Кам'янець-Подільська районна державна адміністрація
Хмельницька область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

УЧАСНИКУ БОЙОВИХ ДІЙ ДОПОМОГЛИ ВІДНОВИТИ ПОРУШЕНІ ПРАВА

Дата: 31.01.2022 14:32
Кількість переглядів: 433

Фото без описуГеннадій (учасник бойових дій) звернувся до Новоушицького бюро правової допомоги Кам’янець-Подільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та повідомив, що перебував у зареєстрованому шлюбі, у якому народилося двоє дітей. Коли у 2009 році шлюб було розірвано,  він став неодноразово чути від сусідів та жителів свого села, що колишня дружина у періоди його відсутності - зраджувала з іншими чоловіками. До того ж він став помічати, що діти абсолютно на нього не схожі. Його побоювання підтвердились, після того як колишня дружина сама повідомила йому, що  діти дійсно не від нього, але так як він записаний їхнім батьком, буде зобов’язаний сплачувати аліменти.

Ситуація стала критичною, після того, як Геннадій отримав травму у зоні АТО та не зміг більше нести службу за контрактом. Як наслідок – припинилась і сплата аліментів на утримання дітей. У зв’язку із заборгованістю, виконавча служба наклала арешт та почала готувати документи на продаж  земельної ділянки, яку раніше отримав Геннадій, як учасник бойових дій. Не знаючи, як самостійно можна вирішити дану ситуацію чоловік звернувся для отримання правової допомоги.

Для надання клієнтові правової допомоги наказом № 467 від 19.12.2020 року було призначено юристку Новоушицького бюро правової допомоги Неборецьку Анастасію Вікторівну.

За порадою Анастасії клієнт пройшов спермограмму. Результати лабораторного дослідження показали, що вагітність від Геннадія можлива, однак шанси дуже низькі, а тому рекомендовано зробити ДНК-тест для встановлення батьківства. Добровільно зробити тест ДНК на встановлення батьківства колишня дружина категорично відмовилась, а тому юристка бюро підготовила та подала до суду позовну заяву про виключення з актового запису про народження дитини відомостей про батька дитини, а також клопотання про призначення судом молекулярно-генетичної експертизи.

Клопотання було задоволено, однак жінка разом із дітьми двічі не зявилась до експертної установи, таким чином ухилялася від проведення експертизи.

У кінцевому результаті колишня дружина Геннадія визнала заявлені позовні вимоги. Відтак, Новоушицький районний суд позовну заяву задовольнив.  Рішення набрало законної сили 25.01.2022 року.

«Ми продовжуємо допомагати чоловіку вирішити його ситуацію,  і вже сьогодні ми подаємо позовну заяву про звільнення від сплати аліментів на утримання дітей та заборгованості за аліментами, щоб чоловік не втратив свою земельну ділянку через заборгованість, яка його не стосувалася», - розповідає Анастасія Неборецька.

За словами Анастасії Неборецької:

 «Стаття 136 СК України передбачає, що особа, яка записана батьком дитини відповідно до статей 122, 124, 126 і 127 Сімейного кодексу України , має право оспорити своє батьківство, пред`явивши позов про виключення запису про нього як батька з актового запису про народження дитини. У разі доведення відсутності кровного споріднення між особою, яка записана батьком, та дитиною суд постановляє рішення про виключення відомостей про особу як батька дитини з актового запису про її народження. Оспорювання батьківства можливе лише після народження дитини і до досягнення нею повноліття. Оспорювання батьківства неможливе у разі смерті дитини, а також не має права оспорювати батьківство особа, записана батьком дитини, якщо в момент реєстрації себе батьком дитини вона знала, що не є її батьком, а також особа, яка дала згоду на застосування допоміжних репродуктивних технологій відповідно до частини першої статті 123 цього Кодексу. Також до вимоги чоловіка про виключення запису про нього як батька з актового запису про народження дитини позовна давність не застосовується.

 Пунктами 2.13, 2.13.1 "Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання", затверджених наказом Міністерства Юстиції України від 12 січня 2011 року N 96/5", встановлено, що підставою для внесення змін в актові записи цивільного стану є: рішення суду про визнання батьківства (материнства), усиновлення (удочеріння), про скасування раніше винесеного рішення суду про визнання батьківства, виключення відомостей про батька (матір) дитини з актового запису про народження, скасування або визнання усиновлення (удочеріння) недійсним, про визнання шлюбу недійсним, установлення неправильності в актовому записі цивільного стану та інші, у яких зазначено про внесення конкретних змін в актові записи цивільного стану».

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора