22 СІЧНЯ — ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

Дата: 22.01.2021 09:47

Фото без описуІдея єдності та соборності українських земель навколо їх історичного центру — Києва — споконвіків була національною ідеєю свідомого українства. Оскільки саме територіальна цілісність була важливою складовою боротьби за національні інтереси України як незалежної держави. Впродовж віків ідею єдності відстоювали та втілювали в життя такі славетні громадські діячі як Богдан Хмельницький,  Іван Мазепа, Петро Дорошенко та Пилип Орлик.

Свою предковічну мрію українці змогли втілити в життя лише на початку ХХ століття. Восени 1917 року була проголошена Українська Народна Республіка, до складу якої увійшли 9 українських губерній, що попередньо входили до складу Російської імперії. Під впливом цих подій через рік, восени 1918 року, на землях західної України було утворено Західноукраїнську Народну Республіку. Відтоді між урядами ЗУНР та УНР постійно велися переговори щодо об’єднання східноукраїнських та західноукраїнських земель, які закінчилися підписанням 22 січня 1919 року Акту Злуки між Українською Народною Республікою та Західноукраїнською Народною Республікою. Підписання цього документа знаменувало об’єднання українських земель в одну соборну державу — здійснення мрії багатьох поколінь українців про єдину соборну та неподільну країну.