РЕФОРМА ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ ВИЗНАНА ЄВРОПАРЛАМЕНТОМ ЯК ОДНА ІЗ НАЙУСПІШНІШИХ. ЩОБ ПЕРЕЙТИ ДО НАСТУПНОГО ЇЇ ЕТАПУ, НЕОБХІДНО ВНЕСТИ ЗМІНИ ДО НИЗКИ ЗАКОНІВ

Дата: 16.04.2021 10:42

Фото без описуУ реалізації чергового етапу реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади для Мінрегіону у межах Плану дій Уряду на 2021 рік визначено дві цілі:

1. Сформувати ефективне місцеве самоврядування та оптимальну систему територіальної організації влади на новій територіальній основі;

2. Визначити інструменти запровадження нової територіальної основи для діяльності органів влади.

«Реформа децентралізації знаходиться в активному процесі. Європарламент визнав її як одну з найуспішніших, які були впровадженні Урядом. Наразі ми очікуємо внесення змін до низки законів для того, щоб перейти до наступного етапу реформи», – зазначив Олексій Чернишов, Міністр розвитку громад та територій.

У 2021 році Мінрегіон планує розмежувати повноваження між органами місцевого самоврядування та органами виконавчої влади за принципом субсидіарності та на засадах децентралізації влади. Також у планах створити належні матеріальні, фінансові та організаційні умови для забезпечення здійснення органами місцевого самоврядування власних і делегованих повноважень.

Ще одним завданням Мінрегіону є створення законодавчих передумов для залучення жителів до прийняття управлінських рішень, зокрема визначення обов’язковості прийняття статутів територіальних громад. В статутах будуть регламентовані форми безпосередньої участі жителів громади у вирішенні питань місцевого значення.

Для реалізації вищезгаданих завдань необхідне внесення змін до законів, зокрема:

- Внесення змін до Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» та секторального законодавства;

- Прийняття Закону «Про внесення змін до Закону «Про місцеві державні адміністрації» та деяких інших законодавчих актів України щодо реформування територіальної організації виконавчої влади в Україні» (законопроєкт № 4298);

- Внесення змін до Податкового кодексу України;

- Розроблення та подання до ВРУ проєкту Закону «Про комунальну власність»;

- Прийняття Закону щодо удосконалення інституту старост (законопроєкт № 4535);

- Розроблення та подання до ВРУ проєкту Закону щодо внесення змін до Закону «Про органи самоорганізації населення» в частині удосконалення порядку організації, діяльності та припинення органу самоорганізації населення;

- Розроблення та подання до ВРУ проєкту Закону щодо внесення змін до Закону «Про співробітництво територіальних громад» в частині упорядкування окремих питань співробітництва територіальних громад.