Кам'янець-Подільська районна державна адміністрація
Хмельницька область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

З БЕРЕЗНЯ УКРАЇНЦІ ОТРИМАЮТЬ "ЖИВІ" ГРОШІ ДЛЯ РОЗРАХУНКІВ ЗА КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ

Дата: 18.02.2019 11:06
Кількість переглядів: 383

Фото без описуВ березні цього року стартує монетизація субсидій – «живі» гроші для розрахунків за комунальні послуги вплачуватимуть безпосередньо одержувачам субсидії.

Програма житлових субсидій в Україні існує майже 24 роки. Порядок їх надання змінювався і на сьогодні розмір обов’язкової частки платежу за послуги для кожної сім’ї визначається індивідуально за єдиною формулою і залежить виключно від розміру середньомісячного доходу домогосподарства в розрахунку на одну особу. Такий спосіб забезпечує принцип соціальної справедливості.

– З 1 січня 2019 року пільги і субсидії виплачуються не підприємству-надавачу послуг, а споживачу у грошовій формі в порядку встановленому Кабінетом Міністрів України. До того ж з липня 2018 року запроваджено електронний реєстр отримувачів субсидій, що дало можливість налагодити єдиний облік, забезпечити аналіз інформації про них і автоматизувати процес інформаційного обміну даних. Впровадження грошової форми здійснюватиметься поетапно.

Отож, громадяни, яким призначено субсидію з 2018 року, вже у березні отримають готівку для оплати комунальних платіжок за лютий 2019 року. Відповідно, у квітні прийдуть кошти для розрахунку за спожиті у березні послуги, у травні – за квітневу комуналку.

Натомість, вся субсидія «старим» субсидіантам буде перерахована грошовим переказом через державний Ощадбанк, а пенсіонерам виплатить Пенсійний фонд одночасно з пенсією. Для отримання грошового переказу необхідно буде звернутися до найближчого відділення Ощадбанку і надати паспорт та ідентифікаційний код. Одночасно з виплатою грошового переказу кожному одержувачу субсидії буде відкрито персональний банківський рахунок, на який перераховуватиметься сума субсидії у квітні та травні. Пенсіонери, які отримають пенсійні виплати через інші банки, відповідно зможуть зняти свою субсидію безпосередньо у банкоматі цього банку. Тим же у кого немає пенсійної картки, субсидію разом з пенсією доставить Укрпошта.

Поруч із тим, всі, хто звернувся вперше за субсидією у 2019 році, беруть участь у діючій моделі монетизації. Тобто розрахунки за спожиті послуги за цих осіб з підприємствами здійснюватиме Ощадбанк, а субсидіанти отримають за результатами вже цього опалюваного сезону залишок невикористаної субсидії готівкою через Ощадбанк.

Кожному одержувачу субсидії, якому допомогу призначено з 2018 чином надійде коштів субсидії від Уряду для оплати комуналки.

Таким чином,  буде здійснено пілотування паралельно двох моделей монетизації та за результатами аналізу їх ефективності прийматиметься рішення щодо впровадження однієї з них вже з травня 2019 року.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора