Кам'янець-Подільська районна державна адміністрація
Хмельницька область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

ЩОДО ОКРЕМИХ ПИТАНЬ З ЗАСТОСУВАННЯ ПОСТАНОВИ КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ВІД 03 ЛИСТОПАДА 2021 РОКУ №1147 "ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ МЕТОДИКИ НОРМАТИВНОЇ ГРОШОВОЇ ОЦІНКИ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК"

Дата: 19.11.2021 10:06
Кількість переглядів: 423

Фото без описуДержавна служба України з  питань геодезії, картографії та кадастру  надає роз’яснення щодо можливості затвердження органами місцевого самоврядування технічних документацій із нормативної грошової оцінки земель (земельних ділянок), розроблених до набрання чинності постановою  Кабінету Міністрів України від 03 листопада 2021 року № 1147 «Про  затвердження  Методики  нормативної грошової оцінки земельних ділянок» (набрала чинності 10 листопада 2021 року, опублікована в газеті «Урядовий кур’єр» від 10.11.2021 – « 216).

Відповідно до ст..23 Закону України «Про оцінку земель» технічна документація з нормативної грошової оцінки земельних ділянок затверджується відповідною сільською, селищною, міською радою. Протягом місяця з дня надходження технічної документації з  нормативної грошової оцінки відповідна сільська, селищна, міська рада розглядає та приймає рішення про затвердження або відмову в затвердженні такої технічної документації.

Підставою для відмови у затвердженні технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок може бути лише її невідповідність вимогам законів та прийнятих відповідно до закону нормативно-правових актів або розташування земель чи земельних ділянок на території іншої територіальної громади. Рішення про відмову в затвердженні технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок має містити посилання на конкретні норми законів та прийнятих відповідно до закону нормативно-правових актів, яким суперечить відповідна технічна документація.

Статтею 1 Закону України «Про оцінку земель» визначено, зокрема, що дата оцінки земельної ділянки для нормативної грошової оцінки земельної ділянки – це дата, вказана в технічній документації.

При розгляді питання про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель (земельних ділянок) відповідна сільська, селищна, міська рада мають брати до уваги дату проведення такої оцінки, що вказана  у відповідній технічній документації.

Відповідно, норми постанови  Кабінету Міністрів України від 03 листопада 2021 року № 1147 «Про  затвердження  Методики  нормативної грошової оцінки земельних ділянок» мають застосовуватися до технічної документації з нормативної грошової оцінки земель, що складена розробником такої документації із зазначенням дати оцінки 10 листопада і пізніше.

Держгеокадастр інформує, що постанова  Кабінету Міністрів України від 03 листопада 2021 року № 1147 «Про  затвердження  Методики  нормативної грошової оцінки земельних ділянок»  не виключає можливості внесення до Державного земельного кадастру відомостей про нормативну грошову оцінку земель(земельних ділянок)  на підставі технічної документації із нормативної грошової оцінки земель(земельних ділянок) , що складена розробниками до 10 листопада 2021 року.

Внесення до Державного земельного кадастру відомостей про нормативну грошову оцінку земель (земельних ділянок), що складена розробниками 10 листопада 2021 року і пізніше, запроваджується лише з            1 січня 2022 року (підпункт 2 пункту 1 Змін, що вносяться до Порядку ведення Державного земельного кадастру).

Роз’яснення Держгеокадастру носить лише інформативний характер та не є нормативно-правовим актом.  

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора