Кам’янець-Подільська
Районна Державна Адміністрація
Кам’янець-Подільський район, Хмельницька область

Культура

                           

 Святий Миколай

19.12.2018

Кожного року в Україні відзначають свято присвячене пам’яті милосердя Святого Миколая. Напередодні цього свята діти пишуть листи та зображують Святого Миколая, вкладаючи в свої листи і малюнки всю душу і натхнення.

  Учні 4- го та 1-го класу образотворчого мистецтва Кам’янець-Подільської районної дитячої школи мистецтв втілили свої фантазії про Святого Миколая в прекрасні малюнки. Виставку малюнків учнів організувала викладач класу образотворчого мистецтва Гаращук О. С.

 

В Миколая в ранній час подарунки є для нас!

19.12.2018

Скільки приємних хвилювань приносить очікування на чудове свято – День Святого Миколая! Особливо полюбляє це свято малеча. Адже отримати подарунок – найбільша радість для дітей. Тому для своїх читачів Кам’янець-Подільська районна бібліотека для дітей організувала для святкову акцію «В Миколая в ранній час подарунки є для нас!». Кожен, хто завітав до бібліотеки і взяв книгу отримав солодкий сюрприз. Цікавим подарунком від бібліотеки стала лялькова вистава «Зимові пригоди Маші і Ведмедя», яку переглянули учні 4-го класу Довжоцького НВК.

У книгозбірні було весело, подарунково, а щоб так і на наступний рік відбулося – юні читайлики будуть старатися не бешкетувати, вчитися, читати, розвиватися і знову виглядатимуть свого Миколайчика у морозяне віконце.

 

 

 Знання прав – формула успіху

17.12.2018

2018 рік оголошено в Україні Роком реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право». В рамках проекту та з метою формування правової свідомості, поглиблення знань дітей про свої права та обов’язки, підвищення їх правової культури та виховання відповідальності в Кам’янець-Подільській районній бібліотеці для дітей  відбувся правовий квест “Знання прав – формула успіху”.

За звання найкращих правознавців змагались користувачі-учні 7-х та 10-х класів Довжоцького НВК. Діти вивчали свої права та обов’язки, мандруючи станціями «Правова валіза», «Пошуково-дослідницькою», «Казковий суд» та грали у правове лото. Учасники активно включились у гру та показали глибокі знання прав та обов’язків. Адже кожен, хто знає свої права може захистити себе у будь-якій ситуації.

 

АНДРІЇВСЬКІ ВЕЧОРНИЦІ У БІБЛІОТЕЧНІЙ СВІТЛИЦІ

13.12.2018

З давніх-давен славилася Україна таким звичаєм, як ворожіння у ніч на Андрія. У Кам’янець-Подільській центральній районній бібліотечній світлиці відбулись -Андріївські вечорниці.

Головною формою святкування Андрія були молодіжні ворожіння  із учнями Довжоцького  НВК І-ІІІ ступенів, колегіум  із різноманітними забавами та іграми.

Учасники вечорниць  мали змогу доторкнутися до минувшини, поринути в атмосферу загадковості вечора на Андрія, відчути красу  давніх обрядів та особисто взяти активну участь у різноманітних конкурсах,  в традиційних ворожіннях.  Був здійсненний головний ритуал Андріївських вечорниць- кусання Калити.

Щирий сміх, приємна атмосфера залишили незабутні враження і теплий спогад. По завершенню заходу до присутніх  звернувся  начальник відділу культури, туризму, молоді т спору Віктор Дорож , який привітав усіх зі святом та вручив подарунки.

 Андріївські   вечорниці пройшли і у бібліотеках-філіях с. Кам’янка, Панівці, Завалля, Сл-Рихтецька, які дали можливість   довести, що у нашого народу багаті та цікаві обряди та традиції, залишені в спадок від наших бабусь і дідусів, їх потрібно пам’ятати та шанувати, адже щасливого майбутнього ми можемо досягти лише пам’ятаючи наше славне минуле.

 

 

 

 

 

Відбувся семінар бібліотечних працівників району по плануванню та звітності

12.12.2018

В центральній районній бібліотеці відбувся семінар бібліотечних працівників району по плануванню та звітності. Вектор бібліотечної роботи має бути націлений на інтереси громади, кожна книгозбірня має виробити власний формат бібліотечного обслуговування. Дивлячись вперед, бібліотеки мають трансформуватися в культурологічний простір, в осередки вільного спілкування, стати платформою ініціатив. Саме на цьому наголошувалось на семінарі, участь в якому взяли В. Дорож, начальник відділу культури, туризму, молоді та спорту РДА, О. Лук’янчук,директор РЦБС, Л. Гаращук, заст. директора по роботі з дітьми, Ю.Воронюк, бібліограф.

 

 

 

Кам’янецькі танцюристи взяли призові місця у Міжнародному конкурсі-фестивалі мистецтв "Зірка України - 2018"

12.12.2018
Наступного року влітку вихованці Зразкової хореографічної студії "Пірует" підкорюватимуть Болгарію, 7 грудня, юні танцюристи Зразкової хореографічної студії "Пірует", районного центру культури та мистецтва Розмай взяли участь у шостому Міжнародному конкурсі-фестивалі мистецтв "Зірка України-2018". Діти разом із керівницею Світланою Островською та батьками, поїхали до зимового міста Яремче. Втомлені, але щасливі учасники повернулися додому із двома Гран-прі у номінаціях "народна стилізація" і "естрадний танець" (композиція "Кулінарні хитрощі" та "В країні Тролів"). За словами керівниці хореографічної студії: «Запальний "Переполох" завоював почесне Перше місце, серед учасників молодшої вікової категорії та наймолодші учні студії   дошкільної вікової категорії, отримали Друге місце із танцем "Весела сороканіжка"» Кам’янецьких танцюристів організатори нагородили сертифікатом номіналом тисяча євро, а граційну керівницю нагородили почесною грамотою і медаллю "За служіння мистецтву". Зразкова хореографічна студія "Пірует" на ці гроші візьме участь у фестивалі, що відбудеться цього літа  у сонячній Болгарії.
Посилання на джерело: https://kp.20minut.ua/Podii/zapalni-tantsi-i-radist-peremogi---kamyanchani-vigrali-1000-evro-10751103.html

 

 

Чергова перемога «Піруету» !!!

12.12.2018

Зразкова хореографічна студія «Пірует», керівник Світлана Островська  РЦКМ  «Розмай» прийняли участь у Міжнародному конкурсі - фестивалі мистецтв «Зірка України» м. Яремче, де здобули одне друге місце, одне перше, два Гран-Прі та сертифікат на 1000€  на наступний конкурс у Болгарії. Щасливі учасники повернулися додому із двома Гран-прі у номінаціях "народна стилізація" і "естрадний танець" (композиція "Кулінарні хитрощі" та "В країні Тролів"). За словами керівниці хореографічної студії: «Запальний "Переполох" завоював почесне Перше місце, серед учасників молодшої вікової категорії та наймолодші учні студії   дошкільної вікової категорії ,отримали Друге місце із танцем "Весела сороканіжка"» Кам’янецьких танцюристів організатори нагородили сертифікатом номіналом тисяча євро, а граційну керівницю нагородили почесною грамотою і медаллю "За служіння мистецтву".

 

 

 

 

                                                      Я МАЮ ПРАВО

12.12.2018

В Україні щороку на честь проголошення Генеральною Асамблеєю ООН Загальної декларації прав людини проводиться Всеукраїнський тиждень права.

 В Кам’янець-Подільській центральній районній бібліотеці відбулася  година юридичних порад «Право знати свої права».  Ганна Петрик, начальник відділу правопросвітництва та взаємодії суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги,  надала консультації, куди і   як звертатися по  безоплатну  правову допомогу, і як зробити її  більш доступною для жителів нашого регіону.

Юлія Воронюк, бібліограф ЦРБ,  презентувала  книжкову виставку  «Населенню – правова освіта».  Знання своїх прав та вміння ними користуватись є невід’ємною частиною якісного життя кожного українця.

Один з розділів виставки знайомить з документами про права ВІЛ-інфікованих громадян України, інший - привертає увагу до проблеми насильства.  Інформацію про права дитини теж можна почерпнути з матеріалів, представлених на книжковій виставці.

А ще користувачі бібліотеки мали змогу протягом тижня переглянути матеріали, представлені на книжковій виставці.

В цілому, всі заходи Тижня права спрямовані на підвищення рівня правової культури кожного члена суспільства.

 

 

 

 

 

 

Церква християн віри євангельської «Асамблея Божа» відзначала 6 річницю створення та День подяки

03.12.2018

2 грудня 2018 року в конференцзалі готелю «7 днів» церква християн віри євангельської «Асамблея Божа» відзначала 6 річницю створення та День подяки. На запрошення пастора Ігора Тесленко в урочистому  богослужінні взяли участь спеціалісти РЦТОКС,  єпископ Хмельницької області пастор церкви «Світло Христове»  Ростислав Мурах. З привітальними музичними подарунками на свято завітали  музичний гурт «Мелодія», саксафоніст Ігор Мельник.У виконанні народної хорової капелли «Журавлик» прозвучала молитва «Отче наш» та духовний гімн України «Боже Великий, Єдиний» 

 

 

Третій в Кам’янці-Подільському Молитовний сніданок

03.12.2018

30 листопада 2018 року представники відділу культури, туризму, молоді та спорту взяли участь у Третьому в Кам’янці-Подільському Молитовному сніданку, який пройшов за участю народного  депутата України Юрія Тимошенко, депутата обласної ради  Володимира Федорчука, міського голови Михайла Сімашкевича, заступника міського голови Вадима Савчука, керуючої справами міської ради Яни Мельничук, директор департаменту гуманітарної політики  Альони Куземи, благочинного Кам’янець-Подільського району УПЦ КП, митрофорного протоієрея отця Олександра Цісара, заступника Голови Всеукраїнського Союзу Церков ЄХБ Миколи Каспрова, Пастора церкви «Світло Христове» Ростислава Мурахи, представників духовенства, політичних діячів та громадськості.

Священнослужителі різних конфесій молилися за злагоду та мир в Україні, за армію, за поранених, за сім’ї загиблих. Молитва «Отче наш» та  духовний гімн України «Боже Великий, Єдиний»  прозвучали у виконанні народної дитячої хорової капелли  «Журавлик».

 

 

120 річниці з дня народження першого патріарха УАПЦ Мстислава Скрипника

27 листопада на запрошення настоятеля парафії Богоявлення Господнього Української Автокефальної Православної церкви протоієрея о. Ігора Герія, благочинного Кам'янець-Подільського району, спеціалісти відділу культури, туризму, молоді та спорту взяли участь у святковому богослужінні, приуроченому 120 річниці з дня народження першого патріарха УАПЦ Мстислава Скрипника .

Божествену Літургію очолив митрополит  Макарій- Предстоятель Української Автокефальної Церкви.

 

 

 

 

 150-річчя  утворення «Просвіти»

У Кам’янець-Подільській центральній районній бібліотеці 27.11.2018. з нагоди  відзначення 150-річчя  утворення «Просвіти» відбулась краєзнавча зустріч за участі Віталія Міхалевського, голови Хмельницького обласного об’єднання Товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка, В’ячеслава Полятинчука, голови Кам’янець-Подільського міського об’єднання Товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка, Анатолія Гаврищука, краєзнавця. Під час зустрічі обмінялися думками про роль  «Просвіти» в сучасному суспільстві  і  на Поділлі.

                                                   

 

Незборена пам'ять

25.11.2018 

23 листопада  в Кам'янець-Подільській РЦБС  пройшли заходи з нагоди 85 річчя з дня пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років, години історичної правди, години - реквієми, історичні години, презентація книжкових тематичних виставок тощо.  Метою яких є  формування  щирих людських почуттів, співчуття до трагічної долі рідного народу, громадянської відповідальності за його майбутнє.

У Центральній районній бібліотеці відбулася презентація книги «Незборена пам'ять», яку подарував Дмитро Леонтійович Савчук, уродженець с. Кадиївці. В ній  автор  розповідає про події, що прокотилися долями його земляків у буремні 20-40 роки ХХ століття: часи голодомору, німецької окупації . Книга є цікавою за викладом матеріалу, вона висвітлює маловідомі факти на прикладі історії с. Кадиївці.

Працівники центральної районної бібліотеки щиро дякують Дмитру Леонтійовичу Савчуку за цікаву та необхідну книгу.

 

Річниці Дня Гідності та Свободи

 

З нагоди відзначення п'ятої річниці Дня Гідності та Свободи в Кам'янець-Подільській центральній районній бібліотеці відбувся альманах пам'яті «Живим - пам'ятати», в рамках якого було презентовано книгу Юлії Кошель «Це твоя і моя війна», присвячена Герою Миколі Гордійчуку, який був активним учасником КВН «Наш формат», ведучим молодіжної програми «Шоу кадрів», засновником та солістом гуртів «Своєрідне», «The Dendi». Відомий також як Нік Своєрідний. Під час Революції Гідності був бійцем 15 сотні самооборони Майдану та воював на Сході.

На захід була запрошена мати героя Миколи Гордійчука – Людмила. В рамках презентації звучали вірші Миколи Вінграновського «Український прелюд», Володимира Сосюри «Перед битвою» у виконанні Віталія Пилипчука, Остапа Королюка. Образ Юлії Кошель, виконала Єлизавета Войткова. Під час виконання композиції гурту «Океану Ельзи»  «Обійми мене» представлено хореографічну постановку у виконанні  Вадима Івасюка та Вікторії Пшенишнюк, студентами Кам'янець-Подільського коледжу культури та мистецтв.

 Майдан -  це вияв справжності українського народу, вияв непокори злу. Тому перегляд відеороликів «Мені болить моя Україна», «Пам'яті Небесної Сотні», «Небесну Сотню, Господи прийми!» викликали  почуття щему та вдячності  у всіх присутніх.

Молодь, що була присутня на заході, особливо схвилювали рядки із пісень Миколи Гордійчука «Твоє призначення має значення!», «Герой, повертайся живим».

По завершенні заходу було переглянуто відеоролик  «Останній вірш…». Начальник відділу культури, туризму, молоді та спорту РДА Віктор Дорож висловив слова вдячності матері Героя та запевнив, що пам'ять про нього житиме вічно.

 

Толерантність врятує світ

19.11.2018

 

Толерантність – це мистецтво жити в світі несхожих людей і ідей, терпимість думок, поведінки та поглядів інших. У Міжнародний день толерантності Кам’янець-Подільською районною бібліотекою для дітей було проведено інфоквест «У країні Толерантності». Користувачі бібліотеки-учні 8-го класу Довжоцького НВК навчались мистецтву толерантності під час конкурсів «Народна скарбничка ввічливості», «Привітання», «Ми серед людей», «Ми в гостях», «Цікаве слово», «Компліменти» тощо. Рівень толерантності  підлітків визначили за допомогою тестів  «Чи толерантна я людина?» та гри «Чарівна рука» під час якої діти на долоньках з паперу писали гарні вчинки. Корисним був «Мішечок порад» від ведучих та правила толерантного спілкування. Захід вдало доповнила книжкова виставка-порада «Толерантність. Це стосується кожного»  

 

 

 

   Приворотський сільський будинок нагороджений подякою 

16.11.2018  

Відповідно до листа управління культури,  національностей та релігій ОДА від 12.04.2018№ 02-670 «Про проведення регіонального етапу Всеукраїнського огляду –конкурсу клубних закладів у сільській місцевості»  серед сільських закладів культури області протягом року проводився огляд –конкурс  клубних закладів у сільській місцевості. За поданими документами, Приворотський сільський будинок культури-директор Виниченко Любов Василівна,  нагороджений подякою   обласного  науково-методичного центру культури і мистецтв за високий рівень підготовки.

Дякуємо за плідну працю!

 

Диплом за 1 місце

16.11.2018

У цьому році РЦКіМ «Розмай» взяв участь у обласному конкурсі на кращий веб-сайт та інтернет сторінку (у соціальній мережі) клубного закладу. За підсумками   конкурсу районних будинків культури та центрів культури) сторінка РЦКіМ «Розмай» визнана кращою в області та нагороджена  дипломом за 1 місце.

Дякуємо за плідну працю!

 

 

 

Навчальний тренінг на тему «Розпізнавання та реагування на дискримінацію»

15.11.2018

13-14 листопада, на запрошення Представника Уповноваженого  Верховної Ради України з прав людини, спеціалісти відділу культури, туризму, молоді та спорту, відвідали навчальний тренінг на тему «Розпізнавання та реагування на дискримінацію», організований Уповноваженим Верховної Ради  України з прав людини та Представництвом Фонду імені Фрідріха Еберта  в Україні, що відбувся в м. Хмельницький.

Тренінг провели заступник начальника відділу рівних прав і свобод  Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини Рондяк Ксенія та головний спеціаліст відділу  рівних прав  і свобод   Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини Парубок Вікторія, які ознайомили учасників з питаннями дискримінації за ознаками етнічного походження, релігійних переконань, за ознакою інвалідності та стану здоров’я. Проведено ряд практичних занять на розпізнавання дискримінації.

 

Відбувся відкритий фестиваль мистецьких родин "Родослав-2018"

9.11.2018

8 листопада 2018 року в Кам’янець-Подільському міському будинку культури відбувся відкритий фестиваль мистецьких родин "Родослав-2018". Кам’янець-Подільський район на фестивалі представили три мистецьких родини:

Олександра Савчук і Даріна Макарова навчаються в Кам’янець-Подільській районній дитячій школі мистецтв четвертий рік. Вони – двоюрідні сестрички, і в той же час – найкращі подруги. За роки навчання в класі фортепіано вони навчилися грати в дуеті і є найактивнішими учасниками всіх шкільних концертів. У грудні 2016 року Олександра стала лауреатом обласного конкурсу «Кришталева зіронька». Дует Олександри і Дарінки став дипломантом Всеукраїнського конкурсу фортепіанних ансамблів у місті Києві та в Регіональному конкурсі інструментальних ансамблів ім.Ф.Ганіцького у 2017 році. Дівчата грають велику програму. У 2018 році вони взяли участь в обласному конкурсі учнів-піаністів. Олександра стала лауреатом, а Даріна була нагороджена грамотою. Сестрички також дуже гарно малюють, співають та беруть участь в усіх концертах школи села Довжок, де вони навчаються.

Тиртишні Ангеліна і Анжеліка – сестрички-близнята. Вони живуть у мальовничому подільському селі Лучки, навчаються в школі в одному класі, товаришують і разом співають. Почали співати ще на виховних заходах в дитячому садочку і продовжили свою концертну діяльність в загальноосвітній школі. У 2018 році дівчата вступили до Кам’янець-Подільської районної дитячої школи мистецтв, де зараз навчаються перший рік по класу естрадного співу. Виступ на фестивалі – це їх перший вихід на сцену високого рівня.

Ще одна родина, яка взяла участь у фестивалі – родина Боднар, що мешкає у селі Кам’янка. Своє мистецтво на сцені дарували батько Віктор Миколайович, син Віктор Вікторович та донька Аня. Батько – професійний музикант, прищепив любов до музики своїм дітям, які також навчаються в районній дитячій школі мистецтв. Аня уже шостий рік вчиться грати на українському народному інструменті бандура, а Вітя – першокласник, він обрав для навчання королеву музики – скрипку.

По завершенні фестивалю організатори вручили усім учасникам дипломи та подарунки.

 

 

 

Виховна година до 85-річчя з дня народження української оперної співачки Бели Руденко

07.11.2018

6 листопада о 15:45 год. В Камянець-Подільській РДШМ була проведена виховна година до 85-річчя з дня народження української оперної співачки Бели Руденко. Учні переглянули фільм-біографію (Бела Руденко «Я щаслива людина»).

Мета виховної години - розширити та поглибити знання учнів щодо творчості співачки, розвинути вміння аналізувати, вчити висловлювати своє відношення до музики, аргументувати свої думки; виховувати слухацьку культуру, любов до музичного мистецтва.

Виховну годину для учнів підготувала викладач по класу сольного  співу Наголюк Тетяна Василівна.

 

 

 

 

Відбувся V Міжнародний фестиваль-конкурс «GRAND FEST Камянець 2018»

06.11.2018

 

2-4 листопада у м. Камянці-Подільському відбувся V Міжнародний фестиваль-конкурс «GRAND FEST Камянець 2018» у якому взяла участь учениця Камянець-Подільської РДШМ Пиячко Олена і була нагороджена дипломом І ступеню у номінації «Естрадний спів», середня вікова категорія, викладач Наголюк Тетяна Василівна.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Перлинкове намисто».

25.10.2018

24 жовтня у м. Дунаївці проходив регіональний конкурс юних вокалістів  «Перлинкове намисто». В конкурсі взяли участь понад 150 учнів дитячих мистецьких шкіл Хмельниччини. Кам’янець-Подільський район представили учні районної дитячої школи мистецтв: Вовкович Каріна (с.Улянівка) – 4 клас (викладач Швець Олег Васильович) і Білик Анастасія (с.Довжок) – 6 клас (викладач Наголюк Тетяна Василівна). Після тривалого обговорення журі визначило переможців, серед них Вовкович Каріна – 3 місце, Білик Анастасія – диплом учасника. Педагогічний колектив і дирекція школи щиро вітає юних вокалістів та бажає нових творчих досягнень.

 

 

Щиро вітаємо з днем народження.

25.10.2018

25 жовтня відзначав 80-річний ювілей справжній чоловік, людина, яка завжди мужньо боролась за свій успіх та перемогу - ЛЕОНІД МИКОЛАЙОВИЧ  БЕРЕЗНІЦЬКИЙ. Житель села Островчани, майстер спорту, чемпіон та неодноразовий призер чемпіонатів світу з гирьового спорту серед ветеранів, чемпіон України.
Щиро вітаємо з днем народження. Зичимо міцного здоров"я, доброго настрою та великих сил. Нехай у Вашому житті завжди сяє сонце радості та щастя, нехай поруч буде підтримка рідних та повага друзів, нехай ніколи не покидає Вас впевненість та бадьорість.

 

 

 

Виставка

24.10.2018

Давні слов'яни вважали, що дерево було символом благополуччя і щастя, довголіття і здоров'я, посередником між людиною і сонцем.
Дерево - універсальний матеріал, з якого можна зробити цікаві та корисні вироби. У Кам'янець-Подільській ЦРБ 23 жовтня в рамках семінару бібліотечних працівників району, Наталья Мисик, бібліотекар бібліотеки-філіалу с.Кульчіївці презентувала виставку ексклюзивних виробів з деревини майстра Андрія Біланя. Вона розповіла про техніку та стиль виготовлення оригінальних авторських виробів а це чудові скриньки для зберігання прикрас, які є мрією будь-якої жінки.

 

Місія бібліотек – підтримувати дух читання.

24.10.2018

23 жовтня 2018 року в центральній районній бібліотеці відбувся семінар бібліотечних працівників району на тему «Трансфорація бібліотек. Зміна професійної психології бібліотекаря».

Працюючи на інтереси громади бібліотеки намагаються виробити новий формат бібліотечного обслуговування, - про це йшлося на семінарі. Ширше трансформувати бібліотеки в культурологічний простір, стати осередком вільного спілкування, формувати гуманістичну місію основні завдання, що стоять перед публічними бібліотеками сьогодні. І якщо книгозбірні вичерпали себе в нинішньому варіанті, то найближчим часом вони мають трансформуватися через відкритий , доступний простір, моніторинг потреб, через готовність бути дружнім середовищем у новий  просвітницький, культурологічний заклад.Готовність до змін, усвідомлення працювати по – новому продемонстрували бібліотечні працівники А. Григор’єва (с. Шустівці), С. Васильчук (с. Завалля), В. Хорольська (с. Оринин) у професійних дискусіях. Висновок напрошується один- бібліотека має більше давати, ніж від неї очікують користувачі. Завдання бібліотекаря залишається незмінним підтримувати дух читання і усвідомлення того, що місія його ще не вичерпана, бо читачі, як і раніше, чекають на підтримку і допомогу в своєму нескінченному шляху до знань. Аналіз діяльності роботи бібліотек за 9 місяців здійснила  методист  Н. Каратєєва.У семінарі взяла участь директор РЦБС  О. Лук’янчук, яка зупинилася на роботі  бібліотек на  найближчий період.

 

IV театрального фестивалю «КОМОРА».

19.10.2018

З метою підтримки  та розвитку театрального мистецтва та аматорських колективів, формування спільних гуманістичних поглядів на театральне  мистецтво, об'єднання творчих людей різного віку та обміну досвідом театрального мистецтва 18 жовтня  в РЦКіМ "Розмай" відбулось відкриття  IV театрального фестивалю «КОМОРА». Організаторами  фестивалю  є відділ культури,  туризму,  молоді та спорту Кам’янець-Подільської районної державної адміністрації, Народний аматорський театр «Тандем» Районного центру культури і мистецтв «Розмай».

Для участі у фестивалі-конкурсі прибули  театральні колективи з міст: Київ, Харків, Дніпро, Чернівці, Червоноград, Конотоп, Рівне,  Пісочин та Камянець-Подільського. Учасників фестивалю привітав начальник відділу культури, туризму, молоді та спорту Віктор Дорож, вручив  туристичні путівники та  запросив учасників фестивалю відвідати Кам янеччину.

Фестиваль триватиме з 18 жовтня по 21  жовтня.

Гостинно запрошуємо відвідати фестиваль!

 

Дослідження працівниками відділу культури, туризму, молоді та спорту райдержадміністрації

19.10.2018

За дорученням начальника відділу культури, туризму, молоді та спорту РДА Віктора Дорожа, головний спеціаліст відділу Віктор Травінський, головний бухгалтер Вікторія Кліновська, фахівці районного Центру туризму та охорони культурної спадщини Оксана Федчик та Лілія Пасічник здійснили дослідження об’єкту історії -  Будинку церковноприходської школи ( 1896р.) в селі Чорнокозинці на предмет включення цієї пам’ятки в 2019 році до  обласного конкурсу мікропроектів сталого місцевого розвитку Хмельницької області. Це вже другий об’єкт культурної спадщини регіону, запланований  в наступному році як претендент на отримання фінансування по його відтворенню. Першим має бути спільний  проект відділу та Жванецької об’єднаної територіальної громади  на Міністерство культури України по виділенню коштів на реставрацію робіт першої черги  Жванецького замку.

 

НАЩАДКИ КОЗАЦЬКОГО РОДУ

12.10.2018

 День захисника́ України — свято, що відзначається в Україні 14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва. З 2014 року указом Президента є державним святом з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві.

З метою посилення національно - патріотичного виховання молоді району, утвердження любові до Батьківщини, наслідування найкращих прикладів мужності та звитяги борців за свободу та незалежність України та з нагоди Дня захисника України 11 жовтня 2018 р. в Рихтівській ЗОШ І-ІІ ст. було проведено свято "Нащадки козацького роду".  Учасників заходу привітали головний спеціаліст відділу культури, туризму, молоді та спорту Кам’янець - Подільської РДА Яніна Гевак та директор школи Володимир Данилюк. У святі взяли участь випускники Рихтівської ЗОШ, учасники АТО Анатолій Коваль, Віталій Петров, Сергій Могильовський. Під час заходу були проведені цікаві спортивні змагання між командами «Соколята» та «Козачата». Згадали і про тих героїв, які оберігаючи державні кордони, віддали своє життя за мир і спокій в нашій країні та вшанували їх пам'ять хвилиною мовчання. Учасників заходу було нагороджено грамотами та подарунками відділу культури, туризму, молоді та спорту. Саме такі заходи виховують справжніх патріотів та майбутніх захисників України.

 

 

 

 

 

 

Виставка-інсталяція «Вони загинули за Україну»

12.10.2018

14 жовтня в день святої Покрови Пречистої Богородиці одночасно з Днем українського козацтва, наша держава святкує День захисника України.

 Це прекрасна нагода зазирнути до сторінок історії та згадати про звитягу предків, які ратними звершеннями здобували й відстоювали українську свободу та незалежність, висловити вдячність ветеранам Другої світової, які також воювали за свою землю, та героям сьогодення – українським солдатам, які боронять державу від зазіхань північного сусіда-агресора, вшанувати тих, хто поклав на Сході своє життя. 

Напередодні,  11 жовтня в Кам’янець-Подільській центральній районній бібліотеці було презентовано розгорнуту виставку-інсталяцію «Вони загинули за Україну». Бібліограф Юлія Воронюк розповіла читачам, учням районної дитячої школи мистецтв про історію та згадала про звитягу предків, які ратними звершеннями здобували й відстоювали українську свободу та незалежність, а також ознайомила з героями сьогодення – які нині боронять державу.

 

 

Відбувся святковий концерт присвячений Міжнародному Дню музики

3.10.2018

2 жовтня в Кам’янець-Подільській районній дитячій школі мистецтв юні музиканти та їх викладачі подарували батькам святковий концерт, присвячений Міжнародному Дню музики, який відзначається 1 жовтня в усьому світі. Щороку концертною програмою зустрічають це свято і в Дитячій школі мистецтв. Приємно усвідомлювати, що в цей день ми стаємо причетними до великого масштабного дійства. Адже в усіх куточках світу, в усіх концертних залах звучить музика, об`єднуючи професійних музикантів, аматорів та всіх, хто має відношення до цього прекрасного виду мистецтва.

 

 

 

Відбувся IX Львівський міжнародний бібліотечний форум

24.09.2018р.

19 – 23 вересня у Львові у межах 25-го Міжнародного книжкового «Форуму видавців у Львові» відбувся IX Львівський міжнародний бібліотечний форум , організований Українською бібліотечною асоціацією, на тему :: «Бібліотек@ – творимо свободу».

Цього року відвідали ювілейний  Форум  працівники  Кам’янець – Подільської центральної районної бібліотеки  на чолі з директором Лук’янчук О.Є.  Учасники  Форуму мали можливість відвідати національний книжковий ярмарок, на якому були представлені книги  250 книжкових видавництв . Також в рамках Форуму проходив міжнародний літературний фестиваль  та професійні екскурсії , публічні  інтерв’ю  з відомими особами тощо.

 

Проведено засідання творчої групи вихователів з проблеми «Сучасний український садок. Інтеграційні процеси в системі дошкільної освіти»

12 вересня  2018 року на базі районного методичного кабінету було проведено засідання творчої групи вихователів з проблеми «Сучасний український садок. Інтеграційні процеси в системі дошкільної освіти».

Під керівництвом методиста відділу освіти з дошкільного виховання Наталії Кашуби, члени творчої групи обговорили проблемне питання щодо використання інтегрованого підходу в освітньому процесі закладів дошкільної освіти.

Для підведення підсумку роботи за 2017-2018 навчальний рік керівник творчої групи Ірина Дудко, вихователь Приворотського ЗДО, використала метод мотиваційного інтерактивного навчання «Лист до самого себе», в якому кожен учасник написав про власну позицію щодо  розв’язання проблеми забезпечення сучасних підходів до організації дитячої життєдіяльності у своєму дошкільному закладі та взяв на себе добровільні зобов’язання та контроль за їх виконанням.

В ході теоретичної частини заходу присутні окреслили основні завдання підготовчого етапу, а саме:

- підготовка до впровадження в освітній процес дошкільного закладу поняття «сенсорна інтеграція»;

- якісної та плідної підготовки педагогів до традиційних та нетрадиційних форм організації життєдіяльності дітей та навчального процесу;

- вивчення та аналіз науково-методичної літератури з обговорюваного питання.

 

В районній центральній бібліотеці відбулося скайп-консультування

06 вересня 2018 року, 13:00

5 вересня 2018 року в районній центральній бібліотеці відбулося скайп-консультування щодо забезпечення організації та дотримання вимог законодавства під час атестації педагогічних працівників  шкіл естетичного виховання  району за новим порядком. Консультування проводили співробітники обласного науково-методичного  центру культури і мистецтва.Передбачаючи зміни в освітній сфері, беручи до уваги процеси децентралізації, відповідно до наказу Міністерства культури України від 12.07.2018 року « Питання атестації педагогічних працівників», який істотно змінює порядок атестації педагогічних працівників було проведено дано консультацію. Активну участь в обговоренні нового Положення про атестацію взяли   головний спеціаліст відділу культури, туризму, молоді та спорту РДА Катерина Олійник, директор Орининської дитячої школи мистецтв Валентин Гнатюк, завідувач методичним кабінетом коледжу культури і мистецтв Людмила Григорків.

 

 

Виїзна Рада відділу культури, туризму, молоді та спорту райдержадміністрації

28 серпня 2018, 16:40 

28 серпня  в районній дитячій бібліотеці у с.Довжок відповідно до плану роботи відбулась виїзна Рада відділу культури, туризму, молоді та спорту райдержадміністрації   з порядком денним:

1. Бібліотеки у сучасному форматі: реалії та креативні напрямки розвитку та нові підходи до організації бібліотечного краєзнавства в сучасній бібліотеці.

Інформувала : Директор РЦБС Лук’янчук Оксана Євгенівна

2. Діяльність закладів культури клубного типу району у сфері проведення фестивалів фольклорно-етнографічного спрямування

Інформував : Директор РЦКіМ «Розмай»Кусік Володимир Олександрович

3.Підготовка до опалювального періоду та стан протипожежної безпеки у закладах культури

Інформували директори підрозділів:

Кусік  Володимир Олександрович

Лук’янчук Оксана Євгенівна

Швець Олег Васильович

Гнатюк Валентин Олександрович

4.Різне.

        На засіданні  до учасників ради  звернувся начальник відділу культури, туризму, молоді та спорту  - Дорож В.О., який  підсумував  та проаналізував  звіт керівників структурних підрозділів  і намітив завдання та перспективи  щодо забезпечення реалізації  на території району державної політики  культури і мистецтва.

 

Відбулася презентація науково-літературного видання « Села Золотої долини»

29.08.2018, 14:04

Нещодавно в Китайгородській ОТГ відбулася презентація науково-літературного видання « Села Золотої долини» присвяченого селам Китайгород та Вихватнівці. Одним з авторів книги є головний спеціаліст відділу культури, туризму, молоді та спорту РДА Віктор Травінський. Через дійсність те легенди, вірші та пісні  про рідний край, подано історію прекрасних сіл, їх талановитих та працелюбних людей, природну спадщину, яка все більше приваблює туристів з усіх куточків України та зарубіжжя

 

 

 

На гостину – до Кам’янеччини

2 Серпень 2018, 13:09

11В центральній районній бібліотеці відбулась презентація фотокниги «Гораївка» Анатолія Бабійчука, який живе і працює в Австрії. На Гораївку впав вибір тому, що дружина фотомитця Олеся, родом із цього давнього та чудового села!

 - Появі фотокниги передувала фотовиставка, яка в рамках «Європейського місяця фотографії», що проходила в 2016 році у Відні (Австрія), відкрила світу невеличке село на Кам’янеччині, – розповів користувачам бібліотеки Анатолій Бабійчук. Світлини, які наповнюють книгу фотомайстра, складають яскраву портретну галерею мешканців села, а життєписи людей, поміщені поруч фотографій, органічно їх доповнюють і складають єдиний живий образ.

До фінансування фотокниги причетні австрійський уряд, зокрема Міністерство культури, магістрат Відня, об’єднання австрійських художників.

Жителі с.Гораївка можуть гордитися, адже книга про людей їхнього села знаходиться у Музеї сучасного мистецтва Нью-Йорку, вийшовши накладом у 800 примірників, її можуть побачити у всьому світі.

Проста, не фальшивість викладеного матеріалу – ось що цінне в книзі.

Пан Анатолій люб’язно спілкувався з присутніми на презентації, охоче відповідав на всі їхні запитання. На презентації були присутні дружина, маленький син, родичі із Гораївки. Просвітянську еліту краю представляв В’ячеслав Полятинчук.

Презентацію гарно підготувала і провела бібліограф ЦРБ Юлія Воронюк. А насамперед директор Кам’янець-Подільської РЦБС Оксана Лук’янчук подякувала за гостину Анатолію Бабійчуку та подарувала книги про Кам’янеччину автору, а через нього і Магістрату Відня та Міністерству культури Австрії.

 

День молоді

молодь 1Щорічно в останню неділю червня ми відзначаємо День молоді – свято всіх, хто відчуває себе молодим не лише за віком, а й душею. З нагоди відзначення Дня молоді в рамках урочистостей до Дня  22-ї річниці Конституції України та 100-річчя запровадження державної служби в Україні 23 червня в РЦКіМ «Розмай» начальник відділу культури, молоді та спорту Віктор Дорож нагородив молодь Кам’янець – Подільського району в дев’яти номінаціях.

  1. Номінація «Учнівське самоврядування»: Шлапак Анна – заступник голови районної ради лідерів учнівського самоврядування, учениця Довжоцького НВК «ЗОШ І – ІІІ ст., колегіум»;
  2.  Номінація «Крок до Парнасу»: Стасюк Сніжана – переможець обласних конкурсів читців «Живи кобзарю в пам’яті людській», «Талант і творчість – неповторна сила»», учениця Слобідо – Рихтівської ЗОШ І – ІІІ ст.;

 молодь Шухтуєв Віктор – дипломант міжнародного мистецького конкурсу, лауреат міжнародного мистецького конкурсу,           лауреат обласного конкурсу, учень Довжоцького НВК «ЗОШ І – ІІІ ст., колегіум»;

  1. Номінація «Гранослов»: Годняк Олександр – переможець обласного конкурсу  художньої самодіяльності «Талант і творчість – неповторна сила», учень Підпилип’янської ЗОШ І-ІІ ст..;
  2. Номінація «Золота лінія»: Мельник Діана – переможець Всеукраїнського дитячо – юнацького фестивалю мистецтв «Сурми звитяги», переможець обласного конкурсу «Знай і люби свій край», учениця Кадиєвецької ЗОШ І-ІІІ ст.;
  3. Номінація «Учень року»: Юрченко Андрій – призер обласної олімпіади з біології, переможець конкурсу захисту науково-дослідних робіт Малої академії наук, учень Староушицької спеціалізованої школи І-ІІІ ст. екологічного напрямку;
  4. Номінація «Спортсмен року»: Мельник Тетяна – тренер районної дитячо – юнацької спортивної школи, заслужений майстер спорту України, срібна призерка Всесвітніх ігор та чемпіонка світу з жиму лежачи серед жінок;
  5. Номінація «Місцеве самоврядування»: Горохолінська Віта Йосипівна – депутат районної ради, голова постійної комісії з аграрних питань, земельних відносин, природокористування та екологічної безпеки;
  6. Номінація «Підприємець року»: Боршуляк Андрій Олександрович – заступник директора ТОВ «Династія», (фізична особа – підприємець);
  7. Номінація «Молодий державний службовець»: Байдецький Богдан Володимирович – головний спеціаліст відділу економічного розвитку,торгівлі та інфрастуктури.  

 

 

«Історико-культурна спадщина Кам’янеччини та збереження її в умовах адміністративно-територіальної реформи»

1 (20)24 травня 2018 року відділом культури, туризму, молоді та спорту Кам’янець-Подільської районної державної адміністрації спільно з районним центром туризму та охорони культурної спадщини було проведено не/вчену раду на тему «Історико-культурна спадщина Кам’янеччини та збереження її в умовах адміністративно-територіальної реформи». Учасниками заходу були науковці, краєзнавці, представники об’єднаних територіальних громад та місцевого самоврядування району. Метою зібрання було привернути увагу до культурної та природної спадщини регіону, виробити спільну стратегію щодо збереження та використання об’єктів історико-культурного призначення. Підсумком ради стало прийняття рішення про об’єднання зусиль  у збереженні історичного минулого.

 

 

Відбувся цикл заходів «Герої не вмирають»

IMG_20180524_09213623 травня  в бібліотеках Кам׳янець –Подільської РЦБС (с.Шустівці, Завалля, Кам׳янка,Кульчиївці,  ЦРБ ) з нагоди Дня вшанування Героїв України відбувся цикл заходів «Герої не вмирають».  Бібліотекарі розповідали присутнім  про  Українських вояків – борців за волю України, козаків , та про наших героїв-земляків, які загинули в мирний час у зоні АТО.

 В ЦРБ  відбулась година повідомлення «Героїчні сторінки історії »  та  презентація фотостенду»Земляки: назавжди приклад військової доблесті».

Протягом заходу  присутні ознайомились з  історією відзначення 23 травня як Свята Героїв, згадали ветеранів Другої світової війни, українських патріотів-націоналістів, Героїв Небесної сотні, бійців АТО, усіх, хто боровся за незалежність та свободу України. На кінець, хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх, хто навічно пішов від нас.

 

 

Відбувся концерт учнів 2-го класу

IMG-7c6d445b7eea7634d79e0cc56273c67a-V15 травня в Кам’янець-Подільській районній дитячій школі мистецтв відбувся концерт учнів 2-го класу Безпалько Аліни та Карімової Ельвіри. В концерті прозвучали творифортепіанної музики –Й.Баха, Л.Бетховена, В.Моцарта, П.Чайковського, М.Глінки, Л.Деліба, Ю.Щуровського. Ведуча концерту Марія Дубік ознайомила глядачів з цікавими фактами біографії композиторів-класиків. На заході були присутні батьки учениць, які й привітали юних музикантів з дебютним концертом, який вони готували разом зі своїм викладачем Гуменюк Марією Ігорівною.