ЗАСТУПНИК ГОЛОВИ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ЮРІЙ ЗАВАЛЬНЮК ВЗЯВ УЧАСТЬ У СЕМІНАРІ З ПИТАНЬ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРОТИПОЖЕЖНОГО ЗАХИСТУ В МІСЦЯХ ЗБИРАННЯ, ПЕРЕРОБКИ ТА ЗБЕРІГАННЯ НОВОГО ВРОЖАЮ

Дата: 02.07.2021 12:39

1 липня у смт Дунаївці, на базі ТОВ “Протеїн Інвест”, відбувся  семінар з питань забезпечення протипожежного захисту в місцях збирання, переробки та зберігання нового врожаю.

Під час наради обговорювався стан готовності сільгоспвиробників до приймання, переробки та збереження нового врожаю, дотримання вимог охорони праці, пожежної безпеки та забезпечення протипожежного захисту об’єктів аграрного сектору області.

Директор Департаменту розвитку промисловості та агропромислового комплексу Хмельницької обласної державної адміністрації Олег Омелянюк зазначив у своєму виступі, що для технічного забезпечення збирання врожаю ранніх зернових та зернобобових культур в області є в наявності понад 1600 зернозбиральних комбайнів, з них 985 одиниці - це потужні машини імпортного виробництва. Готовність зернозбиральних комбайнів до жнив по області складає 100%.

«Невідкладних заходів вимагає підготовка матеріальної бази хлібоприймальних підприємств та агроформувань до приймання зерна. Всього на Хмельниччині нараховується 40 хлібоприймальних підприємств потужність яких складає 3 млн 100 тис. тонн. зерна одночасного зберігання. Крім того, широко застосовується технологія зберігання зерна в поліетиленових мішках. На даний час завершується приймання матеріально-технічної бази цих підприємств відповідними уповноваженими організаціями. Також в агроформуваннях є в наявності близько 1000 зерноскладів, що дає змогу розмістити на їх потужностях понад 500 тис. тонн зерна, готовність яких до приймання нового урожаю становить 85%, підготовка складських приміщень триває. Щорічно в області проводиться робота щодо забезпечення протипожежного захисту об’єктів, будівель, приміщень та вирощеного врожаю. Керівництво та спеціалісти Департаменту керуються необхідними регламентуючими документами для виконання даної роботи»,- повідомив директор Департаменту.

Під час практичної частини учасники ознайомилися з організацією технологічного процесу, станом протипожежного та техногенного захисту, матеріально-технічною базою олійно-екстракційного підприємства “Протеїн Інвест”. Завершився захід пожежно-тактичним навчанням, під час якого проводилося гасіння умовної пожежі на території об’єкта.

Підбиваючи підсумки заходу, начальник ГУ ДСНС області Едуар Братко зазначив, що лише об’єднавши всі зусилля, можна запобігти ймовірним пожежам на ланах Хмельниччини, а головне — вберегти майбутній урожай від знищення вогнем.