Кам'янець-Подільська районна державна адміністрація
Хмельницька область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

ПРЕДСТАВНИКАМИ ДЕРЖЕНЕРГОНАГЛЯДУ ОГЛЯНУТО ПОНАД 26 ТИСЯЧ ОБ’ЄКТІВ ТЕПЛОЕНЕРГЕТИЧНОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ

Дата: 16.12.2020 08:21
Кількість переглядів: 336

Фото без описуЗ метою забезпечення надійного та сталого функціонування систем теплопостачання і теплоспоживання Держенергонагляд проводить активну роботу щодо оцінки готовності енергетичних господарств суб’єктів відносин у сфері теплопостачання до роботи в опалювальний період 2020-2021 років (далі – ОП) та здійснює контроль за його проходженням. Це передбачено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 916-р «Про затвердження плану заходів з підготовки об’єктів паливно-енергетичного комплексу України до осінньо-зимового періоду 2020/21 року та його проходження».

Так, за зверненнями суб’єктів господарювання, з початку підготовки до ОП представниками Держенергонагляду було здійснено моніторинг 26,2 тисячі теплоенергетичних об’єктів, з яких:

  • 4,8 тисячі – джерела теплової енергії з приєднаними до них тепловими мережами;
  • 21,4 тисячі – системи теплоспоживання споживачів теплової енергії, у тому числі соціально важливих споживачів (закладів охорони здоров’я, освіти та дошкільної освіти).

Загалом за результатами проведених моніторингів з питань технічного стану, організації експлуатації теплових, тепловикористальних установок і мереж та їх готовності до ОП, виявлено 2 807 порушень вимог діючих норм і правил у сфері теплопостачання. З метою усунення порушень керівникам суб’єктів господарювання було надано рекомендації у вигляді довідок з переліком невідкладних заходів, які необхідно усунути у встановлені терміни. Станом на початок грудня суб’єкти відносин у сфері теплопостачання усунули 2 464 порушення (88%).

Зокрема, у ході моніторингів 4 836 джерел теплової енергії з приєднаними до них тепловими мережами виявлено 1 152 порушення вимог нормативно-правових актів, діючих норм, правил з питань технічного стану теплових, тепловикористальних установок і мереж. За результатами заходів складено 191 довідку з рекомендаціями та із встановленням термінів щодо усунення порушень. Станом на початок місяця усунуто 953 порушення, що складає 83% від загальної кількості.

Також станом на початок грудня, за інформацією теплогенеруючих, теплотранспортуючих, теплопостачальних організацій, проведено гідравлічні випробування 16,5 тисячі км теплових мереж (у двотрубному обчисленні) або 97% від загальної протяжності. Виконання графіків планово-попереджувальних ремонтів становить 97%.

У ході проведених моніторингів 21 377 систем теплоспоживання споживачів теплової енергії виявлено 1 655 порушень вимог нормативно-правових актів, діючих норм, правил з питань технічного стану теплових, тепловикористальних установок і мереж. За результатами оглядів складено 311 довідок з рекомендаціями та із встановленням термінів щодо усунення порушень. Станом на початок місяця усунуто 1 511 порушень, що складає 91% від загальної кількості.

За інформацією соціально важливих споживачів теплової енергії (закладів охорони здоров’я, освіти та дошкільної освіти) гідропневматичне промивання систем опалення проведено на 11 407 об’єктах (35% від загальної кількості об’єктів), а гідравлічні випробування систем опалення на щільність та міцність – на 15 721 об’єкті (48% від загальної кількості об’єктів).

Водночас до територіальних органів Держенергонагляду від суб’єктів відносин у сфері теплопостачання надійшло близько 7,2 тисячі звернень щодо участі у комісіях з перевірки готовності теплових господарств до роботи в ОП. За результатами проведених моніторингів представниками відомства у складі відповідних комісій підписано 23 916 актів стану готовності до роботи в ОП по енергетичним об’єктам 7 267 суб’єктів господарювання, зокрема:

  • 4 836 актів (85,3% від загальної кількості) – по джерелам теплової енергії;
  • 19 080 актів (25,4% від загальної кількості) – по споживачам теплової енергії, серед яких 17 218 актів – по закладам охорони здоров’я, освіти та дошкільної освіти, іншим об’єктам соціально важливого призначення (52,5% від загальної кількості).

Опалювальний період вже розпочато у більшості населених пунктів України відповідно до розпорядчих документів органів місцевого самоврядування з урахуванням температурних умов.

Крім того, Держенергонагляд забезпечує видачу актів щодо підтвердження факту відсутності газифікації природним газом багатоквартирних будинків та відсутності або нефункціонування в зазначених будинках систем централізованого теплопостачання відповідно до вимог Порядку застосування тарифів на електроенергію, затвердженого постановою НКРЕ від 23 квітня
2012 р. № 498.

Станом на 04 грудня територіальними органами Держенергонагляду складено 93 акти по 1 258 багатоквартирним будинкам з метою застосування ліцензіатами НКРЕКП з постачання електричної енергії відповідного тарифу на електроенергію для населення в опалювальний період.

Як повідомлялося раніше, представники Держенергонагляду у регіонах розслідують технологічні порушення.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора