ЯК РОБОТОДАВЦЮ ОТРИМАТИ ДОЗВІЛ НА ЗАСТОСУВАННЯ ПРАЦІ ІНОЗЕМЦІВ ТА ОСІБ БЕЗ ГРОМАДЯНСТВА?

Дата: 30.12.2021 10:07

Фото без описуВ Україні роботодавці мають право на застосування праці іноземців та осіб без громадянства на підставі дозволу, що видається регіональною службою зайнятості.

Якщо роботодавець планує взяти на роботу громадянина іншої держави, то з  2022 року є можливість подати заяву та документи, у паперовій формі, не тільки через регіональний центр зайнятості, а також через базовий центр зайнятості чи філію.

Перелік документів за посиланням ­ https://cutt.ly/SUbdh9p.

Важливо щодо продовження строку дії дозволу! Заяву та додані до неї документи у паперовій формі подаються роботодавцем не пізніш як за 20 календарних днів до закінчення строку дії дозволу через обласний або базовий центр зайнятості/філію Хмельницького ОЦЗ.

До відома: за підсумками 2021 року роботодавці Хмельницької області використовують працю 79 іноземних громадян з Туреччини, Франції, Польщі та інших держав на підставі дозволів, виданих Хмельницьким обласним центром зайнятості.

За видами економічної діяльності найбільше представників інших країн працює в торгівлі - 34 осіб, переробній промисловості – 26, сільському господарстві – 10.

Більш детальна інформація щодо отримання роботодавцем дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства тут.

Слід зазначити, що застосування праці іноземців має багато «плюсів», а саме:

• залучення інвестицій;
  • створення нових робочих місць;
  • легалізація праці;
  • сплата податків;
  • впровадження управлінського досвіду іноземних країн тощо.

Відділ інформаційної роботи

Хмельницький обласний центр зайнятості