ПЕНСІЙНИЙ ФОНД НАДАЄ РОЗ’ЯСНЕННЯ: У ЯКИХ ВИПАДКАХ ДОПЛАТА ЗА ПОНАДНОРМОВИЙ СТАЖ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД ВЕЛИЧИНИ ПРОЖИТКОВОГО МІНІМУМУ?

Дата: 17.07.2023 16:11

Фото без описуСтаття 28 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” визначає, що за кожний повний рік страхового стажу понад 35 років чоловікам і 30 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1% розміру пенсії, але не більш як на 1% мінімального розміру пенсії за віком (прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність).

Тобто, якщо розмір пенсії людини, обчислений за формулою (ст. 27 Закону “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”) з урахуванням набутого стажу та заробітку вище прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб (з грудня 2022 року – 2093 грн), то доплата обчислюється виходячи з величини прожиткового мінімуму.

Важливо

Пенсіонерам, які працюють, при зростанні прожиткового мінімуму доплата за понаднормовий стаж перераховується після звільнення з роботи.