Кам'янець-Подільська районна державна адміністрація
Хмельницька область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

ЩОДО ПЕРЕВІРКИ ТЕХНІЧНОГО СТАНУ ТА ОРГАНІЗАЦІЇ ЕКСПЛУАТАЦІЇ ТЕПЛОВОЇ ГЕНЕРАЦІЇ

Дата: 22.02.2021 13:21
Кількість переглядів: 414

Фото без описуУ одній із програм провідного телеканалу України Голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус зазначив, що технічний стан теплової генерації країни такий, що в періоди пікових навантажень не всі блоки можуть справно працювати. Тому зараз (станом на 09.02.2021) 10 блоків ТЕС знаходяться в аварійному ремонті. На думку Голови Комітету, взимку повинні працювати 12 атомних блоків, тоді як зараз 10 блоків АЕС у роботі, 5 блоків знаходяться в плановому ремонті.

«Я допускаю, що була проінвестована недостатня сума грошей у модернізацію та ремонти, але для цього є технічні органи, зокрема Держенергонагляд, які мають перевірити причини зупинки блоків чи навіть цілої електростанції», – додав Голова Комітету.

Держенергонагляд у межах законодавства та за відповідним дорученням Кабінету Міністрів України готовий долучитися до відповідних перевірок. Перевірки можуть бути реалізовані інспекцією шляхом проведення позапланових заходів державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб’єктами господарювання вимог законодавства у галузі електроенергетики. Держенергонагляд здійснює такі заходи відповідно до законів України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», «Про ринок електричної енергії», а також згідно з Положенням про Державну інспекцію енергетичного нагляду України.

Зі свого боку інформуємо, що Держенергонагляд є центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) у галузях електроенергетики та бере участь у роботі комісій з розслідування технологічних порушень (відмов).

У період з 01 січня по 09 лютого 2021 року на енергоблоках ТЕС ГК (генеруючі компанії), за оперативною інформацією, відбулось 92 аварійні зупини енергоблоків технологічні порушення (із них розслідувано та складено 75 актів технологічних порушень, розслідування інших технологічних порушень триває).

Так, за участю представників Держенергонагляду у вищезазначений період проведено розслідування 12 технологічних порушень на таких об’єктах генеруючих компаній:

-Запорізька ТЕС, Криворізька ТЕС, Придніпровська ТЕС ДТЕК «Дніпроенерго» (загалом 7 технологічних порушень); 

-Зміївська ТЕС ПАТ «Центренерго» 4 (технологічних порушень);

-Слов’янська ТЕС ПАТ «Донбасенерго» 1 (технологічне порушення).

За результатами розслідувань 75 технологічних порушень на енергоблоках ТЕС ГК визначено організаційні причини виникнення цих порушень. Найбільша кількість відмов сталася через помилкові дії керівного персоналу (24 відмови), також значну частину відмов склали дефект ремонту та помилкові дії ремонтного персоналу (21 відмова), вина персоналу служб, лабораторій, цехів, відділів (17 відмов), вплив сторонніх осіб і організацій (7 відмов) та 6 інших відмов (дефекти).

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора