НАЙПОШИРЕНІШІ ЗАПИТАННЯ ЩОДО СТАТУСУ УБД
Головна умова для отримання статусу УБД?
Це безпосереднє виконання бойового службового завдання. Прив‘язки до терміну в 30 днів немає після 24 лютого (початку п/м вторгнення). Тобто якщо ваше завдання тривало навіть 1 день в цей період – ви вже можете отримати статус УБД.
30 днів стосуються тих військових, які брали участь в АТО/ООС.
Які терміни видачі?
Норма про місячний термін подати документи від частини не дотримується. Затримки відбуваються через бюрократизацію процесу: реалії повномасштабної війни показали, що він просто не працює в цих умовах. Комісія теж має ухвалити рішення за місяць, але і вона через наплив документів не дотримується терміну.
Як перевірити, на якому етапі перебуває оформлення посвідчення?
Єдиний варіант – заява про надання статусу до комісії. Але, маємо зазначити, що ефективного і швидкого методу перевірити – немає.
Чи можуть займатися приватні адвокати оформленням УБД?
Тут може грати роль адвокатський запит на витребування документів з в/ч. Але саму заяву однозначно подає сама людина, яка претендує на статус. Подавайте рапорт, щоб витребувати документи.
Шаблон рапорту – за посиланням https://bit.ly/3OxkgsC
Які документи потрібні для отримання статусу УБД?
Довідка про про безпосередню участь особи у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України (це новий ДОДАТОК 6 до постанови КМУ №413)
а також один з цих документів:
- витяг (копії) бойових донесень, витягу (копії) журналів бойових дій (оперативних завдань, ведення оперативної обстановки),
- витяг (копії) вахтових журналів, польотних листів,
- витяг (копії) матеріалів спеціальних (службових) розслідувань за фактами отримання поранень, контузій, каліцтв.
Який порядок подачі?
1 варіант: відповідальна особа у в/ч збирає документи і подає
2 варіант: подаєте ви самостійно до комісії або через ТЦК та СП
Як поновити пошкоджене/втрачене посвідчення УБД?
Зверніться до ТЦК та СП, надайте пошкоджене посвідчення чи копію, або інформацію про його номер. Також додайте ідентифікаційний код, паспорт, військовий квиток (тимчасове посвідчення) + фотокартки, заяву з причинами втрати, оголошення в газету про поновлення посвідчення (так, таке “газетне” правило досі існує). Що більше документів подасте – то краще.