Кам'янець-Подільська районна державна адміністрація
Хмельницька область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

В ОБЛАСТЯХ ВИРІШЕНО ПИТАННЯ НЕЯКІСНОГО ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ

Дата: 10.02.2021 15:53
Кількість переглядів: 439

Фото без описуДерженергонагляд продовжує розгляд звернень громадян і підприємств та надає роз’яснення стосовно вимог нормативно-технічних документів у галузі електроенергетики.

Так, до Управління Держенергонагляду у Хмельницькій області надійшло звернення від мешканки м. Красилів щодо постачання у приватний будинок електричної енергії, параметри якості якої не відповідають вимогам державного стандарту.

Інспекторами Управління за участі представників оператора системи розподілу (далі − ОСР) здійснено розгляд звернення з виїздом на місце, в ході якого проведено огляд стану розподільних мереж. У результаті виявлено низку порушень нормативно-технічних документів (далі − НТД), зокрема:

− відстань між проводами у прогонах опор № 2-3 повітряної лінії ПЛ-0,4 кВ № 5 від закритої трансформаторної підстанції ЗТП-512 менше допустимої (порушення вимог пункту 2.4.25 Правил улаштування електроустановок (ПУЕ);

−     переріз провідників ПЛ-0,4 кВ № 5 від ЗТП-512 опор № 17-36 знижений та не відповідає паспортним величинам (порушення вимог пункту 2.4.13 ПУЕ);

−   опори № 17, 36 знаходяться в аварійному стані (порушення вимог пункту 10.2.3 ГКД 34.20.661-2003);

− пошкоджено ввідний комутаційний апарат силового трансформатора ЗТП-512 (вигоріла фаза «С») (порушення вимог пункту 5.6.1.9 Правил технічної експлуатації електричних станцій і мереж (ПТЕЕСіМ);

−     силовий трансформатор не захищено від атмосферних перенапруг на вводі ПЛ-10 кВ Л-011 оп. 98 в ЗТП-512 (порушення вимог пункту 12.12.4 ПТЕЕСіМ) та інші.

Для фіксації показників якості електричної енергії у помешканні заявниці було встановлено реєстратор якості електроенергії. В результаті проведених вимірювань зафіксовано неодноразові та тривалі перевищення гранично-допустимих значень напруги.

Управлінням надано ОСР рекомендації щодо усунення виявлених порушень НТД та взято їх виконання на контроль. Водночас АТ «Хмельницькобленерго» видало розпорядження, яким зобов’язало керівництво Красилівського РЕМ усунути виявлені порушення НТД на ПЛ-0,4 кВ Л-5 від ЗТП-512, від якої живиться домоволодіння заявниці, та привести показники  якості електроенергії на лінії згідно з чинними нормами у термін до 01 березня 2021 року.

Зі свого боку, представниками Управління Держенергонагляду у Донецькій області опрацьовано звернення громадянина, який мешкає у м. Маріуполь, щодо неякісного надання послуги з електропостачання до його помешкання.

За результатами розгляду звернення встановлено, що АТ «ДТЕК Донецькі електромережі» не проведено заміри якості електричної енергії. Крім того,  взаємовідносини зі споживачем стосовно питань якості електроенергії виконуються без врахування положень пункту 6.6.2 глави 6.2 розділу VI та пункту 13.2.4. глави 13.2 розділу XIII Кодексу систем розподілу. Також Управлінням виявлено невідповідності щодо технічного стану обладнання електричних мереж, а саме:

- не дотримуються терміни виконання ремонтів і технічного обслуговування ПЛ-0,4 кВ від ТП-153;

- не дотримуються терміни виконання випробувань електрообладнання ТП-526 згідно з СОУ–Н ЕЕ 20.302;

- підключення кабельного виходу з ТП-526 до ПЛ-0,4 кВ приєднання «вул. Ландшафтна» виконано за допомогою скруток;

- має місце перегрівання контактів рубильника приєднання «вул. Ландшафтна» у розподільчій установці РУ-0,4 кВ ТП-526;

- потребується вибіркова розчистка від дерев (крона або окремі гілки яких наблизилися до проводів на відстань менше 1 метра) у прольотах опор № 4-7 ПЛ-0,4 кВ від ТП-526 приєднання «вул. Ландшафтна» та інші.

У підсумку Управлінням рекомендовано ОСР розробити і виконати заходи щодо усунення порушень технічного стану та організації експлуатації електрообладнання ТП-526.

Також інспекторами Управління розглянуто колективне звернення  мешканців будинку в м. Часів Яр Бахмутського району щодо постачання електричної енергії за адресою заявників, параметри якості якої не відповідають вимогам державного стандарту.

За результатами опрацювання звернення Управлінням виявлено низку порушень НТД, серед яких:

  1. У ТП-4:
  • забруднений корпус силового трансформатора;
  • відсутні покажчики рівня оливи на розширнику силового трансформатора;
  • не дотримуються терміни виконання ремонтів і технічного обслуговування обладнання ТП-4;
  • не дотримуються терміни виконання випробувань електрообладнання ТП-4 та інші.
  1. На ПЛ 0,4 кВ від ТП-4 приєднання «Л-7 вул. Горького»:
  • наявна рослинність біля опор № 25, 22;
  • з’єднання проводів у прогонах опори № 22-23 виконано скрутками;
  • не дотримуються терміни виконання випробувань електрообладнання, а також ремонтів і технічного обслуговування ПЛ 0,4 кВ тощо.

У результаті опрацювання звернення, Управлінням рекомендовано ОСР розробити і виконати заходи щодо усунення порушень технічного стану та організації експлуатації електрообладнання ТП-4 та ПЛ 0,4 кВ від ТП-4.

Водночас наприкінці січня цього року у м. Вінниця відбулося засідання комісії інформаційно-консультаційного центру (ІКЦ) АТ «Вінницяобленерго». У зустрічі взяв участь представник Управління Держенергонагляду у Вінницькій області. У ході засідання було розглянуто три звернення:

-  громадянина щодо недотримання ОСР терміну виконання стандартного приєднання електроустановок до електричних мереж за адресою: 2-й провулок С. Наливайка у м. Вінниця;

- громадянки щодо недотримання ОСР терміну виконання  стандартного приєднання електроустановок до електричних мереж за адресою: вул. Садова у м. Вінниця;

-     громадянина щодо якості постачання електричної енергії до житлового будинку за адресою: вул. Тімірязєва у м. Калинівка.

Під час зустрічі було заслухано усіх членів комісії та присутніх заявників, а також розглянуто наявні документи. За результатами розгляду звернень, всі питання було вирішено на користь заявників.

Разом з тим, представниками Управління Держенергонагляду у Черкаській області опрацьовано звернення народного депутата України щодо припинення ПАТ «Черкасиобленерго» постачання електричної енергії ПрАТ «Ватутінське АТП-2362». В результаті було встановлено, що питання, порушені у зверненні, наразі розглядаються у суді.

У підсумку, Управлінням поінформовано заявника, що згідно з вимогами статті 124 Конституції України, правосуддя в країні здійснюється виключно судами. Делегування функцій судів, а також привласнення цих функцій іншими органами чи посадовими особами не допускається. Юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі. Судові рішення є обов’язковими до виконання на всій території України. Згідно з вимогами статті 19 Конституції України, органи державної влади, місцевого самоврядування та їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією і законами України.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора