Кам'янець-Подільська районна державна адміністрація
Хмельницька область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ ІНФОРМУЄ: ОСОБЛИВОСТІ ВІДПУСТКИ БЕЗ ЗБЕРЕЖЕННЯ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ

Дата: 04.06.2021 15:45
Кількість переглядів: 257

Фото без описуТермін «карантинна відпустка» з’явився в Україні з березня 2020 року, коли Законом України від 17.03.2020 року №530-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» було доповнено ст.26 Закону «Про відпустки» новою нормою, а саме: у разі встановлення Кабміном карантину час перебування у відпустці без збереження заробітної плати  на даний період не включається у обмежувальний термін, встановлений частиною першою цієї статті (не більше 15 календарних днів на рік).

При перебуванні працівника у такій відпустці повний місяць, йому не зараховується страховий стаж так як не сплачені страхові внески. Можливість здійснення доплати для зарахування стажу за такі вимушені відпустки діючим законодавством на даний час не передбачена. Проте, якщо працівник частину місяця відпрацював, а частину перебував у відпустці без збереження заробітної плати, і його фактична заробітна плата менша за мінімальну, роботодавець зобов’язаний сплатити єдиний соціальний внесок в сумі не менше  мінімального розміру.

Проведений аналіз звітності по нарахуванню заробітних плат засвідчив, що більш як одна тисяча працівників області у майже трьохсот роботодавців перебували у відпустці без збереження заробітної плати  протягом березня- грудня 2020 року. А це не зараховано 9 місяців страхового стажу.

Шановні громадяни, звертаємо Вашу увагу, що безоплатні відпустки роботодавець може надати лише на підставі Вашої заяви. Будь-яке примусове відправлення працівників у відпустки без збереження заробітної плати є грубим порушенням законодавства про працю.

Інформацію про зарахований Вам страховий стаж та нараховану роботодавцем заробітну плату можна отримати, зареєструвавшись на порталі електронних послуг Пенсійного фонду України http://portal.pfu.gov.ua.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора