30 ЛИПНЯ ВІДЗНАЧАЄТЬСЯ ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ТОРГІВЛЕЮ ЛЮДЬМИ

Дата: 29.07.2020 16:59

Щороку наші співгромадяни, незадоволені рівнем заробітної плати в Україні або відсутністю роботи намагаються виїхати до інших країн з метою працевлаштування.
Якщо ви вирішили працювати за кордоном, важливо пам’ятати, що при працевлаштуванні за кордоном необхідно дотримуватися встановлених норм та правил, володіти повною та достовірною інформацією про роботодавця, мати укладений трудовий контракт.
Перед поїздкою необхідно:
- перевірити наявність у фірми-посередника з працевлаштування ліцензії Міністерства соціальної політики України на посередництво у сфері працевлаштування за кордоном. Актуальність ліцензії можна перевірити на сайті Міністерства соціальної політики України http://www.mlsp.gov.ua;
- отримати у посередника ґрунтовну інформацію щодо процедури оформлення візових документів, процесу працевлаштування, вимоги вакансії, про роботодавця тощо;
- оформити відносини у формі договору про надання послуг між посередником і клієнтом та ін.
Варто враховувати всі "за" і "проти", приймаючи такі важливі рішення, та зважати, які наслідки це матиме у майбутньому для вас та вашої родини, особливо з точки зору можливих соціальних та пенсійних виплат. Тому, закликаємо Вас шукати роботу та працювати в Україні. База вакансій державної служби зайнятості містить перевірені, офіційні вакансії, які відповідають всім принципам забезпечення ваших прав у професійної діяльності.
Серйозною залишається сьогодні і проблема торгівлі людьми. Зараз найбільших масштабів набуває трудова експлуатація. Якщо раніше майже 85% потерпілих були жінки, то зараз – половину, а то й більшість становлять чоловіки.
Отже, пам’ятайте, нелегальна робота за кордоном не тільки не вирішить проблем людини, а навпаки – може призвести до трагічних результатів.
При наймі на роботу врахуйте:
- укладання трудового договору – це перший етап легального працевлаштування;
- за жодних обставин нікому не довіряйте документів, що засвідчують вашу особу,
- не залишайте їх у заставу, не віддавайте на зберігання чи для реєстрації;
- перевірте особисто, на яких умовах можлива трудова зайнятість в обраній країні, зателефонувавши до посольства/консульства чи ознайомившись з інформацією на сайті МЗС України;
- копії цих документів тримайте при собі та в надійному місці окремо від оригіналів документів, на всяк випадок залиште всю інформацію про місце Вашого перебування і роботи у друзів і рідних.
У разі виникнення скрутної ситуації за кордоном громадяни України можуть звертатись:
 - до консульських установ та посольств нашої країни (з їх місце розташуванням і контактними даними для звернення варто ознайомитись до перетину кордону і завжди мати цю інформацію в зоні доступу);
 - міжнародних, громадських, правозахисних, благодійних організацій (Товариство Червоного Хреста, CARITAS та ін.);
 - організацій української діаспори та релігійних організацій;
 - якщо ви знаходитесь в іноземній країні легально, ви маєте право звернутися до поліції.
Вам допоможуть отримати матеріальну, медичну чи правову допомогу, допоможуть зв’язатись з посольством (консульством) для підтвердження громадянства, відновлення документів тощо.
Також ви і ваші рідні та близькі можуть звернутись до державних та інших установ на території України:
- Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 0-800-505-501,  527
- Міністерство закордонних справ України – (044) 238 16 57
- Укрбюро Інтерполу (розшуку осіб, зниклих за кордоном (044) 256 12 53
- Департамент боротьби зі злочинами, що пов’язані з торгівлею людьми Національної поліції України (постраждалим за кордоном або в межах України) – -
Урядова «гаряча лінія» – (044) 284-19-15), www.ukc.gov.ua