Кам’янець-Подільська
Районна Державна Адміністрація
Кам’янець-Подільський район, Хмельницька область

Культура

«Чай і про чай» чайна церемонія по-китайськи

18.06.2019

   

Чай – найрозповсюдженіший напій на земній кулі, один з найдавніших напоїв, вживання якого нерозривно пов’язане з національною культурою, господарством та історичними традиціями багатьох народів. Елегантно пити чай, світ навчили китайці. Саме у Китаї зародилися традиції проведення чайних церемоній. Цього року, Президент України оголосив - 2019 рік  Роком Китаю в Україні. З нагоди відзначення  Року Китаю в Україні у районній бібліотеці для дітей, оформили  книжкову виставку «Дивовижна країна – Китай».

Про мистецтво чаювання,  історію, значення та особливості його приготування крок за кроком, читачі бібліотеки дізналися  від бібліотекаря Тетяни Павлуцької,  під час чайної церемонії по-китайськи «Чай і про чай». Вдалим доповненням до заходу, став перегляд відеонарису "Традиції і звичаї Китаю". По закінченні, діти на аркушах паперу, написали побажання добра і миру своїм друзям, китайською мовою.

 

 

Дитинство - країна казкових забав і розваг

3.06.2019

З початком літа в Кам’янець-Подільській районній бібліотеці для дітей завжди стає весело та гамірно. Адже 1 червня ми святкуємо Міжнародний день захисту дітей – прекрасне свято радості, одвічної надії та дитинства.  А дитинство – це чудова пора сподівань та здійснення мрій.

В Країні дитинства мешкають маленькі мрійники – сонячні, наймиліші в світі діти – наше майбутнє.

Зі святом дітей вітали  кумедний розбишака Клоун, веселий мрійник Незнайко, всемогутній Кощій та вередлива Баба Яга. Діти розгадували

 

веселі загадки, демонстрували спритність у спортивних іграх, змагались у різноманітних конкурсах та вікторинах, наприклад,  «Чи знаємо ми свої права», «Карлики та Велетні», «Чарівна паличка», «Політ на мітлі».  Разом з казковими героями співали пісні та танцювали. Було як завжди весело та драйвово.

День захисту дітей – це не тільки свято для самих дітей, це і нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, щоб усі діти росли щасливими, вчилися, займалися улюбленою справою і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї країни.

 

 

 

 

У книжок немає кордонів

20.05.2019

Сьогодні Європейський Союз – це сім’я демократичних європейських країн, що спільно працюють за ради миру та процвітання.

Намагаючись інтегруватися в європейське співтовариство, Україна і почала відзначати День Європи. На Україні це свято сприймається як спосіб приєднання до тих цінностей, яких дотримуються в ЄС.

З метою виховання у громадян поваги до національних, духовних, культурних надбань європейських народів, формування пізнавальної, інтелектуальної, творчої активності молоді ,у пункті європейської інформації (ПЄІ), що діє при центральній районній бібліотеці,презентовано виставку – досьє « У книжок немає кордонів». Заходи до Дня Європи пройшли також у бібліотеках – філіях сіл Княжпіль, Панівці, Кульчиївці, Завалля.

 

У ДЕНЬ ВИШИВАНКИ - ХАЙ ЗБУДУТЬСЯ МРІЇ,
ЖИТТЯ ХАЙ ВИРУЄ В ЯСКРАВИЙ ЦЕЙ ДЕНЬ.
ХАЙ МИР НА ПЛАНЕТІ УСІЙ ЗАПАНУЄ,
В СУЦВІТТІ ПРЕКРАСНИХ І РІДНИХ ПІСЕНЬ.

КОЛЕКТИВ ВІДДІЛУ КУЛЬТУРИ, ТУРИЗМУ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ КАМ"ЯНЕЦЬ - ПОДІЛЬСЬКОЇ РДА ВІТАЄ УСІХ УКРАЇНЦІВ З ВСЕСВІТНІМ ДНЕМ ВИШИВАНКИ.

                                

 

 

 

 

 

 

Свято національної єдності    

16.05.2019

16 травня в Україні відзначають Всеукраїнський день вишиванки. Це гарне свято, під час якого до чудових весняних квітів, що дарує нам природа, українці додають й яскраві барви етнічного вишитого одягу.

У Кам’янець-Подільській  центральній  районній бібліотеці провели  презентацію книжкової виставки «Вишиванка український оберіг», де було представлено літературу по мистецтву про вишивки  українського орнаменту. Спрямовану на відновлення національного одягу, ознайомлення з традиціями створення і носіння вишиванок, сучасними тенденціями в їх оздобленні тощо.

 

Бібліотеки і захист планети

15.05.2019

 

Виходячи із цілей сталого розвитку України, які передбачають відповідальне споживання, захист планети, забезпечення життя на Землі, в центральній районній бібліотеці відбувся семінар бібліотечних працівників району на тему « Бібліотеки і захист планети».

Проводячи екопросвітницьку діяльність, книгозбірні мають оцінити свої можливості та ресурси та активно популяризувати природничо-екологічні знання, виховувати екологічну свідомість, вчити любові до природи та бережливого до неї ставлення.

В обміні успішними практиками взяли участь бібліотечні працівники сіл Кульчиївці, Панівці, Завалля, Шустівці, Кадиївці, Слобідка- Рихтівська, Камянка.

 

 

 

 

Концерт фортепіанної музики

11.05.2019

7 травня в Кам’янець-Подільській районній дитячій школі мистецтв відбувся концерт фортепіанної музики учнів класу викладача Поліни Білопольської.

В програмі концерту прозвучали класичні та сучасні твори. В заході взяли участь випускники Поліни Борисівни - Жанна Мадич (випускниця 1985 року), вона ж і ведуча концерту, та Вадим Волощук (випускник 1998 року), який зіграв у дуеті з своїм сином Назаром.

 

 

 

 

 

Подарунок для мами

11.05.2019

 Весна дарує нам багато чудових свят,  одне з яких - свято Матері. Материнська любов не знає ні страху, ні сумнівів, ні розрахунків. Вона очищає нас, зігріває, зупиняє перед безоднею. Тому символічно, що саме в травні, коли сади буяють пахучим цвітом, ми вітаємо своїх найдорожчих та найближчих.

 Читачі районної бібліотеки для дітей також вирішили привітати своїх матусь. Під час творчої майстерні «Подарунок для мами» діти виготовили власноруч дарунки. Умілі дитячі рученята створили прекрасні листівки та написали щирі привітання своїм найріднішим.  Адже ніщо так не порадує матір, як увага та подарунок, до якого діти додали краплинку свого серця та щирої любові.

    

Мелодії весни в Оринині

11.05.2019

Протягом навчального року в Орининській школі мистецтв відбувається велика кількість різноманітних концертних заходів. Але звітний концерт – це особлива подія. Це яскрава презентація всіх напрямків роботи мистецького закладу. Тож і цього року жителі та гості с. Оринин мали можливість отримати безліч приємних емоцій від творчості учнів школи, які у своєму виконанні гармонійно поєднали класичну та народну музику, мистецтво танцю та вокального співу, сучасні ритми та народні мелодії.

На сцені Орининського будинку культури свою високу виконавську майстерність показали викладачі та вихованці школи: класу народних інструментів (викладачі Руслан Барладин, Наталія Барладин), класу духових та ударних інструментів (викладачі Валентин Гнатюк, Ігор Скрипник), класу фортепіано (викладач Вадим Ухач), класу вокалу (викладач Ірина Бугера), класу хореографії (викладач Даніела Березовська).

Розмаїттям барв та технік зачаровувала присутніх виставка художніх робіт учнів класу образотворчого мистецтва (викладачі Олександра Кричковська та Олена Гаращук).

Традиційно зі словами подяки до присутніх звернувся голова Орининської сільської ради Валер’ян Мокрицький. Адже викладачі та учні школи  створили справжнє свято для батьків та жителів села. Тільки мистецтво розвиває у юного покоління талант, естетичні смаки та виховує справжніх патріотів України.

        

            

    І пам’ять про війну нам книга оживляє

10.05.2019

До Дня перемоги  над нацизмом у Другій світовій війні та Дня пам’яті та примирення  у Кам’янець-Подільській центральній районній  бібліотеці була презентована виставка-заклик «І пам’ять про війну нам книга оживляє». Мета виставки – ознайомити читачів з творами на тему Другої світової  війни, зацікавити новими виданнями та маловідомими документами.

В бібліотеках  Кам’янець-Подільської РЦБС проходили акції пам’яті «Війні немає забуття» ( ДРБ, бібліотеки-філії сіл Кадиївці, Слобідка-Рихтівська, Кам’янка).

Віча пам’яті «Вічна пам’ять полеглим, вічна слава живим» зібрали чимало присутніх  у селах Княжпіль,Рихта, Привороття.

Пам’ятати про ці дні, про тих, хто не повернувся з далеких фронтових доріг,   – наш святий обов’язок. Бо пам’ять потрібна живим.

 

 

Учні Кам’янець-Подільської районної дитячої школи мистецтв взяли участь у фестивалі народної музики та мистецтва

06.05.2019

Учні Кам’янець-Подільської районної дитячої школи мистецтв взяли участь у фестивалі народної музики та мистецтва «Фольк-фест», що проходить 1-4 травня 2019 року в Кам’янці-Подільському.

Незабутні враження, бурхливі емоції та гарний настрій були як у юних артистів, так і в глядачів. Кожен учасник фестивалю був нагороджений пам’ятним дипломом, а викладачі отримали від організаторів подяки за високий рівень підготовки учасників.

 

 

 

 

Кобзарському роду нема переводу!

22.04.2019

20 квітня в Кам’янці-Подільському відбувся Всеукраїнський фестиваль-конкурс бандурного мистецтва «Кобзарському роду нема переводу!», участь у якому взяли понад 300 представників зі всієї України - від Чернігова до Ужгорода.

Учні Кам’янець-Подільської районної дитячої школи мистецтв по класу бандури (викладач Леонтина Савіцька) також взяли участь в конкурсних прослуховуваннях і вибороли почесні місця. Марина  Луцак посіла  ІІІ місце,

Анна Боднар  – IV місце.

У рамках всеукраїнського фестивалю учасники представили біля Ратуші величнее музичне дійство – виконали наживо відому стрілецьку пісню «Ой, у лузі червона калина».

 

 

З нагоди Дня охорони пам’яток культурної спадщини відбувся круглий стіл

«Збереження архітектурної спадщини Хмельниччини»

19.04.2019

 18 квітня в нашій державі відзначався День охорони пам’яток культурної спадщини. З цієї нагоди  в  конференц-залі Національного історико-архітектурного заповідника «Кам’янець» було проведено круглий  стіл «Збереження архітектурної спадщини Хмельниччини». Участь у ньому  взяли головний спеціаліст відділу культури, туризму, молоді та спорту РДА Віктор Травінський та спеціаліст цього відділу Катерина Гурська.

Обговорювалися найважливіші проблемні питання в царині охорони культурної спадщини. Зокрема, основна увага приділялася оформленню пам’яткоохоронної документації. Фахівці відділу ознайомили учасників зібрання  з роботою, яка проводиться в районі в цьому напрямку, питаннями, що стосуються співпраці з ОТГ.

Головним підсумком роботи круглого столу  стане видання посібника Методичних рекомендацій  з питань охорони культурної спадщини Хмельницьким обласним науково-методичним центром культури і мистецтв.                                                             

 

Звітний концерт фортепіанного відділу 

17.04.2019

16 квітня в Кам’янець-Подільській районній дитячій школі мистецтв відбувся звітний концерт фортепіанного відділу.

В процесі навчання гри на фортепіано діти вивчають різні жанри, стилі та напрямки, які розвивають їхні музичні здібності та формують музичний смак. Яскравим доказом цього стали артистичні виступи учнів. Програма концерту була розрахована на слухачів з різними смаками - класичні твори заворожували своєю витонченістю, народні пісні допомагали відчути зв’язок із своїм народом, джазові ритми вносили загадковість та відчуття легкого гумору, сучасні мелодії додавали енергії.

Ведуча концерту Ірина Морочковська розповіла про конкурси, в яких взяли участь юні піаністи протягом навчального року. Присутні із задоволенням слухали виступи та не шкодували долонь для оплесків.

 

У РЦКМ «Розмай» відбувся огляд-конкурс клубних формувань району

15.04.2019

    

З метою активізації та удосконалення діяльності любительських об’єднань та клубів за інтересами,  організації змістовного відпочинку, культурно-освітньої та дозвіллєвої діяльності серед різних верств населення, запровадження нових ефективних форм та методів у роботі любительських об’єднань та клубів за інтересами  13 квітня у РЦКМ "Розмай" відбувся огляд-конкурс художніх колективів, любительських об’єднань, клубів за інтересами та інших клубних формувань сільських клубних закладів Кам’янець-Подільського району.

Аматорів народного мистецтва  привітали начальник відділу культури, туризму, молоді та спорту райдержадміністрації Віктор Дорож та директор РЦКМ "Розмай" Володимир Кусік.

Усі учасники представили гідно свої клубні заклади та були нагороджені дипломами й відзнаками.

 

Учні Кам’янець-Подільської районної дитячої школи мистецтв

презентували велику концертну програму

12.04.2019

Олександра Савчук і Даріна Макарова навчаються в Кам’янець-Подільській районній дитячій школі мистецтв четвертий рік. Вони двоюрідні сестрички і в той же час найкращі подруги. За роки навчання в класі фортепіано вони навчилися грати в дуеті і є найактивнішими учасниками всіх шкільних концертів. Ось і 11 квітня в школі лунали чарівні звуки фортепіано. Сестрички разом із своїм викладачем Іриною Морочковською підготували для глядачів велику та цікаву програму. Оцінкою вдалого виступу був гарний настрій та щирі оплески глядачів.

 

 

 

Учень Кам’янець-Подільської районної дитячої школи мистецтв

Віктор Шухтуєв виборов ІІІ місце в обласному конкурсі

11.04.2019 

10 квітня в Хмельницькому музичному коледжі ім. В.І.Заремби відбувся обласний конкурс виконавців на струнно-смичкових інструментах – учнів мистецьких шкіл  ім. Г. Кротенка.

Учень 6 класу Кам’янець-Подільської районної дитячої школи мистецтв Шухтуєв Віктор (викладач Лілія Вінцерська, концертмейстер Марія Дубік) у номінації «Скрипка» виборов почесне ІІІ місце.

Хочеться нагадати, що16-17 березня на базі Кам'янець-Подільського Національного університету імені Івана Огієнка відбувся ІІ Всеукраїнський музичний конкурс «Music Uni Fest», де Віктор у номінації «Музичне мистецтво» посів ІІ місце.

Колектив школи бажає Віктору та викладачам нових вдалих виступів і перемог.

 

 

 

Звітував відділ народних інструментів

10.04.2019

9 квітня в Кам’янець-Подільській районній дитячій школі мистецтв пройшов звітний концерт відділу народних інструментів. У ньому взяли участь кращі учні школи по класу баяна, акордеона та бандури. На розсуд глядачів були представлені твори українських та закордонних композиторів. Яскраво та виразно в програмі концерту звучали  ансамблі, тріо та дуети.

Дирекція школи щиро вдячна батькам, які обрали для навчання дітей саме ці інструменти та підтримують таку гарну справу – розвиток в мистецьких закладах українських народних інструментів.

 

 

В центральній районній бібліотеці відбулася

музейна година «Готель «Бель-в’ю». Історія в особах».

10.04.2019

На відзначення 100-річчя кам’янецької доби Директорії УНР, Міжнародного дня пам’яток та історичних місць в Кам’янець-Подільській центральній районній бібліотеці відбулася музейна година «Готель «Бель-в’ю». Історія в особах».

Ознайомили присутніх з періодом кам’янецької доби Директорії УНР, історією готелю «Бель-в’ю» - пам’ятки архітектури ХІХ ст. О.Венгрова,  завідувач відділу маркетингу та інвестування музею, А.Ніколаєва,  науковий працівник, І.Лехіцька, лектор, П.Ігнатьєв, фотограф,

С.Полятинчук,  голова Кам’янець-Подільського об’єднання товариства «Просвіта» ім. Т.Шевченка.

Кам’янець – столиця УНР. Кам’янчани мають знати історію міста, в якому живуть, історію тих будівель, в яких навчаються та працюють. Готель «Бель-в’ю» має свою історію в особах - генерала Дверницького, Симона Петлюри, Олександра Кошиці, Євгена Маланюка.

Викладку літератури до 100-річчя боротьби УНР презентувала бібліограф ЦРБ. Прозвучали музичні твори «Щедрик» та «Козацький марш» у виконанні викладачів та учнів школи ім. Ф.Ганіцького.

Захід було проведено спільно з Кам’янець-Подільським державним історичним музеєм-заповідником, міською бібліотекою ім. К.Солухи, районним центром туризму та охорони культурної спадщини відділу культури, туризму, молоді та спорту Кам’янець-Подільської РДА.

Підготувала завідуюча  відділом обслуговування Оксана Клімова.

 

 

 

Змагались юні книгомани

10.04.2019

Традиційно в Кам’янець-Подільській районній бібліотеці для дітей відбувся другий тур Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія - 2019». Він проводиться щорічно з метою підвищення рівня читацької компетентності дітей через заохочення їх до систематичного читання, розвитку комунікативних навичок, критичного мислення, кращої соціалізації і самореалізації підростаючого покоління.

За звання кращого читача району змагалися учні 7-х класів – найактивніші читачі бібліотек Кам’янеччини. Діти продемонстрували  свої знання сучасної вітчизняної та зарубіжної літератури, підтвердили справжню любов до книги й читання. Учасники взяли участь у конкурсах «Розумники та розумниці», «Музичний метроном», «Відгадай автора твору».

Компетентне журі в складі Оксани Лук’янчук, директора РЦБС, Людмили Прокоф’євої,  завідуючої організаційно-методичним відділом РЦБС, Оксани Загоруйко , бібліотекаря центральної районної бібліотеки, визначило переможця конкурсу. Ним стала  Сенчук Анна,  читачка бібліотеки-філії с.Залісся-1, яка представлятиме Кам’янеччину на обласному турі конкурсу.

Дзвінкоголосі пісні та чудовий настрій подарувала учасникам конкурсу Корник Олена, читачка бібліотеки с. Завалля.

 

 

Відбувся семінар для викладачів мистецьких шкіл району 

4.04.2019

3 квітня на базі Кам’янець-Подільської районної дитячої школи мистецтв відбувся районний навчально-методичний семінар на тему «Психофізіологічні аспекти формування музично-теоретичних навичок в учнів молодших класів мистецьких шкіл», в якому взяли участь викладачі мистецьких шкіл Кам’янець-Подільського району та об’єднаних територіальних громад по класу музично-теоретичних дисциплін.

Семінар провела викладач Кам’янець-Подільської РДШМ Дубік Марія Вікторівна.

 

 

  Мелодія  ліній

4.04.2019

                                                                    Картини живуть своїм власним життям,

                                                                    народженим душею художника.

                                                                                                                  Вінсент Ван Гог

Серед сучасних митців, що з успіхом генерують художні ідеї та проекти, осмислюють і сприяють творенню нашого життя за законами гармонії і краси, знакове місце на Поділлі посідає графік, живописець, педагог Борис Михайлович Негода.

У Кам’янець-Подільському державному історичному музеї-заповіднику експонується виставка робіт Бориса Михайловича. Напередодні ювілею -  75-річчя з дня народження - Бориса Негоди, заслуженого художника України, члена НСХУ, уродженця села Калиня Кам’янець-Подільського району   бібліотекарі Кам’янець-Подільської РЦБС відвідали Кам’янець-Подільський державний історичний музей-заповідник. У  галереї  мистецтв Алла Ковальчук, завідуюча  художнім  відділом презентувала виставку пастелей Бориса Михайловича.

- У його роботах – історія і душа українського народу. Вся його творчість – поєднання думки з емоціями, передача внутрішньої сутності, випромінювання  духовної енергії. Це треба бачити, відчувати,  бо слова перед мистецтвом безсилі, - наголосив Андрій Павловський,  молодший науковий співробітник КПДІМЗ.

Підготувала Оксана Клімова, завідуюча відділом обслуговування ЦРБ.

 

 

Подільський дивоцвіт - 2019

3.04.2019

       

 

29-30 березня в місті Кам’янець-Подільський було проведено дев’ятий обласний конкурс виконавців на народних інструментах серед учнів мистецьких шкіл “Подільський дивоцвіт”. Кам’янець-Подільську районну дитячу школу мистецтв на конкурсі представили 4 учасники:

  • І місце – Гринько Богдан (баян, 2 клас, викладач Морочковський В.М.);
  • ІІІ місце – Тимчук Богдан (баян, 5 клас, викладач Корба В.О.);
  • ІІІ місце – Шухтуєв Віктор (скрипка, 6 клас, викладач Вінцерська Л.Д., концертмейстер Дубік М.В.);
  • ІV місце – Боднар Ганна (бандура, 6 клас, викладач Савіцька Л.Л.).

Вітаємо учасників та викладачів з перемогою та бажаємо нових творчих досягнень.

Якщо читає дитина -  Україна буде вільна і єдина!

25.03.2019

У вінок весняних свят гарно вплітається  Всеукраїнський тиждень дитячого читання ,  який вирізняється особливим колоритом – дитячими дзвінкими голосами, сміхом, гумором і книгами.

Традиційно такий Тиждень відбувся у Кам'янець-Подільській районній бібліотеці для дітей під гаслом: «Якщо читає дитина – Україна буде вільна і єдина!».  У цей період проходили різноманітні заходи, спрямовані на залучення підростаючого покоління до невичерпних джерел знань. Діти читали книги, грались, відгадували загадки, кросворди і навіть танцювали у бібліотеці.

Тиждень розпочався ерудит-турніром «Чит@ю – про все знаю!» Юні  ерудити змагались за звання найрозумнішого та найкращого читача  під час конкурсів: «Збери літери», «Покажи назву», «Хто я?», «Впізнай героя книги», «Веселий танок». Для користувачів-дітей 1-го класу було проведено голосні читання казки Івана Франка «Фарбований лис». Любителі казок мали змогу подивитись інсценівку музичної лялькової вистави «Колобок-супермен» під час проведення літературного свята «Час казки прийшов». Старшокласники насолоджувались запашною кавою та читанням цікавих та повчальних книг  в літературному кафе «Book&кава». Веселі завдання на логіку та спритність розгадували учні четвертого класу під час загадкового асорті «Якщо мудрий - відгадай». Закінчився Тиждень Non-Stop акцією «Обирай українську книгу». Протягом дня читачі, які читали книги українських авторів отримували подарунок від бібліотеки.

 

Сольний концерт Альони Балан

22.03.2019

Гарною традицією Кам’янець-Подільської районної дитячої школи мистецтв стали сольні концерти найкращих випускників. Ось і 19 березня в концертному залі школи мистецтв відбувся сольний концерт випускниці – учениці 6 класу естрадного співу Балан Альони, що проживає у с.Кадиївці.

В маленькій допитливій дівчинці 6 років тому викладач Наголюк Тетяна Василівна розгледіла обдаровану особистість.

Щоб виростити юного музиканта, потрібен час, наполеглива щоденна праця, здібності і досвід. Сольний концерт – це відповідальний підсумок роботи учня і викладача. Поринути у надзвичайний і чаруючий світ музики та послухати виступ Альони прийшли учні та викладачі школи, батьки та гості.

На свій концерт Альона приготувала для глядачів програму з 11 творів, а заключну пісню виконала дуетом із своїм викладачем Тетяною Василівною.

Ми впевнені, що талант юної співачки залишив приємні враження у серцях глядачів,а почуття щирості, любові до музики, які закладались у нашій школі мистецтв, залишаться з нею назавжди.

 

 

  Поезія – душі перлина

22.03.2019

 З нагоди Всесвітнього дня поезії в рамках пункту європейської інформації (ПЕІ), що діє при Кам’янець-Подільській центральній  бібліотеці, вшанували її величність Поезію.  

Маргарита Шевернога, поетеса, авторка шістьох поетичних збірок, двох книжок перекладів з російської, новел і оповідань, літературних рецензій,  упорядниця і редакторка колективних збірок і альманахів, порадувала своєю поетичною творчістю   молодь - студентів  Кам’янець-Подільського коледжу культури і мистецтв режисерського відділу.

Переглянувши відео про поетесу  «Усе моє життя - цікава п’єса», зрозуміли, що поезія - найголовніше у її житті. Поряд з  її лірикою  прозвучала мелодія скрипки у виконані Віктора Шухтуєва, учня РДШМ , якому акомпанувала  за  фортепіано Марія Дубік, пісні виконали   Аріна  Пономарьова та Анастасія Білик, учениці РДШМ. На згадку про теплу зустріч Маргарита Володимирівна подарувала бібліотеці свої книги.

Представлена на книжковій виставці «Любителям  поезії» література  ознайомила відвідувачів книгозбірні з ліричними сонетами В. Шекспіра та Ф. Петрарки, віршами М.Цвєтаєвої, А. Ахматової, В.Симоненка, В.Стуса, Б.Олійника, П.Тичини, Л.Костенко, які вражають своєю романтичною схвильованістю та щедрістю почуттів, тонкою, проникливою лірикою, а також збірками подільських поетів.

Оксана Клімова,

завідуюча відділом обслуговування ЦРБ.

 

 

На базі центральної районної бібліотеки відбувся методичний день за темою «Інтеграція бібліотек  у краєзнавче середовище»

21.03.2019

Краєзнавство – джерело розвитку творчої особистості та формування національно свідомого громадянина. Саме краєзнавство є підґрунтям патріотичного виховання молоді. Про це йшлося на методичному дні для бібліотечних працівників  Кам’янець-Подільської РЦБС.

З консультацією «Краєзнавче ядро бібліотеки: його складові, функції, завдання» виступила методист Наталя Каратєєва.  Перед працівниками також виступили провідні фахівці бібліотеки Наталя Каспрук та Юлія Воронюк.

Заступник директора РЦБС Людмила Гаращук наголосила на участі наших бібліотек у Всеукраїнському конкурсі дитячого читання «Книгоманія – 2019».

Директор бібліотечної системи Оксана Лук’янчук звернула увагу працівників книгозбірень на співпрацю з місцевою громадою, моніторинг читацьких запитів, вдосконалення інформаційної, освітньої, меморіальної, культурно -дозвіллєвої, соціально- комунікативної функцій бібліотек.

Насамкінець було презентовано літературно- музичну годину  «Мереживо доріг Володимира Івасюка»( в рамках відзначення його 70-тиріччя на державному рівні).

Людмила Прокоф’єва,  

завідуюча організаційно -методичним відділом РЦБС.

 

 

оркестровий відділ районної дитячої школи мистецтв

15.03.2019

     

 

14 березня  в теплій атмосфері затишного залу Кам’янець-Подільської районної дитячої школи мистецтв відбувся звітний концерт оркестрового відділу.

В рамках концерту звучала мелодійна класична та сучасна українська музика. Чудовий весняний настрій глядачам дарували учні по класу скрипки (викладач Лілія Вінцерська), хорового класу (викладач Тетяна Наголюк), класу гітари (викладач Юрій Шаркевич), класу сольного співу (викладач Олег Швець), класу духових інструментів (викладачі Михайло Станько та Сергій Касприк).

Особливо вразили глядачів виконання хору та інструментальних ансамблів. Чудовий виступ та піднесений настрій подарували глядачам талановиті артисти.

 

"Нам сяє світло Кобзаря"

11.03.2019

   

В бібліотеках Кам’янець- Подільської РЦБС пройшов цикл заходів з нагоди 205-ї річниці з дня народження Т. Шевченка.

Так, в центральній районній бібліотеці відбувся мистецький етюд «Т. Шевченко в світлинах заслуженого журналіста України  Станіслава Стояновського». Поетичний онлайн марафон «Читаємо Шевченка разом» проведено в  дитячий районній бібліотеці. Літературно-поетичні читання  «І знов іде Шевченкова весна» пройшли  в бібліотеках-філіях сіл Завалля, Нагоряни, Рихта, Слобідка-Рихтецька, Залісся-1, Кульчиївці.

 У селі Кам’янка відбулося покладання квітів до пам’ятника Т.Г.Шевченка. Поезія Шевченка, його полум’яне слово звучало як гімн нації, як заклик «Єднаймо душі словом Кобзаря».

У центральній районній бібліотеці відзначили день народження Кобзаря

11.03.2019

На відзначення 205-ї річниці від дня народження великого українського поета, письменника, художника. громадського та політичного діяча  Тараса Григоровича Шевченка у Кам’янець-Подільській центральній районній бібліотеці виставку робіт під назвою «Т.Шевченко в світлинах С.Стояновського»  представив Станіслав Іванович Стояновський, заслужений працівник культури України, член Національної спілки журналістів України, фотохудожник.

 

 

 

 

Відбувся конкурс на краще виконання творів Йоганна Себастьяна Баха 

6.03.2019 

5 березня в Кам’янець-Подільській районній дитячій школі мистецтв відбувся конкурс на краще виконання творів видатного німецького композитора Йоганна Себастьяна Баха.

У конкурсі взяли участь найкращі учні фортепіанного відділу нашої школи. Після обговорення, журі конкурсу визначили переможців і вручили грамоти учням, які зайняли такі почесні місця: І місце – Сінгілевич Світлана (6 клас), Савчук Олександра (4 клас); ІІ місце – Макарова Даріна (4 клас), ІІІ місце – Карімова Ельвіра (3 клас), Корба Богдана (6 клас), Зарицький Артем (2 клас).  

Кожен учасник конкурсу отримав у нагороду за виступ солодкий приз від батьківського комітету. Батьки та гості свята не шкодуючи своїх долонь вітали учасників та переможців конкурсу.

Маленькі учасники конкурсу подарували незабутні враження усім глядачам, а ведуча Ірина Морочковська запросила усіх на звітний концерт фортепіанного відділу, що відбудеться 16 квітня, на який ми запрошуємо усіх поціновувачів фортепіанної музики.

 

Колектив «Пісенне мереживо» взяв участь у Святі зустрічі весни в Хмельницькому

4.03.2019

3 березня в Хмельницькому, в парку культури і відпочинку імені М. Чекмана, відбулося Свято зустрічі весни.

Приємно відзначити, що на цей захід управління культури і туризму Хмельницької міської ради запросило й народний театр пісні «Пісенне мереживо» РЦКіМ «Розмай» (керівник Володимир Кусік).

Наш колектив взяв активну участь у дійстві й подарував усім присутнім змістовну концертну програму,  а заразом веселий настрій та яскраві емоції.

 

Перший великий виступ юних талантів

27.02.2019

26 лютого в Кам’янець-Подільській районній дитячій школі мистецтв відбувся концерт, в якому брали участь наймолодші учні нашої школи – першокласники оркестрового відділу. Своє мистецтво батькам та присутнім дарували учні по класу скрипки, гітари та сольного співу.

Перший великий виступ справив неабияке враження на маленьких артистів та глядачів. Юні таланти продемонстрували своє вміння та навички, здобуті за шість місяців навчання. Оплески, які лунали від глядачів, подарували дебютантам яскраві враження та емоції.

 

 

 

В районній бібліотеці відзначили День Героїв Небесної Сотні

22.02.2019

21 лютого в центральній районній бібліотеці відбулась зустріч із Людмилою Гордійчук з мамою євромайданівця, загиблого воїна в зоні ООС Миколи Гордійчука.

… І знову линули спогади… Про дитячі і юнацькі роки Миколи, його участь в пластунському русі. Читали його вірші, особливе хвилювання викликали його щоденникові записи, в яких роздуми про життя і смерть, про патріотизм та любов до своєї землі.

Присутні на заході ознайомились із книгами, які вміщують спогади про Миколу Гордійчука і про його обірване молоде життя.

Заходи з нагоди 5-ої річниці Небесної Сотні відбулись у бібліотеках-філіях с.Кам’янка, Кульчиївці, Нагоряни, Ріпенці, Княжпіль, а також - презентація виставки-пам’яті «Янголи на білих крилах» центральної районної бібліотеки в приміщені РЦКіМ «Розмай»

 

Кам’янеччину відвідав закарпатський циганський хор

22.02.2019

В рамках налагодження співпраці з національними меншинами районним Центром туризму та охорони культурної спадщини в приміщенні дитячої школи мистецтв 21 лютого було організовано виступ циганського хору з села Королеве Виноградівського району Закарпатської області.

Цей регіон є одним з найбільших в Україні, де мешкають понад 4 тисячі представників ромської національності. Зараз свій тур хор здійснює  на теренах Хмельницької області . У виступах звучать  пісні, що прославляють любов до Бога, до людей,  закликають до миру.                                                                                                              

 

Ті спогади, то вічний серцю біль

15.02.2019

15 лютого минає 30 років з дня виведення радянських військ з Афганістану. Війна тривала понад 9 років, більш ніж 15 тисяч молодих хлопців склали голови на чужій землі, з них понад 3000 українців.

Війна в Афганістані своїм чорним крилом торкнулася і нашого краю. Афганська кампанія залишила невиліковну рану і в серцях тих, хто брав безпосередню участь у цій війні, і тих, хто втратив друзів, синів чи батьків.

В день 30-ї річниці виведення військ з Афганістану у центральній районній бібліотеці відбулися героїко-патріотичні читання «Ті спогади, то вічний серцю біль», під час якого  студенти коледжу культури і мистецтв ознайомились з історією втягнення радянських військ у війну в Афганістані, познайомилися із зразками героїзму та самопожертви простих солдат, які з честю виконали свій військовий обов’язок.

На захід було запрошено членів творчого об’єднання «Ліра» Нелю Лещинську, Людмилу Кур’ян, Антоніну Яковенко, Людмилу Новіцьку, які продекламували вірші «Заплакало небо», «Вічна пам’ять героям», «Афганська війна», «Напрасная война», «Синдром Афганистана», «На обелиске даты», провели паралелі із сьогоднішніми подіями на сході України.

 

 

 

 

 

Колективи Кам’янець-Подільського району взяли

участь в обласному фестивалі «Червона калина»

15.02.2019

13-14 лютого в Хмельницькому обласному музично-драматичному театрі ім. М.Старицького відбувся Обласний героїко-патріотичний фестиваль «Червона калина».

Проводився він з метою пропаганди творів, які оспівують славетні подвиги українського народу, виховання у підростаючого покоління патріотичної свідомості, любові до рідного краю, його історичного минулого, вшанування полеглих за волю, єдність і незалежність України, популяризації творів патріотичної тематики минулого та сьогодення, подальшого розвитку і підтримки талановитих художніх колективів та окремих виконавців.

Бурхливі емоції й незрівнянні враження у глядачів викликали виступи усіх учасників співочого заходу. Виступ кожного колективу вирізнявся оригінальністю та артистизмом. У фестивалі взяли участь вокальні колективи, солісти, дуети, тріо, гурти з усієї Хмельницької області. Зі сцени лунали і повстанські пісні, пов’язані з героїчною історією нашого народу, і сучасні твори про незалежну Україну, і пісні, які народились під час подій на Майдані.

Кам’янець-Подільський район на фестивалі представили два колективи – оркестр народних інструментів районної дитячої школи мистецтв і вокальний ансамбль учнів старших класів «Аріель». Глядачі були в захваті від виступу наших артистів. Викладачі та учні отримали чудові враження та емоції під час виступу й спілкування з іншими колективами.

 

 

 

 

 

"І він прийшов, Валентинів день"

    14.02.2019

  14 лютого, в День святого Валентина,  відділом  культури, туризму, молоді та спорту у РЦКіМ «Розмай»  було проведено конкурсно- розважальну програму «І він прийшов, Валентинів День».    

    Заздалегідь  був оголошений конкурс «Кращий валентинчик», за результатами якого компетентне журі визначило  переможців. Ними стали Вікторія Пюро, Каріна Шкляр, Дар’я Продан, Юлія Тимофіїва, Вероніка Нарольська, Тимур Дзіваєв, Олександр та Роман Захарчуки, Богдан Мозолюк, Діана Циганкова, Аліна Міщук, Анастасія Монакова, Дарина Боровська, Макарій Колінчук.

     Начальник відділу культури, туризму, молоді та спорту Кам’янець- Подільської РДА Віктор Дорож нагородив переможців та учасників конкурсу грамотами й подарунками.

   Учнівська молодь взяла активну участь у конкурсах, вікторинах та  іграх, які проводив ведучий Олексій Шеремета.

    Під час свята прозвучали пісні у виконанні Діани Толубцової та Ростислава Байди, учнів Орининської ЗОШ.

   В рамках заходу було організовано майстер-клас з виготовлення  сувенірів до Дня святого Валентина, який  майстерно провели  працівники центральної районної бібліотеки Оксана Загоруйко та Юлія Воронюк. Усі охочі із  задоволенням приєднувалися  до них.

    Музичний супровід свята забезпечили артисти РЦКіМ «Розмай» Аліна Кусік, Микола Виниченко, Ілона Тихонюк, Ірина Співак, Олександр Зінченко.

        Своєю неповторністю та вишуканістю глядачів свята вабила фотозона «Любов. Любов. Любов…».

 

 Книги - у дарунок бібліотеці!

14.02.2019

14 лютого — не тільки свято закоханих, а й Міжнародний день книгодарування. Цього дня кожна бібліотека отримує найдорожчі подарунки – книги.

В справжнє свято книги перетворився День книгодарування у районній бібліотеці для дітей. До вихованців Довжоцького  ЗДО «Веселка» та учнів 1-х класів Довжоцького НВК завітав герой відомої казки «Золотий ключик, або Пригоди Буратіно». Разом з дітьми веселий та непосидючий Буратіно вивчав літери, відгадував загадки, співав веселі пісні. Діти брали участь у грі «Намалюй та подаруй», конкурсах «Відгадай героя казки», «Впізнай закохану пару». На згадку про бібліотеку малята отримали закладки у формі сердечок, а бібліотекарі – цікаві дитячі книги, якими буде зачитуватись не одне покоління користувачів книгозбірні.

                        

У центральній районній бібліотеці відбулася зустріч із поетом

Віталієм Міхайлевським

7.02.2019

6 лютого відзначаються іменини  Оксани. А в центральній районній бібліотеці саме цього дня відбулася зустріч з поетом, членом Національної спілки письменників України Віталієм Міхайлевським.

У виконанні  поета прозвучали пейзажні, ліричні вірші, а на завершення Віталій Міхайлевський прочитав власний вірш  "Оксана".

  

 

Обдарована молодь Кам’янеччини відвідала «Сонячну долину»

1.02.2019

1 лютого відділ культури, туризму, молоді та спорту Кам’янець-Подільської районної державної адміністрації з метою підтримки талановитої та обдарованої молоді на виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 18.02.2016 року №148 «Про затвердження Державної цільової соціальної програми «Молодь України на 2016-2020 роки» та Комплексної програми «Розвитку фізичної культури і спорту та реалізації молодіжної політики у Кам’янець-Подільському районі на 2017-2021 роки»  організував поїздку для обдарованої молоді Кам’янець-Подільського району до туристично-розважального та гірськолижного комплексу «Сонячна долина».

Для переможців і призерів всеукраїнських та обласних змагань цей день став неочікуваним і незабутнім подарунком. Діти із задоволенням  погуляли територією комплексу, побували  в зоопарку, а опісля відвідали гірськолижні забави, де весело спускалися на сноутюбах і лижах. Також вони пограли в боулінг, більярд  і теніс.

 

 

 

У РКЦМ "Розмай" вшанували пам‘ять Героїв Крут

31.01.2019

      29 січня ми вшановуємо  події кінця січня 1918 року, коли юні захисники Української Народної Республіки власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху — бій під Крутами. Саме з такої нагоди в  РЦКіМ «Розмай» відбулася лекція-бесіда, присвячена 101-ій річниці пам'яті Героїв Крут для студентів коледжу культури і мистецтв, які проходять перед дипломну практику у РЦКіМ «Розмай». У бесіді  також взяв участь директор коледжу культури і мистецтва Сергій Нижник.