Кам'янець-Подільська районна державна адміністрація
Хмельницька область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

ЯК ПЕРЕЙТИ ДО НОВОГО ПОСТАЧАЛЬНИКА ГАЗУ: ПОКРОКОВА ІНСТРУКЦІЯ

Дата: 19.01.2021 16:40
Кількість переглядів: 369

Фото без описуЯк повідомлялося, з літа 2020 року в Україні запрацював ринок газу. Що насправді це означає для звичайних побутових споживачів? Все просто: завдяки цьому у споживачів газу є можливість вільно обрати постачальника.

Для цього не потрібно здійснювати перепідключення мереж чи якісь інші складні маніпуляції: достатньо обрати потрібну послугу через «Приват-24» або кабінет споживача газу. Таким чином ми можемо обирати найкращу ціну та найвигіднішу пропозицію і самостійно змінювати постачальника газу.

Зміна постачальника можлива навіть для тих споживачів, у яких відсутній лічильник або є заборгованість за газ. Ви можете обрати будь-яку українську компанію, навіть із іншого регіону, якщо вона має відповідну ліцензію.

Отож, щоб змінити постачальника газу потрібно:

- Обрати компанію. Зробити це можна на сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у галузі енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) https://www.nerc.gov.ua/?id=21970, де обрати розділ «Ліцензійний реєстр НКРЕП».

- Подати заявку до обраного постачальника. Це можна зробити на сайті компанії або ж надіслати скановану/с-сотографовану заяву на його електронну пошту.

До листа потрібно додати копії документів, якими визначено право власності чи користування на об’єкт (приміщення); паспорта та ідентифікаційного коду споживача; інших документів, які може вимагати постачальник.

- Протягом 20 днів вам має надійти повідомлення від компанії, що міститиме інформацію, з якої дати вона почне подавати вам газ.

Також швидко та зручно порівняти актуальні ціни на газ та змінити постачальника онлайн можна через сайт Газотека  https://gasoteka.ua-energy.org/

Зараз склалася ситуація, коли через сезонні коливання ціни на газу у Європі та непрозору роботу постачальників газу, значно зросла вартість газу. В такій ситуації вже у лютому ціна газу для більшості українців могли би зрости до 12 гривень за кубометр і вище. Аби захистити побутових споживачів від різких коливань ціни на газ, уряд встановив верхню межу для ціни від будь-якого постачальника у розмірі 6,99 гривень за кубометр. Така ціна діятиме для споживання газу з 1 лютого.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора