ДЕРЖЕНЕРГОНАГЛЯД ІНФОРМУЄ: НЕЯКІСНИЙ РЕМОНТ ЕНЕРГЕТИЧНОГО ОБЛАДНАННЯ ТА НИЗЬКІ ЗАПАСИ ПАЛИВА МОЖУТЬ НЕГАТИВНО ВПЛИНУТИ НА ПРОХОДЖЕННЯ ОЗП

Дата: 11.11.2021 14:57

Зростання попиту на електроенергію у період низьких температур призводить до необхідності включення в роботу значної кількості енергоблоків енергогенеруючих компаній. У той саме час, технічний стан енергоблоків виробників електричної енергії викликає занепокоєння через зростання аварійності на них та обмеження генерування електроенергії через низькі запаси палива. Лише протягом жовтня 2021 року у зв’язку з цим обладнання ТЕС і ТЕЦ (сумарною встановленою потужністю близько 9000 МВт) залишались поза роботою.

Стан аварійності на енергоблоках виробників електричної енергії за 10 місяців 2021 року склав 472 відмови, що значно перевищує минулорічний показник – 194 відмови.

Тому представники Держенергонагляду, на виконання доручень Прем’єр-міністра України від 07.09.2021 та Першого віце-прем'єр-міністра України - Міністра економіки України від 06.09.2021 фахівці Держенергонагляду провели позапланові перевірки таких суб’єктів господарювання: АТ «ДТЕК Західенерго» (ВП «Бурштинська ТЕС», ВП «Добротвірська ТЕС», ВП «Ладижинська ТЕС»), ПАТ «Донбасенерго» (СО «Слов'янська ТЕС»), ПрАТ «Харківська ТЕЦ-5», АТ «ДТЕК Дніпроенерго» (ВП «Запорізька ТЕС», ВП «Криворізька ТЕС», ВП «Придніпровська ТЕС»), ПАТ «Центренерго» (Трипільська ТЕС, Вуглегірська ТЕС, Зміївська ТЕС), КП ВО Київради (КМДА) «Київтеплоенерго» (ТЕЦ-5, ТЕЦ-6), ТОВ Фірма «Технова» (КЕП «Чернігівська ТЕЦ»), ТОВ «ДВ Нафтогазовидобувна компанія» (Філія «Теплоелектроцентраль»), ТОВ «ДТЕК Східенерго» (ВП «Курахівська ТЕС») та ПрАТ «Черкаське Хімволокно» (ВП «Черкаська ТЕЦ»).

За результатами заходів складено 12 актів позапланових перевірок і видано 11 приписів із зазначенням виявлених порушень (загальна кількість яких 603) і термінів їх усунення, а саме: АТ «ДТЕК Західенерго» – 84 заходи, ПАТ «Донбасенерго» – 36 заходів, ПрАТ «Харківська ТЕЦ-5» – 19 заходів, АТ «ДТЕК Дніпроенерго» – 160 заходів, ПАТ «Центренерго» – 101 захід, КП ВО Київради (КМДА) «Київтеплоенерго»: ТЕЦ-5, ТЕЦ-6 – 23 заходи, ТОВ «Фірма «ТЕХНОВА» – 29 заходів), ТОВ «ДВ Нафтогазовидобувна компанія» – 46 заходів, ТОВ «ДТЕК Східенерго» – 80 заходів та ПрАТ «Черкаське Хімволокно» – 24 заходи.

Станом на початок листопада усунуто 120 порушень вимог чинного законодавства, зокрема: АТ «ДТЕК Західенерго» – 35 (з них: ВП «Бурштинська ТЕС» – 7, ВП «Добротвірська ТЕС» – 13, ВП «Ладижинська ТЕС» – 15), ПАТ «Донбасенерго» СО «Слов'янська ТЕС» – 30, ПрАТ «Харківська ТЕЦ-5» – 1, АТ «ДТЕК Дніпроенерго» – 42 (з них: ВП «Запорізька ТЕС» – 17, ВП «Криворізька ТЕС» – 25), ПАТ «Центренерго» – 9 (з них Трипільська ТЕС – 9) та КП ВО Київради (КМДА) «Київтеплоенерго» – 3 (з них: ТЕЦ-5 – 2, ТЕЦ-6 – 1). Терміни усунення решти порушень не настали.

За результатами проведених заходів державного нагляду (контролю) зазначаємо, що основними порушеннями, які можуть вплинути на проходження осінньо-зимового періоду 2021/2022 років, є:

— відсутність на електростанціях необхідного резерву палива згідно «Графіку накопичення вугілля на кінець кожного місяця 2021 року для теплових електростанцій та теплоелектроцентралей», затвердженого Міненерго 10.08.2021;

— несвоєчасне та неякісне виконання графіків планових ремонтів і робіт, що забезпечують надійну експлуатацію устаткування в обсязі згідно вимог нормативно-правових актів і нормативно-технічних документів із забезпечення надійної, економічної та безпечної роботи устаткування і споруд;

— порушення періодичності та тривалості виконання ремонтів;

— невідповідність виконаних обсягів робіт запланованим через несвоєчасне придбання та неналежне постачання матеріалів, запасних частин і деталей, згідно номенклатури відомості ремонтних робіт.

З актами та приписами позапланових заходів можна ознайомитись на інспекційному порталі.