НА ДОПОМОГУ СУБ’ЄКТАМ ГОСПОДАРЮВАННЯ: ПЕРЕВІРКА НАСІННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ КУЛЬТУР

Дата: 16.11.2020 10:29

Фото без описуВикористання для посіву якісного насіння високопродуктивних сортів – є тим фундаментом, без якого неможливо отримати гарний врожай будь-якої сільськогосподарської культури. Тому, перевірка посівного матеріалу на відповідність вимогам законодавства в акредитованих лабораторіях є обов’язковим елементом роботи кожного гарного господаря.

Однією з установ, що здійснює визначення посівних якостей насіння на території Хмельницької області є Державна установа «Хмельницька обласна фітосанітарна лабораторія». Цей заклад створений відповідно до Положення про Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, підпорядковується Державній службі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів й належить до сфери її управління.

Сфера акредитації даної лабораторії в галузі насінництва включає визначення посівних якостей насіння сільськогосподарських, ефіроолійних та квіткових культур. А саме таких показників, як

• вологість;
  • чистота та відхід насіння;
  • домішки насіння інших культурних рослин та бур’янів;
  • маса 1000 насінин;
  • схожість та енергія проростання;
  • життєздатності;
  • зараженість хворобами;
  • заселеність шкідниками.

Для надання наших послуг до лабораторії необхідно подати:

- заявку встановленого зразка;

- зразок (пробу) насіння;

- документ, що підтверджує оплату наданих послуг.

ДУ «Хмельницька обласна фітосанітарна лабораторія» розташована за адресою:м. Хмельницький вул. Купріна буд.№4.тел. 0972978585.

За результатами лабораторних досліджень замовнику видається протокол випробування.

Проведення вищезазначених аналізів є незамінною складовою ведення сучасного високопродуктивного насінництва усіма суб’єктами насінництва та розсадництва, передумовою отримання відмінних врожаїв та зростанню загального добробуту.

Микола СТРЕЛЬБІЦЬКИЙ,

головний спеціаліст відділу контролю

в сфері насінництва та розсадництва

в Хмельницькій області