ЩОДО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ПОДАТКОВОЇ ДЕКЛАРАЦІЇ З ПЛАТИ ЗА ЗЕМЛЮ

Дата: 19.01.2023 15:10

Фото без описуКам'янець-Подільська ДПІ  ГУ ДПС у Хмельницькій області звертає увагу платників плати за землю - юридичних осіб, що наказом Міністерства фінансів України від 18.02.2022 №83 «Про внесення змін до форми Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності)», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 07.03.2022 за №303/37639 внесено зміни до форми Податкової декларації з плати за землю.

Нова редакція форми Податкової декларації запроваджується з 01 січня 2023 року.

Основні зміни, що містяться у новій формі Податкової декларації.

Передбачена можливість зазначати код Кодифікатора адміністративно-територіальних одиниць на території територіальних громад КАТОТТГ (19 символів) замість коду за  КОАТУУ (10 символів).

Декларацію доповнено інформацією щодо:

- адреси місць розташування об’єкта оподаткування;

- періоду володіння/користування земельною ділянкою з розбивкою на частку повних та неповних місяців;

- строку користування податковою пільгою у звітному  періоді.

При розрахунку орендної плати за землю необхідно буде зазначати дату закінчення терміну дії договору оренди.

Для зменшення помилок (розбіжностей) при поданні уточнюючих податкових декларацій запроваджується позиція «Реєстраційний номер декларації в контролюючому органі, яка уточнюється».