ГРОМАДСЬКІ РОБОТИ ТА РОБОТИ ТИМЧАСОВОГО ХАРАКТЕРУ: КОРИСТЬ ДЛЯ ГРОМАДИ, ЗАЙНЯТІСТЬ ДЛЯ БЕЗРОБІТНИХ

Дата: 17.12.2021 10:57

Організація громадських та інших робіт тимчасового характеру – це додатковий заробіток для безробітних та вирішення першочергових соціальних питань для органів місцевої влади, роботодавців. Представники центрів зайнятості та філій Хмельницького обласного центру зайнятості активно співпрацюють з об’єднаними територіальними громадами та роботодавцями області у цьому напрямку.

Протягом січня-листопада поточного року за сприяння Хмельницької обласної служби зайнятості у  громадських та інших роботах тимчасового характеру взяли участь 2,4 тис. безробітних осіб.

До переліку таких робіт входять:

- догляд за особами похилого віку та інвалідами;

- інформування населення щодо порядку отримання житлових субсидій;

- роботи з благоустрою та озеленення територій;

- будівельні та ремонтні роботи на об’єктах соціальної сфери;

- упорядкування закладів соціальної сфери тощо.

З безробітними укладаються трудові договори на строк, що сумарно протягом року не може перевищувати 180 календарних днів. За безробітним зберігаються всі соціальні гарантії:

- оплачуються внески і податки;

-за необхідності оплачується листок непрацездатності;

-умови праці відповідають встановленим законодавчим нормам (враховується стан здоров'я, професійні та індивідуальні особливості людини);

- оплата праці здійснюється за фактично виконану роботу;

- продовжує виплачуватися допомога по безробіттю, якщо вона передбачена згідно Закону України «Про зайнятість населення» стаття 31 – Організація громадських та інших робіт тимчасового характеру.

Відділ інформаційної роботи

Хмельницького обласного центру зайнятості