ДО УВАГИ АГРАРІЇВ! ЩОДО МОЖЛИВОСТІ КРЕДИТУВАННЯ ЄВРОПЕЙСЬКИМ ІНВЕСТИЦІЙНИМ БАНКОМ

Дата: 13.10.2021 14:19

Фото без описуУ грудні 2015 року Україна та Європейський інвестиційний банк (далі –ЄІБ) уклали фінансову угоду «Основний кредит для аграрної галузі - Україна», ратифіковану Законом України від 20 березня 2016 року № 1530-VІІІ. У рамках Проекту ЄІБ надав Україні позику у розмірі 400 млн євро для кредитування підприємств, що проводять діяльність у створенні ланцюжків доданої вартості зернових, олійних культур та аквакультур/рибальства, для підвищення конкурентоспроможності продукції українських виробників та національних і міжнародних ринках.

На кредити можуть розраховувати підприємства ( не більше 3000 працюючих), що займаються не тільки виробництвом й переробкою, збутом зазначеної продукції, а також логістикою, постачанням ресурсів, техніки та  послуг.

Фокус на інвестиційному кредитуванні. Ключові параметри проектів для інвестиційного кредитування:

• Строк кредитування – до 10 років;
  • Валюта – Євро;
  • Максимальний розмір проекту – до 4 млн євро (еквівалент).Оптимальний бюджет – 1 млн євро;
  • Максимальний розмір фінансування коштами ЄІБ - до 50% вартості інвестиційного проекту;
  • Максимальний внесок на рівні 30% від загальної суми проекту;
  • Можливість рефінансування минулих витрат за проектом за період до 1 року;
  • Приваблива відсоткова ставка: хоча вона самостійно визначається кожним банком-учасником Проекту, але СІБ вимагає, щоб банки-учасники надавали вигоду (шляхом зниження ставки) щонайменше на 1%. Попередній аналіз показує, що відсоткова ставка в межах 5-6,5%.

Можливість надання частини кредитування в рамках Проекту у вигляді кредитування постійного обігового капіталу строком від 2 років.

Заповнену анкету на фінансування в межах  Проекту  «Основний кредит для аграрної галузі – Україна» необхідно надсилати до Агенції регіонального розвитку Хмельницької області на e-mailard.khm.org @ gmail.com, тел.+38097 423 42 23.

Додатки:

Зразок анкети для зацікавлених осіб.

Дорожня карта

Презентація: «Що таке UA FATA? Загальна інформація про проект”