ПОПЕРЕДЖЕННЯ РИЗИКІВ ТРАВМУВАННЯ ПІД ЧАС ЗБИРАННЯ ЗЕРНОВИХ КУЛЬТУР

Дата: 25.06.2020 15:47

Фото без описуВажливим кроком у створенні здорових умов праці є дотримання працівниками правил безпечного поводження з машинами, механізмами, устаткуванням та іншими засобами виробництва, застосування під час роботи засобів індивідуального та колективного захисту. Для попередження ризиків травмування під час збирання зернових культур необхідно:

• у кожному господарстві організувати перевірку готовності техніки до заготівлі кормів та збирання зернових культур, завершити проведення навчання і перевірку знань з охорони праці, медогляд працівників;
  • призначити відповідального за безпеку праці при закладанні сінажної чи силосної маси, звільнити його на цей час від інших обов’язків;
  • затвердити безпечні маршрути руху по господарству і визначити місця відпочинку, довести зазначену інформацію до виконавців робіт під підпис;
  • до роботи на тракторах та комбайнах допускати механізаторів віком не молодше 18 років, які пройшли медогляд, навчання та інструктаж з охорони праці та пожежної безпеки і мають посвідчення на право управління даною сільськогосподарською технікою;
  • зернозбиральні комбайни та інша техніка, яка залучається до роботи має бути зареєстрована та пройти відповідний обов’язковий технічний контроль з боку відповідних державних органів;
  • забезпечити проведення передрейсового та післярейсового медичного огляду стану здоров’я водіїв транспортних засобів;
  • забезпечити працівників спецодягом та засобами індивідуального захисту;
  • забезпечити працюючих аптечками першої допомоги;
  • укомплектувати автотракторну і збиральну техніку, господарські об’єкти первинними засобами пожежогасіння відповідно до рекомендацій Правил пожежної безпеки України;
  • усі працівники повинні пройти чергові інструктажі відповідно до своїх професій;
  • працівники повинні виконувати лише доручену їм роботу та не передоручати її іншим;
  • до скиртування сіна або соломи допускаються особи, що мають дозвіл до робіт на висоті;
  • скиртування дозволяється проводити тільки у світлий час;
  • не дозволяється скиртувати під час грози.

Звертаємо увагу на дотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, встановленого на підприємстві, та організацію контролю за їх дотриманням з боку адміністрації.

Керівники всіх ланок — не допускайте до роботи працівників у стані алкогольного, наркотичного сп’яніння, хворих, а також тих, хто не відпочив протягом встановленого законодавством часу!

Під час жнив забороняється перебування на технічних засобах сторонніх осіб, спалювання стерні, пожнивних решток, випалювання бур’янів, перебування людей у кузові автомашини чи тракторного причепа під час їх заповнення технологічним продуктом, а також при транспортуванні продукту до місця складування.

За статистикою найчастіше травми отримують недосвідчені працівники та ті, які мають великий досвід роботи (від 15 років стажу), через надмірну самовпевненість і втрату пильності. Саме тому закликаємо працівників під час виконання сільськогосподарських робіт бути уважними, обачними та неухильно дотримуватись вимог безпеки. На підприємствах, де проводиться робота з охорони праці, нещасні випадки трапляються на 80% рідше. Кожен працівник має дбати про власну безпеку та безпеку оточуючих під час виконання робіт, а роботодавець має організувати безпеку цього процесу.

Пам’ятайте! Життя і здоров’я працівників це повна відповідальність роботодавця за створення належних безпечних і здорових умов праці, запобігання нещасним випадкам та професійним захворюванням — це правила, які передбачені Законом України «Про охорону праці».

Кам’янець-Подільське відділення управління

виконавчої дирекції Фонду соціального страхування

України в Хмельницькій області.