ПЕНСІЙНИЙ ФОНД НАДАЄ РОЗ’ЯСНЕННЯ: РОБОТА 10 РОКІВ У ШКІДЛИВИХ УМОВАХ. У ЯКОМУ ВІЦІ МОЖНА ВИЙТИ НА ПЕНСІЮ?

Дата: 14.07.2023 15:57

Фото без описуНаявність стажу роботи в шкідливих умовах тривалістю 10 років та страхового стажу не менше 25 років дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах за Списком 2 після досягнення 55-річного віку.

Підтвердження права на пільгове пенсійне забезпечення здійснюється на підставі записів у трудовій книжці та уточнюючих довідок, які видають підприємства, установи, організації або їх правонаступники.

У довідці має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, куди включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана така довідка.

Необхідність надання довідки, що уточнює характер виконуваної роботи, зумовлена, зокрема,тим, що в трудовій книжці відсутня інформація про зайнятість протягом повного робочого дня в шкідливих та важких умовах праці.