитися і надалі для того, щоб вберегти територію району та життя людей від руйнівної вогняної стихії.

ПОЖЕЖІ

 

З 1 липня ніяких заборон на закупівлю молока другого ґатунку не запроваджується

11 Липень 2018, 08:14

Зкорови-молоко-селяни-ферма 1 липня нічого не змінилося, молоко 2-го ґатунку не відмінили. Селяни та всі ті, хто виробляє молоко, можуть спокійно його здавати на  переробні підприємства до 1 січня 2020 року. Тобто, на підставі чинного законодавства до 2020 року молоко абсолютно всіх ґатунків, у тому числі і другого, приймається і використовується молокопереробними підприємствами для харчових цілей.

Як стало відомо, з 1 січня 2020 до 1 січня 2022 року встановлюється перехідний період, коли молоко другого ґатунку продовжать приймати, однак уже винятково в технічних цілях для виробництва нехарчових продуктів (наприклад, кормів для тварин або казеїну). Разом з цим, з метою підвищення якості молока та встановлення єдиних, адаптованих до норм ЄС вимог щодо безпечності, якості та гігієни при виробництві та введенні в обіг молока, молозива та молочних продуктів, Мінагрополітики було розроблено проект наказу «Про затвердження Вимог до безпечності та якості молока і молочних продуктів».

Вказані вимоги мають на меті запровадити належну виробничу практику виробництва, переробки, введення в обіг молока та молочних продуктів.

Для забезпечення належної якості та безпечності при виробництві молока держава надає значну фінансову підтримку. Так, скористатися коштами та підвищити якість своєї продукції виробники можуть в рамках програми підтримки тваринництва (4 млрд на 2018 рік) та програми розвитку фермерства і кооперації (1 млрд грн).

 

Спалювання стерні – непоправна шкода довкіллю

10 Липень 2018, 08:58

Пора жнив – особливий пожежонебезпечний період. Загрозливу обстановку створюють спекотна погода, сухі хліба, imagesенергонасичені хлібозбиральні агрегати, які нерідко знаходяться у несправному стані, а також людська недбалість та
безвідповідальність. Загальновідомо, що в цей напружений час найменша необережність у поводженні з вогнем коло хлібних масивів, кинутий недопалок, іскри від сільгоспмашин, випалювання стерні тощо, можуть стати причиною пожежі, яка призведе до значних матеріальних втрат. При спалюванні стерні, соломи і поживних залишків згорає гумус найбільш родючого поверхневого шару, внаслідок чого знижується біологічна активність ґрунту. Разом з стернею вогонь знищує безцінну біосферу ланів, яка могла б суттєво підвищити врожайність у наступні роки, а не їх місце приходять патогенні мікроорганізми та бур’яни. Необхідно звернути увагу на те, що під час спалювання стерні та інших рослинних залишків повітря стає важким і гірким, збільшуються випадки захворювань дихальних шляхів. Під час згоряння однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільняється більше 9 кг. мікрочасточок диму. До їх складу входять пил , окис азоту, вуглекислий газ, важкі метали, тощо, які осідають у легенях. Особлива небезпечно спалювати стерні на ланах, через які проходять високовольтні лінії електропередач. Дим і вогонь являються напівпровідниками і за відповідних умов здатні стати причиною закорочення ліній електропередач, що несе за собою руйнівні наслідки для цілих населених пунктів. Дим від вогнищ, в туманні дні може утворювати смог і на довго зависати у повітрі. В цьому випадку погіршується
видимість на дорогах, що призводить до збільшення частоти ДТП, аварій. З початку достигання хлібів необхідно цілодобово охороняти поля, а біля хлібних масивів встановити знаки про заборону паління й використання відкритого
вогню. Перед початком жнив хлібні поля в місцях прилягання їх до лісових масивів, степовій смузі, автомобільним шляхам і залізницям повинні бути обкошені і оборані захисною смугою щонайменше 4 м завширшки. Перед косовицею хлібні масиви з великою площею необхідно розбити на ділянки площею не більше 50 га. Між ділянками варто робити прокоси не менше 8 м завширшки. Скошений хліб із прокосів треба негайно зібрати. У серединці прокосів робиться проорана смуга не менше 4 м завширшки. До початку збирання врожаю вся збиральна техніка, агрегати та автомобілі
повинні мати відрегульовані системи живлення, змащення, охолодження, запалювання, а також бути оснащені справними іскрогасниками, забезпечені первинними засобами пожежогасіння (комбайни і трактори – двома вогнегасниками, двома штиковими лопатами, двома мітлами). Безпосередньо на хлібному масиві площею понад 25 га, з якого збирається врожай, необхідно мати напоготові трактор з плугом на випадок пожежі. Корпуси комбайнів повинні бути оснащені заземлювальним металевим ланцюгом, що торкається землі. Збиральну техніку необхідно регулярно перевіряти на щільність з’єднання вихлопної труби з патрубком випускного колектора та колектора з блоком двигуна. У
разі появи ознак пробивання прокладок роботу слід припинити до їх заміни.
У цей час заборонено:
– роботи тракторів, самохідних шасі, автомобілів та іншої збиральної техніки без
капотів або з відкритими капотами (для запобігання потраплянню соломи на випускний
колектор двигуна). На комбайнах та інших машинах з двигунами внутрішнього
згоряння, які не мають капотів, випускний колектор повинен бути захищений
металевим щитком, що закриває його вздовж усієї довжини зверху та збоку;
– застосування паяльних ламп для випалювання пилу радіаторів двигунів;
– заправляння збиральної техніки у хлібних масивах;
– заправляння машин у нічний час у польових умовах;
– розводити багаття на полях та біля них;
– спалювання стерні та пожнивних залишків.
Відповідальність за дотримання пожежних норм під час збирання врожаю несуть керівники агропідприємств, і саме до них застосовуються санкції у випадку виявлення порушень. Відповідальні особи та працівники, задіяні на пожежонебезпечних роботах, повинні пройти навчання з пожежно-технічного мінімуму. Усі працівники, службовці, зайняті на збиранні врожаю і заготівлі кормів, повинні пройти інструктаж під розписку. Осіб, які не пройшли його, до цих робіт не допускають.
Наголошуємо!
За самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачено адміністративну відповідальність. Так, відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, -тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Памятайте! Природа потребує нашого захисту і бережливого ставлення до неї!

 

 

Відбулась обласна нарада з питань розвитку аграрного сектору економіки та сільських територій

9 Липень 2018, 09:35

6 л20180706_110905ипня у приміщенні Хмельницької обласної філармонії відбулась нарада з питань розвитку аграрного сектору економіки та сільських територій, у якій взяли участь голова районної державної адміністрації Василь Сукач, голова районної ради Віктор Кривак, в.о. начальника відділу агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів райдержадміністрації Наталія Лісевич, головний спеціаліст відділу АПР, ЕПР РДА Світлана Калинюк, представники об’єднаних територіальних громад та агроформувань району.

Відкрив форум голова обласної державної адміністрації Лозовий Вадим Миколайович. Основним питанням засідання стала стратегія розвитку аграрного сектору економіки України, з яким до присутніх звернувся заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Шеремета Віктор Васильович. Про стан, проблеми та перспективи розвитку аграрного сектору економіки та сільських територій доповів перший заступник голови облдержадміністрації Кальніченко Володимир Ілліч. Декан економічного факультету ПДАТУ Місюк Микола Васильович розповів про кооперацію, як інструмент економічного зростання сільських територій. На дотриманні безпечних умов виробництва сільськогосподарської продукції в особистих селянських господарствах наголосив начальник Головного управління 20180706_110114Держпродспоживслужби у Хмельницькій області Грушко Василь Пилипович. Піднімались також такі важливі питання, як перспективи заготівлі молока від населення, сприяння бізнесу в розвитку міжнародного співробітництва та посилення експортної спроможності підприємств Хмельницької області, господарські земельні відносини, актуальні питання у сфері державної реєстрації нерухомого майна та бізнесу для сільськогосподарських підприємств, екологічні питання розвитку сільських територій. Про роль органів місцевого самоврядування в соціально-економічному розвитку села зазначив у своєму виступі голова Хмельницької обласної ради Загородний Михайло Васильович.

 

 

Збір озимого ріпаку

5 Липень 2018, 09:00

image-0-02-01-a924aa80670c3754167f10e81a8a2ac3c4bf9354ae6b4c24b14c0b95e63e725f-VНа полях Кам’янеччини  активно тривають жнива. Станом на 5 липня поточного року практично усі підприємства району розпочали збір озимого ріпаку. Так, на звітну дату по району зібрано 1565 га озимого ріпаку або 29 % від 5372 га, що підлягають до збирання; намолочено 4309 т при середній урожайності 28,0 ц/га.  Озимої пшениці зібрано 30 га при середній урожайності 42 ц/га, озимого ячменю – 104 га при середній урожайності 54,2 ц/га.

Робоча група в складі в.о. начальника відділу АПР, ЕПР Кам’янець-Подільської РДА  Наталії Лісевич, головного спеціаліста відділу АПР, ЕПР Кам’янець-Подільської РДА Світлани Калинюк, головного спеціаліста відділу контролю у сфері насінництва та розсадництва ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Миколи Стрельбіцького на цей раз побувала на орендованих полях  приватного підприємства “Леон-Агро-2011″  с. Ходоровці,  керівником якого є Ярослава Бабій. Збір озимого ріпаку в агроформуванні у розпалі. На полі застали головного агронома підприємства Віталія Продана, який і розповів, що з усієї посівної площі у  структурі посівних площ господарства ріпак займає найбільше місце – 30%, сорт культури – ПР 44 В 22, та й чекають непоганого врожаю – 26,8 ц/га. На місцях збору урожаю відразу проходить обробіток ґрунту дисковими боронами, підготовка його до посіву озимих культур.

Робоча група також оглянула посіви озимої пшениці сорту «Кубус»,а її в даному господарстві засіяно 95 га, очікувана урожайність 56 ц/га. Красується на 20 га поля і красуня соя, з гарною назвою «Ярослава». Зі слів головного агронома придбали високоякісне насіння не тільки за назву, а й за високий потенціал урожайності.

 

 

Безпека під час жнив

4 Липень 2018, 08:56

Без названия (1)З винаходом самохідних машин, люди відразу ж пристосували ці машини для полегшення ручної праці у сільському господарстві, після чого змінилася технологія збирання сільськогосподарських культур, і у зв’язку цим і з’явилися нові проблеми. А саме підвищена небезпека під час виконання робіт.

Відповідно до аналізу травматизму на підприємствах агропромислового комплексу через невиконання вимог інструкцій з охорони праці, порушення вимог безпеки під час експлуатації транспортних засобів та порушення Правил дорожнього руху найчастіше травмуються водії, підсобні робітники, механізатори та слюсарі.

Для попередження травмування працівників під час зернозбиральних робіт необхідно використовувати ряд рекомендації, а саме:

1. Безпечна робота на комбайнах та тракторах при збиранні сільськогосподарських культур забезпечується:

- правильною організацією роботи збиральних агрегатів, транспортних засобів і робіт щодо доробляння і складування зібраного продукту;

- належним технічним станом машин і наявністю допоміжних засобів для їх регулювання, обслуговування і очищення робочих органів.

2. Перед виїздом у поле випробовують роботу комбайнів, тракторів на всіх режимах роботи і усувають виявлені несправності тільки після зупинення двигуна трактора або самохідної сільськогосподарської машини.

3. Замінюють та заточують ножі косарок і жаток у рукавицях і залежно від умов і використовуваних пристроїв − у захисних окулярах.

4. Очищають робочі органи від рослинних залишків спеціальними чистиками і щітками, вимкнувши робочі органи і зупинивши двигун.

5. Для забезпечення пожежної безпеки трактори і самохідні сільськогосподарські машини обладнують іскрогасниками (якщо їх немає у самій конструкції труби), зернові самохідні комбайни – вогнегасниками, двома штиковими лопатами і двома мітлами; трактори на збиральних роботах – вогнегасником і штиковою лопатою.

6. Швидкість руху машин під час розвертання не повинна перевищувати 3-4 км/год., а на схилах – 2-3 км/год.

7. Перед запуском двигуна встановлюють перемикач передач у нейтральне положення.

8. Перед рушанням з місця потрібно оглянути зону навколо комбайна і забезпечити достатню видимість. Для надійності обов’язково вмикають звуковий попереджувальний сигнал.

9. Перед тим як покинути кабіну потрібно вимкнути двигун.

10. Не можна підніматися на комбайн і сходити з нього під час руху.

11. Перед початком руху комбайна по дорогах загального користування потрібно увімкнути проблискові маячки.

12. Рухатися по дорогах дозволено лише з опорожненим зерновим бункером і демонтованою жаткою.

13. Як причіп на тягово-зчіпному пристрої дозволено перевозити тільки візок для транспортування жатки.

14. Щоразу перед початком руху потрібно проконтролювати надійність блокування вивантажувального шнека.

15. Буксирувати комбайн можна тільки за допомогою буксирувальної штанги.

16. Швидкість під час буксирування не повинна перевищувати 10 км/год.

17. Необхідно перевірити функціонування ліхтарів покажчиків повороту, ліхтарів сигналу гальмування і задніх габаритних ліхтарів на візку для транспортування жатки.

18. Не дозволяється рух комбайна заднім ходом з причіпленим візком для транспортування жатки.

19. Не дозволяється підніматися на комбайн вище площини кабіни комбайнера в районі високовольтних ліній електропередач.

20. Під час роботи на схилах допустима максимальна швидкість комбайна має становити 5 км/год.

21. Необхідно встановлювати комбайн на стоянку поза дорогами загального користування тільки у відведених місцях.

 

 

Кам’янечинна жнивує

4 Липень 2018, 07:38

image-0-02-01-24ab328156c5d58737cf35a74fac229a1ec6f1f6d81996e6f4c1bd9c2c744a03-VЖнива увінчують напружений, сповнений клопотами хліборобський рік. Саме він переконливо доводить спроможність і вміння трудівників сільськогосподарської галузі виходити із складних, почасти непередбачуваних ситуацій. Наперекір усім погоднім умовам на Кам’янечинні набирає обертів жнивна кампанія. Все більше і більше сільськогосподарських підприємств розпочинають збір озимого ріпаку. Так, станом на 4 липня 2018 року по району зібрано 983 га озимого ріпаку або        18 % від 5372 га, що підлягають до збирання; намолочено 2803 т при середній урожайності 28,5 ц/га.  Озимої пшениці зібрано 28 га при середній урожайності 42 ц/га, озимого ячменю – 84 га при середній урожайнос58 ц/га.

Всього до збирання ранніх зернових і зернобобових культур в 2018 році підлягає 20,2  тис. га, в тому числі: озимої та ярої пшениці  – 15,1 тис. га, озимого жита –0,3 тис. га, озимого і ярого ячменю – 4,2 тис. га, вівса –0,02 тис.га, зернобобових – 0,6 ти. га, ярого ріпаку –  0,5 тис. га.

Робоча группа в складі в.о. начальника відділу АПР, ЕПР Кам’янець-Подільської РДА  Наталії Лісевич, головного спеціаліста відділу Світлани Калинюк, головного спеціаліста відділу контролю у сфері насінництва та розсадництва ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Миколи Стрельбіцького відвідали поля ПП  “САФ Колос”  с. Слобідки Кульчиєвецької.

image-0-02-01-1e9c40f5d7f5e0605cfc3a667d678003b8d949824237bd57ea00d55950cdb60f-VЯк зазначив директор приватного підприємства  Ігор Фурман, незважаючи на підвищену вологість, було вирішено не зволікати зі жнивами. Уже зібрано 28 га ріпаку сорту «Ексаген», середня врожайність якого складає 27,8 ц/га. Окрім цього на днях жнивна кампанія розпочнеться по збору озимої пшениці сорту «Антонівка», а її в даному господарстві засіяно 181 га, очікувана урожайність 58 ц/га.

Гордістю господарства є закладені насіньові ділянки озимої пшениці сорту «Щедрість одеська».

 Похвалився керівник також посівами ярого ячменю на площі  52 га сорту «Водограй» І генерації (очікувана урожайність 53 ц/га), елітне насіння якого було придбано в ДП «ДГ «Самчики» Хмельницької ДСГДС ІКСГП НААН» с. Самчики .

Спілкуючись з робочою групою, директор приватного підприємства  Ігор Фурман у розмові чималу увагу приділив прогнозованій ціні за зібраний врожай. Адже, саме від ціни на різні культури залежить і натуральний розрахунок за оренду землі.

На завершення зустрічі робоча група у супроводі Ігоря Фурмана оглянули поле площею 106 га, де знаходяться у відмінному стані посіви сої сорту «Легенда», де також відведенно насіннєву ділянку на площі 23 га для отримання якісного насіннєвого матеріалу для посіву на наступний рік.

 

 

«День поля – 2018»

23 Червень 2018, 09:13

22 червня аграрії району прийняли участь у щорічному обласному заході присвяченому Всеукраїнській науково-практичній конференції «День поля – 2018», що проходив на базі Хмельницької державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН (с. Самчики, Старокостянтинівського району Хмельницької області). Захід мали можливість відвідати фермери, науковці, керівники агроформувань, приватні землевласники, всі зацікавлені особи – фахівці своєї справи. 

Згідно програми проведення в ході практичної частини з науковими докладами виступили представники Хмельницької державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН, інституту кормів та сільського господарства Поділля (м. Вінниця) та представники компаній-виробників засобів захисту рослин.

Учасники конференції ознайомилися з способами підвищення продуктивності зернових і зернобобових культур в умовах взаємодії стресових факторів, захистом посівів пшениці озимої, кукурудзи, соняшнику та сої, ефективністю використання мікродобрив та стимуляторів росту на пшениці озимій, та іншими важливими напрацюваннями науковців дослідної установи.

Пленарна частина конференції та обмін досвідом проходили під керівництвом першого заступника голови Хмельницької ОДА Володимира Кальніченка та директора Департаменту агропромислового розвитку екології та природних ресурсів Хмельницької ОДА Олега Омелянюка.

 

Заготівля якісних кормів – запорука високої продуктивності тварин

15 Червень 2018, 09:50

З метою створення міцної кормової бази для годівлі великої рогатої худоби у зимовий період, в сільськогосподарських підприємствах району проводиться заготівля грубих кормів. Так,  станом на 14.06.2018 всіма категоріями господарств району заготовлено 4,3 тис. тонн сіна та 2,0 тонн сінажу.

Аграрії знають, що вдало проведена заготівля  кормів – це  конкурентна перевага на ринку молока, тому що в собівартості цього продукту до 70% приходиться на корми, але для отримання високої продуктивності від тварин потрібні якісні корми, які можливо отримати тільки при дотриманні технології їх заготівлі.

Слід пам’ятати, що для отримання якісного сінажу необхідно:

 • скошення рослин здійснювати в оптимальні фази розвитку рослин – для бобових культур це фаза бутонізації, а для злакових – вихід в трубку. Поживність сінажу, отриманого в оптимальну фазу вегетації сягає 0,38-0,44 кормових одиниць на 1 кг і 140-150 г перетравленого протеїну на 1 кормову одиницю;
 • забезпечити вологість пров’яленої маси – 45-50%;
 • пров’ялену масу щільно утрамбувати (щільність маси – 550-600 кг в 1 куб. метрі) і короткого терміну (3-4 дні) заготівлі. При цьому розмір часток пров’яленої маси повинен бути не більше 3 см;
 • добре загерметизувати заготовлену масу – зверху шар ущільненої свіжої зеленої маси (30-35 см), два види поліетиленової плівки (0,04 і 0,2-0,5 мм), мішки з піском, автомобільні шини. Консервуючими факторами при сінажуванні є «водоутримуюча» сила пров’ялених рослин (до 52 атмосфер), яка не дозволяє розмножуватись мікроорганізмам (сосуща сила біля 50 атмосфер) та відсутність повітря, необхідного для розвитку пліснявих грибків.
 • зверху зеленої маси (30-35 см) застеляють два види поліетиленової плівки (0,04 і 0,2-0,5 мм), мішки з піском, автомобільні шини.

Отримання якісного сіна також залежить від терміну скошування рослин. Багаторічні трави збирають на сіно в фазі бутонізації бобових і колосіння злаків, але не пізніше початку цвітіння. Однією із головних і відповідальних операцій з точки зору максимального збереження поживності при заготівлі сіна є висушування трав. Плющення бобових трав в 1,5-2 рази прискорює рівномірне підсихання скошених рослин. В умовах необхідності економії енергоресурсів найбільш простою і доступною технологією заготівлі сіна є польова сушка з подальшим пресуванням. При цьому польові втрати поживних речовин при заготівлі сіна складають в середньому 24% (17% при заготівлі та 7% при зберіганні). Для зниження втрат поживних речовин при пров’ялюванні й пресуванні підбір трав починають при підвищеній вологості (25-45%), але для усування пліснявіння сіна рулони після їх формування обмотують в кілька слоїв поліетиленової плівки. При відсутності доступу кисню плісняві гриби не розмножуються і корм не псується.

 

Недопущення масового отруєння бджіл

8 Червень 2018, 15:00

Збереження корисної флори і фауни, недопущення пошкодження рослин, погіршення їх стану та забруднення продукції рослинного походження і довкілля засобами захисту рослин повинні бути однією з пріоритетних елементів безпечного поводження із засобами захисту рослин. У практиці зустрічаються випадки нехтування цими вимогами, що призводить до важких наслідків: забруднення навколишнього середовища та загибелі бджіл.

У більшості випадків токсикація бджіл відбувається через несвоєчасну інформацію бджолярів про час, місце та характер хімічних обробок, порушення правил застосування пестицидів, використання небезпечних для бджіл препаратів. Часто отруєння відбувається при авіаційних обробках або коли проходить обприскування при підвищеній силі вітру (більше 5 м/с). При цьому виникає знос препарату до зони інтенсивного льоту бджоли або безпосередньо на територію пасіки.

Згідно вимог підпункту 6.1.7. пункту 6 “Застосування пестицидів” Державних санітарних правил ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві»  та частини 2 статті 37 Закону України “Про бджільництво”, адміністрація господарств зобов’язана не пізніше ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це населення, ОТГ, сільські ради та землекористувачів в радіусі десяти кілометрів від оброблюваних площ про місця, строки і методи застосування пестицидів. У період проведення таких робіт у радіусі 200 м. від меж ділянок, що обробляються, повинні бути встановлені попереджувальні написи. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату.

Роботи з пестицидами, враховуючи безпечність для бджіл, слід проводити у ранкові години за відсутності масового льоту бджіл, при цьому авіаобробки виключаються, вечірні (18–20) години при мінімальних висхідних повітряних потоках шляхом обприскування наземною апаратурою, допускається проведення їх вдень у похмуру, прохолодну погоду, коли бджоли не вилітають з вулика.

Оприскування  хімічними речовинами медоносних культур під час їх цвітіння неприпустима. У разі крайньої необхідності використовують найменш токсичні пестициди або біопрепарати.

Обробки сільськогосподарських культур повинні здійснюватися виключно препаратами, офіційно дозволеними «Переліком пестицидів та агрохімікатів дозволених в Україні». У цьому ж довіднику зазначені і пестициди, що рекомендуються до використання на присадибних ділянках.

Після отримання повідомлення про майбутню хімічну обробку бджоляр повинен до її початку: вивезти пасіку в безпечне місце, ізолювати виліт бджіл з вулика (без кочівлі) або прибрати бджолині сім’ї в зимівник.

Терміни ізоляції бджолиних сімей залежать від ступеня токсичності та періоду збереження активності пестицидів на рослинах. Він  збільшується на 1-2 дні при зниженні температури та підвищенні вологості повітря.

Відповідно до статті 38 Закону України «Про бджільництво» порушення законодавства в галузі бджільництва тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з законами України.

Зокрема, відповідальність за порушення законодавства в галузі бджільництва несуть особи, винні у:

1) неповідомленні (приховуванні) або наданні неправдивої інформації про виникнення загрози бджолам при застосуванні засобів захисту рослин;

 2) порушенні технології вирощування рослин сільськогосподарського та іншого призначення, що призвело до погіршення умов у ареалах розселення бджіл.

Пам’ятайте: взаємоповага господарника до інтересів бджоляра та бджоляра до інтересів господарника — є найкращою гарантією унеможливлення пошкодження медоносних бджіл та отримання великого та якісного врожаю сільськогосподарських культур.

 

 

На Кам’янеччині посівна кампанія -2018 на фінішній прямій

14 Травень 2018, 15:52

Посівна кампанія поточного року наближається до завершення, попри те що посів ранніх культур розпочався дещо пізніше ніж за звичай, тільки на початку квітня місяця, на сьогодні майже завершено посів пізньої групи культур.

За попередніми даними загальна посівна площа сільськогосподарських культур по всіх категоріях господарств становитиме 75,7 тис. га, що на 1 тис. га перевищує минулорічний показник.

50% в структурі посівних площ займатимуть зернові культури, 33 % технічні, майже 9 %  кормові та  8 % картопля і овоче-баштанні.

Всього по району ранніми зерновими та зернобобовими культурами  засіяно 4,5 тис. га, з них 3,3 тис. га ярий ячмінь, 489 га яра пшениця, 44 га овес, 68 га викосуміш  та 577 гороху. В цьому році, майже в двічі збільшено посівну площу гороху. Найбільші площі посіву гороху та ярого ячменю по ПП «Аграрна компанія 2004». Площа посіву кукурудзи на зерно становить17,5 тис.га, що на 19 % перевищує минулорічний показник, з них майже 50% засіяно ТОВ «Енселко Агро». Також, посіяно 436 га квасолі та 61 га гречки.

З технічних культур найбільшу площу займають соняшник та соя. На сьогодні, завершено посів соняшнику, площа посіву якого в поточному році становить 8,8 тис. га, що 22 % більше ніж в 2017 році. Найбільша площа засіяна даною культурою в ТОВ «Промінь Галичина». Також, майже завершено посів сої, станом на звітну дату посіяно 10,1 тис. га або 95  % до прогнозу.

Крім того, господарствами населення посіяно 1,0 тис. га овочів та посаджено 4,8 тис. га картоплі.

Паралельно  з посівною кампанією здійснюється  комплекс заходів по догляду за посівами озимих та ранніх ярих культур, а також продовжується робота по накопиченню матеріально – технічних ресурсів.

 

 

Посів пізніх ярих культур

27 Квітень 2018, 11:33

Посівна кампанія поточного року розпочалася дещо з запізненням, на початку квітня місяця, тому зразу ж по завершенню посіву ранніх зернових культур, аграрії району приступили до посіву пізніх ярих культур.

Всього по району ранніми зерновими та зернобобовими культурами  засіяно 4401 га або 107 % до прогнозу, з них 3324 га ярий ячмінь, 389 га яра пшениця, 44 га овес, 577 горох та 68 га викосуміш. Найбільші площі посіву ярого ячменю та гороху по ПП «Аграрна компанія 2004».

На даний час аграрії здійснюють посів кукурудзи, соняшнику, сої. Станом на звітну дату всіма категоріями господарств посіяно 8064 га соняшнику або 111% до прогнозу. Найбільша площа засіяна даною культурою агроформуваннями ТОВ «Промінь Галичина» та філією «Кам’янець – Подільська» ТОВ СП «Нібулон». Площа посіву кукурудзи на зерно становить 9087 га або 58% до прогнозу, майже 50%  посівних площ кукурудзи посіяно ТОВ «Енселко Агро». Також аграрії розпочали посів сої, посіяно 716 га або 5% від прогнозованих площ посіву.

Крім того, господарствами населення посіяно 993 га овочів та посаджено 4684 га картоплі.

Одночасно з посівною кампанією здійснюються агротехнічні заходи по догляду за посівами озимих та ранніх ярих культур, а також продовжується  підготовка ґрунту до посіву пізніх  культур.

 

Повідомлення

24 Квітень 2018, 12:09

Повідомляємо, що у відкритому доступі знаходяться інформаційні матеріали щодо державних програм підтримки:

 1. Сайт, присвячений підтримці сільськогосподарських виробників http://dotacii.minagro.gov.ua/ua
 2. Відеоролики, які у доступній формі показують необхідні кроки для отримання держпідтримки сільгоспвиробниками. А саме:

- як отримати 70%-ву компенсацію кооперативам за придбане обладнання https://youtube/dp3mJXPHyEM;

- як отримати 25%-ву компенсацію вартості за придбану сільськогосподарську техніку українського виробництва https://youtube/NE-iptAG-cA;

-  як отримати 2500 гривень на теля https://www.youtube.com/watch?v=uN4Y6MGp-yY;

-   як отримати 80%-ву компенсацію вартості саджанців https://www.youtube.com/watch?v=YBti2HhpAZU

  3.Інфографіки, для більш зручного ознайомлення з програми державної підтримки галузі АПК: http://minagro.gov.ua/uk/node/25576.

 

Посівна кампанія – 2018

13 Квітень 2018, 09:35

12 квітня заступник голови адміністрації Микола Чумак, разом з начальником відділу агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Надією Сузанською побували в агроформуваннях району, що здійснюють агротехнічні заходи по догляду за посівами озимих культур та посів ярих культур, зокрема відвідали ПП «Леон-Агро-2011», ППФ «Деметра», ВК «Іскра 2007».

Під час візиту, на полях ПП «Леон-Агро-2011» здійснювався посів ярого ячменю. Директор підприємства Ярослава Бабій інформувала, що посівну поточного року довелось розпочинати порівняно в пізні строки, тому доводиться акумулювати сили, щоб вчасно завершити посів ранніх ярих та приступити до пізньої групи культур.

Дбають аграрії і про створення кормової бази для годівлі тварин. Директор ППФ «Деметра» Анатолій Сторожук повідомив, що посівна в господарстві розпочалася з посіву однорічних трав, по завершенню яких, приступатимуть до зернової групи.

В поточному році дещо зміщенні строки посіву ярих культур, тому одразу по завершенню посіву ранніх зернових культур в ВК «Іскра 2007» приступили до посіву соняшнику. Однак, як зазначив голова кооперативу Тарас Маньковський з посівом пізніх культур – кукурудзи та сої поспішати не будуть, побоюючись травневих заморозків.

Загалом в поточному році посівну кампанію ранньої групи зернових та зернобобових  культур розпочато в районі в І декаді квітня. Одними з перших вийшли в поле при настанні оптимального температурного режиму та досягненні фізіологічної стиглості ґрунту: ВК «Іскра 2007», ПП «Глорія Дей», ПП «Гринчуцьке» та інші.

На даний час, в посівний процес включились більшість аграріїв району, станом на 12.04.2018 всього по району посіяно ранніх ярих зернових та зернобобових культур 3252 га або 75 % до прогнозу, з них: ярого ячменю – 2597 га або 78%, ярої пшениці -261 га або 55 %, гороху – 324 га або 109 % та 38 га вико суміші або 29%. Також посіяно 568 га однорічних трав, 100 га ярого ріпаку та 52 соняшнику.

Крім того, під урожай  поточного року восени 2017 року посіяно 15653 га озимих зернових культур, з них  14717 га озимої пшениці, 631 га озимого ячменю  та 305 га озимого жита. Станом на звітну дату 72 % посівів озимих знаходяться в доброму стані, 26 % в задовільному, і тільки 2 % площ в слабкому або зрідженому. Всі площі озимих культур підживлені мінеральними добривами, окремі площі вже двічі в розрахунку 100-150 кг/га азотних добрив.

В полі продовжується здійснення агротехнічних заходів по підготовці ґрунту до посіву культур, так станом на звітну дату  підготовлено 5730 га, Крім того, важливим є збереження вологи в ґрунті, тому шляхом боронування закрито вологу на 12321 га площ.

Виставка Великодніх пасок

12 Квітень 2018, 10:31

11 квітня відкрилася виставка Великодніх пасок в приміщенні ПДАТУ. Загалом було представлено 85 найрізноманітніших пасок 58 авторів з різних областей України – Тернопільської, Хмельницької, Львівської, Волинської, Чернівецької, а також пасочка із сусідньої Польщі. На відкритті виставки були присутні: голова Хмельницької обласної ради Михайло Загородний, перший заступник Хмельницької облдержадміністрації Володимир Кальніченко, заступник голови Кам’янець-Подільської районноїради Віктор Єрменчук, начальник відділу АПР Кам’янець-Подільської райдержадміністрації Надія Сузанська, методист районного Будинку школяра Юлія Степанюк, представники міської ради та міського відділу освіти.

Кожна пасочка, представлена на виставці – справжній витвір мистецтва, від якого неможливо відвести очей….. Вразили 

своєю неповторністю пасочки Баговицької ЗОШ І-ІІІст., Кульчиєвецької ЗОШ І-ІІІ ст., Приворотської ЗОШ І-ІІІ ст., Чорнокозинецького НВК. Прекрасну Великодню композицію презентувала сусідня Колибаївська ОТГ.

Надзвичайно приємно, що проводяться такі заходи, адже вони сприяють відродженню українських народних традицій. Виставка діятиме до 18 квітня, тому кожен матиме змогу побачити цю красу на власні очі.

 

Увага – нерест!

4 Квітень 2018, 14:18

Нерест – особливий період у житті риб, адже починається їх розмноження і від того, наскільки успішно пройде цей період залежить відтворення біорізноманіття і сталість популяції риб у водоймах. На нерест риби впливають багато умов, серед яких найголовніша – температура води у водоймі. Рано на весні починають нереститись: щука, окунь, в’язь, пізніше – плітка, лящ, судак, у кінці весни і на початку літа – плоскирка, карась, короп, лин, сом, верховодка та інші види риб.

Відповідно до Правил любительського і спортивного рибальства, рибалкам – любителям у нерестовий період дозволено лише любительське рибальство за межами нерестовищ однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом з берега. Заборонено пересування плавучих засобів (човнів), організацію змагань з рибальства, проведення підводного полювання. Порушення правил рибальства під час нерестової заборони карається як накладенням штрафів, так і притягненням до адміністративної відповідальності.

Перелік ділянок водойм Кам’янець – Подільського району де в нерестовий період 2018 року дозволено спортивно – любительське рибальство:

 1.  р. Смотрич в адміністративних межах с. Цвіклівці.
 2. р. Тернавка адміністративних межах с. Врублівці.
 3. р. Мукша  в адміністративних межах с.Тарасівка.
 4. р. Збруч в адміністративних межах с. Збруч.

З переліком ділянок водойм Хмельницької області, де дозволено рибальство, затверджених Наказом від 15.03.2018 року №11 «Про встановлення весняно-літньої заборони на лов риби, інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Хмельницької області в 2018 році» можна ознайомитись за посиланням  http://darg.gov.ua/files/10/03_26_nerest_khmeln.pdf

 

Ярмарок

3 Квітень 2018, 12:23

У суботу, 31 березня 2018 року по вулиці Прибузькій  в м. Хмельницький відбувся передсвятковий пасхальний ярмарок сільськогосподарської продукції.

 До участі в ярмарку були запрошені сільськогосподарські та переробні підприємства, фермери, підприємства громадського харчування, підприємці та зацікавлені особи з  усієї Хмельницької області.

 Кам’янецькі агровиробники, також долучилися до заходу та  реалізовували:

- яйця курячі – Філія «Птахофабрика «АВІС» ПАТ  «Агрохолдинг Авангард»;

- гарбузову, льняну олії та санджанці шовковиці – ПП «Глорія Дей»;

- саджанці винограду – ФОП «Четвертак А.О»;

- кури, кролі , гуси, качки – ФОП «Лис В.М.».

На ярмарку Хмельничани  та відвідувачі заходу мали змогу придбати все необхідне для пасхального кошика, а також іншу продукцію агровиробництва  зокрема яйця, ковбасні вироби, сир, овочі, хліб, борошно, крупи, цукор, овочі, фрукти, мед, саджанці, птицю, кролі, рибу тощо.

 

 

 

 

Науково- практичний семінар

29 Березень 2018, 13:15

28 березня на базі Подільського державного аграрно-технічного університету відбувся науково – практичний семінар  «Особливості участі  в державних програмах підтримки сільськогосподарських виробників у 2018 році».

В заході приняли участь: заступник директора Департаменту  агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА – Конончук В.П. та фахівці Департаменту, головні спеціалісти відділу агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів РДА  Калинюк С.О, Андрушко  М.С. та представники районних управлінь (відділів) АПК, а  також  аграрії  різних форм власності району та  області.

На початку семінару ректор ПДАТУ Іванишин В.В. привітав усіх учасників, побажавши ініціативності, активізації сил, плідної роботи та чудового настрою, перебуваючи на Подільській землі.

Експерт проекту ЄС «Підтримка впровадження сільськогосподарської  та продовольчої політики»  Митченков О.О. інформував про мету зустрічі  та націлив аудиторію на роботу в форматі питання – відповіді.

Жвавий інтерес у слухачів та подальше дискусійне обговорення викликали питання: «Програма здешевлення кредитів», «Компенсація частини вартості придбання насіння», «Підтримка кооперації», «Співфінансування послуг дорадництва» – доповідач Шарко Т.С., головний спеціаліст Департаменту підтримки фермерства, кооперації та розвитку сільських територій.  По питаннях «Особливості державних програм підтримки тваринництва», «Особливості програми здешевлення банківських кредитів» надав роз’яснення Карасевич С.П., заступник директора Департаменту фінансово-кредитної політики.  Про Програми здешевлення вартості придбання техніки інформував Гринько П.В., заступник директора Департаменту землеробства та технічної політики, а Стратієнко Г.Д., провідний спеціаліст організаційного відділу Укрдержфонду  надала  інформацію про Програми підтримки та навчально-освітні ініціативи Укрдержфонду.

 

Всесвітня кампанія Година Землі 2018

21 Березень 2018, 07:55

У суботу 24 березня 2018 року о 20:30 люди по всьому світу вимкнуть світло на одну годину, Годину Землі, щоб показати необхідність об’єднаних дій для боротьби зі зміною клімату на планеті.

Година Землі започаткована у 2007 році Всесвітнім фондом природи (WWF) в Австралії з метою привернути увагу до проблем зі зміною клімату.

У 2008 році ця акція поширилася світом, у якій взяли участь більше 50 мільйонів людей з 35 країн світу. Україна приєдналася до Всесвітньої кампанії у 2009 році.

Метою кампанії є вимкнення по всьому світу світла на одну годину з метою об’єднання дій для збереження природи планети Земля.

В Конституції України (ст. 16) зазначено, що одним із основних обов’язків держави є забезпечення екологічної рівноваги на території України, що повною мірою відповідає меті кампанії.

Просимо Вас підтримати ініціативу проведення Всесвітньої кампанії Година Землі шляхом вимкнення світла та приладів.

 

Аграрні розписки

16 Березень 2018, 11:58

16 березня відбулося засідання «круглого столу» з керівниками та спеціалістами сільськогосподарських підприємств  по  питанню «Аграрні розписки як форма альтернативного кредитування».

Регіональний координатор проекту «Аграрні розписки в Україні» в Хмельницькій області Ігор Дудка інформував, що Проект здійснюється Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC, Група Світового банку) в партнерстві зі Швейцарською Конфедерацією для покращення доступу до фінансових та матеріальних ресурсів для малих та середніх сільгоспвиробників шляхом впровадження аграрних розписок в Україні у відповідності до закону України «Про аграрні розписки». Також  ознайомив присутніх з видами Аграрних розписок, їх законодавчим регулюванням, оформленням, виконанням та перевагами, відповів на запитання учасників заходу.Представник Агропросперіс Банк Сергій Волощук інформував щодо порядку отримання кредиту, відсоткової ставки по кредитах, строки виплат.

Підсумовуючи зустріч начальник відділу агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Надія Сузанська зазначила, що   аграрні розписки можуть зайняти свою нішу на ринку кредитування, якщо такі пропозиції будуть вигідні аграріям, даватимуть можливість активно використовувати аграрні розписки для залучення додаткового фінансування.

Довідково:

Поняття «аграрна розписка» вперше з’явилася в українському законодавстві саме у зв’язку прийняттям Закону України «Про аграрні розписки» (далі – Закон) від 06.11.2012 р., який набув чинності 19.03.2013 р. Саме цим законом для аграріїв було запроваджено новий механізм залучення коштів для ведення агробізнесу – аграрні розписки.

Відповідно до приписів ст. 1 Закону, аграрна розписка – товаророзпорядчий документ, що фіксує безумовне зобов’язання боржника, яке забезпечується заставою, здійснити поставку сільськогосподарської продукції або сплатити грошові кошти на визначених у ньому умовах.

Закон виділяє 2 види аграрних розписок: товарну та фінансову. Під товарною аграрною розпискою Закон розуміє таку аграрну розписку, що встановлює безумовне зобов’язання боржника за нею здійснити поставку узгодженої сільськогосподарської продукції, якість, кількість, місце та строк поставки якої визначені аграрною розпискою (ст. 3 Закону). У свою чергу, фінансовою аграрною розпискою визнається така аграрна розписка, що встановлює безумовне зобов’язання боржника сплатити грошову суму, розмір якої визначається за погодженою боржником і кредитором формулою, з урахуванням цін на сільськогосподарську продукцію у визначеній кількості та якості (ст. 5 Закону).

Аграрна розписка (незалежно від того товарна вона чи фінансова) підлягає обов’язковому нотаріальному посвідченню та не може бути знерухомлена, тобто переведена у бездокументарну форму.

Аграрні розписки в Україні впроваджуються з 2015 року за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України та Міністерства юстиції України.

 

Звіт про виконання паспорта за 2017 рік

7 Березень 2018, 11:57

звіт про виконання паспорта за 2017 рік

 

Селекторна нарада

6 Березень 2018, 17:00

6 березня під головуванням першого заступника голови Хмельницької обласної державної адміністрації Володимира Кальніченка відбулася обласна селекторна нарада з питань стратегії проведення комплексу весняно – польових робіт,  розгляду програм державної підтримки галузі агропромислового комплексу, розвитку сільських територій в умовах змін до законодавства щодо закупівель сільськогосподарської продукції від населення.

На селекторній нараді, в районній студії селекторного зв’язку були  присутні начальник відділу агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів районної державної адміністрації Надія Сузанська, голови ОТГ, голови та представники сільських рад, керівники та спеціалісти агроформувань району.

Директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації Олег Омелянюк інформував про стан підготовки до проведення весняно- польових робіт. Науковці та представники служб інформували щодо стану посівів озимих культур та надали рекомендації по їх догляду. Крім того, присутні отримали інформацію щодо забезпеченості ґрунту продуктивною вологою, про температурний режим в березні поточного року та прогнози щодо строків відновлення весняної вегетації.

 По питанню державної підтримки галузі АПК в поточному році інформувала начальник відділу фінансово – кредитного забезпечення, бухгалтерського обліку та звітності Департаменту АПР, ЕПР ОДА Марина Бевзюк.

Заступник директора Департаменту АПР, ЕПР ОДА Вадим Конончук інформував про зміни в законодавстві щодо закупівель сільськогосподарської продукції від населення, зокрема молока.

Підсумовуючи нараду, заступника голови обласної державної адміністрації Володимир Кальніченко акцентував на важливості вчасного проведення весняно – польових робіт, важливості збереження поголів’я сільськогосподарських тварин, як в агроформуваннях, так і в господарствах населення. Крім того, наголошував на тісній співпраці органів місцевого самоврядування з місцевими адміністраціями в питанні створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.

 

 

Весняно-польова небезпека

6 Березень 2018, 15:04

Для агропромислового виробництва незабаром настане напружена пора весняно-польових робіт. Адже у березні-квітні сільськогосподарськими підприємствами виконується приблизно третина річного обсягу польових тракторних і транспортних робіт. Зростає також кількість зайнятих на ручних роботах працівників, перш за все, на технологічному обслуговуванні та забезпеченні роботи посівних та інших машинно-тракторних агрегатів.

Усе це об’єктивно збільшує вірогідність травматизму, особливо при недотриманні правил техніки безпеки, охорони праці та внаслідок неналежної організації робіт.

Причинами аварій і нещасних випадків під час експлуатації сільськогосподарської техніки, особливо при проведенні весняно-польових робіт, є: технічна несправність тракторів і сільськогосподарських машин; порушення технологічного процесу; непроведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці працівникам господарств; порушення виробничої і технологічної дисципліни; відсутність медичних оглядів.

Наразі необхідною умовою успішного проведення комплексу весняно-польових робіт та збереження людського потенціалу є створення керівниками сільськогосподарських формувань безпечних умов праці найманих працівників, здійснення належного контролю за підлеглими та суворе дотримання ними трудової та виробничої дисципліни, правил охорони праці, пожежної безпеки.

Кам’янець-Подільське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області наполегливо рекомендує роботодавцям, керівникам сільськогосподарських підприємств, головам фермерських господарств, інженерам з охорони праці напередодні розпалу весняно-польових робіт посилити профілактичну роботу із запобігання виробничому травматизму. Слід організувати роботу згідно з Правилами з охорони праці в сільськогосподарському виробництві, дотримуватись нормативних актів з охорони праці, а саме:

- організувати навчання працівників безпечних методів роботи;

- провести інструктаж з охорони праці з усіма працівниками, зайнятими на виробничих процесах;

- забезпечити працівників спецодягом, засобами індивідуального захисту, аптечкою, питною водою та засобами пожежогасіння;

- відвести місце для відпочинку, споживання їжі та куріння;

- не допускати до роботи осіб, які не пройшли медичний огляд;

- не допускати до роботи осіб хворих, перевтомлених, тих, які перебувають у нетверезому стані, або тих, що не пройшли інструктаж з охорони праці;

- провести заходи щодо зміцнення трудової та виробничої дисципліни;

- для виконання технологічних процесів не допускати машини й обладнання, які мають технічні несправності;

- заміняти, регулювати та очищати робочі елементи машин дозволяється тільки при непрацюючому двигуні трактора, після того, як вони будуть опущені або встановлені на підставки;

- не допускати експлуатацію машин без передбачених конструкцією огорож рухомих елементів;

- під час агрегатування трактора з причіпними машинами необхідно зашплінтувати з’єднувальний пристрій. Агрегати, до складу яких входять причіпні машини з робочим місцем, обладнати двосторонньою сигналізацією;

- причепи до трактора і навіска сільськогосподарських машин повинні виконуватись особами, які обслуговують цю машину, із застосуванням інструменту підйомних пристосувань, які гарантують безпечне виконання операцій.

При застосуванні гербіцидів та пестицидів для оброблення безпосередньо в полі необхідно обов’язково пересвідчитись, що в зоні роботи агрегату та на прилеглих полях не працюють люди, а в разі виконання на цих полях агротехнічних операцій у подальшому витримати карантинні строки, які встановлені на певний вид пестицидів.

Разом із тим, звертаємо особливу увагу роботодавців на заборону застосування праці осіб молодше вісімнадцяти років на важких роботах і на роботах зі шкідливими або небезпечними умовами праці. Також забороняється залучати неповнолітніх до нічних надурочних робіт і робіт у вихідні дні та до підіймання та переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми.

Нагадуємо, що у разі настання нещасного випадку керівник робіт зобов’язаний:терміново організувати надання першої невідкладної допомоги потерпілому, забезпечити, у разі потреби, його доставлення до лікувально-профілактичного закладу;негайно повідомити роботодавця про те, що сталося. Роботодавець, одержавши повідомлення про нещасний випадок, зобов’язаний протягом однієї години передати з використанням засобів зв’язку та протягом доби на паперовому носії повідомлення про нещасний випадок Фонду за місцем розташування підприємства, на якому він стався.

Детальні консультації можна отримати безпосередньо у Кам’янець-Подільському відділенні управління виконавчої дирекції Фонду в Хмельницькій області за адресою:

м. Кам’янець-Подільський, вул. Князів Коріатовичів, 21/10, тел./факс: (03849) 3-87-01, e-mail: kamp.km@fssu.gov.ua.

 

Круглий стіл на тему “Створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів”

2 Березень 2018, 13:10

28 лютого в Департаменті агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів під головуванням директора Департаменту Олега Омелянюка пройшов круглий стіл на тему: «Створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів».

Прийняли участь в даному заході й аграрії Кам’янеччини: голова ФГ «Медобори Поділля» Макогон Володимир Петрович, голова ФГ «Богонос І.П» Богонос Іван Петрович та головний спеціаліст відділу агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів районної державної адміністрації Андрушко Марина Станіславівна.

Розпочинаючи , Олег Тимофійович зазначив, що на сьогодні із наявних в області 306,4 тис. домогосподарств товарне сільськогосподарське виробництва ведуть 77,5 тис. Частка господарств населення у структурі виробництва продукції сільського господарства у 2017 році склала 37,9 %. В приватному секторі виробляється понад 80% плодоовочевої продукції, із загального обсягу виробленого молока та м’яса на приватний сектор припадає відповідно 70 та 56 відсотків. Слід відмітити, що за минулий рік господарства населення на 49% забезпечили сировиною молокопереробні підприємства області. Однак кількість домогосподарств, що утримують сільськогосподарських тварин щорічно зменшується. Однією з причин таких змін є низький рівень матеріально-технічної бази, крім того для більшості дрібних та середніх товаровиробників постала проблема не тільки виростити продукцію, а й вигідно її продати, отримати прибуток. На сьогодні більшість молока заготовляється «з коліс», що негативно відображається на його якості та впливає на ціноутворення – ціна молока закупленого у юридичних осіб на 38% вища ніж на сільське молоко. Спрямування коштів обласного бюджету у 2017 році на виконання «Програми розвитку агропромислового комплексу Хмельницької області на 2017-2021 роки» за напрямком «Часткова компенсація вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання (включаючи приватний сектор)» в сумі 5,6 млн. грн., дала можливість надати підтримку 652 домогосподарствам на придбання доїльних апаратів, 36 фізичним особам та двом молочарським кооперативам на закупівлю холодильного та лабораторного обладнання, що позитивно вплине на якість виробленої продукції, а відтак і на її ціну. Проте, на нашу думку, основним важелем, що сприятиме підвищенню прибутковості господарської діяльності в домогосподарствах та зростанню доходів сільського населення і, в кінцевому підсумку, підвищить рівень економічної стабільності на селі є розвиток кооперативного руху. Ще одним поштовхов для сворення кооперативів є те, що з1 липня поточного року набувають чинності зміни положень національного стандарту ДСТУ 3662-97 «Молоко коров’яче незбиране. Вимоги при закупівлі». Цей стандарт буде замінений на ДСТУ 3662:2015 «Молоко-сировина коров’яче. Технічні умови», який спрямований на підвищення вимог до якості молока і врегулювання використання молока другого сорту тільки в певних цілях. Згідно даного стандарту, молоко другого гатунку (молоко від населення) заборонено переробляти на молоко питне.На сьогодні у Хмельницькій області вже є певні успіхи в створенні сільськогосподарської кооперації. У шести районах області успішно функціонує 10 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, з них 5 молочарських та 5 багатофункціональних.

На порядку денному було розглянуто наступні питання:

 • Державна реєстрація та напрями підтримки сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів з бюджетів всіх рівнів – доповіла начальник управління економічного аналізу, фінансового забезпечення, бухгалтерського обліку та соціально-економічного розвитку АПК, головний бухгалтер Департаменту Молчан Лариса Сергіївна.
 • Оподаткування сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів – головний державний ревізор інспектор відділу адміністрування податку на прибуток, камеральних перевірок податкової звітності, взаємодії з питань трансферного ціноутворення та моніторингу звітності управління податків і зборів з юридичних осіб Головного управління ДФС у Хмельницькій області Ковтонюк Ольга Василівна
 • Перспективи заготівлі молочної сировини від господарств населення. Виконання Положень Угоди про асоціацію з ЄС щодо санітарно-гігієнічних норм, які застосовуються до молочної сировини – начальник відділу безпечності харчових продуктів ГУ Держпродспоживслужба у Хмельницькій області Титарчук Олександра Володимирівна;

Про досвід роботи сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів Хмельницької області розповіли представники сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів:

- голова с/г обслуговуючого кооперативу «Перспектива Плюс» Білогірського району– Лобода  Анатолій Васильович;

- голова с/г обслуговуючого кооперативу “Відроджені традиції” Ізяславського району – Казмірчук Микола Петрович.

 

Поєднання науки та практичного досвіду

22 Лютий 2018, 16:14

22.02.2018 на базі Подільського державного аграрно – технічного університету відбувся третій день навчання з керівниками та спеціалістами агроформувань Кам’янець – Подільського району. На  навчальному семінарі були обговорені питання ветеринарної медицини, агрономічні, зоотехнічні, та інші проблеми, з якими стикаються повсякчас аграрії при веденні  сільськогосподарського виробництва.

На початку семінару ректор ПДАТУ, доктор економічних наук, професор Іванишин В.В. інформував присутніх про весь спектр послуг, що може надаватись навчальним закладом, зокрема акцентував увагу на наданні науковцями університету консалтингових послуг по всіх галузях агровиробництва. Начальник відділу агропромислового РДА Сузанська Н. М. зазначила, що проведення  спільних семінарів – це поєднання науки та практичного досвіду, що дає змогу в ході дискусії визначити агровиробнику шляхи реалізації поставлених завдань.

Танасов С. С, кандидат с.-г. наук, консультант компанії «Байєр» розповів присутнім про фітосанітарний стан основних сільськогосподарських культур та надав рекомендації щодо їх захисту. Щодо догляду за посівами озимих культур в погодних умовах 2017-2018 роках, консультував кандидат с.-г. наук, доцент -Яворов В. М. Про переваги та недоліки системи нульового обробітку ґрунту (NO – TILL) розповів Борис М. М.,кандидат технічних наук, доцент. Про основні альтернативні джерела енергії і палива інформував Козак О. В.,кандидат технічних наук, доцент.

При розгляді питань розвитку тваринництва Цвігун А. Т., доктор с.-г. наук, завідувач кафедри надав свої рекомендації щодо організації повноцінної годівлі різних виробничих груп тварин. Про  необхідність проведення ветеринарно – санітарного обстеження господарства з метою організації  біобезпеки  тваринницьких  приміщень  інформувала Решетник А. О. кандидат ветеринарних наук, доцент.

Крім того, представники компаній та підприємств презентували власну продукцію, зокрема головний технолог Кам’янець – Подільського ПАТ «Гіпсовик» Гасанова Г. В. наголошувала на важливості проведення вапнування , гіпсування з метою підвищення pH ґрунтів. Про роботу, сорти та гібриди основних сільськогосподарських культур Всеукраїнського наукового інституту селекції ЗАХІД інформувала директор закладу Білобровська М. М.  Про інноваційні рішення в галузі живлення рослин розповіла присутнім продукт – менеджер ТОВ «Тімак АГРО Україна» Панас М.М.

В ході зустрічі присутні мали змогу обмінятися інформацією та напрацюваннями щодо ефективного ведення агровиробництва.

 

Навчальний семінар щодо створення СОК

16 Лютий 2018, 11:08

15 лютого 2018 року в залі засідань районної державної адміністрації відбувся другий день навчального семінару, на якому представники державних утанов  та служб обговорити з  головами ОТГ, старостами, головами  сільських рад, представниками фермерських господарств та особистих селянських господарств питання  сільськогосподарської  кооперації, вимоги держстандарту на молочну сировину та зміни в земельному законодавстві.

Розпочинаючи семінар, начальник відділу агропромислового розвитку Сузанська Н.М. наголосила на актуальності створення сільськогосподарських кооперативів, зокрема молочарського напрямку, перш за все з метою збереження поголів’я корів, покращення якості молочної сировини та підвищення реалізаційної ціни на молоко, придбане  в господарствах населення та дрібних  фермерських господарствах. Щодо порядку створення сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів та  напрямків їх підтримки з бюджетів усіх рівнів поінформувала присутніх Стаднійчук Г. П., начальник відділу економічного аналізу, прогнозування, розвитку агропромислового комплексу та сільських територій  Департаменту АПР, ЕПР ОДА. Надати зацікавленим особам детальніші консультації щодо порядку реєстрації СОК зобов’язалась Наглюк О.В., державний реєстратор ЦНАП Кам’янець–Подільської РДА. Головний спеціаліст  Кам’янець–Подільського міськрайонного Управління ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області Сеник В. М. інформував щодо санітарно гігієнічних норм, які стосуються молочної сировини відповідно до положень Угоди про асоціацію з ЄС та впровадження системи управління безпечністю харчових продуктів на основі принципів НАССР. Крім того, наголосив на необхідності  індексації та реєстрації тварин в ОСГ, а також інформував  про ситуацію щодо гостроінфекційних хвороб тварин в Україні та регіоні. Щодо передачі  земель державної  власності за межами населених пунктів у комунальну власність ОТГ та інших змін в земельному законодавстві надав роз’яснення Лобунько А. В., начальник міськрайонного управління в Кам’янець-Подільському районні та    м. Кам’янці-Подільському управління Держгеокадастру у Хмельницькій області. Про  порядок паспортизації місць видалення відходів (МВВ) та необхідність розроблення програм поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ) інформував присутніх Григор’єв В.М., начальник відділу містобудування, архітектури, житлово – комунального господарства та питань цивільного захисту населення РДА.

В ході дискусії присутні обговорили необхідність вжиття заходів щодо покращення ситуації на селі та проведення роз’яснювальної роботи з жителями населених пунктів району щодо можливостей покращення їх фінансового стану.

 

Навчальний семінар для аграріїв району

14 Лютий 2018, 16:07

З метою  інформування  аграріїв, представників органів місцевого самоврядування та населення  району з  питань  розвитку агропромислового комплексу, відділом агропромислового розвитку райдержадміністрації заплановано триденний  навчальний семінар, який проходитиме 14-15 лютого 2018 року (за адресою: вул. Троїцька,4, м. Кам’янець – Подільський (зала для засідань РДА)  та 22 лютого2018 (за адресою: вул. Шевченко,13 м. Кам’янець – Подільський (ауд.20 головний корпус ПДАТУ).

14 лютого 2018 року в залі засідань районної державної адміністрації відбувся перший день навчального семінару з керівниками та спеціалістами сільськогосподарських підприємств усіх форм власності на якому було обговорено питання оподаткування підприємств, дотримання законодавства про працю та зайнятість населення, а також можливості отримання державної підтримки у 2018 році.

Відкриваючи захід заступник голови райдержадміністрації Чумак М.П.,

зазначив що метою даного заходу є надання аграріям району роз’яснень щодо нововведень податкового законодавства, законодавства про працю та надати  можливість отримати відповіді на проблемні питання, що виникають при веденні фінансово – господарської діяльності.

 Про основні зміни в податковому законодавстві  учасників заходу інформувала Білик Т.І., фахівець управління податків і зборів з юридичних осіб ГУ ДФС у Хмельницькій області. Щодо особливостей оподаткування сільськогосподарських підприємств надала роз’яснення Марущак Н.В., фахівець управління податків і зборів з юридичних осіб ГУ ДФС у Хмельницькій області. Порядок сплати ПДФО з орендної плати за земельні частки (паї) та сплати ЄСВ членами фермерських господарств інформував Лісовий І.М., начальник відділу адміністрування податків та зборів з фізичних осіб та єдиного внеску території обслуговування Кам’янець-Подільської ОДПІ управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Хмельницькій області. Боднар Г.О., головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятості та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Хмельницькій області, наголосив на фінансовій відповідальності за порушення законодавства про працю та зайнятість населення. Слободян А.С., директор Кам’янець-Подільського районного центру зайнятості розповіла про послуги Державної служби зайнятості для роботодавців АПК та про можливості підвищення кваліфікації робітничих кадрів підприємств. Щодо фінансової підтримки з державного бюджету сільськогосподарських підприємств різних форм власності у 2018 році присутніх інформувала  Бевзюк М.С., начальник відділу фінансово-кредитного забезпечення, бухгалтерського обліку та звітності Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Хмельницької облдержадміністрації.  Представники АТ «Ощадбанк» розповіли про особливості банківського кредитування сільськогосподарського виробництва у 2018 році.

Підводячи підсумки семінару начальник відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Сузанська Н.М.,  висловила сподівання що в ході дискусії аграрії отримали відповіді на  проблемні питання, що виникають при складанні податкової звітності, при сплаті ПДФО з орендної плати за земельні частки (паї), в трудових відносинах враховуватимуть вимоги законодавства про працю, при підборі кадрів користуватимуться послугами  Центру зайнятості та не втратять можливості участі в бюджетних програмах державної підтримки агропромислового комплексу в 2018 році.

 

Круглий стіл з питань збереження водно-болотних угідь

2 Лютий 2018, 15:08

2 лютого 2018 року до Всесвітнього дня водно-болотних угідь на базі НПП «Подільські Товтри» було проведено засідання круглого столу з проблемних питань збереження водно-болотних угідь за участю директора НПП «Подільські Товтри» Оцишена О.В., заступника директора Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА Якубаша Р.А., інженера з використання водних ресурсів міськрайонного управлінняводного господарства Бойка Р.І., заступника голови Кам’янець-Подільської райдержадміністрації  Чумака М.П., головного спеціаліста відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Лісевич Н.А., представників природничого факультету КПНУ ім. Івана Огієнка, Кам’янець-Подільського районного осередку ВЕЛ, Товариства Подільських природодослідників та природолюбів, представників Староушицької, Китайгородської та Слобідо-Кульчієвецької ОТГ, представників асоціації Дністровських парків.

Присутніми було обговорено проблемні питання збереження водно-болотних угідь та шляхи їх вирішення. Зокрема, щодо створення водно-болотними угіддями в населених пунктах сприятливих умов для життя присутніх поінформували провідні фахівці з екологічної освіти Одукалець І.О. та Дем’янова О.В. Найкращий знавець флори району, старший науковий співробітник науково-дослідного відділу, кандидат біологічних наук Горбняк-Юліна Л.Т. розповіла про поновлення інформаційних даних про ВБУ. Старший науковий співробітник науково-дослідного відділу Дребет М.В. провів моніторинг рукокрилих Поділля. На природоохоронних заходах для збереження та раціонального використання ресурсів ВБУ зосередив увагу присутніх начальник відділу державної охорони ПФЗ Спасюк О.М. Інженер з використання водних  ресурсів міськрайонного управління водного господарства Бойко Р.І. провів ознайомлення з геоінформаційною системою «Водні ресурси Хмельницької області». Завідувач науково-дослідного відділу Кучинська О.П. розповіла про план заходів щодо збереження та охорони водно-болотних угідь НПП «Подільські Товтри».

Наприкінці засідання було наголошено на необхідності дотримання законодавства, створення умов для співпраці НПП «Подільські Товтри» з органами місцевого самоврядування з метою підтримання водно-болотних угідь в належному стані та недопущення їх забруднення.

 

Всесвітній день водно-болотних угідь

30 Січень 2018, 16:17

До Всесвітнього дня водно-болотних угідь 2 лютого 2018 року о 10 год. на базі НПП «Подільські Товтри»планується проведення круглого столу з проблемних питань збереження водно-болотних угідь за участю Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА, Хмельницького обласного управління водних ресурсів, Природничого факультету КПНУ, Кам’янець-Подільського районного осередку ВЕЛ, Товариства Подільських природодослідників та природолюбів, голів ОТГ, представників Кам’янець-Подільської РДА, відділу держгеокадастру Кам’янець-Подільської РДА, асоціації Дністровських парків.

До відома! 2 лютого всі країни від Південної Америки до Близького Сходу святкують Всесвітній день водно-болотних угідь – щорічне свято, яке підкреслює цінність цих угідь для екологічного здоров’я світу та зусиль, спрямованих на збереження цих важливих ареалів. Водно-болотні угіддя є регуляторами водного режиму і підтримують існування характерної флори та фауни, особливо водо-плавних птахів.

А чи відомо Вам, що на території нашого краю знаходиться два водно-болотних угіддя міжнародного значення, що охороняються Рамсарською конвенцією – Бакотська затока та пониззя р. Смотрич?

Рамсарська конвенція – це “Конвенція про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як середовища існування водоплавних птахів”, яка була підписана в іранському місті Рамсар 02 лютого 1971р. Вона була створена для збереження водно-болотних угідь і водоплавних птахів, для призупинення прогресуючого наступу людини на водно-болотні угіддя та їх втрату нині і в майбутньому. Завданням Конвенції є керівництво охороною та розумним використанням угідь по всьому світу. До неї входить 141 країна світу. Україна приєдналась до Конвенції 01 грудня 1991р. Для занесення до “Списку водно-болотних угідь міжнародного значення” водно-болотне угіддя має відповідати критеріям, визначеним Конвенцією, готується його опис і надсилається для розгляду і затвердження до Секретаріату Рамсарської Конвенції. Зараз мережа водно-болотних угідь міжнародного значення в Україні нараховує 33 водно-болотних угіддя. Серед них 2 об’єкти, що знаходяться на території Національного природного парку “Подільські Товтри” – Бакотська затока і пониззя р. Смотрич.

Бакотська затока виникла після затоплення ділянки р. Дністер і розташована поблизу с. Гораївка Кам’янець-Подільського району. Затока виникла після затоплення низинної ділянки р. Дністер у процесі заповнення дністровського водосховища. Розташована в каньоні річки і репрезентує типові для басейну верхнього Дністра природні комплекси рослинності і тваринного світу. Відіграє важливу роль у збереженні хижих птахів. Забезпечує тривале перебування під час весняних і осінніх міграцій птахів водно-болотного комплексу, а також у нересті риб. Збереження природних цінностей угіддя забезпечується завдяки його входженню до складу Національного природного парку “Подільські Товтри”

 

Графік прийому громадян та гарячої телефонної лінії Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Хмельницької ОДА

15 Січень 2018, 13:07

 

ВПРОВАДЖЕННЯ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ БЕЗПЕЧНІСТЮ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ НА ОСНОВІ ПРИНЦИПІВ НАССР

3 Січень 2018, 17:15

Система аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (HazardAnalysis and Critical ControlPoints – НАССР) – система, яка ідентифікує, оцінює і контролює небезпечні фактори, що є визначальними для безпечності харчових продуктів.

Основним регулятором ринку харчових продуктів, кормів та об’єктів санітарних заходів є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів (компетентний орган).

Наразі таким компетентним органом є Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба), яка офіційно розпочала роботу і приступила до виконання покладених на неї функцій.

При цьому державні аудитори з проведення аудиту постійно діючих процедур, що засновані на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках наділені досить широким колом прав:

— безперешкодного доступу без попередження до потужностей під час їх роботи;

— доступ до всієї документації;

— відбір проб;

— оцінка (виробництва, протоколів/журналів, процедур, навчання, методу відбору проб, тощо)

— накладення адміністративного стягнення;

— зупинення виробництва;

— ініціювання припинення експлуатаційного дозволу

 Для чого потрібен НАССР:

 • Забезпечення контролю на всіх етапах виробництва харчових продуктів, будь-якій точці процесу виробництва, зберігання та реалізації продукції, особливо в яких всі види ризиків, пов’язаних з вживанням харчових продуктів.
 • Зменшення ризиків, викликаних можливими проблемами з безпекою харчової продукції.
 • Просуванні на ринку харчових продуктів і захисту виробничих процесів від ризиків забруднення.
 • Забезпечення економії коштів за рахунок значного зниження кількості браку у всьому обсязі продукції що виготовляється.
 • Документального обгрунтування безпеки харчової продукції, що особливо значимо при судових розглядах або аналізі претензій.

 Відповідальність:

За невиконання обов’язку щодо впровадження на потужностях постійно діючих процедур, заснованих на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР) передбачена відповідальність у вигляді штрафу:

юридичні особи — у розмірі від тридцяти до сімдесяти п’яти мінімальних заробітних плат (96 000 – 240 000 грн.);

фізичні особи — підприємці — у розмірі від трьох до п’ятнадцяти мінімальних заробітних плат (9 600 – 48 000 грн.) та зупинення роботи потужності.

Коли розпочати впровадження системи НАССР

20 вересня 2016 року набув чинності розділ VII Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» — Загальні гігієнічні вимоги щодо поводження з харчовими продуктами, — який вже ВИМАГАЄ наявності у ВСІХ операторів ринку харчових продуктів програм-передумов системи НАССР (гігієнічних вимог).

НАССР в обов’язковому порядку необхідно запровадити до:

— 20 вересня 2017 року — на потужностях, які провадять діяльність з харчовими продуктами, у складі яких є необроблені інгредієнти тваринного походження¨(необроблене молоко, м’ясо, риба, молюски і ракоподібні, у тому числі свіжі, охолоджені або заморожені, яйця, мед, їх похідні та інші продукти, виготовлені з частин тварин, окремих їх органів та/або тканин, призначені для споживання людиною);

— 20 вересня 2018 року — на потужностях, які провадять діяльність з харчовими продуктами, у складі яких відсутні необроблені інгредієнти тваринного походження;

— 20 вересня 2019 року — на малих потужностях.

Наголошуємо, що запровадження дієвої системи НАССР потребує значного часу та певних ресурсів.

При цьому законодавством вимагається не просто запровадити вказану систему, а й забезпечити її дієвість.