Кам’янець-Подільська
Районна Державна Адміністрація
Кам’янець-Подільський район, Хмельницька область

Соціальний захист населення

Відбулося засідання комісії

24.10.2018

24 жовтня 2018 року відбулося засідання комісії при Кам’янець-Подільській райдержадміністрації для надання населенню житлових субсидій, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, призначення(поновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам враховуючи конкретні обставини, що склалися в сім’ях, як виняток.

Розглянуто: по субсидії – 192 сімей;

                   по державній соціальній допомозі – 20 сім’ї з них 1 відмовлено в                                   призначенні згідно рішення комісії;

                     по внутрішньо переміщених особах – 11 сімей;

                     щодо невикористаної житлової субсидії – 15 сімей.

 

Відбулося засідання комісії

25.09.2018, 14:40

 25 вересня 2018 року відбулося засідання комісії при Кам’янець-Подільській райдержадміністрації для надання населенню житлових субсидій, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, призначення(поновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам враховуючи конкретні обставини, що склалися в сім’ях, як виняток.

Розглянуто: по субсидії – 72 сімей;

                     по державній соціальній допомозі – 24 сім’ї з них 10 відмовлено в призначенні згідно рішення комісії;

                     по внутрішньо переміщених особах – 6 сімей.

 

Відбулося засідання комісії

12 вересня 2018, 13:30

12 вересня 2018 року відбулося засідання комісії при Кам’янець-Подільській райдержадміністрації для надання населенню житлових субсидій, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, призначення(поновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам враховуючи конкретні обставини, що склалися в сім’ях, як виняток.

Розглянуто: по субсидії – 45 сімей;

 по державній соціальній допомозі – 37 сім’ї з них 7 відмовлено в                    

призначенні згідно рішення комісії;

 по внутрішньо переміщених особах – 7 сімей.

 

Відбулося засідання комісії

29 серпня 2018, 14:30

29 серпня 2018 року відбулося засідання комісії при Кам’янець-Подільській райдержадміністрації для надання населенню житлових субсидій, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, призначення(поновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам враховуючи конкретні обставини, що склалися в сім’ях, як виняток.

Розглянуто: по субсидії – 28 сімей;

                    по державній соціальній допомозі – 30 сім’ї з них 4 відмовлено в призначенні згідно рішення комісії;

                    по внутрішньо переміщених особах – 5 сімей.

 

Відбулося засідання комісії

15 Серпень 2018, 11:32

14 серпня 2018 року відбулося засідання комісії при Кам’янець-Подільській райдержадміністрації для надання населенню житлових субсидій, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, призначення(поновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам враховуючи конкретні обставини, що склалися в сім’ях, як виняток.

Розглянуто: по субсидії – 76 сімей;

                        по державній соціальній допомозі – 43 сім’ї з них 4 відмовлено в  призначенні згідно рішення комісії;

                          по внутрішньо переміщених особах – 9 сімей.

 

Тренінг для внутрішньо переміщених осіб та представників місцевих громад Хмельницької області

7 Червень 2018, 07:49

В рамках впровадження проекту «Сприяння відбудові та сталому розв’язанню проблем ВПО та постраждалого від конфлікту населення України», що впроваджується Міжнародною організацією з міграції за фінансової підтримки Уряду Федеративної Республіки Німеччини, що діє через Німецький Банк Розвитку, (реалізатор в області – ГО «Подільський центр «Гендерна рада») .

21-22 червня 2018 року буде проведено дводенний тренінг для внутрішньо переміщених осіб та представників місцевих громад Хмельницької області.

Для участі у тренінгу необхідно зв’язатись з Баєвою Тетяною Федорівною, 0673032022.

 

 

 

Про внесення змін до Положення про районну комісію по вирішенню питань, пов’язаних з наданням населенню житлових субсидій, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам

23 Травень 2018, 12:25

Проект рішення та положення

 

Управління соціального захисту населення Кам’янець-Подільської райдержадміністрації повідомляє З 1 травня – нові правила призначення субсидій

7 Травень 2018, 10:51

27 квітня 2018 року уряд зробив важливий крок на шляху до монетизації субсидій. Передбачається, що вже в наступному опалювальному сезоні субсидії будуть видаватись живими грошима, а це означає, що їх отримувачі можуть залишати собі зекономлені в результаті ощадливого споживання кошти. Таким чином монетизація стане додатковим стимулом для енергоефективності.

Однак перехід до монетизації можливий тільки в тому випадку, якщо система субсидій буде соціально справедливою – державну допомогу будуть отримувати ті, хто дійсно її потребує. Започаткована кілька років тому ініціатива надання прямої допомоги уразливим верствам населення у вигляді субсидій довела свою ефективність. Втім, з часом вона стала потребувати удосконалення – передусім в бік збільшення адресності.

Верифікація субсидіантів, яку розпочало Міністерство фінансів, виявила ряд системних проблем з призначенням субсидій. З огляду на це Уряд схвалив сьогодні на позачерговому засіданні рішення про внесення низки змін в програму. Вони скоротять випадки зловживань, які, нажаль, стали непоодинокими і про які неодноразово повідомляли ЗМІ. Ті, хто справді потребуватиме допомоги, її отримуватимуть і надалі.

 Про які новації відтепер треба знати і на що звертати увагу?

Предмети розкоші та доходи від оренди  

У містах мільйонниках нерідкими стали випадки здачі квартир в оренду із своєрідним бонусом – оформленою субсидією на комунальні послуги. При цьому власники помешкання не тільки отримують доходи, а й мають транспортні засоби або інші предмети розкоші.

Відтепер якщо у власності сім’ї є автомобіль, якому менше п’яти років, крім мопеда та авто, наданого органом соціального захисту населення, субсидію не призначатимуть.

Окрім того, доходи від оренди майна, зокрема, від здачі в оренду квартири, тепер необхідно буде також вказувати в деклараціях про доходи – в новій графі «інші доходи».

 Великі будинки і квартири 

Є помешкання, які виходять за рамки середньостатистичних та відносяться до категорії «преміум класу». До недавнього часу на них також оформлялися субсидії – на підставі того, що прописувалася там одинока пенсіонерка з мінімальною пенсією. Вона, цілком очевидно, була не здатна оплатити повну вартість послуг і зверталась до комісії щодо надання субсидії на понаднормативну площу.

З 1 травня 2018 року діє нове правило: субсидія відміняється якщо площа квартири перевищує 120 кв. метрів, а будинку  – 200 кв. м, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей. Власники такої житлової площі будуть оплачувати послуги у повному обсязі.

 Тіньова зайнятість

Чимало українців працюють за кордоном, але при цьому звертаються за призначенням субсидій, декларуючи нульові доходи.

Тепер тим, хто є дійсно безробітним, необхідно буде стати на облік до центру зайнятості. А тим людям працездатного віку, хто претендує на субсидію, але не реєструється як безробітний,  бо  насправді працює без оформлення  в Україні або за кордоном, органи соцзахисту автоматоматично рахуватимуть дохід три прожиткові мінімуми – 5286 гривень.

В Мінсоцполітики переконані, це стимулюватиме українців до офіційного працевлаштування, сприятиме детінізації та усуне соціальну несправедливість, коли субсидію насправді отримують люди з достатньо високими доходами.

З метою стимулювання енергозбереження  також з 1 травня 2018 року соціальна норма на газове опалення буде наближена до реальних обсягів споживання  і становитиме 4,5 м3 на 1 м2 площі, електроопалення – 30 кВт.год на 1 м2 площі. При призначені субсидії на понаднормову площу житла, норма може бути збільшена не більш ніж на 30%.

Важливо знати й те, що внутрішньо-переміщені особи відтепер зможуть оформити субсидію без договору оренди житла – лише на підставі заяви і декларації, з вказанням складу домогосподарства. Заява стане приводом для обстеження матеріально-побутових умов, а сам акт про обстеження – підставою для призначення субсидії.

Спрощено процедуру отримання субсидій для жителів об’єднаних територіальних громад. Відтепер ОТГ мають право приймати від громадян документи для оформлення  субсидії для передачі їх органам соціального захисту населення. Механізм повторює практику звернень до сільських і селищних рад.

Уряд також проведе преміювання домогосподарств за економію ресурсів за підсумками цього опалювального сезону. Так як і минулого року, під монетизацію підпадають зекономлені домогосподарствами 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення, або 100 кубів газу. У грошовому еквіваленті це майже 700 гривень.

Субсидіантам, які економно використовували ресурси, треба так само – до 1 вересня — подати заяву у місцеве управління соціального захисту населення, на підставі якої здійснюватиметься виплата грошової винагороди за енергоефективність.

Інформацію про наявність економії кожен отримувач субсидії може відслідковувати у своїй платіжці або шляхом звернення до постачальника газу чи електроенергії, якщо вони використовуються для опалення.

Щоправда обрати спосіб отримання коштів треба самостійно.

 

Відбулося засідання комісії

3 Травень 2018, 12:02

3 травня 2018 року відбулося засідання комісії при Кам’янець-Подільській райдержадміністрації для надання населенню житлових субсидій, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, призначення(поновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам враховуючи конкретні обставини, що склалися в сім’ях, як виняток.

Розглянуто: по субсидії – 55 сімей;

по державній соціальній допомозі – 13 сім’ї з них 1 відмовлено в призначенні згідно рішення комісії;

по внутрішньо переміщених особах – 8 сімей.

 

Комісія

18 Квітень 2018, 15:13

18 квітня 2018 року відбулося засідання комісії при Кам’янець-Подільській райдержадміністрації для надання населенню житлових субсидій, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, призначення(поновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам враховуючи конкретні обставини, що склалися в сім’ях, як виняток.

Розглянуто: по субсидії – 100 сім’ї;

по державній соціальній допомозі – 44 сім’ї з них 10 відмовлено в  призначенні згідно рішення комісії;

по внутрішньо переміщених особах – 2 сімей.

 

Працівники райдержадміністрації взяли участь у акції з благоустрою “За чисте довкілля”

4 Квітень 2018, 14:05

Кожного року, навесні, проходить всеукраїнська акція з благоустрою “За чисте довкілля”, під час якої проводять заходи із висадження молодих дерев, кущів, квітників, ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ побутових та інших відходів, прибирання та приведення у належний санітарний стан прибудинкових територій.

Так, 4 квітня, працівники соціального захисту населення райдержадміністрації, управління надання адміністративних послуг, відділу культури, туризму, молоді та спорту, архівного відділу, територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) райдержадміністрації долучилися до цієї щорічної акції та прийняли активну участь.

Учасники акції упорядкували прилеглі до своїх приміщень території, зробили чистку дерев та кущів, прибрали сміття та сухе листя, посадили квіти на клумбах.

Працівникам вдалося привести у належний санітарний стан підвідомчі території. Відтепер подвір’я біля установ матиме ошатний та приємний вигляд.

 

Відбулося засідання комісії

3 Квітень 2018, 10:56

3 квітня під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Маріанни Великохатько відбулося засідання комісії при Кам’янець-Подільській райдержадміністрації для надання населенню житлових субсидій, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, призначення(поновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам враховуючи конкретні обставини, що склалися в сім’ях, як виняток.

У роботі комісії взяли участь начальник відділу грошових виплат та компенсацій Оксана Навроцька, начальник відділу державних соціальних інспекторів у справах сім’ї та по роботі з переселенцями Олена Павлюк.

Під час комісії розглянуто питання: по субсидії – 73 сім’ї; по державній соціальній допомозі – 11 сімей, з них 2 відмовлено в призначенні згідно рішення комісії; по внутрішньо переміщених особах – 5 сімей.

 

Засідання комісії

20 Березень 2018, 14:00

20 березня 2018 року під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Маріанни Великохатько відбулося засідання комісії для надання населенню житлових субсидій, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, призначення (поновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам враховуючи конкретні обставини, що склалися в сім’ях, як виняток.

У роботі комісії взяли участь, начальник управління соціального захисту населення Петро Середа, начальник відділу грошових виплат та компенсацій Оксана Навроцька, начальник відділу державних соціальних інспекторів, у справах сім’ї та по роботі з переселенцями Олена Павлюк.

Під час комісії розглянуто питання: по субсидії – 25 сімей; по державній соціальній допомозі – 31 сім’ю з них 3 відмовлено   в призначенні згідно рішення комісії; по внутрішньо переміщених особах – 1 сім’я.

 

Відбулося засідання комісії

13 Березень 2018, 15:34

13 березня 2018 року відбулося засідання комісії при Кам’янець-Подільській райдержадміністрації для надання населенню житлових субсидій, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, призначення(поновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам враховуючи конкретні обставини, що склалися в сім’ях, як виняток.

Розглянуто:   по субсидії – 121 сім’ї;

по державній соціальній допомозі – 45 сім’ї;

по внутрішньо переміщених особах – 3 сімей.

 

Про призначення субсидії сім’ям, до складу яких входять особи, які досягли 14-річного віку

12 Березень 2018, 08:06

Відсутність необхідних даних у заяві (паспортні дані, ідентифікаційний номер) унеможливлює отримання від Державної фіскальної служби, Пенсійного фонду України інформації про доходи 14-річних осіб і, як наслідок, проведення розрахунку субсидії домогосподарствам, у складі яких є такі особи.

Пунктом 8 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (зі змінами) (далі Положення), передбачено, що для призначення субсидії сукупний дохід обчислюється виходячи з доходів, нарахованих особам, які досягли 14-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи, без урахування податку з доходів фізичних осіб, відомості про які надаються структурним підрозділам з питань соціального захисту населення ДФС, Пенсійним фондом України, фондами соціального страхування.

Відсутність необхідних даних у файлі-запиті (паспортні дані, ідентифікаційний номер) унеможливлює отримання від ДФС та ПФУ інформації про доходи 14-річних осіб і, як наслідок, проведення розрахунку субсидії домогосподарствам, у складі яких є такі особи.

Згідно з пунктом 14 Положення якщо отримати інформацію про доходи, необхідну для проведення автоматичного розрахунку субсидії, неможливо внаслідок помилки, виявленої в персональних даних особи під час обміну інформацією, орган соціального захисту населення повідомляє особу про необхідність виправлення помилки і проводить розрахунок субсидії протягом десяти днів після подання особою оновлених даних та отримання інформації про доходи.

При цьому, враховуючи норму пункту 13 Положення щодо можливості подання протягом місяця необхідних документів у разі надання неповних даних, громадянин має надати необхідні відомості про 14-річних осіб протягом місяця після інформування його про це.

Враховуючи викладене, розрахунок субсидії домогосподарствам, у складі  яких є 14-річні особи, проводиться після отримання інформації про доходи цих осіб.

Додатково інформуємо, що відповідно до частини другої статті 21 Закону України “Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус ” (далі- Закон) кожен громадянин України, який досяг чотирнадцятирічного віку, зобов’язанийотримати паспорт громадянина України.

 

Затвердження паспортів бюджетних програм на 2018 рік

2 Березень 2018, 14:12

Наказ про затвердження паспортів

Наказ про затвердження паспортів 1

ПАСПОРТ- бюджетних програм.-0813030-перев.

паспорт бюдж. програм.- 0813090-пох.бд

паспорт бюдж.програм-0813230-прий.сім.

паспорт бюдж.програми -0813040

паспорт бюдж.програм-0813160

паспорт бюдж.програм -0813170

паспорт бюдж.програм - 0813050

паспорт бюдж. програм.-0813240-допом.

паспорт бюдж.програм. - 0813010-жкп

паспорт бюдж.програм - 0813020 -тв.пал.

порядок денний сесія

Правління фонду затвердили нову  форму заяви

проект-рішення та положення

 

ПОРЯДОК призначення тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату

1 Березень 2018, 11:24

Управління соціального захисту населення Кам’янець-Подільської районної державної адміністрації повідомляє, що Постановою КМУ від 27.12.2017 р. №1098 затверджено порядок призначення тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату.

Тимчасова державна соціальна допомога призначається непрацюючій особі, яка досягла пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату у зв’язку з відсутністю страхового стажу, за наявності у неї не менше ніж 15 років страхового стажу.

Розмір тимчасової допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для осіб, які втратили працездатність, і середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не може перевищувати 100 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Тимчасова допомога не призначається у разі, коли:

середньомісячний сукупний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців перевищує 100 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

особа одержує пенсію або державну соціальну допомогу, що призначається відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам”або “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”;

особа або члени її сім’ї протягом 12 місяців перед зверненням за наданням тимчасової допомоги здійснили купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, іншого транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатили послуги (одноразово) з будівництва, ремонту квартири (будинку) або автомобіля, іншого транспортного засобу (механізму), телефонного (в тому числі мобільного) зв’язку, крім житлово-комунальних послуг у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами та медичних послуг, пов’язаних із забезпеченням життєдіяльності, на суму, яка на дату купівлі (оплати) перевищує 50 тис. гривень;

особа працює, провадить іншу діяльність, пов’язану з отриманням доходу;

за результатами вибіркового обстеження матеріально-побутових умов сім’ї виявлено, що особа має додаткові джерела для існування, не зазначені у декларації про доходи та майно (здавання в найм або в оренду житлового приміщення (будинку) або його частини; один чи кілька членів сім’ї працюють без оформлення трудових відносин в установленому порядку; можливість отримання доходу від утримання худоби, птиці, інших тварин; дохід від народних промислів, використання наявної сільськогосподарської техніки, вантажних машин, мікроавтобусів тощо);

у власності особи або членів її сім’ї є друга квартира (будинок) за умови, що загальна площа житла перевищує 21 кв. метр на одного члена сім’ї та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю, чи більш як один автомобіль, інший транспортний засіб (механізм).

До складу сім’ї включаються:

чоловік, дружина, діти, у тому числі усиновлені, віком до 18 років, які перебувають на їх утриманні;

діти – студенти закладів вищої освіти I-IV рівнів акредитації та закладів професійної (професійно-технічної) освіти з денною формою навчання віком до 23 років, які не мають власних сімей, у тому числі ті, що одержують стипендію, незалежно від того, де вони проживають (разом із батьками чи перебувають на навчанні в іншому населеному пункті);

особи, які спільно проживають однією сім’єю, але не перебувають у шлюбі між собою або в будь-якому іншому шлюбі, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки.

До складу сім’ї не включаються:

батьки, дід, баба, брати, сестри;

батьки, позбавлені батьківських прав;

опікуни, піклувальники та члени їх сімей;

діти, які перебувають на повному державному утриманні;

діти, які перебувають під опікою чи піклуванням.

Для призначення тимчасової допомоги особа подає органу соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або місцем фактичного проживання такі документи:

заяву;

документ, що посвідчує особу;

інформацію про адресу зареєстрованого місця проживання (адресу місця фактичного проживання);

документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідному контролюючому органу та мають про це відмітку в паспорті);

довідку про наявний страховий стаж, видану органами Пенсійного фонду України;

декларацію про доходи та майновий стан (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї) за останні шість календарних місяців, що передують місяцю звернення за призначенням тимчасової допомоги;

копію рішення про призначення опікуна (для особи, яку визнано недієздатною).

 Оксана Навроцька, начальник відділу грошових виплат та компенсацій

 

Засідання комісії

1 Березень 2018, 09:54

 28 лютого 2018 року відбулося засідання комісії при Кам’янець-Подільській райдержадміністрації для надання населенню житлових субсидій, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, призначення(поновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам враховуючи конкретні обставини, що склалися в сім’ях, як виняток.

Розглянуто:  по субсидії – 94 сім’ї;

по державній соціальній допомозі – 12 сім’ї;

по внутрішньо переміщених особах – 8 сімей.

 

Засідання комісії

27 Лютий 2018, 16:45

26 лютого 2018 року в залі засідань райдержадміністрації відбулось засідання комісії з питань погашення податкового боргу із застосуванням практики заслуховування керівників підприємств – боржників, комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення, пенсій та інших соціальних виплат) та комісії з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення району.

На комісію були запрошені керівники та представники підприємств які не дотримуються мінімальних гарантій в оплаті праці.

Керівникам  підприємств, приватним підприємцям рекомендовано вжити заходів щодо виплати заробітної плати найманим працівникам не нижче мінімального розміру, встановленого законодавством та вжити заходів щодо недопущення переведення працівників на неповний робочий день.

 

Засідання комісії

23 Лютий 2018, 15:57

23 лютого 2018 року в управлінні соціального захисту населення Кам’янець-Подільської райдержадміністрації, під головуванням заступника начальника управління соціального захисту населення Мартинович Лариси Іванівни, проведено засідання комісії щодо прийняття рішення про надання одноразової матеріальної допомоги інвалідам та непрацюючим малозабезпеченим особам та забезпечення путівками на санаторно-курортне лікування.

За результатами комісії трьох осіб забезпечено санітарно-курортними путівками та шість осіб з числа ветеранів війни та ветеранів праці поставлено на облік для подальшого забезпечення курортними путівками.

 

Засідання комісії

22 Лютий 2018, 14:03

22 лютого 2018 року відбулося засідання комісії при Кам’янець-Подільській райдержадміністрації для надання населенню житлових субсидій, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, призначення(поновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам враховуючи конкретні обставини, що склалися в сім’ях, як виняток.

Розглянуто: по субсидії – 274 сім’ї;

по державній соціальній допомозі – 26 сім’ї;

по внутрішньо переміщених особах – 5 сімей.

 

ПАМ’ЯТКА ПРАЦІВНИКУ!!!

14 Лютий 2018, 16:08

ПОВАЖАЙ СВОЮ ПРАЦЮ ТА ВІДСТОЮЙ СВОЇ ПРАВА

ПАМ'ЯТКА РОБОТОДАВЦЮ!!! ПОРУШЕННЯ ТРУДОВОГО ЗАКОНОДАВСТВА ТА ШТРАФИ

 

Задекларована праця – забезпечує трудові права і соціальні гарантії

14 Лютий 2018, 16:04

Лише оформлена згідно законодавства праця дає змогу заробити страховий стаж, і лише легальна заробітна плата вплине на розрахунок майбутньої пенсії.

Легалізація заробітної плати актуальна з двох причин:

–  збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів, в т.ч. до Пенсійного фонду України;

– соціальні гарантії для найманих працівників, розмір яких залежить від тривалості страхового стажу.

Працівник, який отримує зарплату в “конверті” офіційно вважається непрацюючим. Йому не зараховується страховий стаж, а відповідно:

– він не буде одержувати пенсію по віку;

– не буде мати трудових прав, буде позбавлений гідних умов праці, його можуть звільнити в будь-який час, без жодних компенсацій;

– не матиме можливості захистити свої права у разі конфлікту з роботодавцем і відмови у оплаті праці чи інших виплатах;

– не матиме страхування від нещасного випадку на виробництві

– буде позбавлений гідних соціальних гарантій, таких як права на відпустку, права на оплату лікарняних та допомогу по безробіттю, права не працювати у вихідний та святковий день, права на охорону праці, права на соціальне страхування.

Відповідно до нині діючого пенсійного законодавства встановлена пряма залежність розмірів пенсій від страхового стажу та заробітку, з якого фактично сплачені страхові внески до Пенсійного фонду. Тобто у страховий стаж при виході на пенсію враховуються тільки ті періоди, у яких відбувалось нарахування та за які повністю сплачені страхові внески із заробітної плати у сумі не меншій мінімального страхового внеску, зарахування страхового стажу здійснюється пропорційно сплаченим страховим внескам. Бувають ситуації, коли людям за рік роботи зараховується менше місяця страхового стажу. А низька заробітна плата дає низький коефіцієнт заробітку, який враховується при обчисленні пенсії. Якщо з якихось причин роботодавець не сплачує внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за своїх найманих працівників (причиною може бути і виплата заробітної плати в “конвертах” без сплати страхових внесків, і нарощування заборгованості як з виплати заробітної плати, так і зі сплати страхових внесків), то періоди, за які не сплачені внески, “випадають” із страхового стажу найманого працівника та не включаються в заробіток для розрахунку розміру пенсії.

Поважайте свою працю та відстоюйте свої права.

Зареєструвавшись на веб-порталі Пенсійного фонду України, кожна застрахована особа має можливість контролювати свою зарплату та майбутню пенсію, перевіряти факт сплати внесків та суму, з якої вони перераховуються. Перевагою веб-порталу електронних послуг фонду є, зокрема, про можливість дистанційно отримувати послуги, які раніше вимагали особистого звернення в управління (формування запитів на попередню підготовку документів, можливість подачі скарг, запис на прийом до фахівців Фонду).

 

Засідання комісії

8 Лютий 2018, 14:18

08 лютого 2018 року відбулося засідання комісії при Кам’янець-Подільській райдержадміністрації для надання населенню житлових субсидій, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, призначення(поновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам враховуючи конкретні обставини, що склалися в сім’ях, як виняток.

Розглянуто:  по субсидії – 468 сім’ї;

по державній соціальній допомозі – 55 сім’ї;

по внутрішньо переміщених особах – 6 сімей.

 

Управління соціального захисту населення Кам’янець-Подільскої районної державної адміністрації інформує учасників антитерористичної операції щодо проходження соціальної та професійної реабілітації.

17 Січень 2018, 14:33

На виконання Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників АТО (крім військовослужбовців, звільнених у запас або відставку), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 р. № 179, органи соціального захисту населення організовуть професійне навчання для соціальної та професійної адаптації учасників АТО з урахування їх побажань, яке здійснюється у професійно-технічних навчальних закладах, професійних ліцеях, вищих професійних училищах у тому числі в навчальних закладах Державної служби зайнятості України, на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання за рахунок коштів державного бюджету.

Професійне навчання учасників  антитерористичної операції за робітничими професіями здійснюється  за  професіями,  наведеними  у Державному  переліку  професій  з  підготовки кваліфікованих  робітників  у  професійно-технічних  навчальних  закладах,  затвердженому постановою  Кабінету  Міністрів  України  від  11  вересня  2007  року  №  1117,  та в Національному  класифікаторі  України  „Класифікатор  професій”  ДК  003:2010, затвердженому  наказом  Державного  комітету  України  з  питань  технічного  регулювання  та споживчої політики від 28 липня 2010 року  № 327.

Протягом 2016-2017 року 12 учасників антитерористичної операції Кам’янець-Подільського району пройшли навчання на курсах водіїв та отримали посвідчення водія категорії «С» та «В».

Учасник антитерористичної операції для отримання послуг з професійної адаптації письмово звертається до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації із заявою за встановленою формою.

До заяви додаються:

1.Копія паспорта та ідентифікаційного номера.

2.Копія довідки про безпосередню участь особи в антитерористичній операції.

3. Копія посвідчення інваліда війни, учасника бойових дій.

Для організації професійного навчання учасників АТО орган  соціального  захисту  населення  здійснює  підбір  навчальних  закладів відповідно до потреби.

Учасник  АТО  зараховується  до  навчального  закладу  на  підставі  направлення  на професійне навчання.

Професійне  навчання  учасників  АТО  здійснюється  за  денною,  вечірньою  (змінною)  формами навчання.

Професійне  навчання  учасників  АТО  може  здійснюватися  на  умовах  включення  їх  до складу груп слухачів, що формуються навчальним закладом.

За додатковою інформацією та роз’ясненнями, а також переліком навчальних закладів  звертатися в управління соціального захисту населення за адресою:

м. Кам’янець – Подільський,   вул. Троїцька, 2,   тел. 9-13-94.

Начальник управління                                                П. Середа

 

Засідання комісії

11 Січень 2018, 15:14

11 січня 2018 року відбулося засідання комісії при Кам’янець-Подільській райдержадміністрації для надання населенню житлових субсидій, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, призначення(поновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам враховуючи конкретні обставини, що склалися в сім’ях, як виняток.

Розглянуто: по субсидії – 67 сім’ї;

по державній соціальній допомозі – 44 сім’ї;

по внутрішньо переміщених особах – 4 сімей.