Кам'янець-Подільська районна державна адміністрація
Хмельницька область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

ОЗДОРОВЛЕННЯ ЕКОНОМІКИ ПІДПРИЄМСТВ ВОДОПОСТАЧАННЯ І ВОДОВІДВЕДЕННЯ ЛЕЖИТЬ САМЕ В ПЛОЩИНІ ПІДВИЩЕННЯ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ

Дата: 18.02.2022 21:43
Кількість переглядів: 375

Фото без описуОздоровлення економіки підприємств водопостачання і водовідведення лежить саме в площині підвищення енергоефективності.  Про це повідомив Голова Держенергоефективності Валерій Безус під час відкриття Міжнародного водного форуму, організованого Асоціацією «Укрводоканалекологія» 16 лютого цього року.

«Впевнений, що оздоровлення економіки підприємств водопостачання і водовідведення лежить саме в площині підвищення рівня енергетичної ефективності, при чому в її широкому контексті: йдеться не тільки про використання електроенергії, а всіх видів енергетичних ресурсів і новітніх технологій, які пов’язані із відновлюваними джерелами енергії,  альтернативними видами палива», - наголосив В.Безус.

Для стимулювання енергоефективності у зазначеній сфері прийнято низку законодавчих змін.

«Прийнятим минулого року Законом України «Про енергетичну ефективність» вперше передбачено безпосереднє завдання Уряду розробити державну цільову програму енергетичної модернізації підприємств водопостачання і водовідведення», - підкреслив В.Безус.

Водночас, вищезгаданий закон містить важливе положення: не менше 1% видаткової частини бюджету має спрямовуватися на заходи з енергоефективності.

«Тож у підприємств-водоканалів є можливість вступити у здорову боротьбу за фінансування необхідних проєктів з енергоефективності. Треба разом із народними депутатами, урядовцями плідно працювати над тим, щоб закласти відповідний бюджет на програму енергетичної модернізації», - наголосив Валерій Безус.

Варто зауважити, що Держенергоефективності на виконання закону вже розроблено проєкт Концепції Державної цільової програми енергетичної модернізації підприємств водопостачання та водовідведення на 2022-2027 роки, яка спрямована на надання державної підтримки підприємствам водопостачання та водовідведення.

Необхідні кроки для модернізації водопровідно-каналізаційного господарства також окреслили  народний депутат Євген Пивоваров, член НКРЕКП Ольга Бабій, представники Мінрегіону, профільних асоціацій і компаній.

Окрім цього, Валерій Безус привітав учасників форуму із прийняттям 15 лютого Парламентом закону про Загальнодержавну цільову соціальну програму на 2022-2026 роки «Питна вода України». Програма має бути ядром реалізації подальшої національної політики з точки зору забезпечення якості води та сталості питного водопостачання.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора