Кам'янець-Подільська районна державна адміністрація
Хмельницька область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Учасникам АТО

Президент підписав Закон щодо посилення соціального захисту учасників АТО, учасників Революції Гідності та членів їх родин

22 Листопад 2017, 10:28

Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо посилення соціального захисту учасників антитерористичної операції, учасників Революції Гідності та членів сімей загиблих таких осіб.

«Ми в рекордні терміни опрацювали його з Верховною Радою і Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо посилення соціального захисту учасників АТО, учасників Революції Гідності та членів їх родин сьогодні у вашій присутності я маю велику честь підписати», – зазначив Петро Порошенко під час зустрічі з учасниками Революції Гідності.

У 4-ту річницю Революції Гідності Президент привітав її учасників з Днем Гідності і Свободи. «Ця Революція Гідності стала яскравим свідченням споконвічного прагнення українського народу відстоювати вічні цінності свободи і демократії, прагнення нашого народу повернутися назад до європейської родини народів, вимагати від влади підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом, вимагати реформування країни», – зауважив він.

«Я хочу подякувати кожному з вас у цій кімнаті, і у вашій особі усім, хто ризикуючи життям і здоров’ям забезпечив перемогу ідей, які були підняті під час Революції Гідності»,- підкреслив Петро Порошенко.

Президент також наголосив, що нарешті розпочався процес створення Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності. Він зауважив, що вже прийнято рішення про виділення земельної ділянки для зведення Меморіалу, та нагадав про виділення зі свого Благодійного фонду 3 млн. грн. для започаткування конкурсу на кращий архітектурний проект.

 

 

Для учасників АТО і внутрішньо переміщених осіб спрощено процедури отримання держдопомоги за програмою «Доступне житло», – Зубко

21 Вересень 2017, 14:30

Фото без описуУрядом прийнята постанова, направлена на вирішення проблеми забезпечення доступним житлом учасників АТО і внутрішньо переміщених осіб. Для цих категорій спростили процедури отримання державної допомоги за програмою «Доступне житло». Відкоригували порядок, за яким держава надаватиме  підтримку зі слати до 50 % вартості житла для учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб та 30 відсотків для інших категорій населення. Про це повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, коментуючи прийняття урядової  постанови.

Віце-прем’єр повідомив, що постанова розроблена на виконання Закону «Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва».

«Програма доступне житло буде поширена в першу чергу на дві категорії громадян – учасників АТО і вимушено переселених осіб. Запропоновані зміни дадуть можливість 50% компенсації від вартості на придбання житла, а також спрощується переліку документів, які необхідно подавати внутрішньо-переміщеними особам», – зазначив Геннадій Зубко.

Також право на державну підтримку матимуть не лише громадяни, що перебувають на квартирному обліку, а й ті, що не мають у власності житла, або мають у власності житлову площу, що не перевищує 13,65 квадратного метра. Для внутрішньо переміщених осіб передбачено право на участь у програмі за умови, що вони не мають у власності житла, що знаходиться на підконтрольній території України.

 

Призначення пенсії в разі втрати годувальника за нормами Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» особі, визнаною інвалідом до 18-річного віку за загиблого брата у зоні проведення АТО

3 Липень 2017, 14:04

Фото без описуСтаттею 30 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» визначено право на призначення пенсії в разі втрати годувальника непрацездатних членів сімей загиблих, померлих або таких, що пропали безвісти, військовослужбовців, які мають право на пенсію за цим Законом, які перебували на їх утриманні.

Непрацездатними членами сім’ї згідно із п. «а» статті 30 зазначеного Закону є, зокрема, сестри, які не досягли 18 років або старші цього віку, якщо вони стали інвалідами до досягнення 18 років. При цьому право на пенсію в разі втрати годувальника сестрам надається в тих випадках, якщо в них немає працездатних батьків.

Отже, якщо особа згідно із витягом із акта огляду МСЕК  визнана інвалідом з дитинства до досягнення 18-річного віку, а також те, що її батьки померли або є пенсіонерами, то така особа має право на призначення пенсії в разі втрати годувальника за брата відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

За додатковою інформацією Ви можете звернутись до Кам’янець-Подільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Хмельницької області за адресою: м.Кам’янець-Подільський, вул.Огієнка, 10, або за телефоном “гарячої лінії” (03849) 3-38-94.

 

 

Рада схвалила компенсацію з бюджету 50% вартості житла для учасників АТО та внутрішньо-переміщених осіб, – Зубко

17 Березень 2017, 11:00

Фото без описуВерховна Рада України прийняла законопроект №4550 «Про внесення змін до статті 4 Закону «Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва» (щодо реалізації державних житлових програм).

«Дія закону в першу чергу направлена на учасників АТО та внутрішньо-переміщених осіб, зокрема збільшення компенсації з держбюджету при купівлі житла учасниками АТО та внутрішньо-переміщеними особами до 50% його вартості. Цей закон вкрай важливий як з точки зору підтримки наших громадян, так і для розвитку будівельної галузі, а також для держави, яка виконує свої соціальні зобов’язання», – зазначив Геннадій Зубко.

Сьогодні в рамках Державної цільової програми будівництва доступного житла на 2010-2017 р.р., реалізується механізм, який передбачає сплату державою 30% вартості нормативної площі житла.

Крім того, законом передбачена держпідтримка в забезпеченні населення доступним житлом через надання пільгового іпотечного кредиту.

Також, однією з проблем, на розв’язання якої спрямований закон, є встановлення реальних відсоткових ставок за користування пільговими відсотковими кредитами на придбання житла, що надаються виконавцем державної цільової програми будівництва (придбання) доступного житла.

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України.

 

 

Послуги державної служби зайнятості учасникам АТО

24 Лютий 2017, 15:02

Фото без описуДержавна служба зайнятості готова допомогти кожній людині. Сьогодні акцент у роботі Державної служби зайнятості спрямовано на профорієнтацію та  допомогу в працевлаштуванні військовослужбовців, які брали участь в АТО.

Сьогодні ми допомагаємо воїнам, які захищають Україну. Для Вас ми презентуємо послуги державної служби зайнятості та допомагаємо знайти роботу:

Соціальні послуги безробітним

Відповідно до Законів України «Про зайнятість населення» та «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» державна служба зайнятості надає соціальні послуги громадянам, які до неї звертаються з питань працевлаштування, в тому числі демобілізованим військовослужбовцям, які брали участь в антитерористичній операції.

ВИ можете БЕЗКОШТОВНО отримати соціальні послуги, пов’язані з працевлаштуванням – допомогу в пошуку роботи, консультацію та іншу інформацію. Документи при цьому не потрібні.

ГАРЯЧА ЛІНІЯ державної служби зайнятості

0-800-50-50-60 (із стаціонарного телефону),  730 (з мобільного телефону)

Послуги, які Ви отримаєте при зверненні

до державної служби зайнятості:

ü   Інформаційні та консультаційні послуги пов′язані з працевлаштуванням;

ü   Індивідуальні профінформаційні та профконсультаційні послуги;

ü   Профдіагностичні консультації та психологічну підтримку;

ü   Участь у семінарах, ярмарках-вакансіях, зустрічах з роботодавцями.

ü   Професійну підготовку або перепідготовку, підвищення кваліфікації з урахуванням потреб підприємств, організацій та установ регіону;

ü   Пошук підходящої роботи та сприяння у працевлаштуванні, у тому числі залучення до громадських або інших робіт тимчасового характеру.

Державні гарантії у сфері зайнятості населення

     Усі військовослужбовці, які повертаються до мирного життя, потребують підтримки для продовження повноцінного життя і, насамперед, у реалізації свого права робити те, що вміють, і отримувати за це гідну винагороду.

Звертаємо Вашу увагу!

Постановою Кабінету Міністрів України від 09.04.2014 № 111 «Питання грошового забезпечення військовослужбовців, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період» встановлено, що військовослужбовцям, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період виплачується грошове забезпечення, з якого сплачується єдиний внесок, в тому числі на випадок безробіття.

Отже, період перебування на військовій службі під час мобілізації зараховується до Вашого страхового стажу, що дає Вам право на отримання статусу безробітного та призначення допомоги по безробіттю при зверненні до державної служби зайнятості після проходження військової служби.

У центрах зайнятості Вам допоможуть:

  • знайти роботу – постійну або тимчасову;
  • підвищити кваліфікацію або отримати нову конкурентоспроможну на сучасному ринку праці професію;
  • отримати матеріальну підтримку шляхом участі в громадських роботах;
  • отримати статус безробітного та матеріальну допомогу на випадок безробіття.»

ЯКЩО ВИ ХОЧЕТЕ ЗНАЙТИ РОБОТУ  (тимчасову або постійну), зверніться до будь-якого зручно розташованого до Вас центру зайнятості. Переліки регіональних та місцевих центрів зайнятості приведені в Дорожній карті для військовослужбовців та учасників АТО «Як знайти роботу».

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора