Кам'янець-Подільська районна державна адміністрація
Хмельницька область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ ВОЛОДИМИР ЗЕЛЕНСЬКИЙ: УКРАЇНА НЕ ХОЧЕ ВІЙНИ, АЛЕ ДЛЯ ДОСЯГНЕННЯ МИРУ ПОВИННА МАТИ СИЛЬНУ Й БОЄЗДАТНУ АРМІЮ

Дата: 11.05.2021 16:10
Кількість переглядів: 320

Фото без описуНаразі завершується розробка Концепції національної системи стійкості, яка передбачає забезпечення базових вимог НАТО. Про це заявив Президент Володимир Зеленський під час виступу на форумі «Україна 30. Безпека країни» у Києві.

Глава держави зауважив, що, згідно з дослідженнями, безпека входить до трійки найважливіших для українців цінностей разом зі свободою та справедливістю. Також безпека – це головна умова існування держави та її незалежності.

«Одним з головних пунктів моєї програми є безпека людини й безпека країни. Його забезпечення як невід’ємного елементу складної соціальної системи, з усіма її потребами, інтересами й можливостями, покладено в основу політики національної безпеки України», – зазначив Президент.

Він нагадав, що у вересні 2020 року затвердив Стратегію національної безпеки і оборони України, в основі якої – найвищі соціальні цінності: людина, її життя, здоров’я, честь, гідність, недоторканність і безпека, а найвищим пріоритетом держави визначено відновлення миру, територіальної цілісності та суверенітету України в межах міжнародно визнаних кордонів.

Стратегія ґрунтується на трьох основних засадах: стримування, стійкість та взаємодія, на яких зосереджено зусилля та ресурси України.

«Передусім ми продовжуємо стримувати російську агресію та нарощуємо свій бойовий потенціал. Як і будь-яка цивілізована країна, Україна не хоче війни, але для миру, як би парадоксально це не звучало, вона повинна мати сильну й боєздатну армію. Адже саме вона є запорукою стабільності, гарантією спокою й того, що ні в кого не виникне думка забрати щось у нашої держави легко й без жодного пострілу», – наголосив Володимир Зеленський.

За його словами, серед пріоритетів Стратегії національної безпеки – посилення оборонних і безпекових спроможностей, міжнародної підтримки, політичного, економічного та правового тиску на агресора.

«А головний пріоритет – це боєздатні Збройні Сили України. Підготовлений військовий резерв і ефективна територіальна оборона у поєднанні з іншими органами сектору безпеки й оборони здатні захищати країну на землі, на морі, в повітрі та – що зараз дуже актуально – у кіберпросторі», – зазначив Глава держави.

У межах політики стримування Володимир Зеленський наголосив на важливості забезпечення національної стійкості – готовності держави й суспільства до реагування на будь-які загрози та небезпеки.

«Наразі завершується розробка Концепції національної системи стійкості, яка передбачає забезпечення базових вимог НАТО, зокрема щодо безперервності урядування та надання критичних державних послуг, стійке енергозабезпечення; дієву реакцію на неконтрольоване переміщення великої кількості осіб; стійкі ресурси забезпечення водою, продовольством; реакцію на масові втрати; стійкі системи цивільної комунікації та цивільного транспорту. Для дієвості та досягнення цих цілей ми маємо тісну взаємодію з Представництвом НАТО в Україні», – повідомив Президент.

У межах політики взаємодії, за словами Глави держави, сформовано потужну систему забезпечення національної безпеки, основу якої становлять взаємопов’язані державні та недержавні інституції, громадянське суспільство, громадяни та інші суб’єкти, покликані вирішувати завдання національної безпеки у визначений законодавством спосіб.

Президент наголосив, що Стратегія полягає в системному та цілісному підході до політики безпеки, а не тільки в концентрації на військовому компоненті.

«Ми завершуємо розробку інших документів стратегічного планування, зокрема щодо енергетичної, інформаційної, екологічної, економічної, зовнішньополітичної та кібербезпеки України», – повідомив він.

Володимир Зеленський додав, що безпекова система України є складовою більших за масштабом безпекових систем, зокрема глобальної системи міжнародної безпеки, основними архітекторами якої є ООН і НАТО, та європейської системи безпеки, що сформована за провідної ролі Європейського Союзу, НАТО, ОБСЄ та країн регіону.

«Належність до згаданих систем вищого рівня не лише формує низку тісних зв’язків між учасниками, а й створює умови для підтримання взаємодії в розв’язанні спільних безпекових питань та надає додаткові можливості для реагування на загрози», – наголосив Глава держави.

На його переконання, розвиток стратегічних відносин із ключовими іноземними партнерами, насамперед з Європейським Союзом і НАТО та їхніми державами – членами, зокрема США, а також прагматична співпраця з іншими державами та міжнародними організаціями на основі національних інтересів України, покладені в основу нашої стратегії взаємодії.

Володимир Зеленський також укотре наголосив, що стратегічним курсом України є набуття повноправного членства в ЄС і НАТО.

«Для цього передбачається досягти у максимально стислі строки достатньої взаємосумісності Збройних Сил України та інших складових сектору безпеки й оборони з відповідними структурами держав Альянсу й отримати запрошення та приєднатися до Плану дій щодо членства в НАТО», – заявив Президент.

На думку Володимира Зеленського, реалізація положень Стратегії національної безпеки і оборони країни сприятиме формуванню нової системи гарантування національної безпеки, спроможної захищати державний суверенітет і територіальну цілісність України від усього комплексу можливих загроз.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора