15 ТРАВНЯ — ДЕНЬ ЄВРОПИ В УКРАЇНІ

Дата: 15.05.2021 08:38

День Європи в Україні відзначається уже впродовж 19 років. Ця дата була встановлена Указом Президента України №339 від 19 квітня 2003 року, враховуючи стратегічний курс України на європейську інтеграцію.

Розташована в центрі Європи, Україна традиційно й ментально орієнтована на ті цінності, які сповідують країни Європейського Союзу — принципи свободи, демократії, поваги до прав людини та верховенство права.

Відзначення Дня Європи в нашій країні —  це  свідчення того, що українці є невід’ємною частиною європейської спільноти та прагнуть до співпраці й порозуміння з іншими державами на рівні повноправних партнерів.

Українська держава, як країна  прогресивних ідей та принципів гуманізму, гідна того, щоб посісти своє місце серед європейських країн. Але разом з тим, кожен громадянин України має усвідомлювати і власну відповідальність за слідуванням  європейським цінностям. Адже вислів «Україна — це Європа!» — це не просто гасло, це принцип, за яким має жити кожен українець.