ПРОГРАМНІ РЕЄСТРАТОРИ РОЗРАХУНКОВИХ ОПЕРАЦІЙ

Дата: 12.10.2020 15:01

Фото без описуЗакон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» зобов'язує суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі під час продажу товарів та послуг, вести розрахункові операції через РРО. Згідно законодавства ключові дати по впровадженню РРО наступні:

- 01.08.2020усім суб'єктам господарювання можна користуватись програмними РРО як альтернатива апаратному РРО;

- 01.01.2021   — розширюється перелік видів діяльності, для яких використання

РРО є обов'язковим;

- 01.04.2021застосування РРО є обов’язковим для всіх ФОП платників єдиного податку 2, З та 4 груп незалежно від обраного виду діяльності.

Програмний РРО будь-який комплекс, який реєструє розрахункові операції і кількість проданого товару, незалежно від використовуваного пристрою. Ви можете встановити ПРРО і фіксувати транзакції навіть зі смартфона.

Переваги застосування програмних РРО перед традиційними:

• реєстрація програмного РРО відбуватиметься у режимі онлайн, в Електронному кабінеті; https ://саbіпеt.tax.gov.uа;
  • з'являється альтернатива класичним РРО, які коштують платникам мінімум 200 грн. щомісяця для кожного РРО;
  • здешевлення процесу використання РРО - програмне рішення можна буде встановити на будь-який гаджет і зекономити на придбанні традиційних касових апаратів та їх обслуговуванні;
  • користувачам необов'язково купувати принтер. Програмний РРО видаватиме електронний чек, який також можна буде надіслати покупцю на електронну пошту, або на основні комунікаційні месенджери по номеру телефону;
  • Z-звіт створюється в автоматичному режимі, без ризику санкцій за його не створення для платника;
  • немає плати за сервісне обслуговування та еквайринг, всі чеки фіскалізуються програмним РРО безпосередньо на сервері ДПС;
  •  дозволяє працювати в режимі оffline (до 36 годин разово та не більше 168 годин протягом календарного місяця;
  • можливість швидко відкривати додаткові каси;
  •  не потрібно ремонтувати й оновлювати пристрійпрограмне РРО оновлюється автоматично! ;
  •  зручний доступ 24/7 до фіскальних чеків, адже вони зберігаються на сервері ДПС.
  •  легкий початок зміни за допомогою авторизації через КЕП; закриття зміни з автоматичним формуванням звіту;
  •  ДПС надаватиме інформаційну підтримку та допомогу у користуванні новими програмними РРО.

Як працювати з програмним РРО? З ПРРО все набагато простіше! Для початку роботи необхідно мати всього лише три речі, які зазвичай вже є на підприємстві: будь-який пристрій, куди можна встановити програму; вихід в інтернет; кваліфікований електронний підпис.

Уся актуальна інформація щодо запровадження ПРРО розміщена на офіційному вебпорталі ДПС банер «Програмні РРО» (https://tax.gov.uа/Ьапегуі/ргоgгаmni-гго).