МІСЯЦЬ ЦИФРОВОЇ ГРАМОТНОСТІ: "ОБЕРЕЖНО! КІБЕРШАХРАЇ" — СПІЛЬНИЙ ПРОЄКТ МІНІСТЕРСТВА ЦИФРОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ УКРАЇНИ, КІБЕРПОЛІЦІЇ ТА НБУ

Дата: 18.11.2021 11:04

Фото без описуМіністерство цифрової трансформації спільно з Кіберполіцією та НБУ презентували спільний проєкт — новий освітній серіал для платформи Дія.Цифрова освіта під промовистою назвою «Обережно! Кібершахраї». Онлайн-курс присвячено кіберзахисту — він розповідає, як запобігати кібератакам та як діяти у випадках, якщо вберегтися від інтернет-шахраїв не вийшло.

Курс складається із чотирьох серій тривалістю 8-10 хвилин, його вже можна безплатно переглянути на національній онлайн-платформі Дія.Цифрова освіта. Серіал «Обережно! Кібершахраї» розкриває наступні теми:

- як запобігти крадіжці фінансового номера

-як діяти в разі втрати або викрадення мобільного пристрою

- як встановити місцезнаходження гаджета

-як вберегтися від витоку інформації

- як протидіяти фiшингу та вішингу

За даними звіту Нацполіції, у 2020 році офіційно зареєстровані понад 5 000 кіберзлочинів. Помітну частку цих злочинів складають дії з платіжними картками, крадіжки коштів з банківських рахунків та викрадення інформації.

Після кожного епізоду на глядачів очікує тестування для закріплення матеріалу. Як завжди, після успішного складання фінального тестування можна отримати електронний сертифікат.

У серіалі «Обережно! Кібершахраї» взяли участь:

- Марина‌ ‌Соботюк‌, ‌радниця‌ ‌з‌ ‌питань‌ ‌медіакомунікацій,‌ ‌ДП‌ ‌«Українські‌ ‌спеціальні‌ ‌системи»‌ ‌

-Сергій‌ ‌Липка‌, керівник‌ ‌відділу‌ ‌протидії‌ ‌злочинам‌ ‌у‌ ‌сфері‌ ‌комп’ютерних‌ ‌систем,‌ ‌Департамент‌ ‌кіберполіції‌ ‌НПУ‌

- Валерій‌ ‌Кармазін‌, старший‌ ‌інспектор‌ ‌відділу‌ ‌протидії‌ ‌різновидам‌ ‌онлайн‌-шахрайств,‌ ‌Департамент‌ ‌кіберполіції‌ ‌НПУ

- Олександр‌ ‌Федієнко‌, народний‌ ‌депутат‌ ‌України,‌ ‌експерт‌ ‌з‌ ‌цифрової‌ ‌трансформації,‌ ‌е-комунікацій‌ ‌і‌ ‌кібербезпеки‌ ‌

-Євгенія‌ ‌Волівник‌, керівниця‌ ‌CERT‌-‌‌UA‌ ‌