ДО УВАГИ ГРОМАДЯН! РОЗ’ЯСНЕННЯ ЩОДО ДОТАЦІЇ ЗА УТРИМАННЯ КОРІВ ФЕРМЕРСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВУ

Дата: 11.08.2021 13:50

Відповідно до п.10 Постанови Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 року № 106 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств» (зі змінами) спеціальна бюджетна дотація за утримання корів усіх напрямів продуктивності надається на безповоротній основі одержувачам, у власності яких перебуває від п’яти корів, ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства, за кожну наявну станом на 1 липня поточного року корову в розмірі 5 000 гривень, але не більше 250 000 гривень.

Дотація за утримання корів надається одержувачам, які не отримували протягом поточного бюджетного періоду дотацію за приріст поголів’я корів відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 р. № 107.

Для отримання дотації за утримання корів одержувачі подають до структурних підрозділів облдержадміністрацій, що забезпечують виконання функцій з питань агропромислового розвитку, заявку із зазначенням кількості корів усіх напрямів продуктивності (станом на 1 липня поточного року) та такі документи:

- довідку про відкриття поточного рахунка, видану банком;

- копію статуту фермерського господарства (для юридичної особи) або копію договору (декларації) про створення сімейного фермерського господарства (для фермерських господарств, що створені без набуття статусу юридичної особи відповідно до статті 81 Закону України “Про фермерське господарство”), дійсну на дату подання заявки;

- копію фінансового документа, що підтверджує наявність чистого доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік, а фермерські господарства, які зареєстровані в поточному році, — копію фінансового звіту або податкову декларацію платника податку за останній звітний період.

Подаються оригінали або належним чином засвідчені копії документів в електронній або паперовій формі

Граничний строк подання документів для отримання дотації за утримання корів – 31 серпня поточного року.

Фінансова підтримка не надається одержувачам: стосовно яких порушено справу про банкрутство; яких в установленому порядку визнано банкрутами; які перебувають на стадії ліквідації:; які мають на 1 число місяця, в якому будуть прийматися рішення щодо здійснення виплат; прострочену більш як шість місяців заборгованість з платежів, контроль за яких покладено на органи ДПС, а також перед Укрдержфондом та його регіональними відділеннями за бюджетною програмою «Надання кредитів фермерським господарствам»; які не провадили господарську діяльність протягом трьох попередніх років (крім новостворених); щодо яких виявлено факти незаконного одержання та/або нецільового використання бюджетних коштів.

Документи, подані  не в повному обсязі, повертаються одержувачу в триденний строк із зазначенням причини повернення.

Заявки, що надійшли після закінчення строку їх подання, не розглядаються. Вчасно поданими вважаються заявка та документи,які надійшли до структурного підрозділу та зареєстровані в системі документообігу.

Форма заявки для отримання дотації за утримання  корів складається за формою, встановленою наказом Мінагрополітики від 12.07.2021 року № 76 «Про затвердження форм для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств» та подається до Департаменту розвитку агропромислового комплексу та земельних відносин Хмельницької обласної державної адміністрації в паперовому вигляді разом із зазначеним вище пакетом документів.