ЕНЕРГОПІДПРИЄМСТВА МАЮТЬ ЗАБЕЗПЕЧИТИ НАДІЙНУ ЕКСПЛУАТАЦІЮ ГІДРОСПОРУД ПІД ЧАС ПОВЕНІ

Дата: 23.03.2021 10:57

Щорічно, до настання весняного водопілля (повені), а в окремих випадках – літньо-осінньої повені, на енергооб’єктах повинні призначатися паводкові комісії. Це передбачено пунктом 7.1.45 Технічної експлуатації електричних станцій і мереж. Правила, затверджених наказом Міністерства палива та енергетики України від 13 червня 2003 року № 296 (у редакції наказу від 21 червня 2019 року № 271). Комісія повинна провести огляд і перевірку підготовки до водопілля (повені) всіх гідротехнічних споруд, їх механічного устаткування та підйомних пристроїв. Також комісія має керувати пропуском водопілля (повені) і після його проходження знову оглянути споруди.

З початку 2021 року представники Департаменту державного нагляду за експлуатацією електричних станцій та мереж взяли участь у роботі комісій з перевірки готовності до пропуску льодоходу, повені та паводків на 23 енергопідприємствах. Зокрема, до перевірок було залучено 27 представників Департаменту.

Під час перевірок на енергопідприємствах було розроблено заходи щодо:

• забезпечення справного технічного стану гідротехнічних споруд і гідромеханічного обладнання, дренажних насосів, готовності рятувальних плавзасобів та аварійних комплектів;
  • проведення позачергових інструктажів персоналу чергових ремонтних бригад та позачергові протиаварійні тренування оперативного персоналу щодо дій у разі виникнення аварійних ситуацій у період проходження повені;
  • організації взаємодії з територіальними органами ДСНС, підрозділами Збройних сил України у разі загрози або виникнення надзвичайної ситуації;
  • позачергових перевірок і забезпечення безперебійної роботи засобів зв’язку, сповіщення та організації аварійних бригад на час пропуску повені й розклад чергування персоналу.

За результатами роботи паводкових комісій енергопідприємствами складено Акти перевірки готовності енергооб’єктів до пропуску льодоходу, повені та паводку у 2021 році. В актах визначено необхідні заходи (з термінами їх виконання) для забезпечення надійної та безпечної роботи обладнання енергоблоків електростанцій і мереж, пов’язаних з експлуатацією гідротехнічних споруд, спрямованих на безпечний пропуск льодоходу, повені та паводку у 2021 році.