Кам’янець-Подільська
Районна Державна Адміністрація
Кам’янець-Подільський район, Хмельницька область

Культура

  Поезія – душі перлина

22.03.2019

 З нагоди Всесвітнього дня поезії в рамках пункту європейської інформації (ПЕІ), що діє при Кам’янець-Подільській центральній  бібліотеці, вшанували її величність Поезію.  

Маргарита Шевернога, поетеса, авторка шістьох поетичних збірок, двох книжок перекладів з російської, новел і оповідань, літературних рецензій,  упорядниця і редакторка колективних збірок і альманахів, порадувала своєю поетичною творчістю   молодь - студентів  Кам’янець-Подільського коледжу культури і мистецтв режисерського відділу.

Переглянувши відео про поетесу  «Усе моє життя - цікава п’єса», зрозуміли, що поезія - найголовніше у її житті. Поряд з  її лірикою  прозвучала мелодія скрипки у виконані Віктора Шухтуєва, учня РДШМ , якому акомпанувала  за  фортепіано Марія Дубік, пісні виконали   Аріна  Пономарьова та Анастасія Білик, учениці РДШМ. На згадку про теплу зустріч Маргарита Володимирівна подарувала бібліотеці свої книги.

Представлена на книжковій виставці «Любителям  поезії» література  ознайомила відвідувачів книгозбірні з ліричними сонетами В. Шекспіра та Ф. Петрарки, віршами М.Цвєтаєвої, А. Ахматової, В.Симоненка, В.Стуса, Б.Олійника, П.Тичини, Л.Костенко, які вражають своєю романтичною схвильованістю та щедрістю почуттів, тонкою, проникливою лірикою, а також збірками подільських поетів.

Оксана Клімова,

завідуюча відділом обслуговування ЦРБ.

 

 

На базі центральної районної бібліотеки відбувся методичний день за темою «Інтеграція бібліотек  у краєзнавче середовище»

21.03.2019

Краєзнавство – джерело розвитку творчої особистості та формування національно свідомого громадянина. Саме краєзнавство є підґрунтям патріотичного виховання молоді. Про це йшлося на методичному дні для бібліотечних працівників  Кам’янець-Подільської РЦБС.

З консультацією «Краєзнавче ядро бібліотеки: його складові, функції, завдання» виступила методист Наталя Каратєєва.  Перед працівниками також виступили провідні фахівці бібліотеки Наталя Каспрук та Юлія Воронюк.

Заступник директора РЦБС Людмила Гаращук наголосила на участі наших бібліотек у Всеукраїнському конкурсі дитячого читання «Книгоманія – 2019».

Директор бібліотечної системи Оксана Лук’янчук звернула увагу працівників книгозбірень на співпрацю з місцевою громадою, моніторинг читацьких запитів, вдосконалення інформаційної, освітньої, меморіальної, культурно -дозвіллєвої, соціально- комунікативної функцій бібліотек.

Насамкінець було презентовано літературно- музичну годину  «Мереживо доріг Володимира Івасюка»( в рамках відзначення його 70-тиріччя на державному рівні).

Людмила Прокоф’єва,  

завідуюча організаційно -методичним відділом РЦБС.

 

 

оркестровий відділ районної дитячої школи мистецтв

15.03.2019

     

 

14 березня  в теплій атмосфері затишного залу Кам’янець-Подільської районної дитячої школи мистецтв відбувся звітний концерт оркестрового відділу.

В рамках концерту звучала мелодійна класична та сучасна українська музика. Чудовий весняний настрій глядачам дарували учні по класу скрипки (викладач Лілія Вінцерська), хорового класу (викладач Тетяна Наголюк), класу гітари (викладач Юрій Шаркевич), класу сольного співу (викладач Олег Швець), класу духових інструментів (викладачі Михайло Станько та Сергій Касприк).

Особливо вразили глядачів виконання хору та інструментальних ансамблів. Чудовий виступ та піднесений настрій подарували глядачам талановиті артисти.

 

"Нам сяє світло Кобзаря"

11.03.2019

   

В бібліотеках Кам’янець- Подільської РЦБС пройшов цикл заходів з нагоди 205-ї річниці з дня народження Т. Шевченка.

Так, в центральній районній бібліотеці відбувся мистецький етюд «Т. Шевченко в світлинах заслуженого журналіста України  Станіслава Стояновського». Поетичний онлайн марафон «Читаємо Шевченка разом» проведено в  дитячий районній бібліотеці. Літературно-поетичні читання  «І знов іде Шевченкова весна» пройшли  в бібліотеках-філіях сіл Завалля, Нагоряни, Рихта, Слобідка-Рихтецька, Залісся-1, Кульчиївці.

 У селі Кам’янка відбулося покладання квітів до пам’ятника Т.Г.Шевченка. Поезія Шевченка, його полум’яне слово звучало як гімн нації, як заклик «Єднаймо душі словом Кобзаря».

У центральній районній бібліотеці відзначили день народження Кобзаря

11.03.2019

На відзначення 205-ї річниці від дня народження великого українського поета, письменника, художника. громадського та політичного діяча  Тараса Григоровича Шевченка у Кам’янець-Подільській центральній районній бібліотеці виставку робіт під назвою «Т.Шевченко в світлинах С.Стояновського»  представив Станіслав Іванович Стояновський, заслужений працівник культури України, член Національної спілки журналістів України, фотохудожник.

 

 

 

 

Відбувся конкурс на краще виконання творів Йоганна Себастьяна Баха 

6.03.2019 

5 березня в Кам’янець-Подільській районній дитячій школі мистецтв відбувся конкурс на краще виконання творів видатного німецького композитора Йоганна Себастьяна Баха.

У конкурсі взяли участь найкращі учні фортепіанного відділу нашої школи. Після обговорення, журі конкурсу визначили переможців і вручили грамоти учням, які зайняли такі почесні місця: І місце – Сінгілевич Світлана (6 клас), Савчук Олександра (4 клас); ІІ місце – Макарова Даріна (4 клас), ІІІ місце – Карімова Ельвіра (3 клас), Корба Богдана (6 клас), Зарицький Артем (2 клас).  

Кожен учасник конкурсу отримав у нагороду за виступ солодкий приз від батьківського комітету. Батьки та гості свята не шкодуючи своїх долонь вітали учасників та переможців конкурсу.

Маленькі учасники конкурсу подарували незабутні враження усім глядачам, а ведуча Ірина Морочковська запросила усіх на звітний концерт фортепіанного відділу, що відбудеться 16 квітня, на який ми запрошуємо усіх поціновувачів фортепіанної музики.

 

Колектив «Пісенне мереживо» взяв участь у Святі зустрічі весни в Хмельницькому

4.03.2019

3 березня в Хмельницькому, в парку культури і відпочинку імені М. Чекмана, відбулося Свято зустрічі весни.

Приємно відзначити, що на цей захід управління культури і туризму Хмельницької міської ради запросило й народний театр пісні «Пісенне мереживо» РЦКіМ «Розмай» (керівник Володимир Кусік).

Наш колектив взяв активну участь у дійстві й подарував усім присутнім змістовну концертну програму,  а заразом веселий настрій та яскраві емоції.

 

Перший великий виступ юних талантів

27.02.2019

26 лютого в Кам’янець-Подільській районній дитячій школі мистецтв відбувся концерт, в якому брали участь наймолодші учні нашої школи – першокласники оркестрового відділу. Своє мистецтво батькам та присутнім дарували учні по класу скрипки, гітари та сольного співу.

Перший великий виступ справив неабияке враження на маленьких артистів та глядачів. Юні таланти продемонстрували своє вміння та навички, здобуті за шість місяців навчання. Оплески, які лунали від глядачів, подарували дебютантам яскраві враження та емоції.

 

 

 

В районній бібліотеці відзначили День Героїв Небесної Сотні

22.02.2019

21 лютого в центральній районній бібліотеці відбулась зустріч із Людмилою Гордійчук з мамою євромайданівця, загиблого воїна в зоні ООС Миколи Гордійчука.

… І знову линули спогади… Про дитячі і юнацькі роки Миколи, його участь в пластунському русі. Читали його вірші, особливе хвилювання викликали його щоденникові записи, в яких роздуми про життя і смерть, про патріотизм та любов до своєї землі.

Присутні на заході ознайомились із книгами, які вміщують спогади про Миколу Гордійчука і про його обірване молоде життя.

Заходи з нагоди 5-ої річниці Небесної Сотні відбулись у бібліотеках-філіях с.Кам’янка, Кульчиївці, Нагоряни, Ріпенці, Княжпіль, а також - презентація виставки-пам’яті «Янголи на білих крилах» центральної районної бібліотеки в приміщені РЦКіМ «Розмай»

 

Кам’янеччину відвідав закарпатський циганський хор

22.02.2019

В рамках налагодження співпраці з національними меншинами районним Центром туризму та охорони культурної спадщини в приміщенні дитячої школи мистецтв 21 лютого було організовано виступ циганського хору з села Королеве Виноградівського району Закарпатської області.

Цей регіон є одним з найбільших в Україні, де мешкають понад 4 тисячі представників ромської національності. Зараз свій тур хор здійснює  на теренах Хмельницької області . У виступах звучать  пісні, що прославляють любов до Бога, до людей,  закликають до миру.                                                                                                              

 

Ті спогади, то вічний серцю біль

15.02.2019

15 лютого минає 30 років з дня виведення радянських військ з Афганістану. Війна тривала понад 9 років, більш ніж 15 тисяч молодих хлопців склали голови на чужій землі, з них понад 3000 українців.

Війна в Афганістані своїм чорним крилом торкнулася і нашого краю. Афганська кампанія залишила невиліковну рану і в серцях тих, хто брав безпосередню участь у цій війні, і тих, хто втратив друзів, синів чи батьків.

В день 30-ї річниці виведення військ з Афганістану у центральній районній бібліотеці відбулися героїко-патріотичні читання «Ті спогади, то вічний серцю біль», під час якого  студенти коледжу культури і мистецтв ознайомились з історією втягнення радянських військ у війну в Афганістані, познайомилися із зразками героїзму та самопожертви простих солдат, які з честю виконали свій військовий обов’язок.

На захід було запрошено членів творчого об’єднання «Ліра» Нелю Лещинську, Людмилу Кур’ян, Антоніну Яковенко, Людмилу Новіцьку, які продекламували вірші «Заплакало небо», «Вічна пам’ять героям», «Афганська війна», «Напрасная война», «Синдром Афганистана», «На обелиске даты», провели паралелі із сьогоднішніми подіями на сході України.

 

 

 

 

 

Колективи Кам’янець-Подільського району взяли

участь в обласному фестивалі «Червона калина»

15.02.2019

13-14 лютого в Хмельницькому обласному музично-драматичному театрі ім. М.Старицького відбувся Обласний героїко-патріотичний фестиваль «Червона калина».

Проводився він з метою пропаганди творів, які оспівують славетні подвиги українського народу, виховання у підростаючого покоління патріотичної свідомості, любові до рідного краю, його історичного минулого, вшанування полеглих за волю, єдність і незалежність України, популяризації творів патріотичної тематики минулого та сьогодення, подальшого розвитку і підтримки талановитих художніх колективів та окремих виконавців.

Бурхливі емоції й незрівнянні враження у глядачів викликали виступи усіх учасників співочого заходу. Виступ кожного колективу вирізнявся оригінальністю та артистизмом. У фестивалі взяли участь вокальні колективи, солісти, дуети, тріо, гурти з усієї Хмельницької області. Зі сцени лунали і повстанські пісні, пов’язані з героїчною історією нашого народу, і сучасні твори про незалежну Україну, і пісні, які народились під час подій на Майдані.

Кам’янець-Подільський район на фестивалі представили два колективи – оркестр народних інструментів районної дитячої школи мистецтв і вокальний ансамбль учнів старших класів «Аріель». Глядачі були в захваті від виступу наших артистів. Викладачі та учні отримали чудові враження та емоції під час виступу й спілкування з іншими колективами.

 

 

 

 

 

"І він прийшов, Валентинів день"

    14.02.2019

  14 лютого, в День святого Валентина,  відділом  культури, туризму, молоді та спорту у РЦКіМ «Розмай»  було проведено конкурсно- розважальну програму «І він прийшов, Валентинів День».    

    Заздалегідь  був оголошений конкурс «Кращий валентинчик», за результатами якого компетентне журі визначило  переможців. Ними стали Вікторія Пюро, Каріна Шкляр, Дар’я Продан, Юлія Тимофіїва, Вероніка Нарольська, Тимур Дзіваєв, Олександр та Роман Захарчуки, Богдан Мозолюк, Діана Циганкова, Аліна Міщук, Анастасія Монакова, Дарина Боровська, Макарій Колінчук.

     Начальник відділу культури, туризму, молоді та спорту Кам’янець- Подільської РДА Віктор Дорож нагородив переможців та учасників конкурсу грамотами й подарунками.

   Учнівська молодь взяла активну участь у конкурсах, вікторинах та  іграх, які проводив ведучий Олексій Шеремета.

    Під час свята прозвучали пісні у виконанні Діани Толубцової та Ростислава Байди, учнів Орининської ЗОШ.

   В рамках заходу було організовано майстер-клас з виготовлення  сувенірів до Дня святого Валентина, який  майстерно провели  працівники центральної районної бібліотеки Оксана Загоруйко та Юлія Воронюк. Усі охочі із  задоволенням приєднувалися  до них.

    Музичний супровід свята забезпечили артисти РЦКіМ «Розмай» Аліна Кусік, Микола Виниченко, Ілона Тихонюк, Ірина Співак, Олександр Зінченко.

        Своєю неповторністю та вишуканістю глядачів свята вабила фотозона «Любов. Любов. Любов…».

 

 Книги - у дарунок бібліотеці!

14.02.2019

14 лютого — не тільки свято закоханих, а й Міжнародний день книгодарування. Цього дня кожна бібліотека отримує найдорожчі подарунки – книги.

В справжнє свято книги перетворився День книгодарування у районній бібліотеці для дітей. До вихованців Довжоцького  ЗДО «Веселка» та учнів 1-х класів Довжоцького НВК завітав герой відомої казки «Золотий ключик, або Пригоди Буратіно». Разом з дітьми веселий та непосидючий Буратіно вивчав літери, відгадував загадки, співав веселі пісні. Діти брали участь у грі «Намалюй та подаруй», конкурсах «Відгадай героя казки», «Впізнай закохану пару». На згадку про бібліотеку малята отримали закладки у формі сердечок, а бібліотекарі – цікаві дитячі книги, якими буде зачитуватись не одне покоління користувачів книгозбірні.

                        

У центральній районній бібліотеці відбулася зустріч із поетом

Віталієм Міхайлевським

7.02.2019

6 лютого відзначаються іменини  Оксани. А в центральній районній бібліотеці саме цього дня відбулася зустріч з поетом, членом Національної спілки письменників України Віталієм Міхайлевським.

У виконанні  поета прозвучали пейзажні, ліричні вірші, а на завершення Віталій Міхайлевський прочитав власний вірш  "Оксана".

  

 

Обдарована молодь Кам’янеччини відвідала «Сонячну долину»

1.02.2019

1 лютого відділ культури, туризму, молоді та спорту Кам’янець-Подільської районної державної адміністрації з метою підтримки талановитої та обдарованої молоді на виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 18.02.2016 року №148 «Про затвердження Державної цільової соціальної програми «Молодь України на 2016-2020 роки» та Комплексної програми «Розвитку фізичної культури і спорту та реалізації молодіжної політики у Кам’янець-Подільському районі на 2017-2021 роки»  організував поїздку для обдарованої молоді Кам’янець-Подільського району до туристично-розважального та гірськолижного комплексу «Сонячна долина».

Для переможців і призерів всеукраїнських та обласних змагань цей день став неочікуваним і незабутнім подарунком. Діти із задоволенням  погуляли територією комплексу, побували  в зоопарку, а опісля відвідали гірськолижні забави, де весело спускалися на сноутюбах і лижах. Також вони пограли в боулінг, більярд  і теніс.

 

 

 

У РКЦМ "Розмай" вшанували пам‘ять Героїв Крут

31.01.2019

      29 січня ми вшановуємо  події кінця січня 1918 року, коли юні захисники Української Народної Республіки власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху — бій під Крутами. Саме з такої нагоди в  РЦКіМ «Розмай» відбулася лекція-бесіда, присвячена 101-ій річниці пам'яті Героїв Крут для студентів коледжу культури і мистецтв, які проходять перед дипломну практику у РЦКіМ «Розмай». У бесіді  також взяв участь директор коледжу культури і мистецтва Сергій Нижник.

 

 

Бій за майбутнє України

30.01.2019

Влучно кажуть: «Хто не знає свого минулого, не вартий свого майбутнього». І це дійсно так, бо так само, як дерево тримається на землі своїм корінням, так людина тримається на землі своїм минулим.

Саме тому 29 січня в центральній районній бібліотеці було презентовано виставку-перегляд «Згадаймо юність, що горіла в Крутах»»,  присвячену Дню пам’яті Героїв Крут. Метою презентації було формування в користувачів бібліотеки  почуття патріотизму, любові до свого народу, його історії та героїчного минулого; виховання почуття поваги до тих, хто заради незалежності України віддав своє життя.

Популяризуючи  літературу  про бій під Крутами, бібліотекар доступно та цікаво розповіла присутнім про ці події, наголосивши на тому, що 29 січня – це не лише день скорботи за українською молоддю, а й день величі духу української нації.

Історичну годину та годину історичної пам’яті подій  під Крутами проведено в бібліотеках-філіях сіл Кам’янка, Слобідка- Рихтецька .

 

 

                                                         Україна – єдина!

23.01.2019

22 січня 1919 року назавжди залишиться в історії українського народу як свято Соборності України. Це був один із найважливіших моментів становлення української державності.

Про історичні факти, які передували Акту Злуки ЗУНР та УНР і події, що відбувались у далекому 1919 році,  працівники Кам’янець-Подільської районної бібліотеки для дітей розповіли учням Довжоцького НВК під час відеорепортажу «Через минуле до майбутнього».

Під час заходу діти хвилиною мовчання пом’янули всіх тих, хто загинув за незалежність і соборність України, її державність та разом виконали Державний Гімн України.

 

 Святий Миколай

19.12.2018

Кожного року в Україні відзначають свято присвячене пам’яті милосердя Святого Миколая. Напередодні цього свята діти пишуть листи та зображують Святого Миколая, вкладаючи в свої листи і малюнки всю душу і натхнення.

  Учні 4- го та 1-го класу образотворчого мистецтва Кам’янець-Подільської районної дитячої школи мистецтв втілили свої фантазії про Святого Миколая в прекрасні малюнки. Виставку малюнків учнів організувала викладач класу образотворчого мистецтва Гаращук О. С.

 

В Миколая в ранній час подарунки є для нас!

19.12.2018

Скільки приємних хвилювань приносить очікування на чудове свято – День Святого Миколая! Особливо полюбляє це свято малеча. Адже отримати подарунок – найбільша радість для дітей. Тому для своїх читачів Кам’янець-Подільська районна бібліотека для дітей організувала для святкову акцію «В Миколая в ранній час подарунки є для нас!». Кожен, хто завітав до бібліотеки і взяв книгу отримав солодкий сюрприз. Цікавим подарунком від бібліотеки стала лялькова вистава «Зимові пригоди Маші і Ведмедя», яку переглянули учні 4-го класу Довжоцького НВК.

У книгозбірні було весело, подарунково, а щоб так і на наступний рік відбулося – юні читайлики будуть старатися не бешкетувати, вчитися, читати, розвиватися і знову виглядатимуть свого Миколайчика у морозяне віконце.

 

 

 Знання прав – формула успіху

17.12.2018

2018 рік оголошено в Україні Роком реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право». В рамках проекту та з метою формування правової свідомості, поглиблення знань дітей про свої права та обов’язки, підвищення їх правової культури та виховання відповідальності в Кам’янець-Подільській районній бібліотеці для дітей  відбувся правовий квест “Знання прав – формула успіху”.

За звання найкращих правознавців змагались користувачі-учні 7-х та 10-х класів Довжоцького НВК. Діти вивчали свої права та обов’язки, мандруючи станціями «Правова валіза», «Пошуково-дослідницькою», «Казковий суд» та грали у правове лото. Учасники активно включились у гру та показали глибокі знання прав та обов’язків. Адже кожен, хто знає свої права може захистити себе у будь-якій ситуації.

 

АНДРІЇВСЬКІ ВЕЧОРНИЦІ У БІБЛІОТЕЧНІЙ СВІТЛИЦІ

13.12.2018

З давніх-давен славилася Україна таким звичаєм, як ворожіння у ніч на Андрія. У Кам’янець-Подільській центральній районній бібліотечній світлиці відбулись -Андріївські вечорниці.

Головною формою святкування Андрія були молодіжні ворожіння  із учнями Довжоцького  НВК І-ІІІ ступенів, колегіум  із різноманітними забавами та іграми.

Учасники вечорниць  мали змогу доторкнутися до минувшини, поринути в атмосферу загадковості вечора на Андрія, відчути красу  давніх обрядів та особисто взяти активну участь у різноманітних конкурсах,  в традиційних ворожіннях.  Був здійсненний головний ритуал Андріївських вечорниць- кусання Калити.

Щирий сміх, приємна атмосфера залишили незабутні враження і теплий спогад. По завершенню заходу до присутніх  звернувся  начальник відділу культури, туризму, молоді т спору Віктор Дорож , який привітав усіх зі святом та вручив подарунки.

 Андріївські   вечорниці пройшли і у бібліотеках-філіях с. Кам’янка, Панівці, Завалля, Сл-Рихтецька, які дали можливість   довести, що у нашого народу багаті та цікаві обряди та традиції, залишені в спадок від наших бабусь і дідусів, їх потрібно пам’ятати та шанувати, адже щасливого майбутнього ми можемо досягти лише пам’ятаючи наше славне минуле.

 

 

 

 

 

Відбувся семінар бібліотечних працівників району по плануванню та звітності

12.12.2018

В центральній районній бібліотеці відбувся семінар бібліотечних працівників району по плануванню та звітності. Вектор бібліотечної роботи має бути націлений на інтереси громади, кожна книгозбірня має виробити власний формат бібліотечного обслуговування. Дивлячись вперед, бібліотеки мають трансформуватися в культурологічний простір, в осередки вільного спілкування, стати платформою ініціатив. Саме на цьому наголошувалось на семінарі, участь в якому взяли В. Дорож, начальник відділу культури, туризму, молоді та спорту РДА, О. Лук’янчук,директор РЦБС, Л. Гаращук, заст. директора по роботі з дітьми, Ю.Воронюк, бібліограф.

 

 

 

Кам’янецькі танцюристи взяли призові місця у Міжнародному конкурсі-фестивалі мистецтв "Зірка України - 2018"

12.12.2018
Наступного року влітку вихованці Зразкової хореографічної студії "Пірует" підкорюватимуть Болгарію, 7 грудня, юні танцюристи Зразкової хореографічної студії "Пірует", районного центру культури та мистецтва Розмай взяли участь у шостому Міжнародному конкурсі-фестивалі мистецтв "Зірка України-2018". Діти разом із керівницею Світланою Островською та батьками, поїхали до зимового міста Яремче. Втомлені, але щасливі учасники повернулися додому із двома Гран-прі у номінаціях "народна стилізація" і "естрадний танець" (композиція "Кулінарні хитрощі" та "В країні Тролів"). За словами керівниці хореографічної студії: «Запальний "Переполох" завоював почесне Перше місце, серед учасників молодшої вікової категорії та наймолодші учні студії   дошкільної вікової категорії, отримали Друге місце із танцем "Весела сороканіжка"» Кам’янецьких танцюристів організатори нагородили сертифікатом номіналом тисяча євро, а граційну керівницю нагородили почесною грамотою і медаллю "За служіння мистецтву". Зразкова хореографічна студія "Пірует" на ці гроші візьме участь у фестивалі, що відбудеться цього літа  у сонячній Болгарії.
Посилання на джерело: https://kp.20minut.ua/Podii/zapalni-tantsi-i-radist-peremogi---kamyanchani-vigrali-1000-evro-10751103.html

 

 

Чергова перемога «Піруету» !!!

12.12.2018

Зразкова хореографічна студія «Пірует», керівник Світлана Островська  РЦКМ  «Розмай» прийняли участь у Міжнародному конкурсі - фестивалі мистецтв «Зірка України» м. Яремче, де здобули одне друге місце, одне перше, два Гран-Прі та сертифікат на 1000€  на наступний конкурс у Болгарії. Щасливі учасники повернулися додому із двома Гран-прі у номінаціях "народна стилізація" і "естрадний танець" (композиція "Кулінарні хитрощі" та "В країні Тролів"). За словами керівниці хореографічної студії: «Запальний "Переполох" завоював почесне Перше місце, серед учасників молодшої вікової категорії та наймолодші учні студії   дошкільної вікової категорії ,отримали Друге місце із танцем "Весела сороканіжка"» Кам’янецьких танцюристів організатори нагородили сертифікатом номіналом тисяча євро, а граційну керівницю нагородили почесною грамотою і медаллю "За служіння мистецтву".

 

 

 

 

                                                      Я МАЮ ПРАВО

12.12.2018

В Україні щороку на честь проголошення Генеральною Асамблеєю ООН Загальної декларації прав людини проводиться Всеукраїнський тиждень права.

 В Кам’янець-Подільській центральній районній бібліотеці відбулася  година юридичних порад «Право знати свої права».  Ганна Петрик, начальник відділу правопросвітництва та взаємодії суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги,  надала консультації, куди і   як звертатися по  безоплатну  правову допомогу, і як зробити її  більш доступною для жителів нашого регіону.

Юлія Воронюк, бібліограф ЦРБ,  презентувала  книжкову виставку  «Населенню – правова освіта».  Знання своїх прав та вміння ними користуватись є невід’ємною частиною якісного життя кожного українця.

Один з розділів виставки знайомить з документами про права ВІЛ-інфікованих громадян України, інший - привертає увагу до проблеми насильства.  Інформацію про права дитини теж можна почерпнути з матеріалів, представлених на книжковій виставці.

А ще користувачі бібліотеки мали змогу протягом тижня переглянути матеріали, представлені на книжковій виставці.

В цілому, всі заходи Тижня права спрямовані на підвищення рівня правової культури кожного члена суспільства.

 

 

 

 

 

 

Церква християн віри євангельської «Асамблея Божа» відзначала 6 річницю створення та День подяки

03.12.2018

2 грудня 2018 року в конференцзалі готелю «7 днів» церква християн віри євангельської «Асамблея Божа» відзначала 6 річницю створення та День подяки. На запрошення пастора Ігора Тесленко в урочистому  богослужінні взяли участь спеціалісти РЦТОКС,  єпископ Хмельницької області пастор церкви «Світло Христове»  Ростислав Мурах. З привітальними музичними подарунками на свято завітали  музичний гурт «Мелодія», саксафоніст Ігор Мельник.У виконанні народної хорової капелли «Журавлик» прозвучала молитва «Отче наш» та духовний гімн України «Боже Великий, Єдиний» 

 

 

Третій в Кам’янці-Подільському Молитовний сніданок

03.12.2018

30 листопада 2018 року представники відділу культури, туризму, молоді та спорту взяли участь у Третьому в Кам’янці-Подільському Молитовному сніданку, який пройшов за участю народного  депутата України Юрія Тимошенко, депутата обласної ради  Володимира Федорчука, міського голови Михайла Сімашкевича, заступника міського голови Вадима Савчука, керуючої справами міської ради Яни Мельничук, директор департаменту гуманітарної політики  Альони Куземи, благочинного Кам’янець-Подільського району УПЦ КП, митрофорного протоієрея отця Олександра Цісара, заступника Голови Всеукраїнського Союзу Церков ЄХБ Миколи Каспрова, Пастора церкви «Світло Христове» Ростислава Мурахи, представників духовенства, політичних діячів та громадськості.

Священнослужителі різних конфесій молилися за злагоду та мир в Україні, за армію, за поранених, за сім’ї загиблих. Молитва «Отче наш» та  духовний гімн України «Боже Великий, Єдиний»  прозвучали у виконанні народної дитячої хорової капелли  «Журавлик».

 

 

120 річниці з дня народження першого патріарха УАПЦ Мстислава Скрипника

27 листопада на запрошення настоятеля парафії Богоявлення Господнього Української Автокефальної Православної церкви протоієрея о. Ігора Герія, благочинного Кам'янець-Подільського району, спеціалісти відділу культури, туризму, молоді та спорту взяли участь у святковому богослужінні, приуроченому 120 річниці з дня народження першого патріарха УАПЦ Мстислава Скрипника .

Божествену Літургію очолив митрополит  Макарій- Предстоятель Української Автокефальної Церкви.

 

 

 

 

 150-річчя  утворення «Просвіти»

У Кам’янець-Подільській центральній районній бібліотеці 27.11.2018. з нагоди  відзначення 150-річчя  утворення «Просвіти» відбулась краєзнавча зустріч за участі Віталія Міхалевського, голови Хмельницького обласного об’єднання Товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка, В’ячеслава Полятинчука, голови Кам’янець-Подільського міського об’єднання Товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка, Анатолія Гаврищука, краєзнавця. Під час зустрічі обмінялися думками про роль  «Просвіти» в сучасному суспільстві  і  на Поділлі.

                                                   

 

Незборена пам'ять

25.11.2018 

23 листопада  в Кам'янець-Подільській РЦБС  пройшли заходи з нагоди 85 річчя з дня пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років, години історичної правди, години - реквієми, історичні години, презентація книжкових тематичних виставок тощо.  Метою яких є  формування  щирих людських почуттів, співчуття до трагічної долі рідного народу, громадянської відповідальності за його майбутнє.

У Центральній районній бібліотеці відбулася презентація книги «Незборена пам'ять», яку подарував Дмитро Леонтійович Савчук, уродженець с. Кадиївці. В ній  автор  розповідає про події, що прокотилися долями його земляків у буремні 20-40 роки ХХ століття: часи голодомору, німецької окупації . Книга є цікавою за викладом матеріалу, вона висвітлює маловідомі факти на прикладі історії с. Кадиївці.

Працівники центральної районної бібліотеки щиро дякують Дмитру Леонтійовичу Савчуку за цікаву та необхідну книгу.

 

Річниці Дня Гідності та Свободи

 

З нагоди відзначення п'ятої річниці Дня Гідності та Свободи в Кам'янець-Подільській центральній районній бібліотеці відбувся альманах пам'яті «Живим - пам'ятати», в рамках якого було презентовано книгу Юлії Кошель «Це твоя і моя війна», присвячена Герою Миколі Гордійчуку, який був активним учасником КВН «Наш формат», ведучим молодіжної програми «Шоу кадрів», засновником та солістом гуртів «Своєрідне», «The Dendi». Відомий також як Нік Своєрідний. Під час Революції Гідності був бійцем 15 сотні самооборони Майдану та воював на Сході.

На захід була запрошена мати героя Миколи Гордійчука – Людмила. В рамках презентації звучали вірші Миколи Вінграновського «Український прелюд», Володимира Сосюри «Перед битвою» у виконанні Віталія Пилипчука, Остапа Королюка. Образ Юлії Кошель, виконала Єлизавета Войткова. Під час виконання композиції гурту «Океану Ельзи»  «Обійми мене» представлено хореографічну постановку у виконанні  Вадима Івасюка та Вікторії Пшенишнюк, студентами Кам'янець-Подільського коледжу культури та мистецтв.

 Майдан -  це вияв справжності українського народу, вияв непокори злу. Тому перегляд відеороликів «Мені болить моя Україна», «Пам'яті Небесної Сотні», «Небесну Сотню, Господи прийми!» викликали  почуття щему та вдячності  у всіх присутніх.

Молодь, що була присутня на заході, особливо схвилювали рядки із пісень Миколи Гордійчука «Твоє призначення має значення!», «Герой, повертайся живим».

По завершенні заходу було переглянуто відеоролик  «Останній вірш…». Начальник відділу культури, туризму, молоді та спорту РДА Віктор Дорож висловив слова вдячності матері Героя та запевнив, що пам'ять про нього житиме вічно.

 

Толерантність врятує світ

19.11.2018

 

Толерантність – це мистецтво жити в світі несхожих людей і ідей, терпимість думок, поведінки та поглядів інших. У Міжнародний день толерантності Кам’янець-Подільською районною бібліотекою для дітей було проведено інфоквест «У країні Толерантності». Користувачі бібліотеки-учні 8-го класу Довжоцького НВК навчались мистецтву толерантності під час конкурсів «Народна скарбничка ввічливості», «Привітання», «Ми серед людей», «Ми в гостях», «Цікаве слово», «Компліменти» тощо. Рівень толерантності  підлітків визначили за допомогою тестів  «Чи толерантна я людина?» та гри «Чарівна рука» під час якої діти на долоньках з паперу писали гарні вчинки. Корисним був «Мішечок порад» від ведучих та правила толерантного спілкування. Захід вдало доповнила книжкова виставка-порада «Толерантність. Це стосується кожного»  

 

 

 

   Приворотський сільський будинок нагороджений подякою 

16.11.2018  

Відповідно до листа управління культури,  національностей та релігій ОДА від 12.04.2018№ 02-670 «Про проведення регіонального етапу Всеукраїнського огляду –конкурсу клубних закладів у сільській місцевості»  серед сільських закладів культури області протягом року проводився огляд –конкурс  клубних закладів у сільській місцевості. За поданими документами, Приворотський сільський будинок культури-директор Виниченко Любов Василівна,  нагороджений подякою   обласного  науково-методичного центру культури і мистецтв за високий рівень підготовки.

Дякуємо за плідну працю!

 

Диплом за 1 місце

16.11.2018

У цьому році РЦКіМ «Розмай» взяв участь у обласному конкурсі на кращий веб-сайт та інтернет сторінку (у соціальній мережі) клубного закладу. За підсумками   конкурсу районних будинків культури та центрів культури) сторінка РЦКіМ «Розмай» визнана кращою в області та нагороджена  дипломом за 1 місце.

Дякуємо за плідну працю!

 

 

 

Навчальний тренінг на тему «Розпізнавання та реагування на дискримінацію»

15.11.2018

13-14 листопада, на запрошення Представника Уповноваженого  Верховної Ради України з прав людини, спеціалісти відділу культури, туризму, молоді та спорту, відвідали навчальний тренінг на тему «Розпізнавання та реагування на дискримінацію», організований Уповноваженим Верховної Ради  України з прав людини та Представництвом Фонду імені Фрідріха Еберта  в Україні, що відбувся в м. Хмельницький.

Тренінг провели заступник начальника відділу рівних прав і свобод  Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини Рондяк Ксенія та головний спеціаліст відділу  рівних прав  і свобод   Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини Парубок Вікторія, які ознайомили учасників з питаннями дискримінації за ознаками етнічного походження, релігійних переконань, за ознакою інвалідності та стану здоров’я. Проведено ряд практичних занять на розпізнавання дискримінації.