РИНОК ПРАЦІ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ

Дата: 10.10.2023 10:38

Фото без описуУ січні-вересні 2023 року послугами Хмельницької обласної служби зайнятості скористалися 19,4 тис. громадян. Про потребу у кваліфікованих працівниках в області поінформували 2 536 роботодавців. В базі даних  налічувалось 10,7 тис. вакансій. Середній розмір оплати праці становив  9286  гривень на одну вакансію.

Більше 60% вакансій припадають на робітничі професії. Популярними залишаються професії: лікарів, швачок, водіїв автотранспортних засобів,  продавців продовольчих товарів, продавців-консультантів, кухарів, інспекторів пенітенціарної системи, бухгалтерів, економістів, інженерів.  Крім того, існує потреба у робітниках найпростіших професій, а саме: підсобні робітники, двірники, вантажники, охоронники тощо.

За 9 місяців 2023 року:

- працевлаштовано 6,7 тис. осіб;

- 625 людей було залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру;

- 880 осіб  проходили професійне навчання;

- 314 громадян отримали ваучер на навчання.

За результатами оцінки бізнес-плану та проведеної співбесіди, з початку року Державний центр зайнятості ухвалив позитивні рішення щодо надання мікрогрантів на старт або розширення свого бізнесу 84 особам  та 8 грантів - учасникам бойових дій та членам їх сімей,  які будуть провадити або вже провадять підприємницьку діяльність у Хмельницькій області.

Станом на 1 жовтня  2023 року кількість зареєстрованих безробітних становила 2,6 тис. осіб, в тому числі 102 учасники бойових дій,  217 осіб з числа внутрішньо переміщених осіб. В базі даних Хмельницької обласної служби зайнятості налічувалося 2847 вакансій.

Серед безробітних:

- 73,6% - складали жінки;

- 49,0% - мешканці сільської місцевості;

- 22,6% - молодь віком до 35 років.

Відділ організаційно-інформаційної роботи

Хмельницького обласного центру зайнятості