Кам'янець-Подільська районна державна адміністрація
Хмельницька область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

ЕКОНОМИТИ НА ПЛАТІЖКАХ ДО 50% МОЖНА ЗАВДЯКИ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ

Дата: 01.02.2021 13:59
Кількість переглядів: 391

Фото без описуЕнергоефективність дає змогу оптимізувати енергоспоживання в оселях, в громадських будівлях, на підприємствах. Як результат, зменшуються витрати на енергоресурси.

Так, завдяки встановлення приладів обліку та реалізації енергоефективних заходів за результатами енергоаудитів можна:

- зупинити високі енерговтрати і налагодити раціональне енергоспоживання;

- економити на платіжках до 50% витрат і більше;

- отримати бажаний комфорт і тепло в оселях, в приміщеннях.

Про це повідомив Костянтин Гура, т.в.о. Голови Держенергоефективності, аналізуючи дані учасників програми «теплих кредитів», а також реалізовані проєкти за ЕСКО-механізмом на різних об’єктах.

«Теплі кредити» стали реальною допомогою держави для родин при утепленні осель та переходу на твердопаливні котли. Із жовтня 2014 р. і по 2020 рік понад 850 тис. родин залучили близько 8,5 млрд грн кредитів в енергоефективність та отримали 3,3 млрд грн відшкодування від держави. Досвід учасників показує, що після комплексу заходів з енергоефективності економія на платіжках становить від 20% до 50%. Дані проведених щорічних оцінок свідчать про те, що середня економія газу домогосподарствами становить 25%, економія тепла в ОСББ – 20%», - повідомив К.Гура.

До прикладу, приватне домогосподарство на Полтавщині залучило  ≈ 26 тис. грн. на утеплення будинку, а держава повернула 9 тис. гривень.

Споживання газу склало:

  • до утеплення - 840 м3/міс. (в середньому за опалювальний сезон 2018-2019 рр.);
  • після модернізації - 430 м3/міс. (в середньому за опалювальний сезон 2019-2020 рр.).

У результаті термомодернізації будинку платіжка за газ для родини зменшилася на 48 %.

Інший приклад – підвищення енергоефективості у дитячому садочку № 250 в м. Києві за ЕСКО-договором. У закладі встановлено індивідуальний електро-теплопункт з онлайн-управлінням та енергомоніторингом. Із жовтня 2017 року надаються послуги з енергосервісу.

У рамках реалізованих заходів за опалювальний сезон 2019/2020 рр. вдалось досягти  в середньому 30% економії теплової енергії. Більше того, зазначене технічне рішення дозволило підняти температурний режим на 3-4 градуси до 19-20 °С.

У 2021 році заплановано продовження «теплих кредитів» для індивідуальних домогосподарств, а також розгляд вже підготовлених законопроєктів для відновлення і розширення енергосервісу на об’єкти комунальної сфери, енергетики.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора