Кам'янець-Подільська районна державна адміністрація
Хмельницька область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

ЗЕЛЕНІ ОБЛІГАЦІЇ НАБРАЛИ ЮРИДИЧНОЇ СИЛИ В УКРАЇНІ

Дата: 01.07.2021 16:09
Кількість переглядів: 360

Фото без описуВідсьогодні, 1 липня 2021 року, вступає в силу Закон України «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки» у редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення залучення інвестицій та запровадження нових фінансових інструментів» №738-IX від 19.06.2020. Законом запроваджуються зелені облігації як окремий підвид цінних паперів та встановлюються правила для учасників відповідного ринку.

Зокрема ст. 11, 18 Закону встановлюється:

  • поняття зелених облігацій та проєктів екологічного спрямування (із визначенням конкретних напрямів, на які можуть спрямовуватись кошти, залучені від емісії таких облігацій);
  • коло емітентів зелених облігацій (із визначенням правового режиму для тих, хто реалізує та/або фінансує проєкти екологічного спрямування);
  • принципи розкриття інформації емітентами, процедури звітності та використання надходжень, що будуть залучені від інвесторів на фінансування та/або рефінансування витрат проєктів екологічного спрямування.

Відповідні правові норми були розроблені Держенергоефективності за підтримки проєкту GIZ «Консультування підприємств до енергоефективності» та узгоджувались з іншими зацікавленими сторонами в рамках засідань Міжвідомчої робочої групи із запровадження ринку зелених облігацій.

Відсьогодні корпоративні емітенти, а це – юридичні особи приватного права (підприємства, корпорації, банки, інші фінансові установи) та міжнародні фінансові організації мають право емітувати зелені облігації та в такий спосіб залучати кошти на реалізацію/фінансування проєктів альтернативної енергетики, енергоефективності, інших проєктів екологічного прямування, визначених ст. 11, 18 Закону.

Для публічних емітентів (а це – держава Україна в особі уповноважених органів, спеціалізована фінансова установа, утворена Кабінетом Міністрів України чи іншим спеціально уповноваженим органом, органи місцевого самоврядування)  випуск зелених облігацій стане можливим після схвалення Урядом Порядку відбору та супроводження проєктів екологічного спрямування, які фінансуються за кошти державного і місцевих бюджетів», що передбачено п. 2 ст. 18. Закону. Цей проєкт проєкт постанови Кабінету Міністрів України вже розроблений Міндовкілля та обговорювався на засіданні Міжвідомчої робочої групи, створеній Держенергоефективності. Наразі Держенергоефективності спільно з експертами проєкту GIZ «Консультування підприємств до енергоефективності» надають підтримку Міндовкілля в доопрацюванні проєкту акта міжнародних стандартів.

Консультації щодо процедур випуску зелених облігацій та роз’яснення норм законодавства Ви можете отримати у Фролова Андрія Юрійовича - начальника Управління інструментів стимулювання Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, тел./факс: (044) 590-59-71a.frolov@saee.gov.ua.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності. 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора