РИНОК ПРАЦІ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ

Дата: 07.09.2023 16:42

Фото без описуСтаном на 1 вересня  2023 року кількість зареєстрованих безробітних становила 2,8 тис. осіб, в тому числі  86 учасників бойових дій,  233 безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб. Серед безробітних:

- 74,6% - жінки;

- 47,5% - мешканці сільської місцевості;

- 24,7% - молодь віком до 35 років.

У січні-серпні 2023 року послугами Хмельницької обласної служби зайнятості скористалися 17,7 тис. громадян. Про потребу у кваліфікованих працівниках в області поінформували 2 371 роботодавець. В базі даних  налічувалось 9,5 тис. вакансій. Середній розмір оплати праці становив  9260  гривень на одну вакансію.

Більше 60% вакансій припадають на робітничі професії. Популярними залишаються професії: лікарів, швачок, водіїв автотранспортних засобів,  продавців продовольчих товарів, продавців-консультантів, кухарів, інспекторів пенітенціарної системи, бухгалтерів, економістів, інженерів.  Крім того, існує потреба у робітниках найпростіших професій, а саме: підсобні робітники, охоронники, двірники, вантажники тощо.

За 8 місяців 2023 року:

- працевлаштовано 5,5 тис. громадян;

- 527 осіб було залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру;

- 798 громадян  проходили професійне навчання;

- 232 людини отримали ваучер на навчання.

За результатами оцінки бізнес-плану та проведеної співбесіди, з початку року Державний центр зайнятості ухвалив позитивні рішення щодо надання мікрогрантів 70 особам, які будуть провадити підприємницьку діяльність у Хмельницькій області.

Відділ організаційно-інформаційної роботи

Хмельницький обласний центр зайнятості