Кам'янець-Подільська районна державна адміністрація
Хмельницька область
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

КУРІННЯ В ГРОМАДСЬКИХ МІСЦЯХ

Дата: 27.05.2020 15:14
Кількість переглядів: 1119

Фото без описуВідповідно до  чинного законодавства України продаж тютюнових виробів, предметів, пов’язаних з їх вживанням, особам, які не досягли 18 років, а також куріння в «громадських місцях» – заборонено ( Закон України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення»). Щоб уникнути інцидентів юристи Кам’янець-Подільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги інформують в яких місцях забороняється палити і які штрафи, за порушення заборони, передбачені.

Закон встановлює заборону на куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів в громадських та інших місцях, а саме:

  • у ліфтах;
  • у приміщеннях та на території закладів охорони здоров’я, навчальних закладів, спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту;
  • на дитячих майданчиках;
  • у під’їздах житлових будинків;
  • у підземних переходах;
  • у транспорті загального користування, що використовується для перевезення пасажирів;
  • у приміщеннях закладів ресторанного господарства, об’єктів культурного призначення, органів державної  влади  та  органів місцевого самоврядування, інших державних установ;
  • на стаціонарно обладнаних зупинках маршрутних транспортних засобів.

При цьому курці можуть користуватися спеціально відведеними для цього місцями.

Згідно статті 175-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, куріння тютюнових виробів у місцях, де це заборонено законом, а також в інших місцях, визначених рішенням відповідної сільської, селищної, міської Ради, тягне за собою попередження або накладення штрафу від трьох (51 грн.) до десяти (170 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а от за повторне – від 170 грн – 340 грн.

Також, згідно частини 3 статті 119 Кодексу України про адміністративні правопорушення куріння в автобусах, маршрутних таксі, тролейбусах або трамваях, тягне за собою попередження або накладення штрафу від п’яти (85 грн) до двадцяти (340 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніше ніж через 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення санкції.

У місцях  та  закладах,  де  куріння  заборонено,  має   бути розміщена  наочна інформація, яка складається із графічного знака про  заборону  куріння та   тексту   такого   змісту: "Куріння заборонено!".

У спеціально відведених  для  куріння  місцях  розміщується наочна інформація, яка складається із відповідного  графічного знака та тексту такого змісту: "Місце для куріння. Куріння шкодить Вашому здоров'ю!".

Консультація підготовлена фахівцями Кам’янець-Подільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (м. Кам'янець-Подільський, вул. Пушкінська, 44, тел. (03849) 5-01-59, 5-01-62).

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора