Кам'янець-Подільська районна державна адміністрація
Хмельницька область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

ПАРЛАМЕНТ УХВАЛИВ ЗАКОНОПРОЄКТ ЩОДО РОЗВИТКУ РИНКУ РІДКИХ БІОПАЛИВ У ПЕРШОМУ ЧИТАННІ ЗА ОСНОВУ

Дата: 01.07.2021 16:06
Кількість переглядів: 363

Фото без описуНа засіданні Парламенту схвалено у першому читанні за основу законопроєкт № 3356-д від 05.11.2020 щодо обов'язковості використання рідкого біопалива (біокомпонентів) у галузі транспорту: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_2?id=&pf3516=3356-%D0%B4&skl=10.

За це рішення проголосувало 293 народних депутати.

Законопроєкт – результат продуктивної співпраці Держенергоефективності, Міненерго, народних депутатів, асоціацій нафтопереробної та спиртової галузей.

Основною метою проєкту Закону є створення дієвого законодавчого механізму для розвитку конкурентного ринку виробництва і використання біоетанолу та біокомпонентів на транспорті в Україні.

«Розвиток ринку біоетанолу є важливим кроком на шляху заміщення нафти і нафтопродуктів, які у 2020 році посіли перше місце у товарній структурі імпорту України на суму 3,8 млрд доларів», - прокоментував в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура.

Крім того, Україна щорічно імпортує до 55 тис. т біоетанолу у складі бензину. У той же час, загальні виробничі потужності ДП «Укрспирт» сягають близько 110 тис. тонн  біоетанолу в рік, які на сьогодні є незадіяними.

Законопроєктом передбачається:

 • встановлення обов’язкової частки рідкого біопалива (квот) в загальному річному обсязі продажу бензину: із 1 травня 2022 р. - не менше 5% об’ємних;
 • введення обліку та контролю вмісту біокомпонентів у бензинах;
 • встановлення відповідальності за недотримання квот суб’єктами господарювання, які займаються виробництвом, імпортом та реалізацією бензинів на митній території України;
 • введення вимог щодо дотримання критеріїв сталості для біопалива із
  1 липня 2022 року
  .

При цьому, технічні характеристики палива з біокомпонентами обов’язково повинні відповідати вимогам технічних регламентів, гармонізованих європейських стандартів та інших нормативно-правових актів.

Під час виступу у Парламенті народний депутат України, голова Комітету ВРУ з енергетики та ЖКП Андрій Герус повідомив, що законопроєкт розглянуто Енергетичним Співтовариством, він відповідає європейській практиці і сприятиме зменшенню шкідливих викидів у навколишнє середовище.

«Я назву 4 аргументи, чому важливо підтримати цей законопроєкт. По-перше, Україна заявила про приєднання до  Європейського зеленого курсу. По-друге, це вигідно до вітчизняного сільського господарства. По-третє, це енергетична незалежність. Україна імпортує 62% бензину. Якщо нам частково вдасться зменшити цей імпорт хоча б частково,  це вже буде перемога для України. По-четверте, це крок у напрямку європейської інтеграції України», - додала Інна Совсун, народний депутат України.

Загалом, прийняття законопроєкту дозволить:

 • залучити інвестиції у виробництво рідкого біопалива;
 • стимулювати будівництво нових потужностей із виробництва біоетанолу;
 • активізувати агрохолдинги та спиртові заводи щодо виробництва рідких біопалив;
 • створити нові робочі місця;
 • підвищити рівень завантаженості спиртових заводів та виробничого потенціалу суміжних сфер;
 • збільшити надходження податків до бюджетів різних рівнів;
 • скоротити викиди парникових газів у транспортній сфері.

Управління комунікації та зв’язків

з громадськістю Держенергоефективності. 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора