Кам’янець-Подільська
Районна Державна Адміністрація
Кам’янець-Подільський район, Хмельницька область

ФЕСТИВАЛЬ "НЕТЛІННА СПАДЩИНА ГЛИБИН ДНІСТРА" УЖЕ ВП’ЯТЕ ЗІБРАВ ШАНУВАЛЬНИКІВ НАРОДНОГО МИСТЕЦТВА

Переглядів: 159

З метою збереження та подальшого розвитку пісенного і хореографічного спадку, традицій та обрядів Кам’янеччини, розширення музично-просвітницької діяльності аматорських колективів та окремих виконавців, залучення їх до активної участі у культурному житті держави 4 травня відбувся V відкритий районний фольклорно-етнографічний фестиваль «Нетлінна спадщина глибин Дністра».

Проходило дійство на Ратушній площі в найдревнішій частині Камянця-Подільського – Старому місті.

Цьогоріч до колективів Кам’янець-Подільського  району  та міста, інших районів Хмельницької області, ансамблів  Хотинського й  Кельменецького  районів Чернівецької області долучились і митці з Чернігівської та Івано-Франківської областей. Це означає, що фестиваль розширює свої кордони й розвивається у правильному руслі, з кожним роком набуваючи  все більшої популярності.

Учасників та гостей фестивалю привітали й побажали подальших успіхів у нелегкій, але такій важливій справі збереження культурної  спадщини народу народний депутат України Володимир Мельниченко,  голова райдержадміністрації Василь Сукач, міський голова Кам’янця-Подільського Михайло Сімашкевич та заступник голови районної ради Віктор Єрменчук.

Впродовж всього фестивалю на площі працювала виставка декоративно-прикладного мистецтва, представлена закладами освіти Кам’янеччини.  Всі бажаючі також мали змогу взяти участь у різноманітних  майстер-класах.

Після параду колективів на головній сцені розпочалося власне фестивальне дійство, участь у якому взяли:

Тріо  «Три Лєри», керівник – Альона Габрик та танцювальний колектив «Намистинка», керівник – Ірина Борзишена, Приворотського СБК.

Народний театр пісні «Пісенне мереживо», РЦКіМ «Розмай», керівник – Володимир Кусік.

Танцювальний  колектив «Зернятко», Малокам’янської гімназії, П’ядицької  сільської ради, Коломийського району, Івано-Франківської області, керівник – Світлана Боледзюк.

Фольклорний ансамбль «Оберіг», Кельменецького районного будинку народної творчості та дозвілля, керівник – Раїса Присакар.

Зразкова  хореографічна студія «Пірует», РЦКіМ «Розмай», керівник – Світлана Островська.

Аматорський фольклорний ансамбль «Зоряниця», Кельменецького районного будинку народної творчості та дозвілля, музичний керівник – Відмінник освіти України Валентин Натрасенюк, керівник – Заслужений працівник культури України Віра Натрасенюк.

Народний аматорський фольклорно-етнографічний колектив «Пряля», Олишівського будинку культури, Чернігівської області, керівник – Іван Решотько.

Народний оркестр сопілкарів «Фольклор»,  Кам’янець -Подільського УТОС, керівник – Сергій Касприк.

Народний аматорський колектив «Кульбаба»,  Летичівського РБК, керівник – Катерина Колібаба.

Народний фольклорно-етнографічний ансамбль «Рогізнянка», Рогізнанського СБК Китайгородської ОТГ,  керівник – Іван Семенюк.

Народний фольклорно-етнографічний ансамбль «Трудівниця», Гораївського СК Староушицької ОТГ, керівник – Галина Горобець.

Танцювальний колектив «Ритми серця», Орининської ЗОШ І-ІІІ ст., керівник – Оксана Орчаківська

Народний фольклорний ансамбль  «Любов плюс», Приворотського СБК, керівники – Любов та Володимир Виниченки.

Ансамбль танцю «Світанок», Довжоцького НВК, керівник – Наталія Корж.

Народний фольклорно-етнографічний ансамбль «Ніверчанка», Ніверського СК, керівник – Ганна Пітик.

Тріо «Подоляночка», Пановецького СБК, керівник – Лілія Болюк.

Народний аматорський вокальний ансамбль «Мальви», Жердянського СБК, керівник – Ольга Алексіна.

Жіночий вокальний ансамбль «Калинонька», Врубловецького СБК, Слобідсько-Кульчиївецької ОТГ, керівник – Альона Бачинська.

Жіноча вокальна група  Шустовецького СБК, керівник – Алла Земляк.

Зразковий  ансамбль танцю «Диво калинове», ЗОШ №15, керівник – Юрій Грабчук.

Жіночий вокальний ансамбль «Надія», Ріпинецького СК, керівник – Лілія Казьмір.

Народний аматорський колектив «Заграва», Нігинського СБК Гуменецької ОТГ, керівник – Людмила Ківерчук.

Народний аматорський фольклорний колектив «Криниченька», Супрунковецького СБК  Гуменецької  ОТГ, керівник – Валентина Прудивус. 

Народний аматорський колектив «Мальви», Пудловецького СБК Гуменецької ОТГ, керівник – Любов Любчик.

Зразковий  ансамбль танцю «Гілея», ЗОШ №6, ЦДЮТ, керівник – Інна Гілевська.

Народний ансамбль української пісні «Подільське перевесло», Колибаївського СБК, керівник – Михайло Станько.

Ансамбль української пісні «Смотрицьке сузір’я», Смотрицького СК Колибаївської ОТГ, керівник – Руслан Захаров.

Жіночий вокальний ансамбль «Фурманчанка», Фурманівського СК, керівник – Лариса Пендюк.

Народний хор ветеранів «Вечірні зорі» ім.. Антона Малика, РЦКіМ «Розмай», керівник – Ольга Підгородецька.

Народний театр пісні «Петридава», Кам’янець- Подільського МБК, керівники – Олександр та Олеся Королюк.

Гурт «Hot guys», керівники – Микола Левчук та Ярослав Заярнюк.

Народний етно-гурт «Подільська легенда», Кам’янець-Подільської РДШМ, керівник – Тетяна Наголюк.

Народний гурт «Альтернатива», Кельменецького районного будинку творчості та дозвілля, керівник -  Євген Гаюра.

Гурток «Конструювання та моделювання одягу» Приворотської ЗОШ І-ІІІ ст.,  керівник – Ганна Крузер.

Гурток «Початкове технічне моделювання»,  Залісько-1 ЗОШ І-ІІ ст., керівник – Марина Михайленко.

Гурток  «Декоративно-образотворче мистецтво», Довжоцького  НВК, керівник -  Христина Мельник.

 Гурток  «Ткацтво», Довжоцького НВК, керівник -  методист районного Будинку школяра  Юлія  Степанюк.

 Гурток  «Основи художнього мистецтва»,  Кадиєвецької ЗОШ І-ІІІ ст., керівник – Оксана Мельник.

 Гурток  «Народна творчість»,  Завалецької  ЗОШ І-ІІІ ст., керівник – Наталія Лабуняк. 

    

 

 

 

« повернутися до списку новин