ЯКІ ДОХОДИ НЕОБХІДНО ДЕКЛАРУВАТИ: ІНВЕСТИЦІЙНИЙ ДОХІД

Дата: 20.04.2023 11:02

Фото без описуВимоги щодо оподаткування операцій з інвестиційними активами регулюються статтею 170.2 Податкового кодексу України.

Оподаткуванню підлягає інвестиційний прибуток отриманий платником податку. В разі продажу цінних паперів з інвестиційним збитком — податки сплачувати не потрібно.

Ставка податку на доходи фізичних осіб у вигляді інвестиційного прибутку 18% та військовий збір 1,5%.

Не підлягає оподаткуванню та не включається до загального річного оподатковуваного доходу дохід, отриманий платником податку протягом року від продажу інвестиційних активів, якщо сума такого доходу не перевищує суму: у 2022 році – 3470 грн, у 2023 році – 3760,00 гривень.

Облік загального фінрезультату операцій з інвестиційними активами платник податку веде самостійно, окремо від інших доходів і витрат.

За результатами календарного року платник податку зобов’язаний подати річну податкову декларацію, в якій має відобразити загальний фінансовий результат (інвестиційний прибуток або інвестиційний збиток), отриманий протягом такого  року.