Кам'янець-Подільська районна державна адміністрація
Хмельницька область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

ГАЗИФІКАЦІЯ РАЙОНУ В ДІЇ: ДЕРЖАВА ВИКОНАЛА СВОЇ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ, ТЕПЕР ЧЕРГА — ЗА СПОЖИВАЧАМИ

Дата: 23.07.2020 16:45
Кількість переглядів: 1879

Фото без описуДнями голова Кам’янець-Подільської райдержадміністрації Анатолій Бернашевський відвідав Рихтівську сільську раду, де взяв участь у сході села. Питання, якому було присвячене зібрання, стосувалося газифікації Рихти. Попередньо таке ж зібрання жителів було проведене й у селі Нагоряни.

Ще в 2016 році почалося будівництво підвідного газопроводу середнього тиску до сіл Суржа, Нагоряни, Лісківці, Рихта, Слобідка-Рихтівська, Вільне, Залісся-1, Параївка, Чорнокозинці, Мілівці, Кудринці, Кізя-Кудринецька, Завалля, Червона Діброва, Вітківці, Добровілля, Кізя та Адамівка. На цей проєкт з Державного бюджету вже було спрямовано близько 22 мільйонів гривень. Виплату ще 4 мільйонів 934 тисяч гривень держава поки що призупинила через непідключення абонентів до мережі. Іншими словами, центральний газопровід уже готовий до подачі газу, а от споживачі поки що не забезпечили всіх належних умов, аби його отримати. В деяких домогосподарствах ще навіть не встановлені лічильники з вихлопними трубами («гусаки»).

— Поки не буде подано газ в оселі жителів Рихти та Нагорян, подати його до інших сіл, які знаходяться далі,  неможливо, - зазначає голова адміністрації Анатолій Бернашевський. — Тому адміністрація й ініціювала такі зібрання, щоб розібратися в цьому питанні. Держава виконала всі зобов’язання, підвідний центральний газопровід до населених пунктів побудовано, на це витрачено мільйони державних коштів, і буде прикро, якщо все це марно. Тим більше, газ сьогодні дешевшає. Опалювати ним будинки в рази вигідніше, ніж твердим паливом. Тож маємо докласти всіх зусиль, щоб розібратися в проблемі й таки завести блакитний вогник в оселі жителів.

Як повідомив голова кооперативу с.Рихта Михайло Венгер, загальна вартість проєкту з газифікації села складає 1 мільйон 275 тисяч гривень. Всього в кооперативі налічується 252 члени. За підрахунками, які були актуальними на 2013 рік, підведення блакитного палива до домогосподарства вартувало близько 5 тисяч гривень. Проблема в тому, що не всі члени кооперативу вчасно розрахувалися, тож підрядник (ТОВ «Газбудсервіс») виконав робіт лише на 1 мільйон 184 тисячі гривень.

Як пояснив директор підприємства-підрядника Іван Рибак, наразі щоб закінчити газифікацію Рихти, потрібно, в першу чергу, встановити «гусаки» тим абонентам, в яких їх ще не встановлено, та здійснити перенесення вже існуючих, згідно з чинними нормами (за межу домогосподарства). Також необхідним є і тестування мереж, оскільки остання перевірка їх придатності до експлуатації проводилася вже давно. І завершальним етапом буде врізка абонентів до центрального газопроводу. Якщо керівництво кооперативу зробить перерахунки з врахуванням інфляційних процесів, а абоненти-боржники внесуть до кооперативу кошти, то цих грошей може вистачити для того, щоб покрити витрати на вказані роботи.

Голова адміністрації Анатолій Бернашевський висловив сподівання, що голова та учасники кооперативу знайдуть порозуміння з підрядником і в найкоротші строки, наскільки це можливо, газ буде проведено до осель мешканців. Анатолій Вячеславович наголосив, що корінь усіх теперішніх проблем у тому, що свого часу як правління кооперативу, так і представники підрядної організації не проводили належної роз’яснювальної та інформаційної роботи, не доводили до відома людей усіх фактів, і порадив сторонам виправити допущені раніше помилки й налагодити дієву співпрацю.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора