Кам'янець-Подільська районна державна адміністрація
Хмельницька область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

В ОБЛАСТЯХ ТРИВАЮТЬ ПОЗАПЛАНОВІ ЗАХОДИ НА ОБ’ЄКТАХ ОПЕРАТОРІВ СИСТЕМ РОЗПОДІЛУ

Дата: 17.05.2021 11:03
Кількість переглядів: 341

Фото без описуПредставники Держенергонагляду здійснюють позапланові заходи державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб’єктами господарювання вимог законодавства у галузі електроенергетики. Такі дії передбачено законами України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», «Про ринок електричної енергії» та Положенням про Державну інспекцію енергетичного нагляду України.

Держенергонагляд розглядає звернення фізичних осіб щодо порушення їх прав на забезпечення надійного та якісного електропостачання. Для всебічного розгляду звернень здійснюються позапланові заходи державного нагляду (контролю), найчастішим результатом проведення яких стає виявлення порушень у частині технічного стану та організації експлуатації об’єктів електричних мереж. У більшості випадків такі порушення мають прямий вплив на надійність електропостачання та якісні показники електричної енергії.Так, Управлінням Держенергонагляду у Хмельницькій області здійснено позаплановий захід на підставі звернення мешканця с. Ставище Кам’янець-Подільського району щодо недотримання оператором системи розподілу (далі – ОСР) АТ «Хмельницькобленерго» показників якості електричної енергії. У ході проведення заходу було встановлено, що електропостачання до помешкання заявника здійснюється згідно з укладеного між Дунаєвецьким РЕМ АТ «Хмельницькобленерго» та заявником Договору про користування електричною енергією. Межу розмежування балансової належності встановлено на вихідних клемах вузла обліку електричної енергії абонента.

Під час проведення вимірів параметрів якості електричної енергії реєстратором якості електроенергії було з’ясовано, що відхилення усталеної напруги (по провалам і перенапрузі) не відповідає вимогам ДСТУ EN 50160:2014 (виявлено тривалі перевищення рівня напруги протягом усієї доби, в деяких випадках – до 278 В).

Також під час обстеження КТП-67 та ПЛ-0,4 кВ Л-1 від КТП-67 встановлено, що технічний стан електроустановок в частині забезпечення надійності електропостачання не відповідає вимогам чинної нормативно-технічної документації (далі – НТД), серед яких:

– з’єднання неізольованих проводів виконано за допомогою скрутки у багатьох прогонах опор ПЛ-0,4 кВ Л-1 від КТП-67;
– не проведено обрізку гілок дерев, які знаходяться близько до проводів, у деяких прогонах опор ПЛ-0,4 кВ Л-1 від КТП-67;
– відхилення певних опор ПЛ-0,4 кВ Л-1 від КТП-67 від вертикальної осі поперек лінії значно перевищує найменші допустимі поперечні нахили;
– не влаштовано повторне заземлення PEN-провідника для захисту від атмосферних перенапруг на початку ПЛ-0,4 кВ № 1 від КТП-67;
– не оснащено повітряосушником розширювач силового трансформатора КТП-67;
– не оснащено трубчатим вказівником рівня оливи розширювач силового трансформатора КТП-67 тощо.

За результатами заходу Управлінням складено акт та видано ОСР припис на усунення виявлених порушень. Виконання припису взято Управлінням на контроль.

Крім того, Управлінням Держенергонагляду у Хмельницькій області здійснено позаплановий захід за звернення жителя с. Мартинівка Хмельницького району щодо неякісного електропостачання та систематичних відключень електроенергії.

Під час заходу інспекторами Управління було встановлено, що електропостачання до помешкання заявника здійснюється відповідно до укладеного між Хмельницьким РЕМ та споживачем Договору про користування електричною енергією. Відповідно до вимог пункту 8 Договору, межа розподілу балансової належності електромереж між ОСР та споживачем знаходиться на ізоляторах кронштейну будинку. Проте відповідно до вимог пункту 2.2.6 глави 2.2 розділу ІІ Правил роздрібного ринку електричної енергії (далі – ПРРЕЕ), межа повинна знаходитись на вихідних клемах вузла вимірювання (ввідно-розподільний пристрій та вузол обліку електроенергії розміщені ззовні будівлі). Приєднана (договірна) потужність струмоприймачів споживача, які відносяться до ІІІ категорії надійності електропостачання, становить 2,5 кВт.

Також було з’ясовано, що у період з 01.02.2020 по 23.03.2021 в контакт-центрі АТ «Хмельницькобленерго» зафіксовано 35 звернень від мешканців с. Мартинівка, з яких 33 звернення стосувались відключень електричної енергії та 2 звернення – щодо неякісної (заниженої) напруги. У ході проведення вимірів параметрів якості електричної енергії встановлено, що відхилення усталеної напруги (по провалам і перенапрузі) не відповідає вимогам ДСТУ (виявлено тривалі перевищення рівня напруги: мінімальне зафіксоване значення становило 174,7 В, а максимальне – 247,9 В). Рівень напруги у найбільш віддаленій точці ПЛ-0,4 кВ № 1 від КТП-510 не відповідає заданому режиму її роботи.

Водночас під час огляду КТП-510 та ПЛ-0,4 кВ № 1 від КТП-510 виявлено, що технічний стан електроустановок в частині забезпечення надійності електропостачання не відповідає вимогам НТД, зокрема:

– відсутнє масло у розширювачі силового трансформатора КТП-510;
– не усунуто витікання масла з-під ізоляторів та кришки бака силового трансформатора КТП-510;
– використано провід А-16 на магістральних ділянках ПЛ-0,4 кВ № 1 від КТП-510 у прогонах опор № 38-48, № 60-71;
– пошкоджено (розплетені) проводи у прогонах опор № 3-4, № 11-12-13, № 15-16, № 17-19, № 17-23, № 23-24, № 28-29, № 30-31-32, № 42-43 ПЛ-0,4 кВ № 1 від КТП-510;
– пошкоджено провідники (спуски) повторного заземлення N-провідника на опорах № 10, № 17, № 37, № 55, № 64 ПЛ-0,4 кВ № 1 від КТП-510;
– не влаштовано повторне заземлення N-провідника на опорах № 7, № 53 і № 69 ПЛ-0,4 кВ № 1 від КТП-510.

Під час виконання робіт з капітального ремонту та технічного обслуговування Хмельницький РЕМ не дотримується повного комплексу робіт, а саме:
– не доведено до норми рівень масла у розширювачі силового трансформатора;
– не проведено заміну аварійних опор, пошкоджених елементів мережі;
– не проведено обрізання гілок дерев, які ростуть близько до проводів ПЛ.

За результатами заходу Управлінням складено акт та видано ОСР припис на усунення виявлених порушень. Виконання припису взято Управлінням на контроль.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора