УМОВИ ПРИЗНАЧЕННЯ, РОЗМІР ТА ТРИВАЛІСТЬ ВИПЛАТИ ДОПОМОГИ ПО БЕЗРОБІТТЮ, В ТОМУ ЧИСЛІ ПІД ЧАС ДІЇ ВОЄННОГО СТАНУ

Дата: 10.08.2023 15:23

Фото без описуУмови надання допомоги по безробіттю, механізм обчислення службою зайнятості страхового стажу, тривалість та розмір допомоги по безробіттю визначені Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» (далі - Закон) та Порядком надання допомоги по безробіттю, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2022 №735. Відповідно до частини 1 статті 22 Закону, право на допомогу по безробіттю залежно від страхового стажу мають застраховані особи, визнані в установленому порядку безробітними, страховий стаж яких протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, становить не менше ніж сім місяців.

Допомога по безробіттю. Для застрахованих осіб розмір допомоги по безробіттю визначається у відсотках до їх середньої заробітної плати (доходу), залежно від страхового стажу, але не менше ніж мінімальний розмір допомоги по безробіттю, встановлений для цієї категорії осіб:

- до 3 років страхового стажу — допомога призначається на 180 календарних днів (розмір допомоги 50% від середньої заробітної плати);

від 3 до 6 років — 210 календарних днів (55%);

- від 6 до 12 років — 240 календарних днів (60%);

- від 12 до 18 років — 270 календарних днів (65%);

- від 18 до 24 років — 300 календарних днів (70%);

- від 24 до 30 років — 330 календарних днів (75%);

- понад 30 років — 360 календарних днів (80%).

Якщо безробітний(а) має страховий стаж менше 7 місяців або звільнений(а) з останнього місця роботи (служби) з підстав, зазначених в частині 3 статті 23 Закону, то допомога по безробіттю призначається у мінімальному розмірі.

На період дії воєнного станувідповідно до п.33 розділу VIII «Прикінцеві положення» Закону:

-  допомога по безробіттю призначається з першого дня після дня надання статусу безробітного;

-  тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 90 календарних днів;

-  для осіб передпенсійного віку (за рік до досягнення відповідного віку та за наявності необхідного для призначення пенсії за віком страхового стажу), тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 360 календарних днів.

До відома: станом на 01 серпня 2023 року максимальний розмір допомоги по безробіттю становить 6700 гривень.

Відділ організаційно-інформаційної роботи

Хмельницький обласний центр зайнятості