В УКРАЇНІ ТРИВАЄ АКЦІЯ "16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА"
Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», Україна приєдналася до акції у 2001 році. Через рік заходи та ініціативи акції проголошені другим Всеукраїнським Конгресом жінок пройшли вже у 20 регіонах України, щб’єднавши 75 всеукраїнських громадських організацій та широке коло представників державних структур .
За даними дослідження UNFPA Україна, кожен п’ятий чоловік вважає, що чоловік має право вдарити або побити дружину, якщо дізнається про її зраду, кожен десятий переконаний, що жінка має терпіти насильство заради збереження сім’ї, більше половини опитаних саме чоловіків-кривдників впевнені, що проблема має вирішуватися виключно межах родини.
Ось і в Кам’янець – Подільському районі районі дана акція стартувала 25 листопада в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок.
Основними завданнями акції є:
- привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;
- активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;
- проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства;
- формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.
Міжнародна спільнота щорічно підтримує акцію «16 днів проти насильства»,
Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.
Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:
25 листопада
Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок
1 грудня
Всесвітній день боротьби зі СНІДом
2 грудня
Міжнародний день боротьби з рабством
3 грудня
Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями
5 грудня
Міжнародний день волонтера
6 грудня
Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі
9 грудня
Міжнародний день боротьби з корупцією
10 грудня
Міжнародний день прав людини
Управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації розроблено план заходів, які будуть проводитися за участю представників центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служби у справах дітей, відділу освіти, центру зайнятості, правоохоронних органів, та інших районних структур.
До акції в районі долучаються загальноосвітні школи району, які братимуть участь у запланованих заходах. Це і проведення конкурсу дитячого малюнку «Світ без насильства очима дітей», проведення виховних годин на тему «Види і форми домашнього насильства», «Попередження домашнього насильства», «Профілактика ВІЛ-інфекцій та СНІДУ», годин спілкування на теми: «Вплив алкоголю, наркотиків, тютюнопаління на поведінку людини», «Життя це мить. Зумій його прожити», «Профілактиці шкідливих звичок», «Зроби свій вибір: здоров’я – чи алкоголь і цигарка?».
Фахівцями з соціальної роботи проводиться інформування серед навчально-виховних закладів та населення району з метою попередження домашнього насильства, організація активних форм профілактичної роботи щодо запобігання насильству в будь-якому його прояві.
Управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації, службою у справах дітей та районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводяться профілактичні бесіди та роз`яснювальна робота у неблагополучних сім`ях, які опинилися у складних життєвих обставинах, в сім`ях, в яких виховуються неповнолітні діти, багатодітних та малозабезпечених сім`ях на теми «Конфлікти в сім’ї та їх розв’язання», «Попередження домашнього насильства».
При Кам’янець – Подільському районному центрі соціальних служб для сім'ї дітей та молоді функціонує телефон "гарячої лінії" з питаннь запобігання насильства та захисту прав дітей.
Графік роботи: з Пн –Пт з 8:00 до 17:15.
Тел.. (03849) 9-62-32
моб.+38098756982.