НАЙПОШИРЕНІШІ ЗАПИТАННЯ ЩОДО СТАТУСУ УБД

Дата: 22.07.2024 11:00

Фото без описуГоловна умова для отримання статусу УБД?

Це безпосереднє виконання бойового службового завдання. Прив‘язки до терміну в 30 днів немає після 24 лютого (початку п/м вторгнення). Тобто якщо ваше завдання тривало навіть 1 день в цей період – ви вже можете отримати статус УБД.

30 днів стосуються тих військових, які брали участь в АТО/ООС.

Які терміни видачі?

Норма про місячний термін подати документи від частини не дотримується. Затримки відбуваються через бюрократизацію процесу: реалії повномасштабної війни показали, що він просто не працює в цих умовах. Комісія теж має ухвалити рішення за місяць, але і вона через наплив документів не дотримується терміну.

Як перевірити, на якому етапі перебуває оформлення посвідчення?

Єдиний варіант – заява про надання статусу до комісії. Але, маємо зазначити, що ефективного і швидкого методу перевірити – немає.

Чи можуть займатися приватні адвокати оформленням УБД?

Тут може грати роль адвокатський запит на витребування документів з в/ч. Але саму заяву однозначно подає сама людина, яка претендує на статус. Подавайте рапорт, щоб витребувати документи.

Шаблон рапорту – за посиланням https://bit.ly/3OxkgsC

Які документи потрібні для отримання статусу УБД?

Довідка про про безпосередню участь особи у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України (це новий ДОДАТОК 6 до постанови КМУ №413)

а також один з цих документів:

- витяг (копії) бойових донесень, витягу (копії) журналів бойових дій (оперативних завдань, ведення оперативної обстановки),

- витяг (копії) вахтових журналів, польотних листів,

- витяг (копії) матеріалів спеціальних (службових) розслідувань за фактами отримання поранень, контузій, каліцтв.

Який порядок подачі?

1 варіант: відповідальна особа у в/ч збирає документи і подає

2 варіант: подаєте ви самостійно до комісії або через ТЦК та СП

Як поновити пошкоджене/втрачене посвідчення УБД?

Зверніться до ТЦК та СП, надайте пошкоджене посвідчення чи копію, або інформацію про його номер. Також додайте ідентифікаційний код, паспорт, військовий квиток (тимчасове посвідчення) + фотокартки, заяву з причинами втрати, оголошення в газету про поновлення посвідчення (так, таке “газетне” правило досі існує). Що більше документів подасте – то краще.