Кам'янець-Подільська районна державна адміністрація
Хмельницька область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

БІЛЬШІСТЬ УКРАЇНЦІВ ПІДТРИМУЮТЬ ВСТУП УКРАЇНИ ДО ЄС І НАТО

Дата: 08.07.2021 12:25
Кількість переглядів: 468

Фото без описуВідбулася презентація публікації Центра Разумкова «Суспільна підтримка євроатлантичного курсу України: оцінки та рекомендації».

Так, згідно з дослідженням рівень суспільної підтримки європейської інтеграції є традиційно дещо вищим, ніж євроатлантичної. За вступ України до ЄС проголосували 62% усіх опитаних, проти вступу – 26%. При цьому, частка прихильників вступу значно переважає частку противників у всіх вікових категоріях, незалежно від статі респондентів. Баланс між «за» і «проти» суттєво змінюється, залежно від регіону проживання, але залишається на користь прихильників вступу до ЄС.

Для відносної більшості тих, хто визначився із відповіддю, інтеграція до ЄС і НАТО є рухом в єдиному напрямі (45,6%), а 33,5% — вважають їх різними і не пов’язаними між собою процесами.

Cоціологічне дослідження Центру Разумкова наводить такі дані:

- НАТО (42%) і ЄС (40%) є лідерами рейтингу міжнародних організацій, що надають найбільш важливу підтримку в захисті незалежності України.

- Більшість респондентів підтримують участь українських військових у міжнародних операціях зі зміцнення миру і стабільності: по 36% участь в операціях під егідою ООН або НАТО, ще 26% — під егідою ЄС. Кожен третій (34%) опитаний вважає, що Україна повинна утримуватися від участі в подібних міжнародних операціях .

- Думка про необхідність розраховувати, насамперед, на власні сили практично однаково підтримується громадянами всіх регіонів України. Водночас, суттєво відрізняються очікування зовнішньої допомоги, залежно від регіону проживання респондентів. Найвищими є сподівання на допомогу з боку країн ЄС і НАТО на Заході (53%) та в Центрі (34%). На Півдні та Сході на допомогу з боку країн ЄС і НАТО розраховують 27% та 23%, відповідно. Найбільш помітно різняться думки громадян стосовно зовнішньої допомоги між прихильниками та противниками вступу до НАТО. Так, на допомогу з боку країн ЄС і НАТО розраховують 58% прихильників, серед противників вступу — лише 4%.

Повне дослідження – за посиланням


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора