ВИКОНАННЯ ПОКАЗНИКІВ ЗВЕДЕНОГО БЮДЖЕТУ РАЙОНУ ЗА 9 МІСЯЦІВ 2020 РОКУ

Дата: 09.10.2020 15:08

Фото без описуВиконання затверджених показників бюджету району у 2020 році в порівнянні з минулими роками проходить досить напружено. Причиною такої напруги є карантинні заходи, введені у зв’язку із пандемією захворювань на коронавірус. Прийняті заходи негативно вплинули на розміри сплати платежів до місцевих бюджетів. Очікуваного приросту не вдалося  досягти, проте виконання планових показників забезпечено.

Зведений бюджет району( без відокремлених об’єднаних територіальних громад) за 9 місяців 2020 року по власних доходах  загального фонду виконаний на 111,7 відсотки,  при затверджених на відповідний період з врахуванням уточнень  42 852,9 тис  грн. фактично надійшло  47 876,0 тис грн., що більше на  5 023,1 тис грн..

Забезпечено виконання показників загального фонду районного бюджету на 102,2 відсотки та бюджетів сільських рад в цілому на 127,1 відсотки. Виконали планові показники  всі ради базового рівня, хоча за попередні звітні періоди періодично не виконувався районний бюджет та бюджети деяких рад.

В порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження  збільшились на  1 286,1 тис грн., або на 2,8 відсотки( за 8 місяців було  2,5 відсотки). Такій позитивній динаміці сприяла злагоджена робота органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. Не зважаючи на  внесені зміни до Закону України «Про державний бюджет України на 2020 рік», якими надано пільги на березень 2020 року по платі за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (  втрати бюджетів   по платі за землю - 1 000,5 тис грн., податку на нерухоме майно - 49,0 тис грн.) та втрат по інших податках в результаті скорочення працівників та переводу їх на неповний робочий день, зменшення обсягів виробництва та продажів , в цілому до зведеного бюджету району не отримано біля 1 516,4 тис  грн.

Значну роботу проведено сільськими радами по погашенню податкового боргу минулих років по платі за землю та податку на нерухоме майно з фізичних осіб. За період з березня  по вересень 2020 року в результаті проведеної роботи з боржниками погашено боргів по платі за землю в сумі 229,5 тис грн., по податку на нерухоме майно в сумі 245,7 тис грн. Сільські бюджети в порівнянні із відповідним періодом минулого року  отримали більше власних доходів загального фонду на  1 007,2 тис грн., або на  5,1 відсотки.

Напружено проходило виконання районного бюджету, до плану  додатково  отримано 594,3 тис грн., не забезпечені заплановані на 9 місяців надходження по податку на прибуток та частині прибутку підприємств комунальної власності ( виконані відповідно 36,2 та 75,8%).

Стовідсотково до призначень надійшла освітня та медична субвенції з державного бюджету у сумах відповідно 32 551,1 та  4 632,2 тис грн,   а також  базова дотація в сумі 15 964,2  тис грн. та субвенція на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій в сумі 1 336,8 тис грн.

З бюджетів об’єднаних територіальних громад та обласного бюджету надійшли: субвенція з місцевого бюджету на здійснення переданих видатків в сфері охорони здоров’я за рахунок медичної субвенції з державного бюджету  в загальній сумі  7 660,6 тис грн ( обласний бюджет - 390,6 тис грн, бюджети ОТГ – 7 270,0 тис грн), з обласного бюджету на видатки в сфері освіти за рахунок освітньої  субвенції з державного бюджету – 629,0 тис. грн.,на здійснення підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету – 1 240,3 тис грн., на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету – 717,4 тис грн., на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами – 103,9 тис грн.. на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій – 550,6 тис грн. та дотація з місцевого бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків на утримання закладів освіти та охорони здоров'я за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету – 5 730,7 тис. грн. ( з обласного бюджету – 4 819,4 тис грн, з бюджетів ОТГ – 911,3 тис грн.( не перераховано Староушицькою ОТГ 45,3 тис грн.), які направлено на фінансування галузі  «Охорона здоров’я» по районному бюджету), субвенція з місцевого бюджету на проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів в сумі 496,0 тис грн.

До районного бюджету надійшли також делеговані кошти на виконання програм з  бюджетів сільських рад і ОТГ в сумі  6 131,3 тис. грн. та з обласного бюджету на надання окремих пільг в сумі  72,2 тис грн.

З районного бюджету надано іншу субвенцію бюджетам сільських рад на утримання  дошкільної освіти та закладів культури в сумі  10 041,1 тис грн .

До спеціального фонду бюджету  надійшло 3 165,4 тис грн. при затверджених на відповідний період  2 577,0 тис грн, виконання забезпечено  на 122,8 відсотки.

За січень - вересень 2020 року  стовідсотково забезпечено фінансування видатків районних установ в межах кошторисних призначень на заробітну плату працівникам бюджетної сфери та на спожиті бюджетними установами енергоносії.