РИНОК ПРАЦІ ХМЕЛЬНИЧЧИНИ: МАЙЖЕ 70% ВАКАНСІЙ — РОБІТНИЧІ ПРОФЕСІЇ

Дата: 08.04.2022 10:44

Фото без описуЗ початку року 1,8 тис. роботодавців поінформували про потребу у кваліфікованих працівниках в області. В базі даних налічувалось 6,2 тис. вакансій. Середній розмір оплати праці становив 8298,2 грн. Завдяки співпраці між роботодавцями та службою зайнятості 40,8% вакансій було укомплектовано.

«Майже 70% вакансій припадають на робітничі професії. Стійким попитом продовжують користуватися професії сфери торгівлі та послуг, переробної промисливості, транспорту. Затребувані водії автотранспортних засобів, швачки, продавці-консультанти, продавці продовольчих товарів, менеджери (управителі) в усіх сферах економічної діяльності, бухгалтери, економісти та інженери з досвідом роботи, лікарі та середній медичний персонал. Крім того, існує потреба в робітниках найпростіших професій — підсобні робітники, охоронники, двірники, вантажники та інші», - зазначає директор Хмельницького обласного центру зайнятості Сергій Черешня.

Про ситуацію на ринку праці в області у січні-березні:

• 20,5 тис. громадян скористалися послугами служби зайнятості, з них 18,2 тис. мали статус безробітного;
  • 3,0 тис. осіб працевлаштовано, в тому числі 2,5 тис. зареєстрованих безробітних;
  • 0,7 тис. брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру;
  • 0,7 тис. – проходили професійне навчання;
  • видано 2 ваучера для підвищення конкурентоспроможності особам старше 45 років;

Станом на 1 квітня 2022 року кількість зареєстрованих безробітних становила 12,1  тис. осіб, в тому числі 133 військовослужбовців - учасників АТО (ООС), 215 осіб з числа внутрішньо переміщених. Серед безробітних 55,5% складали жінки, 24,5% – молодь віком до 35 років, 20,7% - особи, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні, 53,3% зареєстрованих безробітних були сільськими мешканцями. Отримували допомогу по безробіттю 11,1 тис. осіб.

Відділ інформаційної роботи

Хмельницький обласний центр зайнятості